Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Önerileriniz için teşekkür ederim kızlar :) mümkün olduğunca ekmek makarna pilav yememeye çalışıyorum. normalde de ekmek yiyen biri değilim zaten o yüzden zor olmuyor.Ara öğün yeme alışkanlığım yok.tatlı görünce dayanamadığım oluyor ondan dün yemiştim :KK17: Bugünkü menüm de böyle.

sabah:

2 tane haşlanmış yumurta 160 kl
4 yeşil zeytin 28kl
1 kk peynir 75 kl
1 küçük domates 13 kl
şekersiz çay 0 kl

öğle:

1 peynirli poğaça 220kl

akşam:

7 tane nugget 303kl
biraz patates püresi 110kl
1 bardaktan biraz az kola 75 kl
1 kase domates çorbası 85kl

toplam 1069 kl ile gayet doyurucu bir gün oldu :KK56:

herkese merhaba,
ben forumda sağlıklı beslenme bölümünü devamlı takipteyim üye olduğumdan beri :)
daha önce 5 günde 5 kilo diyetiyle 2 kilo vermiştim 2 haftada ama sonra nişanlımın yanına gidince malesef ki diyet bozuldu...
ben de o 2 kiloyu aynen almışım *en azından ilk kilomun üzerine almadım tabii*

kalori saymayı ise yılbaşında denemiştim ama kilo ne yazık ki verememiştim... fakat yine yeniden en sağlıklı yöntemin bu olduğuna inandığımdan bu sefer sizlerle paylaşarak yapmak istiyorum ki üzerimde bir kontrol mekanizması olsun...

bugün çikolata yedim epey bir miktar ama şu anda toplam 985 kcal almış durumdayım,
yatana kadar yeşil çay ve 1 adet elma yemeği düşünüyorum bunun üzerine, böylece 1000 kaloriyi geçmiş olucam ~
yediklerimin çoğunu bugün için çikolatadan aldığım için yine kilo vermemi sağlamayacaktır ama alışverişe gidip kendime daha sağlıklı aperatifler alana kadar (yarın kesin gidiyorum) böyle oldu ne yazık ki :KK5:

hepbara, bu başlığın medarı iftarısın, sayende hepimiz ümitleniyoruz ~ dilerim bundan sonra da dilediğin kiloya ulaşana kadar diyetin hep yolunda gider canım :nazar:

mrb canım çok güzel kilo vermişsin tebrik ederim bende şu anda 5 günde 5 kiloyu yapıyorum hedefim 2 kilo verip kalori saymaya geçmek sen bu kiloları hep kal. sayarakmı verdin??bide canım ortalama kaç kalori alıyosun?:18::18:

teşekkür ederim.evet arada başka diyetler de denedim ama onları genelde artılarımı vermekte kullandım:)başlangıçta 1600-1400 arasıydı..sonraları kilo vermem takıldıkça düşürdüm..çünkü verilecek kilo azaldıkça almam gereken kalori miktarı da azalıyor..şimdilerde 1000-1100 arası alıyorum..

Önerileriniz için teşekkür ederim kızlar :) mümkün olduğunca ekmek makarna pilav yememeye çalışıyorum. normalde de ekmek yiyen biri değilim zaten o yüzden zor olmuyor.Ara öğün yeme alışkanlığım yok.tatlı görünce dayanamadığım oluyor ondan dün yemiştim :KK17: Bugünkü menüm de böyle.

sabah:

2 tane haşlanmış yumurta 160 kl
4 yeşil zeytin 28kl
1 kk peynir 75 kl
1 küçük domates 13 kl
şekersiz çay 0 kl

öğle:

1 peynirli poğaça 220kl

akşam:

7 tane nugget 303kl
biraz patates püresi 110kl
1 bardaktan biraz az kola 75 kl
1 kase domates çorbası 85kl

toplam 1069 kl ile gayet doyurucu bir gün oldu :KK56:

afiyet olsun canım..bu menü güzelmiş..tebrikler..

herkese merhaba,
ben forumda sağlıklı beslenme bölümünü devamlı takipteyim üye olduğumdan beri :)
daha önce 5 günde 5 kilo diyetiyle 2 kilo vermiştim 2 haftada ama sonra nişanlımın yanına gidince malesef ki diyet bozuldu...
ben de o 2 kiloyu aynen almışım *en azından ilk kilomun üzerine almadım tabii*

kalori saymayı ise yılbaşında denemiştim ama kilo ne yazık ki verememiştim... fakat yine yeniden en sağlıklı yöntemin bu olduğuna inandığımdan bu sefer sizlerle paylaşarak yapmak istiyorum ki üzerimde bir kontrol mekanizması olsun...

