Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
öglen tavuk gögüsünü (100 gr kadar)
azcık yogurt ve salça ile harmanladım tavada pişiridim yanında yoguret yedim
ve midem acaip şiş artık yemek yenmiyor sıcaktan
2 tane şeftali yeidm emyve az rahatlatır diye hala aynı
akşama yemek yemiycem sanırım acıkırrsam ayran içerim yada yogurt yerim

15 badem, 1 salatalık, 4 ceviz, 1 dilim kepek ekmek, 5 zeytin, 1 kahve (tek şekerli), 3 bisküvi, 250 gr ızgara tavuk, 1 kahve (tek şekerli), 2 bisküvi : 1255 kalori

Şu an kahvemi içiyorum, 17 itibariyle günü kapatıyorum.

Yürüyüş yok, ev temizliği var :)

uruz büskivi dikkatimi çekiyor menülerinde kilo verebiliyormusun büskvi yediignde?

evet evet bende kaçtir yazdiklarini okuyunca ayni seyi dusunuyorum :))

ben dun 1 den basladim epeydir sporu birakmistim. sabahta 1 yaptim gene simdi 3 mile gecmeyi dusunuyorum. 4-5 i indirmedim daha. biraz 3
le gidim bakim. yalniz bendeki videolarda 2 ve 3 milde lastik kullaniyorlar. yanlis mi indirdim acaba ?

bende 3 4 ve 5 var 4 hiç yapmadım 3 milde evet lastik var canım

uruz büskivi dikkatimi çekiyor menülerinde kilo verebiliyormusun büskvi yediignde?

Hemen hemen her gün az da olsa kaçamak yapıyorum ben :)

Kilo verme aşamasında, bisküvi yesem dahi, sorun yaşamıyorum, asıl sorun ideal kiloma ulaştıktan sonra onu koruyabilmek! Maalesef o konuda başarısızım. Keşke kilomu koruma konusunda da kilo verme konusunda olduğu gibi başarılı olabilsem :KK39:

Hemen hemen her gün az da olsa kaçamak yapıyorum ben :)

Kilo verme aşamasında, bisküvi yesem dahi, sorun yaşamıyorum, asıl sorun ideal kiloma ulaştıktan sonra onu koruyabilmek! Maalesef o konuda başarısızım. Keşke kilomu koruma konusunda da kilo verme konusunda olduğu gibi başarılı olabilsem :KK39:

sorma ya bende korumayı beceremiyorum , büskivi yediign hald ekilo veriyorsan süper bir bünyen var teirkler.. çok şanslısın
sen daha az kilodaydın sanki geçen yıl:26:

sorma ya bende korumayı beceremiyorum , büskivi yediign hald ekilo veriyorsan süper bir bünyen var teirkler.. çok şanslısın
sen daha az kilodaydın sanki geçen yıl:26:

Evet, şu anki hedef kilomdaydım :KK14:

Sonrası ise malum, şu anki durumdayım :KK53:

Diyete tekrar başladım, şimdilik 3 kg verdim bakalım ne kadar zaman alacak tekrar ideale ulaşmam :)

Sen az da olsa kilo vermişsin, 73-74 kg çizgisinde gidip geldiğini hatırlıyorum. Kilo veremiyorum diye hayıflanıyorsun ama en azından sınırın altında kalmayı başarmışsın, tebrik ederim :))

çok uzun bir ara erdim gördüğünüz gibi hemen kilomdan bahsedeyim ben regli dönemi ile 76.9 gramım tartıda ama üzülmüyorum hem kabızlığımız hallettim hem tatil yaptım ama öncesinde 3 haftamı okuldaki mezuniiyet sınav evrak gibi yorucu sıkıntılı işlerler geçirdim.sanırım bu yöntemin en güzel tarafı kendinizi tanıyor olmanız ben bugün azcık kaçırdım ama birazdan ananas yiyip günü kapatacağım 1200 kalori ile ve sonra lesli ve bisiklet egzersizleri yapacağımmm.

bu sabah tartıldım...65 kilo olmuşum..haftaya 64 leri görücem inşallah...

süpersin ablacım.

kızlar işte size güzel bi yazı.....alıntıdır....

***Siz siz olun metabolizmanızın hızını düşürmeyin. Eğer metabolizma hızınız 2 bin ise yemeyi kısarak onu 1500'e düşürebilirsiniz. Bu noktadan sonra metabolizmayı hızlandırmak sanıldığı gibi kolay değil.

Metabolizmayı öğün sayısını artırarak hızlandırın. Kuru kayısı, erik, dut, üzüm ve vişne bağırsakları çalıştırır. Meyveleri ara öğünde ve kabuğuyla tüketin. Karpuzu bile kabuğuna yakın kısmıyla yemeye çalışın.

