Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
benim kilom 1-2 haftada arttı ve bu hafta ciddi kayır bekliyordum çünkü uzun zmandır diyet yapmıyorum

Bu durumda benim aklıma birkaç seçenek geliyor. Ödem sorunundan bahsetmiştin, sabah kalktıktan 1-2 saat sonra geçtiğini söylesen de gıda intoleransı nedeniyle uzun süreli ödem olabilir belki vücudunda. Biz bilmesek ve bir rahatsızlık hissetmesek de bazı gıdalar duyarlılık yapabiliyor vücutta.

İkinci seçenek olarak da metabolizmanın gerçekten yavaşlamış olma ihtimali var. Bu durumda proteinlere yüklenebilirsin. Gün içinde ne kadar protein tükettiğini bilmiyorum ama bir hafta boyunca günlük beslenme planındaki tavuk, balığın yanısıra bitkisel proteinini de arttır; mantar, baklagiller gibi.

Spor zaten yapıyorsun. Günlük su tüketiminde de bir problem yok.

Benim aklıma başka seçenek gelmiyor. Sen ne dersin? Neden kaynaklanabilir? :26:

Son düzenleme:
Bu durumda benim aklıma birkaç seçenek geliyor. Ödem sorunundan bahsetmiştin, sabah kalktıktan 1-2 saat sonra geçtiğini söylesen de gıda intoleransı nedeniyle uzun süreli ödem olabilir belki vücudunda. Biz bilmesek ve bir rahatsızlık hissetmesek de bazı gıdalar duyarlılık yapabiliyor vücutta.

İkinci seçenek olarak da metabolizmanın gerçekten yavaşlamış olma ihtimali var. Bu durumda proteinlere yüklenebilirsin. Gün içinde ne kadar protein tükettiğini bilmiyorum ama bir hafta boyunca günlük beslenme planındaki tavuk, balığın yanısıra bitkisel proteinini de arttır; mantar, baklagiller gibi.

Spor zaten yapıyorsun. Günlük su tüketiminde de bir problem yok.

Benim aklıma başka seçenek gelmiyor. Sen ne dersin? Neden kaynaklanabilir? :26:

3 gündür wc ye gitmiyorum oda etkilemiş olabilir diye düşünüyorum
birde biraz daha erkek kalkıp beklemem lazm tartılmak için demekki

bu arada 1 er tane biber ve kabak dolma yeim ve beyaz ekmek yeidm azda yanınd abugün tartı günü diye kaçamak yaptım:)

uruzz biber dolma 1 porsiyonda kaç tane var biliriisn sen sanırım

3 gündür wc ye gitmiyorum oda etkilemiş olabilir diye düşünüyorum
birde biraz daha erkek kalkıp beklemem lazm tartılmak için demekki

bu arada 1 er tane biber ve kabak dolma yeim ve beyaz ekmek yeidm azda yanınd abugün tartı günü diye kaçamak yaptım:)

1 kabak dolması = 1 porsiyon
2 orta boy biber dolması = 1 porsiyon

Şeklinde hesap ediyorum ben :)

20 badem
1 muz
1 kase yoğurt
10 badem
Tek şekerli kahve
Kaşarlı mantar sote (1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 domates, 1 soğan, 300 gram mantar, 80 gram kaşar)
2 maden suyu
Tek şekerli kahve
2 tane susamlı kandil simidi

1205 kalori

Herkesin kandili mübarek olsun, Allah herkesin dualarını kabul etsin inşallah.

menüm
2 dlm lıgyt ekmek
peynir,4 zeytin
biraz melemen

ara
1 bardak süt y.y
1 elma, 3 kaysı, biraz kiraz

öglen
1 porsiyon dolma
100 gr kadar beyaz ekmek:KK43:
2 adet lokum

akşam
1 bardak ayran

1106 kalori sporda yok

yarın poteini bol almalıyım

herkesinin kandili kutlu olsun arkadaslar. islerden dolayi hergun giremiyorum internete. ben bugun oruc tuttugum icin yediklerimi yazamicam ama bir saatlik yuruyusumu yaptim. calistigim yer buyuk oldugundan baktim musteri yok gelen gidende yok hizli hizli yaptim yuruyusumu. bir hafta sonra regl olacagim icin sismeye basladim. bende moralim bozulur diye her sabah tartilmaya ara verdim. ama diyete devammmm...

