Kahrolsun kötü insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kedilere de köpeklere de bayılırım. Sokağa çıktığımda onları görmekten mutluluk duyarım. Bütçem müsait oldukça da beslerim. Ama kimsenin camının önünde değil.

Ben seviyorum, korkmuyorum diye herkes aynı durumda değil. Farklı düşündükleri için de onları suçlayacak değilim. Zannediyorum mahalledeki herkes aynı düşünceye sahip olduğu için ne bir zehirlenme ne de farklı istenmeyen bir durumla karşılaştık.

Herkes geniş bir perspektiften bakmayı öğrenirse bu sorunlar yaşanmaz diye düşünüyorum.

Evimde kedi besleyen ve hayvanları seven biri olarak yazıyorum. Büyük bir sitede oturuyoruz, neredeyse mahalle büyüklüğünde diyebilirim ama etrafı telle çevrili bir alan. Sitede geçen sene iki tane köpek vardı, bundan da rahatsız olanlar olsa da hayvanlar da sakin hayvanlardı, bir sıkıntı çıkmıyordu.

Ancak sitede azılı hayvan aşıkları var. Etrafımız köy bu arada ve her sene çoban köpeklerini doğurtturan ve yavruları sokağa atan köylüler var. Artı şehir dışı olduğu için civar illerden de köpekleri toplayıp bu civara atıyorlar. Neyse bu hayvan aşığı arkadaşlar, sitenin tellerini kesmeye başladılar, dışardaki köpekler de gelip beslensin diye. Totolarını kaldırıp site dışında besleme alanı oluşturmak yerine telleri kesmek daha cazip geldi. İki köpek oldu sana 20 köpek. O iki uysal da dışardan gelenlere uydu ve şu an sokakta bir köpek çetemiz oldu. Geçende çoluk çocuk kaydırağın tepesine çıkıp ailelerinden yardım istemişler gelin bizi kurtarın diye. Yine geçen aylarda bir kişiye saldırdılar çünkü o hayvan aşıklarından biri evinin önünde yemek veriyor ve o köpekler de o aşık arkadaşın evini “koruyor”, ama komşular kendi evine giremiyor.

Sitede çok büyük bir çoğunluk şikayetçi ve bir olay çıkması an meselesi. Çeteye son katılan arkadaş da yasaklı ırklardan biri, bizim çoluk çocuğun arasında fildir fildir geziyor.

Belediye defalarca arandı ama köpekleri kısırlaştırıp bölgeye geri bırakıyorlar, kanunen başka bir şey yapmaları da mümkün değil.

Peki birinin çoluğuna çocuğuna saldırsalar, ki saldıracaklar ramak kaldı, birisi de bu hayvanların başına bir iş getirse? Sırf bu işi getirenler mi suçlu yoksa o telleri kesip içeri köpek sürüsü alıştıran mı?

Bu klasik bir yönetimsel taktik kimse kusura bakmasın. Enflasyonu düşük açıklayıp işçi/işveren arasında yaratılan nifakla, %25 kira zammı açıklayıp ev sahibi-kiracıyı karşı karşıya getirmekle, doğru düzgün uygulanabilir, bütçesi ayarlanmış bir hayvan kanunu çıkartmamak da aynı şey. Ayrışabildiğimiz kadar ayrışalıö, herkes birbirine düşman olsun yeter ki bazılarının düzeni devam etsin…

C calpol O iş o kadar ponçik değil. Avrupa'dan sokaklardan köpekler nasıl temizlendi yakın bir geçmişe bakın isterseniz. Daha sonra şimdiki kurallar koyuldu takip kisirlastirma sahiplendirme vs. Amerika'da belli bir süre barınakta tutulur zannedersem bir hafta kadar sahiplenen olmazsa uyutulur köpekler.
Ee yani ?

Ayrıca da hayvan sevmek sadece kediyi köpeği sevmekle olmaz. Kedi sayısının çok artması, kuş ırkları için tehlike.
En basit örneği kendi gözlerimle gördüğüm için söyleyeyim, bundan beş sene önce oturduğumuz yerin etrafında bir sürü tilki olurdu gece çıkarlardı. Sokak köpeği popülasyonu inanılmaz arttı ve son 3 senedir bir tane bile tilki görmedik.

zerre bir cana kötülük yapan kişi dilerim.evladiyla sinansin
Cooook amin
Bedduanın döndüğüne çok inanırım. Bu zehir akan dilin yüzünden evladım dediğin hayvanlarla sınanmış olabilir misin?
Zehirleyen zaten şerefsizin önde gideni. Ama evladının ne suçu var? Belki o masum bir bebek? O niye ölsün?

Allah aşkına Nur sendeki bu beddua etme sevdası nedir ya. Bak konuda sonuna kadar haklısın ama beddua etmek nedir? Daha doğru dil kullanmalısın. Kaç yaşında kadınsın
+1
Kızgınlığını belirtmenin yoku beddua etmek değildir. Ben normal olmadığını düşünüyorum, herkese sayıyor saydırıyor. Buradaki üyelere kadar beddua ettiği oldu.

Yine de bin defa da söyleyeceğim zerre bir cana kötülük yapan kişi dilerim.evladiyla sinansin
Sana çok acıyorum ya ben. Hit almak için açtığını düşünüyorum. Bi buldum diyorsun, bi ağzından köpükler çıkarak öldüler diyorsun. Canın sinirini atmak istedi bu şekilde attın dimi? Rezilsin, şu cümleyi kuracak kadar da acınasısın.

