Kafamda ayrılık düşünceleri

Kusura bakmayın da siz kendinizi ne sanıyorsunuz ki? Abla lari sizi ne kıskansin? Komik olmayın Allahaskina insanlara huzur verin huzur. Bahane bulanamissiniz ayrılmaya hepsi bu. Gidin ayrılın da huzur bulsunlar

Evlilik çocuk oyuncağı olmuş arkadaş.
Görümcem beni kıskanıyor,ayrılsam mı?
Eşimin ailesi çok sığ ve cahil insanlar,
ayrılsam mı?
Eşim ailesine kızmıyor,tavır koymuyor,ayrılsam mı?
Aslında şu anda bir problem yok ama evliliğe alışamadım,ayrılsam mı?

Evlenmeden önce eşinizin ailesini görüp tanımadınız mı?
Bu insanlar, nikahtan sonra, birdenbire cahilleşmediler herhalde.
Evlilik,iki kişinin değil, aslında iki ailenin evlenmesidir diye yaza yaza bir hal olduk burda.
Biraz geniş düşünün,biraz gözlem yapın,
biraz etrafınızdan tecrübe edinin,biraz büyük-aile sözü dinleyin,az kaprisli olun,biraz da basiretli olmaya çalışın.
Tabii evliliğinizi sürdürmek istiyorsanız...

Bütün erkek kısmı
Ailesine laf söyletmez
Nişanlıyken farklı
Evliyken ana kuzusu

Sürekli " eşim değişir belki" demek yerine biraz da siz değişmeye ne derseniz?

eski konularımdan bilen bilir nişanlıyken de cok sorun yaşadık ama nasipmiş evlendik çünkü son zamanlarda iyiydik. Evlendik 2,5 ay oldu kendimi ne evime ne de o aileye ait hissedebiliyorum. Kendimi çok yorgun mutsuz hissediyorum iyi günlerimiz de var elbette iyiyken çok iyiyiz eşim evine bakar çabalar karışmaz hesap sormaz. ama ailesine laf ettirmez asla. Sadece anlatınca hak verir haklısın der.icraat yok tepkisini koymaz. Bunun için zaman mı gerekli bilmiyorum. Ama sanırım ben soğudum ... Suan bir problem yok ama ayrılmak istiyorum
Sana yemin ederim benmi yazmisim acaba diye dusundum aynisi birebir benim basimda ama biraz zamana birak ilerde ailesinin yuzunu kendi gorur gormezse Allah yardimcin olsun

BEN de cok sıkıntılı bir sevgililik nişanlılık dönemi yaşadım ve evlenşnce geçer sandım su an 5 aylık evliyim değişen tek şey benim psikolojim .. bozuldu! Sürekli ağlıyorum ani duygu geçişleri yaşoyorum sinir krizleri geçiriyorum ama yne de boşanmıyorum, niyesini bilmiyorum :KK43: ama cok mutsuzum

Evlenmeden önceki mesajlarını da okudum, evlendikten sonrakileri de. Insanların değişmeyeceğini anlamışsındır umarım. Yapacagin tek şey ortama ayak uydurmak. Ailesine laf etme o zaman. Görmezden geleceksin. Herkesin iyi kötü, mutlu mutsuz, kavgalı gürültülü zamanları oluyor. Sen aslında en başta eşinden söğüdün gb geliyor, ailesini bahane ediyorsun sanki! Ayrıl ayrılma demek bize düşmez. Senin hayatın, senin kararın. Hakkınızda hayırlısı olsun.

X