Kahrolsun kötü insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu arada apartman ile ev farkını anlamışsınız inş

Evde beslersin bu kimseyi ilgilendirmez

Apartman içinde daire önlerinde geziyor mesela bu rahatsız eder herkes isteyecek diye bir şey yok

Ortak alanlara saygı
Hanımefendi kediler özgür ruhlu canlılardır,oraya girme,buraya girme diye yönlendiremezsiniz ve bu kedi popülasyasyonunun önüne ancak belediye ekiplerinin gerekli kısırlaştırma işlemlerini yapması dahilinde önüne geçilebilir.

Bende üst kattaki komşumun canımın önüne koydugu mamayı balkonuna firlatmistim belki empati yapar diye. İnsanları böyle cinnetlik duruma getirmeye kimsenin hakkı yok

Benim evdeki kedim dışarı çıkmıyor,evcil kedi zaten dışarı çıkma ihtiyacı hissetmiyor.

Çok haklısınız tekrar konuşacağım

Ama köpek kakasından rahatsız oluyorum diye hayvan düşmanı sayılmamam gerekiyor
Yok her şeyi de hayvan düşmanlığından sayamayız, bizler yani hem hayvanları sevenler hem de hayvanlardan korkanlar veya uzak durmak isteyenler diyeyim, bazılarımız fazla uçlarda duygular yaşıyor abartıyoruz.
Bir hayvanseverim, evimde köpeğim var ama köpek dışkısından rahatsız olmayı makul karşılarım zira yanlış biliyorsam yurtdışında yaşayan arkadaşlarımız müdahil olsunlar, sahipli hayvanların her türlü temizliği, hijyeni, tuvaletini temizleme vs sahiplerinin sorumluluğundadır, bir bizde var her yeri kirletmeyi hak görme, bu sebeple dışkılar temizlenmelidir ama bir yanda da hayvan tuvaletini dahi yapmadan sadece oradan geçiyor diye hakaret eden bunlar pis, bir de gezdirip sağlığımızı bozuyorsunuz diyenler var, heh kusura bakılmasın onlara tahammülüm yok çünkü bizzat görüyorum şahidim, annelerin çocuklarını götürdükleri parklara bahçelere geceleri çişini yapan koca adamlar, tükürenler, 1 metre ötedeki konteynere atmak varken çitledikleri çekirdek kabuklarını yerlere atan kadınlar, bebeğin altını değiştirip bezi çimende bırakan anneler, yediğinin içtiğinin çöpünü parkta bırakan çocuklar görüyorum, köpeğimle 1 saate kadar dolaşmaya çıkacağım, yine aynı manzaraları göreceğim çöp içinde kalmış bir çocuk parkı ve ıyyy köpeği buraya sokma diyen insanlar, emin olun o çöpler ve koca adamların tuvaletleri evcillerden daha sağlıksız.

Son düzenleme:
Kesinlikle aynı düşünceleri paylaşıyoruz

Bebek bezini mutlaka toplar alırım poşetler çöpe atarım o halde köpek sahibi kakayı almalı

Köpeğin kedinin varlığından nefret edip zehirleyen ayrı bir dünya

Ama bunun gibi uç nokta olan hayvansever diye kendini tanımlayan bu benim köpeğim isterse getirir senin daire önüne kakasını yaptırırım diyen tipler var ben bunlara kılım köpek kedi seninse tüm bakımından sen sorumlusun demek istiyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudur ama cansız yatarken ağzından köpük saçmıyordur hayvan diye düşünüyorum. Bilemiyorum bence tepkiler sonrasi değiştirdi söylemini.

İşte nankör insanoğlu … binlerce yıl önce hayvancağızları kendilerini haşerelerden korusun, ne bilim düşmandan korusun , sürülerine eşlik etsin fln diye evcilleştirmiş şimdi işi bitti ya defolsun gitsin muamelesi yapıyorlar. Her türlü işine gelmeyen olaya yaptıkları gibi yani .

