Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
kızlar merhaba :) ramazan yaklaşıyor ne yapacağız acaba :) bazı arkadaşlarım var ramazanda kilo veren onlara çok imreniyorum . Var mı önerileriniz ramazanda kilo almayıp vermek için ya da veren var mı ? Ben geçen ramazanda almadım da vermedim de aynı kaldım.. Çok yerdim halbuki.. Ama iftardan hemen sonra 1 tane maden suyu ve 1 kupa beşi bir yerde içerdim.. sonra da ailemle yürüyüşe giderdik hızlı da yürümezdik öyle gezinti gibi..

25 badem
1 muz
Mantarlı omlet ( 4 mantar, 2 yumurta, 1 yemek kaşığı zeytinyağı)
Salata (3 domates, 1 soğan, maydanoz, 1 yemek kaşığı zeytinyağı)
1 kahve (tek şekerli)
5 adet bisküvi
150 gr yoğurt
150 gr ızgara tavuk (az yağlı ve bol baharatlı sosla)

1430 kalori

Oruç tutarken diyet yapmak oldukça zor. Yaz sıcaklarını da eklersek bu sene oruç tutmak daha da zor olacak. Allah'ın yardımıyla bu da aşılır ama dikkat etmek lazım.

Açlık hissetmemek için bitkisel ve hayvansal protein ağırlıklı besinler tercih edilebilir; mantar, yumurta, tavuk-balık eti, baklagiller, yoğurt vs insanı oldukça tok tutuyor. Sahur vakti mantarlı omlet, yoğurtlu baklagil çorbası, ızgara balık ya da tavuk eti vs yenebilir. Herhangi bir zeytinyağlı baklagil yemeği yenebileceği gibi klasik bir kahvaltı sofrası hazırlanıp daha çok yumurta ve yoğurda da ağırlık verilebilir. Yeşil sebzeler de lifli oldukları için tok tutacaktır. Badem, ceviz, fındık da keza öyle. Bence ramazanda işin önemli noktası sahuru iyi düzenlemek. Kalori sınırını aşmadan tok tutucu besinleri tükettikten ve iftarda da her ikram edilenden ölçü dahilinde yedikten sonra kilo verilebilir. Sadece hedefleri küçük tutmak lazım, yani ramazan boyunca 2-3 kilo vermek gibi, çok büyük beklentiye girmemeli. Ramazanda ölçüyü bilip kalorileri de benim gibi bisküvilere harcamadığınız sürece her şey mümkün :))

Güzel yazmışsın.
Ben zaten sahurda hep kahvaltı ederim ezelden beri :)
Bu dediklerine dikkat edelim.
Çorba ile açarım orucumu da , sonrasında da biraz yerim öyle işte..
Bakalım gerçekten nolacak ramazanda.
O zaman ben birkaç kilo daha vereyim de hazırlanayım nolur nolmaz :)

Çok güzel kilo vermişsin, hedefine de ulaşmışsın. Tebrik ederim :)
Bundan sonra kilolarla pek sorunun yok, ne güzel. Sadece ömür boyu koruma :)

merhabalarr iyi akşamlar diyeyim
yarın benim tartı günüm pazar gününden beri dikkat eidyorum ve bol spor yapıyorum
geçen hafta 69.1 dim bakalım bu hafta kaç gösterecek tartı

bugün 1137 kalori aldım 45 dk yürüdüm , 300 mekik ve 100 twester yaptım

ben sabahları kalktıgımda çok şiş oluyorum sizdede oluyormu?
yani 1-2 saat beklediigmde asıl kilomd açıkıyorum

ben sabahları kalktıgımda çok şiş oluyorum sizdede oluyormu?
yani 1-2 saat beklediigmde asıl kilomd açıkıyorum

Sabahları şişkinlik sorunu olmuyor bende ama yürüyüş yaparken ellerim şişiyor bazen. Sabah şişkinliği neden olur ki acaba?

Sabahları şişkinlik sorunu olmuyor bende ama yürüyüş yaparken ellerim şişiyor bazen. Sabah şişkinliği neden olur ki acaba?

bilmiyorum ki sanırım ödm oluyor ilk kalktıgım zaman kahvaltı yapmadan ve spor yapmadan 2 saat bekleyip öyle tartılıyorum
yoksa vucudum şiş oluyor.
mesela akşam tartılıyorum yatmadan , abah kalktıgımda tartılıyorum hemen
ve neredeyse akşamki rakamla aynı oluyor kilom o yüzden en iyisi bekleyip tartılmak

Birgün öncesinde tuzlu yediyseniz ödem olur!
Bol su için ödemi atarsınız.

64.5 a kadar düşmüştüm ama begenmiyordum
şimdi ise 64 olsam tatile gidene kadar yeter diyorum

Günde kaç kez tartılıyorsun? :)) Ben sadece sabah aç karnına tartıya çıkarım. Günün diğer saatlerinde tartıya yanaşmıyorum bile çünkü gün içinde 1-2 kilo çok rahat oynuyor, moralim bozuluyor. Senin gibi gece yatmadan önce tartılsam motivasyon filan kalmaz bende :))

64.5 a kadar düşmüştüm ama begenmiyordum
şimdi ise 64 olsam tatile gidene kadar yeter diyorum

Boyun çok kısa değilse ve kilonun vücuttaki dağılımı da çok kötü değilse sorun değil aslında. Sende durum nasıl?

Son düzenleme:
haftada 1 tartılıyorum şimdi
ama bu olayı kanıtlamak için o dönem hem gece hemd esabah tartıldım
çünkü mesela bols por yapıp diyet yapıyorum ama tartıya yansımıyordu meger şiş oldugum için miş sabahları

Akşam serinliğinden faydalanarak 1,5 saat yürüyüş yaptım

Kilo fazlalığı azaldıkça haftalık kilo kaybının azalması da normal, umutsuzluğa kapılma ve moralini bozma lütfen.

benim kilom 1-2 haftada arttı ve bu hafta ciddi kayır bekliyordum çünkü uzun zmandır diyet yapmıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…