Kafamdaki Sorunlar Sebebi ile eşimle birlikte olamıyorum.Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence kafanızın dolu olmasıyla alakası yok. Korkuyorsunuz gibime geliyor. Geriliyorsunuz. Psikolojik destek almanız şart gibi ya da ne biliyim istek artırıcı bişeyler arayın bulun kullanın ama sağlıklı mı değil mi onu bilemem. Eşinizde 1 senedir hiç bişey demediyse helal olsun tedavi ol bile demedi mi
Evde ambiyans yaptım mum vesaire alkol aldım hani herşey denedim ama yok yani ıslanamıyorum.Sonra başarısız olunca oturup ağlıyorum bunu aşmam gerekiyor ama nasıl bilmiyorum

Yatağa eşinizle giriyorsunuz, sülalecek değil. Bu konuları, bir senedir her sevişememenize neden olarak sunuyorsanız ve eşiniz de daha "Yeter artık!" demiyorsa, kendiniz için değilse bari, eşiniz için kalkın gidin bir psikiyatra, jinekoloğa filan.

Ben de istenmeyen gelinim maalesef. Eşimin ailesi kötü insanlar. Böyle oldukları için de etraflarında bir tane insan yok, akrabalarının hepsiyle küsler kimse kapılarını çalmıyor. Sen istenmeyen gelin olma konusunu kafanda bitir. Umursama boşver istemezlerse kendileri bilir. Sen de akrabalarınla bir süre görüşme ki konu sürekli açılmasın, biraz uzak dur, bir araya geldiğinizde de artık bu konunun konuşulmasına izin verme, ben etkileniyorum konuşmayın de. Kimseyi de evliliğinize karıştırmayın, teyze meyze neymiş arayıp laf söylüyor açmasın telefonu eşin. Bir de doktora gitmeyi ihmal etme, bu tarz olaylar sağlık nedeni de olabilir, normal değil çünkü 1 yıldır olmaması. Doktordan sonra sen kocanı al bir tatile çıkın, gezin tozun. Ailelerden söz etmeyin. Stres atın. O zaman belki olur.

Yatağa eşinizle giriyorsunuz, sülalecek değil. Bu konuları, bir senedir her sevişememenize neden olarak sunuyorsanız ve eşiniz de daha "Yeter artık!" demiyorsa, kendiniz için değilse bari, eşiniz için kalkın gidin bir psikiyatra, jinekoloğa filan.
Eşim çabamı görüyor.gerçrkten yemem mum ortam herşey yapıyorum.Ama yok ıslanamıyorum kafamı rahatlatamıyorum

Eşim çabamı görüyor.gerçrkten yemem mum ortam herşey yapıyorum.Ama yok ıslanamıyorum kafamı rahatlatamıyorum

Anlayış da bir yere kadar, bu şekilde gitmeyeceğini siz de biliyorsunuz.
Tamam, siz kendiniz çareler denemişsiniz ve görünen o ki yeterli gelmemiş ve yardıma ihtiyacınız var. Artık bir doktorun kapısını çalın.

Gerçekten anlamaya çalıştım ama anlayamıyorum.Kendinize boş yere kötülük ediyorsunuz beni sevmiyorlar diyerek.Sevmesinler onlar sevmeyince ne oluyor ki? Akrabalarınızın dediğini neden bu kadar umursuyorsunuz?

Doktor yardımı alın belli ki tek başınıza bu süreci kontrol edemiyorsunuz.