Meyve sınırsız yenebilir mi?
Meyvenin kalorisiz olduğu düşünülerek sınırsız tüketilebileceği sanılıyor ama kalorisiz değil. Günde en azından iki porsiyon tüketilmesini istiyoruz. Normal büyüklükteki bir elma, bir muz iki porsiyon meyvedir. İki-üç bardak portakal suyu içmek diyet yaptığınız anlamına gelmez. Suyu yerine meyvenin kendisini yiyin.

Meyvelerden bizim için olmazsa olmaz hangileri?
Meyve adından çok miktar önemli. Hemen hemen hepsinde posa vardır. Özel durumlarda potasyum açısından zengin olanlar (muz) alınabilir. Karpuz çok yenir, çok kalorisi olmasa da çok aşırıya kaçılmamalı. Kuru meyveler çok önemli. Örneğin kuru kayısıyı her zaman her yerde yemek mümkün.

Neden kuru kayısı?
Bağırsak hareketlerini düzenliyor. Ama kayısı olmazsa kuru erik, kuru üzüm, vişne veya dut da yenebilir.

Meyveler ne zaman yenmeli?
Aslında A vitamini içeren gruplar için yemekle arayı çok açmamak gerekebilir. Çünkü vitaminin vücutta emilimi düşüyor. Meyve istendiği zaman yenebilir, ara öğün olarak iyidir. Kesinlikle kabuğuyla yenmeli. Portakalın beyazı bile soyulmamalı.

Unutma!

• Kilo vermek için öğün atlama.
• Kilo vermek için hareket et.
• Metabolizmanı canlı tut.
• Su, doğal detokstur.
• Doğal vitamin, mineral ve antioksidanlardan vazgeçme.

Mutlaka yap!

• Günde en az beş öğün tüket.
• Her gün 10 bardak su iç.
• Haftada üç gün yürüyüş yap.
• Kalsiyum ve posa tüket.

Bir dene!

• Salatayı yağ yerine yoğurtla lezzetlendirmeyi dene.
• Sevdiğin sebzeleri baharat ve az yağ ile fırın torbasında pişir.
• Canın tatlı istediğinde iki-üç tane doğal kayısıyı dene.

Uzak dur!

• Yağı tamamen kesme ama aşırı yağlı yiyeceklerden de uzak dur
• Tek çeşit yiyecekle diyet yapma, zarar görürsün.
• Çok az yemek yemeye çalışma, aç kalmak zayıflamak değildir.

Ekmek değişim listesi

(Bu grupta yer alan besinlerin karşısında yazan miktarlar 1 dilim ekmeğe eşittir)
Kuru baklagiller (kuru fasulye, nohut, mercimek, barbunya): 4 yemek kaşığı Mercimek çorba: 1 kâse.
Un çorbası: 1 kâse.
Şehriye çorbası: 1 kâse.
Pirinç çorbası: 1 kâse.
Domates çorbası: 1 kâse.
Tarhana çorbası: 1 kâse.
Pirinç pilavı: 2 yemek kaşığı.
Bulgur pilavı: 2 yemek kaşığı.
Kuskus: 2 yemek kaşığı.
Makarna: 2 yemek kaşığı.
Yufka: 1/4 adet.
Patates (haşlama): 1 küçük boy.
Grissini: 2 adet.
Galeta: 1 adet.
Etimek: 2 adet.
Beyaz leblebi: 1 çay bardağı.
Sarı leblebi: 1 çay bardağı.
moral oldu bunları tekrar okumak eline sağlık.

Maşallah tüm hafta sonunu iyi değerlendirdim bol bol yedim, tatlılar, yemekler hemde en kalorililerinden. Evde kunefe yapmayı öğrenmek cokta güzel bir şey değilmiş :)) ama şükür ki pazar aksami yemekten sonra tartildigimda ki kabizlik sorunu yasıyorum iki gündür. Kilom sadece 1.1 artmiş. Ben 2kiloyu gözden çıkartmıştım. Yarın kendimi topluyorum ve sporlarda destekliyorum. Sanırım kilo verdikce gevşemeye başladım...

canım yediklerimiz kabızlığın en önemli sebebi ben acı yemeyi kestim kabızlık bitti....

