kalbim kırılmadan bir günüm olsa nasıl olurdu? bir gün öğrenebilecek miyim?

Çok üzüldüm
Istemeyerek yapıo sanırım genelde bekarken kızlar annelerine kızarlar evlenince kızdıkları herşeyi yaparlar
Babanne dominant karaktermiş sanırım babanız etkisinde kalmış
Konuşmayı deneyin anneniz ablanız ve siz alın karşınızayı babayı rahatsızlıklarınızı ufak ufak belirtin

Konuyu hayretler içinde okudum, okurken o kadar benzer geldi ki eşime de okudum. Eşim de bunu sen yazmış olmayasın dedi.
Babamla sizinkine çok çok benzer sorunlarımız var.
Biz 90 km uzaklıkta oturuyoruz ama buradan bile huzursuzuz.
Eşim daha uzak bir yere gidelim diyor.
Babam bypass oldu 72 yaşında
Hasta annem var, nasıl gideriz bilmiyorum.
Babam beni bir birey olarak görmüyor.
Evliliğime saygı göstermiyor.
Aldığın maaş benim sayemde diyor
Seni okuturken X bin tl masraf yaptım diyor.
Ama sevgisi, fedakarlığı da var.
İşte aynı sizin babanız.
Benim evime kalmaya gelmişlerdi, bu ev benim evim. Buradaki her eşya benim sayemde alındı dedi. Bu evin babası benim, her şeye ben karar veririm dedi.
(Evlenirken 1 kuruş dahi almadım kendisinden aslında)

Neyse... Diyecek çok şey yok Allah sabır versin, size de ama en çok eşinize.
Eşim 9 senedir benim baba dertlerimi çekiyor, bazen yeter diyecek gibi oluyor, o da yoruldu artık..

esinizle araniz nasil peki? insaallah mutlusunuzdur

size ve eşinize sabır diliyorum

Merhaba okurken uzupmustum ancak aradan geçen sürede durumlarin daha yasanilabilir, katlanilabilir bir hale gelmesine de adiniza sevindim.
Ben de uzun süre annemle ilgili bazi dirumlara üzüldüm. Sizinle ortak yanimiz ise sadece 31 yasinda olmak :) bundan dolayi da biraz acaba nasil icinde bulundugunuz o durumu yendiniz? Bakis acisini mi degistirmek olaylarin biraz daha iyi hale gelmesinde. ?? Mesela bi cumlenizde diyosunuz ki babisko ben bu esyayi artik kullanmicam yeni alicam. Babaniz da olur hatta ben yardim edeyim diyor :)) diyalog cok tatli. Babisko demeniz ayri bi samimiyet.
Kisacasi olay su mudur ustumuzde baski kuran durumlari kendi zihnimizde olusturdugumuz hafiflikle kaldirmak? Boyle mi basardiniz acaba ?

merhaba, babama hep babişko derdim ama ilk kez bu sorunlu ev eşya konusunda dedim işe yaradı..
benim babam hep ilgi isteyen biri.. suyuna gidilirse çok kolay ama ben gidemiyordum bir türlü..
hala yüzde yüz gidemiyorum ama boşvermeye çalışmak önemli..
az önce yine normalde çoook sinir olacağım bir şekilde konuştu benimle eskiden olsa "niye neden?" sorgulardım kabullenemezdim bu sefer "hadi sonra görüşürüz byyyee" dedim kapadım.. o da "hadi görüşürüz canım benim" dedi:)
ben fazla çok seven ciddiye alan önemseyen irdeleyen biri olduğum sürece babam beni kırabiliyor..
değişmek mecburiyetindeyim..
"yarın uğrarım" dediğinde bile çıldırıyordum saat vermedi diye.. şimdi "evde bulursun inşallah" diyorum "ararım ben gelmeden" diyor.. konu bitiyor..
deli ile deli oluyormuşum tabiri caizse.. olmayacağım..
2 ayda çok şey değişmiyor tabi ama ben öyle yorgunum ki tartışmaktan ona kendimi anlatmaktan artık zaten yapamayacağım şeyler bunlar.. yapmayacağım sadece..