Ben de istenmeyen gelinim maalesef. Eşimin ailesi kötü insanlar. Böyle oldukları için de etraflarında bir tane insan yok, akrabalarının hepsiyle küsler kimse kapılarını çalmıyor. Sen istenmeyen gelin olma konusunu kafanda bitir. Umursama boşver istemezlerse kendileri bilir. Sen de akrabalarınla bir süre görüşme ki konu sürekli açılmasın, biraz uzak dur, bir araya geldiğinizde de artık bu konunun konuşulmasına izin verme, ben etkileniyorum konuşmayın de. Kimseyi de evliliğinize karıştırmayın, teyze meyze neymiş arayıp laf söylüyor açmasın telefonu eşin. Bir de doktora gitmeyi ihmal etme, bu tarz olaylar sağlık nedeni de olabilir, normal değil çünkü 1 yıldır olmaması. Doktordan sonra sen kocanı al bir tatile çıkın, gezin tozun. Ailelerden söz etmeyin. Stres atın. O zaman belki olur

Ben de istenmeyen gelinim maalesef. Eşimin ailesi kötü insanlar. Böyle oldukları için de etraflarında bir tane insan yok, akrabalarının hepsiyle küsler kimse kapılarını çalmıyor. Sen istenmeyen gelin olma konusunu kafanda bitir. Umursama boşver istemezlerse kendileri bilir. Sen de akrabalarınla bir süre görüşme ki konu sürekli açılmasın, biraz uzak dur, bir araya geldiğinizde de artık bu konunun konuşulmasına izin verme, ben etkileniyorum konuşmayın de. Kimseyi de evliliğinize karıştırmayın, teyze meyze neymiş arayıp laf söylüyor açmasın telefonu eşin. Bir de doktora gitmeyi ihmal etme, bu tarz olaylar sağlık nedeni de olabilir, normal değil çünkü 1 yıldır olmaması. Doktordan sonra sen kocanı al bir tatile çıkın, gezin tozun. Ailelerden söz etmeyin. Stres atın. O zaman belki olur.
Balayındada yapamadık balayında kayınvalidem aradı telefon da ağladı.Evlendin gittin bizi dinlemedin sür sefasını şu bu 1 haftalık tatilin içine etmişti.yani desem ki deniyoruz acıyor olmuyor ama ıslanamıyorum bile moralim bozuluyor

Bana kalırsa kopmle yanlış bir evlilik olmuş. 10 yaş çok çok fazla bence. Ailesi istemeyen insanla da evlenmek için uğraşmazdım, bana kurban olsunlar. Ama bence asıl problem aseksuellik olabilir. Sadece eşinize karşı mı böylesiniz mesela kendi kendinize tatmin olmuyor musunuz?

Gerçekten anlamaya çalıştım ama anlayamıyorum.Kendinize boş yere kötülük ediyorsunuz beni sevmiyorlar diyerek.Sevmesinler onlar sevmeyince ne oluyor ki? Akrabalarınızın dediğini neden bu kadar umursuyorsunuz?

Doktor yardımı alın belli ki tek başınıza bu süreci kontrol edemiyorsunuz.
Bende artık bunu düşünüyorum.çünkü istek artırıcı aldım, alkol aldım ama yok ıslanamıyorum.eşimi beğenmeme gibi bir durum da yok sevgiliyken afedersiniz öpüşürken bile etkilenirdim şimdi tık yok.

Doktora gitmedim.Gerçekten kafam çok dolu ıslanamıyorum bile o moda giremiyorum başarısız olunca moralim bozuluyor ağlıyorum iyi hissetmiyorum
Dr.a gitmeden 1 sene nasıl geçirdiniz? Veya nekadar daha beklemeyi planliyorsunuz? Kv de sizi bağırına basana kadar falanmı?
Cinsellik evlilikte, hele hele ilk seneler çok önemlidir.
Eşimi başka türlü tatmin ediyorum demişsiniz ama önmeli olan tatmin olmak yada etmek değil.
Eşiniz ve evliliğiniz için çözüm bulun, gerekirse beraber dr a yada çift terapisine gidin yoksa evliliğiniz zaten bitecektir

Artık görüşmüyormuşsunuz.eşinle mutluysan niye hala geçmişi düşünüyorsun. sen bahane uyduruyorsun. Doktora niye gitmedin koca 1 senede. Böyle giderse eşin tarafındanda istemeyeceksin.