kızım kalori sayımı diyetiyle 1.5 ayda 12 kilo verdi, tabi hem yaşı genç hem de sporcu, metabolizması hızlı ondan dolayı çok kilo verdi. çok çikolata yerdi, iki günde 750gr nutella bitirirdi, iradeyle bir anda kesti çikolatayı 1 ay ağzına çikolata, tatlı koymadı. her yiyeceğin kalorisini biliyor, günde 1000 kaloriyi geçmedi zaten 1000 kalorinin altına düştüğünüz an kilo vermeye başlıyorsunuz. bol bol hareket etti haftada 5 gün 45-50 dk yürüdü. 180 boyu var 68 kilodan 56 kiloya düştü rengi solmuştu şimdi kilo aldırmaya çalışıyoruz her akşam yatmadan önce ekmeğe nutella sürüp yiyor yine de kilosunu koruyor, sağlıklı görüntüsüne de kavuştu. ben de kızımla sebze ızgara yerken bana da yaradı onun diyeti kilo verdim :)) kalori sayımı diyeti hayat boyu uygulanabilir bir diyet, canınız ne isterse yiyebilmeniz de iyi tarafı. günlerde pasta böreği fazla kaçırdığımızda akşam yemeğinde normalden biraz daha az yiyerek kilomuzu koruyabiliriz:))
tebrik ederim her ikinizi de:)
Uzun bir zaman sonra biraz da kilo alarak kalori sayımına geri dönüş yapıyorum. Tanıdığım, tanımadığım herkese selamlar.
seni burada görmekten çok mutluyum ilham kaynağımız....kaç kilosun şimdi canım...
bende katılabilir miyim :KK17:
hoşgeldinnnn
Kizlar cizelgemde gordugunuz gibi, 1,3 kilo almissim.
Hirslandim ya, bu hafta 3 kilo vermem sart oldu artik bana, cok zaman kaybettim...

hayde bre canımmm başlayalım ve bitirileimmmmm şu işi...

ya kızlar burası çok sıcak tam güney egedeyim ve günde 3 litreden fazla su içiyorum sizce zararı olur mu:KK14:

çok uzun bir ara erdim gördüğünüz gibi hemen kilomdan bahsedeyim ben regli dönemi ile 76.9 gramım tartıda ama üzülmüyorum hem kabızlığımız hallettim hem tatil yaptım ama öncesinde 3 haftamı okuldaki mezuniiyet sınav evrak gibi yorucu sıkıntılı işlerler geçirdim.sanırım bu yöntemin en güzel tarafı kendinizi tanıyor olmanız ben bugün azcık kaçırdım ama birazdan ananas yiyip günü kapatacağım 1200 kalori ile ve sonra lesli ve bisiklet egzersizleri yapacağımmm.

seni burada görmekten çok mutluyum ilham kaynağımız....kaç kilosun şimdi canım...

ya kızlar burası çok sıcak tam güney egedeyim ve günde 3 litreden fazla su içiyorum sizce zararı olur mu:KK14:

Tekrar merhabalar :)

Sıkıntılı dönemleri geride bırakmışsın, şimdi her şey daha kolay olacak eminim...

Kilo durumum vahim ama beni çizelgemden takip edin, tekrar eski formuma döneceğim MUTLAKA!! :)

Ben ki çok su içebilen bir insan değilim, sıcaklar sayesinde 2.5 litreyi buluyorum günde. Böyle havalarda fazla su içmenin zararı olacağını sanmıyorum, tam tersine terleyerek su kaybeden vücuda takviye lazım :)

Tekrar merhabalar :)

Sıkıntılı dönemleri geride bırakmışsın, şimdi her şey daha kolay olacak eminim...

Kilo durumum vahim ama beni çizelgemden takip edin, tekrar eski formuma döneceğim MUTLAKA!! :)

Ben ki çok su içebilen bir insan değilim, sıcaklar sayesinde 2.5 litreyi buluyorum günde. Böyle havalarda fazla su içmenin zararı olacağını sanmıyorum, tam tersine terleyerek su kaybeden vücuda takviye lazım :)

teşekkür ederim canım...ya aslında bu dönem benim bir anlamda nefsimi köreltemediğiimi hala zaaflarımın devam ettiğini görmemde bana yardımcı oldu.hiç üzülmüyorumm..umarım sen de en kısa zamanda mutlu olduğun kiloda olursunn.sanırım şuanda 88 kilosun.(kusuruma bakma çizelgeden pek anlamam:26::KK53::KK53:)

teşekkür ederim canım...ya aslında bu dönem benim bir anlamda nefsimi köreltemediğiimi hala zaaflarımın devam ettiğini görmemde bana yardımcı oldu.hiç üzülmüyorumm..umarım sen de en kısa zamanda mutlu olduğun kiloda olursunn.sanırım şuanda 88 kilosun.(kusuruma bakma çizelgeden pek anlamam:26::KK53::KK53:)

Evet, maalesef :KK30:

aaaaaa.......uruz gelmiiiişşş:))hoşgeldin canım...nasılsın..geçmişi okuyamadım.senin burda olduğunu görünce merhaba diyeyim istedim..

aaaaaa.......uruz gelmiiiişşş:))hoşgeldin canım...nasılsın..geçmişi okuyamadım.senin burda olduğunu görünce merhaba diyeyim istedim..

Kimleri görüyorum, merhabalar :)) Evet, uzun bir aradan sonra kilolar nedeniyle geri dönüş yaptım. Sen nasılsın? Gördüğüm kadarıyla kilolardan bir bir kurtulmuş, ferahlamışsın. Bu görüşemediğimiz zaman içinde hayatında her şey güzel gitmiştir, canını sıkacak bir şey olmamıştır inş :nazar:

X