Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Selam kızlar, ben uzun zamandır üyeyim ama iş güç okul derken zaman bulup giremiyordum. Kilolarım alıp başını gidince buraya danışmaya karar verdim tecrübeli birinden tavsiye için yani :KK3: istediğimi de buldum :KK8: 618 sayfa yazılmış süper ve deneyenler de memnun ben de karar verdim yarın başlıyorum :)) bugün sabah şekerli kahve içtim kahvaltımı sağlam yaptım olmaz şimdik :)

bir de ricam ara sayfalara bakmadım link yoktur diye ama ilk 10 sayfada belirtilen kalori hesaplama metabolizma hızı hesaplama yapan siteyi özelden gönderir misiniz? Bugün incelerim artık yarın da bilinçlenmiş bir şekilde başlarım.

Bu arada popüler bir video sitesinde ünlü bir yabancı eğitmenin 5er dakikalık spor videolarıyla çalışıyorum ben zaman buldukça. her bölge için ayrı bir program, örneğin üst göbek yağları için ayrı, alt için ayrı, basen için ayrı yani nerenizde fazlalık varsa orası için ayrı ayrı video hazırlamış, ve hepsi sadece 5er dk sürüyor. ben diyet yazmazken bile 15 günde 5 kilo verebildim bu sayede, göbek ve basen komple 20 dk kadar sürüyordu akşamları okuldan işten gelince yaptım hep üstelik her şeyi de yedim. ama metabolizma hızı farklıdır belki siz yine de diyetle beraber deneyin :KK1: isteyene özelden yollarım adresi.

yarın yine buradayım görüşmek üzereee :KK3::KK3::KK3:

bugun 65.6 olmusum.biara durmustu kilo vermem ama tekrar basladi sukurler olsun.66 da takilip kalcam veremicem diye korkmustum.
ben yediklerimi hergun buraya yazmayi pek yapamiyorum. ama tam olarak size ne yaptigimi yazayim. internetten 1000 kalorilik bi diyet listesi buldum.asagi yukari butun listeler gibi, sadece miktar olarak az.ama ben harfi harfine uygulamiyorum.cogu zaman 1000 kaloriyi gectigim oluyo. kalori sepedinden hesaplatinca gectigimi oradan anliyorum. bide hafta içi hergun jimnastik yapiyorum 1 saat.

arkadaslar banada yardim edin. metabolizma hizimi ölctürttüm dün doktorda 60euro aldi.
ben aslinda bide nelere dikkat etmem gerek diye bilgilendirir diye düsünürken zaten benim bildigim seylerden bahsetti sinirime gitti okadar para verdim diye. benim günlü kalori ihtiyacim 1500 falanmis isim oturarak oldugu icin yüzde 20 de onu ekliyomussun yani 1800 falan yemem gerekiyormus. ben bunu hic yemedigim halde kilo aldim. ama bastan söyleyeyim 9 aydir tartim bozuktu ve ben tartiya cikmadim ve bi baktim 64 e cikmisim hep 60 larda falandim
boyum 171-172 falan.

neyse doktor normal diyo ama ben ii hissetmiyrm kendimi cünkü kilo aldigimi biliyorum bu yüzden olsa gerek.
hemen vermem gerek ama tam 3 haftadir dikkat etttigim halde 1 kg verip geri aliyorum yani degisen bisey olmuyor.
pilates yapiyorum doktora sordum bi faydasi olmaz dedi kilo verdirmez dedi onuda biliyordum zaten.
napmam lazim arkadaslar bide benim korkum eger 1500 kalorinin altinda yersem bu sefer vücut ac kaliyorum diye sonradan her yedigimi kilo yapmazmi bunu sordum doktora sanirim cevap alamadan laf karisti araya cevaplarsaniz sevinirim

herkese selamlar formu çok takip edemesem de ben de birara karatay diyeti yapıyordum ama sonra okulda işler güçlerden yapamaz oldum....ve hikayem bunla da sınırlı değil...ben de son 8 yılımı alıp verdiğim ve şuanda sabit olan kilomla kafayı bozmuş bulunuyorum neyse bir sorum olacak acaba kalori diyeti ile zayıflyan arkadaş var mı aranızda :44: teşekkürler

not ben 4 gündür kalori sayımı yapıp istediklerimi yiyiorum

Selam kızlar, ben uzun zamandır üyeyim ama iş güç okul derken zaman bulup giremiyordum. Kilolarım alıp başını gidince buraya danışmaya karar verdim tecrübeli birinden tavsiye için yani :KK3: istediğimi de buldum :KK8: 618 sayfa yazılmış süper ve deneyenler de memnun ben de karar verdim yarın başlıyorum :)) bugün sabah şekerli kahve içtim kahvaltımı sağlam yaptım olmaz şimdik :)

bir de ricam ara sayfalara bakmadım link yoktur diye ama ilk 10 sayfada belirtilen kalori hesaplama metabolizma hızı hesaplama yapan siteyi özelden gönderir misiniz? Bugün incelerim artık yarın da bilinçlenmiş bir şekilde başlarım.