Bana kalırsa kopmle yanlış bir evlilik olmuş. 10 yaş çok çok fazla bence. Ailesi istemeyen insanla da evlenmek için uğraşmazdım, bana kurban olsunlar. Ama bence asıl problem aseksuellik olabilir. Sadece eşinize karşı mı böylesiniz mesela kendi kendinize tatmin olmuyor musunuz?
Kendi kendime arada tabi bir his oluyor ama o zaman eşim evde olmuyor mesela.hani eşime karşı böyle desem.sevgili iken öpüşünce bile etkilenirdim şimdi tık yok

Hemen bir terapiste gidin. Bu kadar basit.
Mumla, alkolle bilmem neyle olmaz.
Üzülmeyin, çok yaygın bir sorun bu ama süreci de boş yere uzatmayın çözümü olan bir şey için.
Ayrıca ay nolur akrabalardan uzak durun ya. Benim esimin hiçbir arabasıyla alakam, muhabbetim yok. Eşimin de benim akrabalarımla yok. Kırk yılda bir bayram seyranda belki biri denk gelir anca. Bu kadar iç içe olacak kadar boş vaktiniz vsr mı gerçekten?

Biraz sert olacak ama adam sizin için ailesini karşısına almış hala yok istenmedim yok kafadan atamıyorum bla bla bla tüm bunları bilerek ve isteyerek evlenmissiniz. Kafadan atmak için 1 sene beklemeye ne hacet? Psikologa gittiniz mi öncelikle . Ardından cinsel terapiste ? Erkeklere tırnak kadar acımam lakin adam sizin ardinizda durmuş siz onu kuruntularinizla ve de sekssizlikle cezalandiriyorsunuz . Elinizde inanılmaz bir koz var adamın tüm ailesi varı yoğu herşeyi siz olabilecekken düştüğünüz durum üzücü .

, ilk kez evleniyorum,insanlık hali ama başımdan nişan sözde geçmedi öncesinde( insanlık hali diye belirttim zaten. Hani desem ki istememe sebebi daha önce başından bu tarz şeyler geçti kızı istemiyorum dese anlarım ama öyle bir şey de yok demeye çalıştım aslında ifadem doğru olmadı sanırım)
ilk kez evleniyorum ne demek? herkesin evliliği ilk oluyor, millet çerez yer gibi sık sık nişanlanıp sözlenip ayrılıyor mu?

bence siz tedavi olmalısınız hem psikolojik olarak hem de bir jinekoloğa görünün..

ayrıca kafanızdakilerden dolayı birlikte olamıyorsanız nasıl konsantre olupta eşinizi başka türlü tatmin ediyorsunuz?

Biraz sert olacak ama adam sizin için ailesini karşısına almış hala yok istenmedim yok kafadan atamıyorum bla bla bla bilerek ve isteyerek evlenmissiniz. Kafadan atmak için 1 sene beklemeye ne hacet? Psikologa gittiniz mi öncelikle . Ardından cinsel terapiste ? Erkeklere tırnak kadar acımam lakin adam sizin ardinizda durmuş siz onu kuruntularinizla ve de sekssizlikle cezalandiriyorsunuz . Elinizde inanılmaz bir koz var adamın tüm ailesi varı yoğu herşeyi siz olabilecekken düştüğünüz durum üzücü .
Lütfen böyle söylemeyin gerçekten ağlamamak için zor tutuyorum kendimi çok istiyorum ama yapamıyorum bunu ailemle konuşamıyorum.ıslanamıyorum niye bilmiyorum eşimi çok seviyorum

Lütfen böyle söylemeyin gerçekten ağlamamak için zor tutuyorum kendimi çok istiyorum ama yapamıyorum bunu ailemle konuşamıyorum.ıslanamıyorum niye bilmiyorum eşimi çok seviyorum
Çözüm aradınız mi birileri ile konuşmak yerine . Bilimsel bir çözümden bahsediyorum . Bakın bunu yapamamak ayıp veya suç . değil ama çözüm aramamak kötü birşey sağa sola anlatarak çözüm bulamazsınız .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X