bugün çikolata yedim epey bir miktar ama şu anda toplam 985 kcal almış durumdayım,
yatana kadar yeşil çay ve 1 adet elma yemeği düşünüyorum bunun üzerine, böylece 1000 kaloriyi geçmiş olucam ~
yediklerimin çoğunu bugün için çikolatadan aldığım için yine kilo vermemi sağlamayacaktır ama alışverişe gidip kendime daha sağlıklı aperatifler alana kadar (yarın kesin gidiyorum) böyle oldu ne yazık ki :KK5:

hepbara, bu başlığın medarı iftarısın, sayende hepimiz ümitleniyoruz ~ dilerim bundan sonra da dilediğin kiloya ulaşana kadar diyetin hep yolunda gider canım :nazar:

teşekkür ederim canımcım:KK16:tabi ki ümitli olun kızlar..etrafımızda az yiyipte kilo vermediğini söyleyenlere bakmayın siz.kalori hesabı yapmayınca az yenilse bile tabi ki kilo alınır:KK1:mesela ben bilinçsiz diyet yaptığım günlerde her sabah 2 kruvasan yiyordum..kruvasan küçük ya:KK9:böyle daha neler neler:KK9:tabi hiç kilo veremedim:KK1:kalori sayımına başlayınca yaptığım yanlışları gördüm...mantık basit..ihtiyacın olandan az kalori al..zayıflarsın:))ama kaloriyi asla sürekli olarak 1000in altına düşürmeyin.metabolizma duruyor..sonrasında tekrar hızlandırmak zor oluyor..Allah hepimize kolaylık versin..

Son düzenleme:
dünkü menüm....
sabah:
1 dilim peynirli börek
öğle:
yarım tabak pırasa yemeği
1 kase yoğurt
saat 4:
1 sütaş yovita kayısılı
akşam:
1 tabak kuru patlıcan yemeği
2 kaşık yoğurt
saat 9:
2 elma
saat 10:
1 bardak süt
toplam kalori:1089

dünkü menüm....
sabah:
1 dilim peynirli börek
öğle:
yarım tabak pırasa yemeği
1 kase yoğurt
saat 4:
1 sütaş yovita kayısılı
akşam:
1 tabak kuru patlıcan yemeği
2 kaşık yoğurt
saat 9:
2 elma
saat 10:
1 bardak süt
toplam kalori:1089

Tebrik ederim canim menun saglikli gorunuyor :) :KK9: sen de benim gibi ekmek yemiyorsun.
Masallah cok kilo vermissin kilolarinin hepsini kalori sayimi yaparak mi verdin ha birde ne kadar surede verdin,haftada kac kilo veriyosun ortalama? :26: cevaplarsan mutlu olurum allah hepimize senin azminden versin de kurtulalim su gobisten:KK9:

selam diyet arkadaşlarım :KK3:sıcağı sıcağına bugünkü menüm :KK56:

sabah:

1 haşlanmış yumurta 80kl
1 kk yarısı kadar peynir 45kl
4 yeşil zeytin 28 kl
yarım küçük domates 6 kl
içinde 1 tane küp şeker olan çay 10 kl

öğlen:

peynirli poğaça 220 kl

akşam:

1 kaseden biraz fazla yoğurt 115 kl
1 kaseden biraz fazla çorba 110 kl
2 adet etsiz biber dolma 265 kl

toplam 879 kl :KK34: 1000 kl yi geçmeyi başaramamışım bugün de:KK30:

bende yazayım yediklerimi

sabah:

2 dilim light ekmek
1 haşlanmış yumurta
1 kk kadar peynir
4 zeytin
2 tatlı kaşığı marmelat

toplam : 257 cal

öğlen :

2 dilim light ekmek
4 adet ızgara köfte
2 y kaşığı kadar sal ata

toplam : 280 cal.

ara:
1adet cappichino
1 adet kesme şeker
1 adet gofret

toplam: 220 cal.

akşam
yağsız kaşarlı tost
4-5 yaprak marul

toplam : 270 cal.

genel toplam : 1027 kalori.
ara öğünde misafir vardı işyerinde kötü bir kaçamak oldu.gece yatmadn belki portakal yerim.yani 1100 bulmadan gün biter :KK6:

ben de bugün 1000'i geçemedim...

kızlar ben çok geç kalkıyorum, geç yatıyorum falan... düzene de giremiyorum bi türlü...
10'da kalkıcam deyip de her gün 12'de kalkıyorum :KK5:
sonra da en fazla 4 öğün yemiş oluyorum günde... Haliyle 1000 kcal'i geçmiyo...