Oysa düşünmüyor tabi, her yer beton üzerine yatacakları ne bir toprak, ne de soğuktan sığınacakları bir mağaramsı yer kalmış yaşam alanlarında. Apartmana girmesinler karda kışta pis oluyor apartman sokakta donsunlar değil mi nasılsa işimiz bitti onlarla !!! Hayvanların tuvaletlerini yapacakları yer kalmadı şehirlerde yahu geçen sokakta bir kedi gördüm zavallı kaldırımda minicik bir ot çöp bişe çıkmış dibindeki kumu eşelemeye çalışıyo tuvaletini yapmak için.

Kediler nispeten av yeteneğini kaybetmemiş olsa da köpekler tamamen kaybetmiş durumda insan onu kendine bağımlı yaptığı için.. çöpten yesin tabiii işi ne !!!!

Her yer bina her yer insan yaşam alanı . Orda besleme burda besleme nerde beslensinler ? Burası benim kapım orası senin kapın şurası şunun kapısı sonu yok ki bunun ? Hayvanları belgrad ormanına kadar falan taşıyıp orada beslemek lazım herhalde !!

Ben kedileri daha çok seviyorum çünkü korktuğum halde besliyorum oysa sen korkmadan besliyorsun

Fark burda
Eve bir tane alırsan korkunu yenebilirsin aslında,gerçi ben çok küçük yaşlardan beri kedi ve köpeklerle haşır neşirim.Kimse bayılmak zorunda değil ama gözümün önünde zarar veren olursa dünyayı dar ederim.

Maalesef sürekli şahit oluyorum Birgaripinsan
Altını tekrar çizmekte yarar var sevmeyeni korkanı anlarım, onlara gayet anlayışlıyımdır da ama zarar vermeyi asla kabul edemem.
Çocuktur diyorsunuz ama kimse kusura bakmasın ağaç yaşken eğilir, 3 yaş üzeri çocuklarda eğer bir sağlık sorunu yoksa zarar vermemeyi ailelerinden öğrenmiş olmaları gerekir, sıklıkla başıma geliyor köpeğin üzerine sopayla gelen çocuklar var, kedilerin başını taşla ezen çocuk biliyorum, köpeğe tecavüz etmeye çalışan çocuk da gördüm, müdahale ediyorsun aileleri hastalıklıymışsın gibi bakıyorlar, inanılmayacak ama köpeğimde çocuk fobisi var, ciddi ciddi korkuyor ve çocuklar sevmek için yaklaşsa dahi kucağıma çıkmak için bacaklarıma yapışıyor, bu hayvanın insandan insanın hayvandan üstünlüğü durumu değil, hepimiz bir canlıyız, türümüz cinsimiz farklı o kadar, benim canım ne kadar değerliyse karıncanın da canı o kadar değerli, hayvan sevsin sevmesin herkesin şunu anlaması gerekir her canlının yaşama hakkı vardır, bu bir kedi köpek de olabilir, bir karınca fare de olabilir ve hiçbir cana sebepsiz kıyamazsınız, kedi köpeğin sokakta yemek araması öldürmek için sebep değildir, akrebin sizi sokması zarar verme isteği değildir savunmadır, ağaç yaprak döküyor diye kesilmez, her canlının bu sistemde bir yeri vardır ve sebepsiz yaratılmamışlardır.

Dünyanın sahibi değiliz emanetçisiyiz, Kanuni Sultan Süleyman’ın Ebussuud’a sualini ve gelen cevabı çok severim ve hayvan içerikli her konuya eklerim.

Dırahta ger ziyan etse karınca
Günahı var mıdır ânı kırınca?

Yarın Hakk’ın dîvânına varınca
Süleyman’dan hakkın alır karınca.

Her canlı zerre iyilik yapmışsa karşılığını görecek, zerre kötülük etmişse de karşılığını görecek, bize düşen iyilik yapmaktır.

ben iri sokak köpeklerinden çok korkuyorum kedilerden asla korkmam.ama o büyük köpeklerle yakınlaşınca mesafe olarak kalbim küt küt atıyor soğuk soğuk terliyorum .çoğu kişi bunla alay ediyorlar ne var korkacak diyorlar .hatta nefretle bakan bile oldu bana bazı zamanlarda.marketin önüne alıştırılmış ptt nin önüne alıştırılmış içeri giremiyoruz korkudan.korkunca da gülüp senle eğleniyorlar.bu kişilerde zerre hayvansever değiller kimse kusura bakmasın.hem hayvan haklarına hem de insan haklarına saygılı olmalı gerçek bir hayvansever.

