Kafamdaki Sorunlar Sebebi ile eşimle birlikte olamıyorum.Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lütfen böyle söylemeyin gerçekten ağlamamak için zor tutuyorum kendimi çok istiyorum ama yapamıyorum bunu ailemle konuşamıyorum.ıslanamıyorum niye bilmiyorum eşimi çok seviyorum
Niye bilmiyorsanız bi doktora bi terapiste gideceksiniz yahu. 1 senede hiç rahatsız olmamışsınız demek ki. Ben kulağım 1 gün ağrısa evde geçirmeye çalışıyorum 2. gün doktora gidiyorum, 1 sene ne demek

ilk kez evleniyorum ne demek? herkesin evliliği ilk oluyor, millet çerez yer gibi sık sık nişanlanıp sözlenip ayrılıyor mu?

bence siz tedavi olmalısınız hem psikolojik olarak hem de bir jinekoloğa görünün..

ayrıca kafanızdakilerden dolayı birlikte olamıyorsanız nasıl konsantre olupta eşinizi başka türlü tatmin ediyorsunuz?
Hanımefendi ben kendimi güzel ifade edemedim sanırım.ilk evliliğim.ki ilk olmasaydı bile olabilir insanlık hali.hani desem ki kayınvalidem bunu bahane ediyor o yüzden beni istemiyor ama öyle bir durum da yok demeye çalıştım beni çok yanlış anladınız.bende hata güzel iza edemedim.eşimi elimle ve vb şekilde onu mutlu ederek oluyor kendim ne yazıkki ıslanamıyorum.bu konu inanın beni çok üzüyor sizlerden fikir almak için yazdım

Merhaba hanımlar, ben bir konuda sizlere danışmak için yazmak istedim.27 yaşındayım evleneli tam 1 sene oldu , fakat biz o malum işi yapamadık maalesef.Sebep tamamen benim kafamın rahat olmaması.Eşimle çok zor bir nişan evlilik süreci atlattık.Ailesi beni istemedi kısacası eşimin tüm akrabaları istenmeyen gelin olduğumu bilir.Bu benim çok ağrıma gitti çok şükür bir eksiğim noksanım yok, ilk kez evleniyorum,insanlık hali ama başımdan nişan sözde geçmedi öncesinde hani ayıp bir şey de yapmadım .Üniversite okudum çalışan da bir kızım.Bir türlü yaranamadım düğün yaptık görümcem kayınvalidem düğünde hep benden uzak durdular oynamadılar herkes anladı arada düğün kasedini izler üzülürüm.Akrabalar bile diyor aslında herkes herşeyin farkında ama çok üzülüyorum.Çok kavgalar edildi.Eşim ailesi ile şuan görüşmüyor kardeşi de buna dahil.5,5 -6 ayıdır ne biz onları ararız ne onlar bizi.Bundan şikayetçi asla değilim zaten hakkımı helal etmiyorum ama yapılanlar da unutamıyorum.Tek tek yazıp burda herkesin kafasını şişirmek de istemiyorum .Kayınvalidemin istememe sebebi tamamen para, eşim 37 yaşında aramızda 10 yaş var.Eşim ailesinin maddi manevi babası gibi olmuş.Benim yerime Ayşe Fatma da olsa onlarada aynısını yapacak tı.Şöyle söyliyim nikah tarihi aldık diye 1 hafta evde ağlayıp oğluyla konuşmadı.Ben aradım yazdım telefonlarıma bakmamıştı.Ailem hatta çok dedi nişan at ne biçim aile.Ben eşimi sevdiğim için vazgeçmedim.Yaşadıklarım yüzünden söylemesi ayıp bu işi yapamıyorum afedersiniz ıslanamıyorum.Kafam hep bu sorunlarda, şimdi diyeceksiniz ne güzel görüşmüyorsun.Ama akrabalar da rahat bırakmıyor daha dün eşimin teyzesi aradı , lafı annesine getiriyor gelin istenmedi evet diyor yine moraller düştü.Hani desemki yaparken ağrıyor öyle bir şey de yok . Afedersiniz daha ben mevzuya ısınamıyorum.Napıcam bilmiyorum ailem duysa bunca zaman 1 senede nasıl olmaz kocan gider şu bu der beni anlamazlar.Ben kafa olarak çok doluyum.Eşim Allah'tan anlayışlı ben onu başka şekilde de tatmin ediyorum ama bu işin olmaması beni üzüyor.kaç kere mumlar ortam yaptım o moda giremiyorum.Hiç böyle bir şey yaşadınız mı ne yapmalıyım bilmiyorum sizlerden fikir rica ediyorum.
Ailesinin istemediğini bile bile kimseyi takmamiş evlenmişsiniz,şu an sizi rahatsız etmesi çok saçma değil mi?Arzulamadiğiniz bir adamla evlenmek için çok çaba sarfettiginize göre normal olmayan sizsiniz,gidin tedavi olun ya da boşanin kimse böyle saçma bir evliliği hak etmez. ...