Sabah (öğlene denk geliyo tabii saat olarak) ekmek arasına azıcık kıyma kavurmuştu annem ondan 40 gr koydum, 10 gr kaşar peyniri ve 1 tane cherry domates ile birlikte yedim, yanında tatlandırıcılı çay içtim...
2 saat sonra 1 fincan kahve yaptım içine 70 mL yarım yağlı süt koydum ve yanında 3 tane limonlu form bisküvi yedim...
akşam yemeğinde kıymalı karnıbahar yemeği çok az ve 100 gr yoğurt yedim, 1 kase çorba içtim...
bunlardan 2 saat kadar sonra ise 1 adet portakal yedim...
az önce de 1 fincan yaseminli yeşil çay ve 2 adet form bisküvi daha yedim...
bisiklette 134 kcal yaktım...
toplamda 880kcal'iye inmiş oldu... çok yedim gibi geliyor ama kalorileri hesaplayınca şok oluyorum...

umarım yavaş yavaş da olsa bana geri dönüşü güzel olur...

herkese iyi gecelerrrrr :KK3:

Tebrik ederim canim menun saglikli gorunuyor :) :KK9: sen de benim gibi ekmek yemiyorsun.
Masallah cok kilo vermissin kilolarinin hepsini kalori sayimi yaparak mi verdin ha birde ne kadar surede verdin,haftada kac kilo veriyosun ortalama? :26: cevaplarsan mutlu olurum allah hepimize senin azminden versin de kurtulalim su gobisten:KK9:

teşekkür ederim gulencim..verdiğim kiloların çoğunu kalori sayarak verdim.önceleri haftada 1-1.5 kilo veriyordum ama artık 500 gr anca verebiliyorum..olsun o da yeterli benim için..spor yapmıyorum çünkü..

dünkü menüm.......
sabah:
1 dilim börek
öğle:
2 derisiz tavuk but haşlama
salata
saat 3:
1 gofret
ara:
sütaş yovita
akşam:
1 dilim börek
1 tabak yeşil mercimek yemeği
10-15 kadar sarma,turşu
1 portakal
annemler geldi..tabi boş gelmemişler..sağolsunlar..eeeee..bana da hüpletmek düştü:))bol kalorili bi gün oldu:))

Son düzenleme:
selam diyet arkadaşlarım :KK3:sıcağı sıcağına bugünkü menüm :KK56:

sabah:

1 haşlanmış yumurta 80kl
1 kk yarısı kadar peynir 45kl
4 yeşil zeytin 28 kl
yarım küçük domates 6 kl
içinde 1 tane küp şeker olan çay 10 kl

öğlen:

peynirli poğaça 220 kl

akşam:

1 kaseden biraz fazla yoğurt 115 kl
1 kaseden biraz fazla çorba 110 kl
2 adet etsiz biber dolma 265 kl

toplam 879 kl :KK34: 1000 kl yi geçmeyi başaramamışım bugün de:KK30:

1000 kaloriyi mutlaka geçmelisin..tecrübeyle sabit canım..aynı kiloda haftalarca kalırsın.metabolizmanı harekete geçirmek için tadı iğrenç şeyler içmek zorunda kalırsın..öğleyin poğaçadan da vazgeç bence..sulu yemek pilav salata güzel olur.hem 1000 kaloriyi geçemiş olursun,hem barsakların güzel çalışır.çünkü diyette wc sorunu da sıkıntı verir.

bende yazayım yediklerimi

sabah:

2 dilim light ekmek
1 haşlanmış yumurta
1 kk kadar peynir
4 zeytin
2 tatlı kaşığı marmelat

toplam : 257 cal

öğlen :

2 dilim light ekmek
4 adet ızgara köfte
2 y kaşığı kadar sal ata

toplam : 280 cal.

ara:
1adet cappichino
1 adet kesme şeker
1 adet gofret

toplam: 220 cal.

akşam
yağsız kaşarlı tost
4-5 yaprak marul

toplam : 270 cal.

genel toplam : 1027 kalori.
ara öğünde misafir vardı işyerinde kötü bir kaçamak oldu.gece yatmadn belki portakal yerim.yani 1100 bulmadan gün biter :KK6:

hayır ebuşucum kötü bi kaçamak olmamış bence...menün güzel..tebrikler...

ben de bugün 1000'i geçemedim...

kızlar ben çok geç kalkıyorum, geç yatıyorum falan... düzene de giremiyorum bi türlü...
10'da kalkıcam deyip de her gün 12'de kalkıyorum :KK5:
sonra da en fazla 4 öğün yemiş oluyorum günde... Haliyle 1000 kcal'i geçmiyo...