Orda besleme burda besleme nerde beslensinler ? Burası benim kapım orası senin kapın şurası
Tek seçenek zemin kattaki pencerenin dibine yemek ve mama dökmek mi gerçekten?
Apartman mevzusuna gelince. Sizin gibi biri ısrarla kedileri apartmanımıza alıyor. Sitedeki kapalı, içinde minder vs olan kedi yaşam alanı olmasına rağmen. Sonra eşelenen ve akan çöpleri veya bebek arabasındaki tüyleri veya kapıyı açan olmadığı için kapı eşiğimize vs yapılan çiş kakayı biz temizliyoruz
Bu tavırlarınız hayvan düşmanlığını körüklüyor sadece.

Bu fobinizi yenmek için girişimde bulundunuz mu ceycey0406?
Bazı insanlar küçüklükte yaşadıkları bir olay sebebiyle veya başkasının yaşadığı bir saldırı nedeniyle korkabiliyor, benim cimcime çok sakin uysal karakterde, onu severek korkusunu yenenler oldu, sizde korkunuzu yenebilirseniz sokakta gördüğünüz köpeklerden tedirgin olmazsınız, bu arada korkularla alay edilmesini hoş bulmuyorum, kedi köpek sevip fareden tiksinen var, yılan akrep görünce çığlık atan var, hayvanseverlik deyince olayın sadece kedi köpek severlik olmaması gerekiyor, sinek de bir hayvan, çıyan da ama nedense hepimiz çat diye vurup öldürüyoruz onları.

Yaşadığınız gerçekten çok acı. Hiç bir canlıya kıyan insan olamaz ve en ağır cezayı almalı.. Yapan insanlara beddua ediyorsunuz onada okey. Ama evladından bulsun demek çok yanlış. Kimsenin anne babasını seçme şansı yok ve her çocuk günahsızdır. Çocuklarin ne suçu var. Kusura bakmayın ama bu şekilde beddua ederek sizinde o insanlardan farkınız kalmıyor . Yaşınız kaç bilmiyorum ama yapmayın size döner.

Ben çocukluğumdan bu yana apartmanlarda evde kedi bakılan yerlerde büyüdüm ve bunca senelik yaşamımda hiç bir zaman kapı önümüze falan bir kedinin çiş kaka yaptığına şahit olmadım. Yeri geldi kapımızın önünde 5 kedi yattı ama bir gün olsun çiş kaka göremedik. Kedi çoook zor durumda kalmadıkça kum toprak hariç bir yere tuvalatini yapmaz .

Örneğin, Benim evdeki dişi kedim kısırlaştırma operasyonunun ardından eve getirdiğimizde karnı boylu boyunca dikişli olmasına rağmen garibim kum kabının olduğu leğene çıkmak için uğraşıp(biraz yüksekti baya zorlandı) oraya yaptı tuvaletini yine de dışarı yapmadı.

Kedi peygamber efendimizin de dediği gibi zaten evde beslenilebilecek tek hayvan ki pisliğinin bile necis olmadığından da bahseder.

Şanslıymışsınız
Bizim sitenin whatsap grubunda sık sık döner kaka fotoğrafı
Necis değil diye bebek arabasına da yapsın, kapı önüne de. Sorun yokmuş madem yazayım site grubuna herkes rahatlasın

Ben bunu cidden anlayamıyorum ya aslada anlamicam umarım gereken yapılır umarım kim yaptıysa bulursunuz ,üzmeyin canınızı dicemde mumkunati yok biliyorum insanlar böyle pislik böyle nankör hicbiseye saramazlarsa hayvanlara sariyorlar ,can almayı kendilerinde hak görüyorlar Allah a bırakın vardır onlarında görülecek hesaplari

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…