Doktora gidin, normal bir ruh hali değil bu. Ben de yukarıda söylenenler gibi çok fazla kadın tanıyorum. Birbirlerinden nefret ediyorlar boşanma davası açılacak hala birlikte oluyorlar gibi.. he ne kadar doğru bu da tartışılır da kayınvalide istemedi diye adamı reddetmeniz normal gelmedi bana. Daha önceden cinsel konulara bakış açınız nasıldı? Bu konular olmadan önce eşinizle sevgiliyken yakınlaşıyor muydunuz ve istekli miydiniz?

Doktora gidin, normal bir ruh hali değil bu. Ben de yukarıda söylenenler gibi çok fazla kadın tanıyorum. Birbirlerinden nefret ediyorlar boşanma davası açılacak hala birlikte oluyorlar gibi.. he ne kadar doğru bu da tartışılır da kayınvalide istemedi diye adamı reddetmeniz normal gelmedi bana. Daha önceden cinsel konulara bakış açınız nasıldı? Bu konular olmadan önce eşinizle sevgiliyken yakınlaşıyor muydunuz ve istekli miydiniz?
Açıkçası sevgili iken herşey daha güzel di sadece öpüşürken bile etkilenirdim şuan noldu bize bilmiyorum

Açıkçası sevgili iken herşey daha güzel di sadece öpüşürken bile etkilenirdim şuan noldu bize bilmiyorum
İyide onlar sizi sevgiliykende istemiyormuş zaten
Düğün günü karar değişmediler ya
Tamamen bahane, eşinizi sevmiyorsunuz
Aradaki yaş farkıda çok, sizi etkilemiyor yoksa kafam dolu, ıslanamiyorum falan bahane

Bu bir sorun. Bunun sorun olduğunu kabul etmen gerekir. Ve psikolog ile terapi almalısın. Boşver ailesini yaw. O şunu dedi bu bunu dedi için hayat aşırı kısa. Sen bunları takarken insanlar hayatlarını yaşıyor sen de yerinde sayıyorsun. İleride üzülürsün boşa giden zamanına.

Doktora gitmedim.Gerçekten kafam çok dolu ıslanamıyorum bile o moda giremiyorum başarısız olunca moralim bozuluyor ağlıyorum iyi hissetmiyorum
Sizin çok da moda girmenize gerek yok aslında.erkekler moda giremezsen daha büyük sorun.moda giremesen de yap gitsin ne olacak zamanla alışırsın.başa kayganlaştırıcı kullan.ama garip bir durum yani tespit yapmak zor.

Kusura bakmayın ama eşiniz boşansa hakkıdır 1 yıldır böyle devam ediyorsunuz böyle evlilikmi olur? Doktora gidin yoksa sonunuz iyi bitmez sonrada neden evliligim bitti diye aglarsiniz.
Neden bir kadın olarak empati kurmak yerine bana böyle şeyler söylüyor sunuz ben istemiyor muyum her denemede olmadığında ağlıyorum.buhün de buraya yazı yazdım insanların söylediklerine şuan oturdum yine ağlıyorum ben istemezmiyim