Anladım. babaniz da sizi seviyor farkindasiniz degil mi? Muhahhak farkindasinizdir zaten iyi zamanlarinizdaki diyaloglariniz guzel.
Yasli insan demek o da sevildigini hissetmek istiyor. Icimi dokmem gerekirse valla ne yaalan diyim arada kin, dusmanlik olmadiktan sonra dertlerin boyle tatli tatli bertaraf edilmesi ne buyuk huzur. Ozendim.
Allah herdaim kolayliklar versin.
UOTE="sedalein, post: 36706507, member: 325087"]merhaba, babama hep babişko derdim ama ilk kez bu sorunlu ev eşya konusunda dedim işe yaradı..
benim babam hep ilgi isteyen biri.. suyuna gidilirse çok kolay ama ben gidemiyordum bir türlü..
hala yüzde yüz gidemiyorum ama boşvermeye çalışmak önemli..
az önce yine normalde çoook sinir olacağım bir şekilde konuştu benimle eskiden olsa "niye neden?" sorgulardım kabullenemezdim bu sefer "hadi sonra görüşürüz byyyee" dedim kapadım.. o da "hadi görüşürüz canım benim" dedi:)
ben fazla çok seven ciddiye alan önemseyen irdeleyen biri olduğum sürece babam beni kırabiliyor..
değişmek mecburiyetindeyim..
"yarın uğrarım" dediğinde bile çıldırıyordum saat vermedi diye.. şimdi "evde bulursun inşallah" diyorum "ararım ben gelmeden" diyor.. konu bitiyor..
deli ile deli oluyormuşum tabiri caizse.. olmayacağım..
2 ayda çok şey değişmiyor tabi ama ben öyle yorgunum ki tartışmaktan ona kendimi anlatmaktan artık zaten yapamayacağım şeyler bunlar.. yapmayacağım sadece..[/QUOTE]
An

An[/QUOTE]

babam 6 yaşında yatılıokula verilmiş 18 yaşında liseyi bitirince yurtdışına okumaya gönderilmiş geri dönmemiş sonra ablam doğduğunda mecbur kalıp dönmüş 33 yaşında,,, geri döndüğünde de annesinin baskısı ile yaşamış biri.. hep "sevgi,ilgi" problemi vardı, evet haklısın yaşlılık da eklendi.. kalp krizi ölüm korkusu da.. kin, nefret yok evet.. kendimi üzmeden idare edeceğim artık ne kadar başarabilirsem..

bence simdiye değin o sizin sabrınızı sınamış,ayrı eve çıkıp bi kere de siz sınayın onun babalık sevgisini..ama cesaret bulabilir misiniz bilmiyorum..benzer bir babaya sahibim fakat bizimkisi evlendikten sonra çektirmez tek fark bu lakin bekarken yaşattıkları yeterde artar bile..uzun lafın kısası güzel kardeşim ayır evini korkma zor ama sonu ferah bi çözüm bu.derler ki korkulu bir son korkulu bir sonsuzdan iyidir..

canım çok düşündük bunu.. aynı evde değiliz zaten onun evinden kiraya çıksam ama şöyle olur..
kavga gürültü evlatlıktan silmeler numaradan 2-3 kalpkrizi vs derken aylarca bizi mahvedecek tüm aileyi birbirine katacak eşime saldıracak vs vs vs
yine barışacak!!! yine eskisi gibi olacağız.. ağlayacak hep gelecek hep arayacak.. yavaşça yine güçlenecek ve o eve de sızacak karanlık.. yaşadığımız karanlık dönem de bizim zararımız olacak.. ben muhtemelen bir daha toparlanamayacak hale geleceğim.. o yine aynı olacak..
ablam kiraya çıkmaktan bin beter her babanın aşırı tepki vereceği bir hata yaptığında bile süreç böyleydi..
taşınmak değil "baba sen artık benim için yoksun" diyip asla bir daha görüşmemem lazım ki bu da istediğim şey değil..

ne diyeyim Allah yardımcınız olsun..nerden tutsan elinde kalan bi mevzu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…