Bu korkunuz normal degil,psikologa gidebilirsiniz.Kediler apartmanda da beslenir,apartmanin cevresinde de beslenir,temiz guzel yaratiklar,gecmis olsun size.
Ya evet temiz hayvanlar
Karşı komşum kedi besliyor apartmanda
Kapı önümüzdeki alanda bebek arabamız var
Hayvan gelip içine yatıyor
Kedi tüylerini ağlayan bebekle ben temizliyorum her seferinde
Kadına da kediye de bir şey demedim
Bebek arabasına başka çözüm buldum
Ama herkes kötülüğünden istemiyor apartmana girmesin diye
Saat 9 da çöp çıkarıyoruz kapı önüne
Defalarca kedilerin eşelediğini gördüm
Merdivenden akan çöpler vs
Sitede yaşıyoruz
Kocaman bir kedi evi alanımız var
Sıcak konforlu bir alan. Oyuncakalr yumuşak yatak vs. Düzenli temizleyen görevliler
Ama yok. İlla apartmana alınacak. Nedrn?

Tedavi gördüğün doktor başarısız gibi geldi. Eşim doktor isterseniz yönlendireyim.
Sion de hiç sorununuz yok kendinizle o kadar Belli ki mutlu size
Yazmayayım yazmayayım diyorum ama eşinin doktor olduğuna bir türlü inanmıyorum. Israrla kocam doktor diye her konuda sürekli göze sokmaya çalışıyorsun... Söylemlerin tutarsız ayrıca. Geçen aldatılma ile ilgili bir konuda her erkek aldatır deyip insanları sinir etmiştin ki 2 evliliğinde aldatılma yüzünden bitmişti. 3. Evliliğin olmasına rağmen 2. evliliğinmis gibi yazıyorsun. Hatta doktorla evlenirken (!) Çok güzel bir hikaye yazmıştın. Doktorun kızının ismi rahmetli kız kardeşinin ismiydi, Korono'dan ölürse kızını sana emanet etmişti falan. Resmen insanların duygularıyla oynamaya çalışıyorsun. Senin mühendis olduğundan da şüpheliyim... İnsanlara psikiyatrist tavsiye etmek yerine önce kendini gitmelisin, hayali bir dünyan var bence.

Yalan be bende inanmıyorum ona.
Önce bi konuda birine söylediğini hatırlıyorum.
Sonra bi anda evlendi hatta adamın kızının adı kardeşinin adıydı falan. Tamamen hayal ürünü.

Hak verdim kadına da ben kedi seviyorum ama besleyip üst kata cikiyorum. Sıkıntısını o çekiyordu. Bu kadar basit aslında
Evet bu kadar basit. Ama hayvan faşistlerinde bunu anlayacak anlayış yok. Dile getirdiğinde ise seni kötü kalpli bencil hayvan düşmanı olmakla suçluyorlar. Gün sonunda çocuğun ölsün diye beddua yiyorsun

Yalan be bende inanmıyorum ona.
Önce bi konuda birine söylediğini hatırlıyorum.
Sonra bi anda evlendi hatta adamın kızının adı kardeşinin adıydı falan. Tamamen hayal ürünü.
İlk başta konularına çok üzülmüştüm, o nedenle her yazdığı aklımda. İnsanların acıları ile dalga geçiyor, kendini acindirarak mutlu oluyor. Çok değişik bir ruh hali... Hani Amerikan crime dizilerinde sosyopat karakterler olur ya, hayalimdeki profili tam olarak o...

Evet bu kadar basit. Ama hayvan faşistlerinde bunu anlayacak anlayış yok. Dile getirdiğinde ise seni kötü kalpli bencil hayvan düşmanı olmakla suçluyorlar. Gün sonunda çocuğun ölsün diye beddua yiyorsun

Ben şu an bahçeli bir evde oturuyorum. Bahçemde besliyorum kedileri. Kedilerden bitanesi felç geçirdi zannedersem hafif topalliyor ama kakasıni asla toprağa yapmamaya başladı. Tam kapımın girişine yapıyordu. Bir hafta iki hafta hep temizledim. Bir günde üç kere yaptığı oldu. Sekiz aylık hamileyim bu arada. Bizim belediyemiz güzel ilgileniyor olanakları var. Bir ay sonra aradım belediyeyi ambulansla gelip aldılar. Tedavi etmek için. Aynı bu konudaki gibi manyak bir komşumuz var o da besliyordu o kediyi. Geldi bana kedinin hesabını soruyor. Barınağa götürecekler sen nasıl verirsin su dok temizlensin bir kedi mi fazla geldi vs. Sanki öldürdüm kediyi tedavi edip getirecekler diyorum inanmadı trip attı konusmadi bir müddet. O kadar seviyorsan al evine besle değil mi. Bir ay kadar sonra getirdiler kediyi gerçekten. Çok zayıf olan kedi güzel kilo almıştı hala kakasını toprağa yapmıyor ama benim evi unuttu komşunun kapı önünü benimsedi şimdi beni anladığını düşünüyorum

Onun doktor kocası yok ki Khomyuk . Yemin edebilirim ama ispat edemem...

Çocuk örneği benim verdiğim bir örnek değil aslında, bu konular tartışmaya gittiğinde (Cumartesi günü de benzeri oldu) sizin bu iletimizi beğenen üyelerden birisi çocuğa getirmişti lafı :) O gün ben de ne alaka dedim çünkü ne zaman konu sokak hayvanlarına gelse insanlarla kıyas mevzu oluyor.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…