slm arkadaşlar.konu içeriği çok dikkatimi çekti çok mantıklı aslında kalori sayarak kilo vermek.fakat nasıl öğrenebilirim??kalorileri nasıl hesaplıyorsunuz??ne bileyim bir yemeğin içindeki yağ falan nasıl yapıyorsunuz hesaplamayı??
çok soru sordum kusura bakmayın ama ben de artık zayıflamak istiyorum:KK5:

slm arkadaşlar.konu içeriği çok dikkatimi çekti çok mantıklı aslında kalori sayarak kilo vermek.fakat nasıl öğrenebilirim??kalorileri nasıl hesaplıyorsunuz??ne bileyim bir yemeğin içindeki yağ falan nasıl yapıyorsunuz hesaplamayı??
çok soru sordum kusura bakmayın ama ben de artık zayıflamak istiyorum:KK5:

Merhabalar, hoşgeldin :)

Kalori hesabı için kalorisepeti sitesini kullanıyoruz. Google da kalori sepeti diye aratırsan söz konusu siteye ulaşabilirsin. Bazen onun da yeterli olmadığı anlar oluyor. Böyle durumlarda da birbirimize danışıyoruz; mutlaka bir bilen, fikri olan çıkıyor :KK56:

iyi geceler yediklerime sagdık kalamdım yine bişiyler yedim:KK43:
bugün kaçamak günü olur okadar diyorum
yarın bol protein alıp telaf ederim artık

iyi geceler yediklerime sagdık kalamdım yine bişiyler yedim:KK43:
bugün kaçamak günü olur okadar diyorum
yarın bol protein alıp telaf ederim artık

Canın sağolsun, nasılsa hallolur. Kaçamak sonrası kendini frenleyebildikten sonra kaçamak yapmak bile güzel :)

Merhabalar, hoşgeldin :)

Kalori hesabı için kalorisepeti sitesini kullanıyoruz. Google da kalori sepeti diye aratırsan söz konusu siteye ulaşabilirsin. Bazen onun da yeterli olmadığı anlar oluyor. Böyle durumlarda da birbirimize danışıyoruz; mutlaka bir bilen, fikri olan çıkıyor :KK56:

teşekkür ederim canım.ben öyle diyet listelerine sadık kalamıyorum ve bu bana uygun geldi.inşallah ben de sizinle başarırım:KK52:
bu arada seninle aynı kilodayız ama ben 400 gr fazlayım senden.buı sefer başarmak istiyorum ne olur bana da yardımcı olun:KK17:

teşekkür ederim canım.ben öyle diyet listelerine sadık kalamıyorum ve bu bana uygun geldi.inşallah ben de sizinle başarırım:KK52:
bu arada seninle aynı kilodayız ama ben 400 gr fazlayım senden.buı sefer başarmak istiyorum ne olur bana da yardımcı olun:KK17:

Benim durumum da farklı değil. Aslında bence bu diyeti tercih eden herkesin ortak noktası bu; herhangi bir listeye sadık kalamamak ya da yasakları sevmemek :)

Yardım konusunda bir şüphen olmasın, burada herkes elinden geldiğince ve bilgisi dahilinde yardımda bulunmaktan çekinmiyor :KK19:

İstersen öncelikli olarak bir kilo çizelgesi yap kendine. Böylece kilo durumunu biz de kolaylıkla takip edebiliriz. Kilo çizelgesinin nasıl yapılacağını ve foruma ekleneceğini anlatan sayfanın linkini ekliyorum, senin için yol gösterici olacaktır:

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/32323-kilo-cizelgesi-nasil-yapilir.html

çok teşekkür ederim.aslında çizelgeyi ben de çok istiyordum umarım yapabilirim.verdiğin siteye de hemen üye oldum ama incelemem lazım pek bişey anlamadım:KK9:

çok teşekkür ederim.aslında çizelgeyi ben de çok istiyordum umarım yapabilirim.verdiğin siteye de hemen üye oldum ama incelemem lazım pek bişey anlamadım:KK9:

Belli bir süre sonra kalorileri öğreniyorsun, hiçbir yere bakmana gerek kalmıyor, hemencecik hesaplıyorsun :)

Şimdilik önemli olan diyete başlaman. Sen alışana kadar gün içinde yediklerinin kalorisini hesaplamana yardımcı olurum, sorun değil :KK19:

X