Bu arada popüler bir video sitesinde ünlü bir yabancı eğitmenin 5er dakikalık spor videolarıyla çalışıyorum ben zaman buldukça. her bölge için ayrı bir program, örneğin üst göbek yağları için ayrı, alt için ayrı, basen için ayrı yani nerenizde fazlalık varsa orası için ayrı ayrı video hazırlamış, ve hepsi sadece 5er dk sürüyor. ben diyet yazmazken bile 15 günde 5 kilo verebildim bu sayede, göbek ve basen komple 20 dk kadar sürüyordu akşamları okuldan işten gelince yaptım hep üstelik her şeyi de yedim. ama metabolizma hızı farklıdır belki siz yine de diyetle beraber deneyin :KK1: isteyene özelden yollarım adresi.

yukarıda bahsettiğim videoları özel mesajla soran arkadaşlar olmuş, mesaj sayım 100ü henüz geçmediği için :KK17::KK17: o adını vermek istemediğim popüler video sitesine "Training With Tammy" yazarsanız çıkar hatta 17 videoluk grup video takımı var orada sırayla koymuşlar göbek basen hepsi sırayla onu izlerseniz daha iyi sonuç alırsınız. Hepsi ayrı ayrı 5er dakika. Dili İngilizce ama sadece kadını izleseniz yeter zaten :):) hadi kolay gelsin.

tsk ederim canim sen bunlarla zayifladin öylemi? bende yarin denicem videolara baktim

bende yarından itibarnen kalori saymaya başlıyorum kışın kilo alıp yazın ince olanlardanım:KK76:

günlük kalori miktarım 1009 kalori

2 günde 1 de spor yapmayı düşünüyorum kendi çapımda:KK49:

hedef 20 nisan 58 kg

1 eylül düğünüm var:KK17:

yazında bol bol spor yapıp sıklaşırım inşallah diye düşünüyorum:KK4:inşallah gerçekleştirebilirim:KK16:

bu arada yemek yemeği çok seviyorum :KK56:yemekle aramda çok farklı bir bağ var:26::KK53:aşkım okumasın:KK30::KK31:

herkese kolay gelsin :KK23:

tsk ederim canim sen bunlarla zayifladin öylemi? bende yarin denicem videolara baktim

Evet aynen bunlarla zayıfladım. Arada kaçırdığım günler oldu tabi :) Bir de ilk günden hevesle bütün videoları uygulamaya çalışmayın çünkü güçlü bir iradeniz yoksa 3 gün sonra hamlayıp üff yapamam artık hiç kusura bakma moduna girebiliyorsunuz :KK15::KK15: İlk hafta sadece göbek çalışın mesela, 3 videodan 15 dk yeter. Sonraki hafta sadece basen. Sonra artarak devam eder birleştirirsiniz en sonunda :KK55: :KK55: hepinize bu yolda başarılar şekerler zayıf incecik manken gibi olun innnşaaalllah (ben de dahill :KK1:)

ya günde 1200 kalori yemeye dikkat ediyorum..ama spor falan yapamıyorum ikizlerimin peşinde koşuyorum.. sizce zayıflamam çok mu zor 60 kiloyum hedef 53

hoşgeldin canım..tabi ki zayıflarsın.zayıflamanın mantığı belli..ihtiyacın olandan bi parça eksik kalori alırsan zayıflarsın..spor sadece bu süreci hızlandırır ve görüntünün fit olmasını sağlar.