Sabah (öğlene denk geliyo tabii saat olarak) ekmek arasına azıcık kıyma kavurmuştu annem ondan 40 gr koydum, 10 gr kaşar peyniri ve 1 tane cherry domates ile birlikte yedim, yanında tatlandırıcılı çay içtim...
2 saat sonra 1 fincan kahve yaptım içine 70 mL yarım yağlı süt koydum ve yanında 3 tane limonlu form bisküvi yedim...
akşam yemeğinde kıymalı karnıbahar yemeği çok az ve 100 gr yoğurt yedim, 1 kase çorba içtim...
bunlardan 2 saat kadar sonra ise 1 adet portakal yedim...
az önce de 1 fincan yaseminli yeşil çay ve 2 adet form bisküvi daha yedim...
bisiklette 134 kcal yaktım...
toplamda 880kcal'iye inmiş oldu... çok yedim gibi geliyor ama kalorileri hesaplayınca şok oluyorum...

umarım yavaş yavaş da olsa bana geri dönüşü güzel olur...

herkese iyi gecelerrrrr :KK3:

günlük mutlaka 1000 kaloriyi geçmelisin canım..bunu için mesela form bisküvi yerine normal bisküvi(lifli olanlardan ama)...süt,yoğurt gibi ürünleri tam yağlı tüketebilirsin.sporu kaloriden düşme bence..alman gereken kaloriyi al..ama spora da devam..sıkılaşmanı sağlar..kilo vermeni hızlandırır...

günlük mutlaka 1000 kaloriyi geçmelisin canım..bunu için mesela form bisküvi yerine normal bisküvi(lifli olanlardan ama)...süt,yoğurt gibi ürünleri tam yağlı tüketebilirsin.sporu kaloriden düşme bence..alman gereken kaloriyi al..ama spora da devam..sıkılaşmanı sağlar..kilo vermeni hızlandırır...

merhaba :KK3: sporu düşmezsem zaten 1000'i geçmiş oluyorum, sorun da kalmıyo demek ki, çok sevindim buna :KK9:
metabolizmam zaten epeyce düşük... tahminimce düzgün beslenemediğim için - düşük kalori ama abuk sabuk şeylerden aldığımdan, önceden yaptığım sağlıksız diyetlerden ve gece yattığım saat ile sabah kalktığım saatin de uzunca bi süredir düzensiz olmasından dolayı bu böyle... bol su, yeşil çay içiyorum ve elma-krom alıyorum ve elimden geldiğince fazla hareket etmeye çalışıyorum... umarım toparlanır bir süre sonra :KK14:

neyse bugün dışarıdaydım, italyan yemeği yemek istedi arkadaşlar ben de makarna veya pizza yerine patlıcan ve mozarella peynirinden yapılmış bir yemek yedim, yanında elmalı limonata içtim... sonra da bir orta şekerli türk kahvesi içtim ve bugünlük tüm yediğim bu kadar şimdilik...
akşam yemeğinde paça var :KK17: kalorisini bilmiyorummmm ~
ama abartmıcam çünkü mozarella peynirinden ve limonata elmalı olduğundan kalorilerinin fazlaca olduğunu tahmin ediyorum ~

herkese iyi diyetlerrrrrr :KK24:

bugünkü menüşşş

sabah:

2 dilim light ekmek
1 kk peynir
5 adet zeytin
yarım domates yarım salatalık
1 tatlı kaşığı marmelat
şekersiz çay

toplam: 205 kalori

öğlen :

4 adet ızgara köfte
4 ince dilim ızgara sucuk
2 adet kızarmış ekmek
yarım domates (ızgara)
1 kutu light kola

toplam: 355 kalori

ara : şekersiz çay

akşam :
hazır yufkanın yarısından yapılmış patatesli gözleme
1 bardak ayran

toplam: 476 cal

genel toplam : 1036 cal...:21:

merhaba :KK3: sporu düşmezsem zaten 1000'i geçmiş oluyorum, sorun da kalmıyo demek ki, çok sevindim buna :KK9:
metabolizmam zaten epeyce düşük... tahminimce düzgün beslenemediğim için - düşük kalori ama abuk sabuk şeylerden aldığımdan, önceden yaptığım sağlıksız diyetlerden ve gece yattığım saat ile sabah kalktığım saatin de uzunca bi süredir düzensiz olmasından dolayı bu böyle... bol su, yeşil çay içiyorum ve elma-krom alıyorum ve elimden geldiğince fazla hareket etmeye çalışıyorum... umarım toparlanır bir süre sonra :KK14:

neyse bugün dışarıdaydım, italyan yemeği yemek istedi arkadaşlar ben de makarna veya pizza yerine patlıcan ve mozarella peynirinden yapılmış bir yemek yedim, yanında elmalı limonata içtim... sonra da bir orta şekerli türk kahvesi içtim ve bugünlük tüm yediğim bu kadar şimdilik...
akşam yemeğinde paça var :KK17: kalorisini bilmiyorummmm ~
ama abartmıcam çünkü mozarella peynirinden ve limonata elmalı olduğundan kalorilerinin fazlaca olduğunu tahmin ediyorum ~

herkese iyi diyetlerrrrrr :KK24:

paçanın gramı 1.07 kalori canım.:KK56:

herkese tekrar merhaba, ben de kalori sayımına dikkat ediyorum hele okuldayken(ben lisede öğretmenim) çok da iyi oluyor ama akşam eve gelinnce elim hep abura cubara yöneliyor o zamanda yemekten kısıyorum sanırım yanlış yapıyorum hemen telafi edeceğim. :KK14:ya akşam bi şeyler yemek istememin sebebi sigara içmiyor oluşum kararlıyım evde içmeyeceğim :KK50::KK50: eve aburu da cuburu da almaycağım ve bu olaya son noktamı koyacağım allahın izniyle nolur bana destek olun :KK4:

obur bir bayan olarak bugün nöbet esnasında bir kız öğrencim kahvaltı yapmadınız mı hocam dedi ben de yooooooo dedim(onlarla çocuk oluyom) zayıflamış gördüm sizi dedi pek hoşuma gitti
günde 1600 geçmiyorum çoğunlukla 1200 kalori alıyorum.

bu hafta sonu cok kotu geccek gibi simdiden 900 kaloriyi buldum, daha aksam olmadi ve biraz sonra kayinvalidemlere gitcez.yemekte ne olacak bilmiyorum.yandim ben:18:

bu hafta sonu cok kotu geccek gibi simdiden 900 kaloriyi buldum, daha aksam olmadi ve biraz sonra kayinvalidemlere gitcez.yemekte ne olacak bilmiyorum.yandim ben:18:

bugün simarma günün olsun o zaman...yarin hafif yemeye calis dengelersin insallah...

Arkadaşlar...işte size hem metabolizmayı hızlandıran hem yağ emilimini azaltan,hem tok tutan bir de bunların üstüne sizi hastalıklardan koruyan en önemlisi de kanserden koruyan formül..
Sabahları kahvaltıdan yarım saat önce 1/2 ya da 1 çay bardağı suyun içine tepeleme 1 çay kaşığı toz zencefil + 1 çay kaşığı tepeleme toz zerdeçal + 4-5 damla ya da az doldurulmuş 1 çay kaşığı çörekotu yağını suyun içinde karıştırıp içiyorsunuz..25-30 gün önceden tartılın.. Içmeden önce kaçtınız.. Içtikten sonra kaça düştünüz..gözlerinizle görün..
Ben denedim.. Ama ben hastalıklardan korunmak için içiyordum.. Iştahım da yerindeydi yani..baktım ki iştahım kesilmeye başladı.. Tokluk hissi verdi..sonra bende tatlı atakları oluyordu hergün..tatlı ataklarını tamamen geçirdi..hayretler içerisinde kaldım..deneyin.. Farkı görün..ben tartılmadım ama 20 gün kadar içinde 3-4 kilo vermişimdir..hem de açlık ve halsizlik, sinirlilik hissetmeden....
Zerdeçal başta kanser olmak üzere sizi 100 den fazla hastalıktan korur..vücuttaki iltahabı eritir..zencefil solunum yolları ve kanser için iyidir..metabolizmayı hızlandırarak sizi tok tutar..sindirim sistemini çalıştırır..
çörekotuda şekeri dengeler..aç karnına alındığında zayıflatarak tepeden tırnağa vücudu ve hücreleri yeniler..ölümden başka herşeye devadır..
Artıları çok fazla olan bu formülü denemenizi şiddetle tavsiye ediyorumm...:))
1 TAŞLA 100 DEN FAZLA KUŞ VURUN..:)))

X