Merhaba hanımlar, ben bir konuda sizlere danışmak için yazmak istedim.27 yaşındayım evleneli tam 1 sene oldu , fakat biz o malum işi yapamadık maalesef.Sebep tamamen benim kafamın rahat olmaması.Eşimle çok zor bir nişan evlilik süreci atlattık.Ailesi beni istemedi kısacası eşimin tüm akrabaları istenmeyen gelin olduğumu bilir.Bu benim çok ağrıma gitti çok şükür bir eksiğim noksanım yok, ilk kez evleniyorum,insanlık hali ama başımdan nişan sözde geçmedi öncesinde hani ayıp bir şey de yapmadım .Üniversite okudum çalışan da bir kızım.Bir türlü yaranamadım düğün yaptık görümcem kayınvalidem düğünde hep benden uzak durdular oynamadılar herkes anladı arada düğün kasedini izler üzülürüm.Akrabalar bile diyor aslında herkes herşeyin farkında ama çok üzülüyorum.Çok kavgalar edildi.Eşim ailesi ile şuan görüşmüyor kardeşi de buna dahil.5,5 -6 ayıdır ne biz onları ararız ne onlar bizi.Bundan şikayetçi asla değilim zaten hakkımı helal etmiyorum ama yapılanlar da unutamıyorum.Tek tek yazıp burda herkesin kafasını şişirmek de istemiyorum .Kayınvalidemin istememe sebebi tamamen para, eşim 37 yaşında aramızda 10 yaş var.Eşim ailesinin maddi manevi babası gibi olmuş.Benim yerime Ayşe Fatma da olsa onlarada aynısını yapacak tı.Şöyle söyliyim nikah tarihi aldık diye 1 hafta evde ağlayıp oğluyla konuşmadı.Ben aradım yazdım telefonlarıma bakmamıştı.Ailem hatta çok dedi nişan at ne biçim aile.Ben eşimi sevdiğim için vazgeçmedim.Yaşadıklarım yüzünden söylemesi ayıp bu işi yapamıyorum afedersiniz ıslanamıyorum.Kafam hep bu sorunlarda, şimdi diyeceksiniz ne güzel görüşmüyorsun.Ama akrabalar da rahat bırakmıyor daha dün eşimin teyzesi aradı , lafı annesine getiriyor gelin istenmedi evet diyor yine moraller düştü.Hani desemki yaparken ağrıyor öyle bir şey de yok . Afedersiniz daha ben mevzuya ısınamıyorum.Napıcam bilmiyorum ailem duysa bunca zaman 1 senede nasıl olmaz kocan gider şu bu der beni anlamazlar.Ben kafa olarak çok doluyum.Eşim Allah'tan anlayışlı ben onu başka şekilde de tatmin ediyorum ama bu işin olmaması beni üzüyor.kaç kere mumlar ortam yaptım o moda giremiyorum.Hiç böyle bir şey yaşadınız mı ne yapmalıyım bilmiyorum sizlerden fikir rica ediyorum.
Net bir şekilde psikolojik destek almanızı (eşinle beraber) tavsiye ederim canım. Cinsel terapiye de gidin. Ön sevişmeyi uzun tutmayı denediniz mi? Sen ona o sana?
Stres var evet inan ki herkesin hayatında var, spora da başlayın ikiniz yüzmeye gidin sonra göreceksin ki unutmuşsunuz her şeyi. Şu an kayınaile problemi bizde de var cinsel hayatımızı etkilemese de eşimin morali bozuktu düne kadar sonra dün yüzmeye gittik çocuklar ben eşim. Eşim üyelik yaptırdı bize hep gelelim diye çünkü resmen unuttul tüm problemleri. O yüzden değişik aktiviteler dahil edin hayatınıza. Rutinden çıkın kız😅

Neden bir kadın olarak empati kurmak yerine bana böyle şeyler söylüyor sunuz ben istemiyor muyum her denemede olmadığında ağlıyorum.buhün de buraya yazı yazdım insanların söylediklerine şuan oturdum yine ağlıyorum ben istemezmiyim
İsteseniz çözüm arardınız, çözümünüz düğün videosu izlemek olmazdı. Psikolojide ikincil kazançlar vardır, ilk amaç o olmasa da yapılan bi şeyden bi şey elde edersiniz hoşunuza gider bilinçaltınız bunu devam ettirir. 1 senede ilişki yaşamayarak ne kazandınız onu düşünün ilk olarak

Sizin çok da moda girmenize gerek yok aslında.erkekler moda giremezsen daha büyük sorun.noda giremesen de yap girsin ne olacak zamanla alışırsın.başa kayganlaştırıcı kullan.ama garip bir durum yani tespit yapmak zor.
Ağrı oluyor mu nasıl bir his kuru olduğum için yapamıyorum eşim tahrik etmeye çalışıyor aslında bunu bir başarısızlık olarak görüyorum çok üzülüyorum bugün buraya fikir almak için yazdım yemin ederim pişman oldum o kadar sert yazıyor larki eşin gider şu bu yemin ederim ağladım biraz önce

Şu hayatta kimse için olmaması gereken evlilikleri oldurmayın.
Genç kızlarımız gerçekten akıl tutulması yaşıyor.
Neyse zamanla anlayacaksınız ne demek istedigimi.
Durum için de acilen tedavi olmalısınız.

Net bir şekilde psikolojik destek almanızı (eşinle beraber) tavsiye ederim canım. Cinsel terapiye de gidin. Ön sevişmeyi uzun tutmayı denediniz mi? Sen ona o sana?
Stres var evet inan ki herkesin hayatında var, spora da başlayın ikiniz yüzmeye gidin sonra göreceksin ki unutmuşsunuz her şeyi. Şu an kayınaile problemi bizde de var cinsel hayatımızı etkilemese de eşimin morali bozuktu düne kadar sonra dün yüzmeye gittik çocuklar ben eşim. Eşim üyelik yaptırdı bize hep gelelim diye çünkü resmen unuttul tüm problemleri. O yüzden değişik aktiviteler dahil edin hayatınıza. Rutinden çıkın kız😅
Teşekkür ederim kırmadan bir yorum yaptığınız için.inanın çok üzülüyorum.buraya yazdım çoğu kişi eşin gider bu ne tarzı şeyler yazdı oturdum ağlıyorum daha yeni kendime geldim.yemin ederim ben istemezmiyim eşimi.çok zor evlendik neler yaşadık bu işi başaramamak beni kahrediyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X