abla benimde feci kabızlıgım var ya form çay içince iyi oluyorum ama oda bagımlılık yapıyor:KK43:
yaglı yaglı nasıl yiycez ki inciri

bişmiyorum ablacım.ben yemedim.ama form çay alışkanlık yapıyor.sürekli içilmemesi lazım.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim kızlar.yılbaşı akşamı bi taraftan her bulduğumu yerken bir taraftan da ne olacak bu kilolarım diye düşünüyordum.70 kiloydum beş hafta oldu,bu sabah 63,5çıktım.6buçuk kilo verdim,isteyince oluyormuş demek ki.hiçbirşeyde de gözüm kalmıyor,tatlı dahil herşeyi yiyorum ama artık bilinçliyim

tebrikler canım.hoşgeldin.

sen de hoşgeldin arkadaşım..hızlı başlamışsın maşallah..

bugun 65.6 olmusum.biara durmustu kilo vermem ama tekrar basladi sukurler olsun.66 da takilip kalcam veremicem diye korkmustum.
ben yediklerimi hergun buraya yazmayi pek yapamiyorum. ama tam olarak size ne yaptigimi yazayim. internetten 1000 kalorilik bi diyet listesi buldum.asagi yukari butun listeler gibi, sadece miktar olarak az.ama ben harfi harfine uygulamiyorum.cogu zaman 1000 kaloriyi gectigim oluyo. kalori sepedinden hesaplatinca gectigimi oradan anliyorum. bide hafta içi hergun jimnastik yapiyorum 1 saat.

aman haticecim.1000 in altına sakın düşme.ben yaşadım.1000 kalorinin altına inersen öyle bi takılıyo kiii...

arkadaslar banada yardim edin. metabolizma hizimi ölctürttüm dün doktorda 60euro aldi.
ben aslinda bide nelere dikkat etmem gerek diye bilgilendirir diye düsünürken zaten benim bildigim seylerden bahsetti sinirime gitti okadar para verdim diye. benim günlü kalori ihtiyacim 1500 falanmis isim oturarak oldugu icin yüzde 20 de onu ekliyomussun yani 1800 falan yemem gerekiyormus. ben bunu hic yemedigim halde kilo aldim. ama bastan söyleyeyim 9 aydir tartim bozuktu ve ben tartiya cikmadim ve bi baktim 64 e cikmisim hep 60 larda falandim
boyum 171-172 falan.

neyse doktor normal diyo ama ben ii hissetmiyrm kendimi cünkü kilo aldigimi biliyorum bu yüzden olsa gerek.
hemen vermem gerek ama tam 3 haftadir dikkat etttigim halde 1 kg verip geri aliyorum yani degisen bisey olmuyor.
pilates yapiyorum doktora sordum bi faydasi olmaz dedi kilo verdirmez dedi onuda biliyordum zaten.
napmam lazim arkadaslar bide benim korkum eger 1500 kalorinin altinda yersem bu sefer vücut ac kaliyorum diye sonradan her yedigimi kilo yapmazmi bunu sordum doktora sanirim cevap alamadan laf karisti araya cevaplarsaniz sevinirim

172 cm boya göre kilon normal değil mi canım..ama madem 60 inmek istiyorsun.günlük menü yazarsan yardımcı olmaya çalışalım.1500 ün altına inersen kilo almazsın bence.

herkese selamlar formu çok takip edemesem de ben de birara karatay diyeti yapıyordum ama sonra okulda işler güçlerden yapamaz oldum....ve hikayem bunla da sınırlı değil...ben de son 8 yılımı alıp verdiğim ve şuanda sabit olan kilomla kafayı bozmuş bulunuyorum neyse bir sorum olacak acaba kalori diyeti ile zayıflyan arkadaş var mı aranızda :44: teşekkürler

not ben 4 gündür kalori sayımı yapıp istediklerimi yiyiorum

burada hepimiz kalori sayıyoruz canım.hoşgeldin.menü yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.ben aylardır kalori sayıyorum.

:KK51: teşekkür ederim senin azminde beni cidden etkiledi...ben de 5 gündür yapıyorum ama maalesef beni her halimle seven sevgilim bana koskoca bir iskender ısmarlamaktan çekinmiyor ama ben gene de hseapladım bugün 1600 kalori almışım neyse ki dengelerim diyorum 4 gündür hesabıma göre ortalama 3800 karolri almışım..ama örnek bir listemi yazayım
sabah:
2 dilim kızarmış ekmek (tost makinesinde ve kepek)
60 gram tulum peyniri domates ve salatalık

ara: bir çay bardağı greyfurt suyu

öğle: 5 kaşık brokoli
1 çay kaşığı zeytin yağ
110 gram yoğrt
kepek ekmeği

ara:
armut 100 gram

akşam:

100 grm tavuk göğsü+marul salatası

ara :
2 tane mandalin toplamda:987 kalori:21::21:

nasıl azmı:KK20:

burada hepimiz kalori sayıyoruz canım.hoşgeldin.menü yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.ben aylardır kalori sayıyorum.[/QUOTE]

Son düzenleme:
:KK51: teşekkür ederim senin azminde beni cidden etkiledi...ben de 5 gündür yapıyorum ama maalesef beni her halimle seven sevgilim bana koskoca bir iskender ısmarlamaktan çekinmiyor ama ben gene de hseapladım bugün 1600 kalori almışım neyse ki dengelerim diyorum 4 gündür hesabıma göre ortalama 3800 karolri almışım..ama örnek bir listemi yazayım
sabah:
2 dilim kızarmış ekmek (tost makinesinde ve kepek)
60 gram tulum peyniri domates ve salatalık

ara: bir çay bardağı greyfurt suyu

öğle: 5 kaşık brokoli
1 çay kaşığı zeytin yağ
110 gram yoğrt
kepek ekmeği

ara:
armut 100 gram

akşam:

100 grm tavuk göğsü+marul salatası

ara :
2 tane mandalin toplamda:987 kalori:21::21:

nasıl azmı:KK20:

güzel menü:nazar:1000 i geçsin ama..

Ne güzel yapıyorsunuz :) Ben biraz problemli bir dönem geçirdim, 2-3 kilo geri alım oldu. Son bi kaç gündür yeniden hesaplamaya başladım. hepbera sen fıstık olmuşsun :) Ben de havalar düzelmeye de başladı, ilerleme kaydetmeye çalışacağım. 1 kilomu geri verdim sanırım. Pes etmek yok :) Bu ay 3 kilo verirsem, çok güzel olacak :)

Şu anda 73 oldum çünkü :KK43:

Son düzenleme:
Ne güzel yapıyorsunuz :) Ben biraz problemli bir dönem geçirdim, 2-3 kilo geri alım oldu. Son bi kaç gündür yeniden hesaplamaya başladım. hepbera sen fıstık olmuşsun :) Ben de havalar düzelmeye de başladı, ilerleme kaydetmeye çalışacağım. 1 kilomu geri verdim sanırım. Pes etmek yok :) Bu ay 3 kilo verirsem, çok güzel olacak :)

selam,umarım başarılı olursun:) kötü anların biran önce uçup gitmesi dileğiyle:nazar:ben açıkcası diyet yaparken kaçamak yaptığımda pişmanlıktan uyuyamazdım ve morallerim:-)27:bizim buralarda öyle derler) bozulurdu. şimdi hamburger yesem bile kalorisini bilidğim için içim rahat. sevgili crnky sen 70 kiloya nasıl düştün kalori sayımı ile mi?

ya neden bu kadar sakin devam ediyorsunuzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
sesimi duyan var mı

burada bazen birileri olur canım..sen de kalori saymaya başlamışsın..kolay gelsin..

teşekkür ederim..buralardan uzak kalmamak lazım..seni yakalıcam diyordum ama artık beni yakala crnky diyeyim:))hergün menü yaz canım..o zaman kaçamak yaparken daha insaflı olunuyor..

Son düzenleme:
ben günde 1000 kalori alıyorum 1 haftada 2 kilo verdim inş. böyle devam eder :)

super, bende 1000 kalori aliyorum ama bu hafta yarim kilo anca gitti sanirim.yarin belli olur. ilk basladigimda 1 bucuk kilo gitmisti haftada. 1 saatte jimnastik yaptigim halde. sen baya hareketlisin sanirim.

20 günde 68.300 den 65.800 e indim..spor yapamadim hic..yavas gidiyo ama olsun ...yaza kadar hedefime ulasirim insallah...

20 günde 68.300 den 65.800 e indim..spor yapamadim hic..yavas gidiyo ama olsun ...yaza kadar hedefime ulasirim insallah...

darısı başıma bende geçen pazartesi 67.7 idim :KK25: bakalım yarın kaç çıkacağım 1 kg versem yeter bana:KK12: haftada 1 kg ayda 4 kg eder:KK52:

her zamanki gibi diyetimn ilk haftası olduğu için zor oldu:KK25: ekmeği kestim sadece:KK24: kalori saymaya 1 hafta sonra başlarım en geç diye düşünüyorum:KK23: kilom durduğu zamanlar:KK24:

X