Kafamda ayrılık düşünceleri

2,5 ayda mı soğudunuz ve ayrılmak istiyorsunuz ??
ya benim aklım almıyor..
ne oluyor da bu yuvalar bu kadar tez yok olabiliyor ???
anlayış, hoş görü, sabır, sevgi, saygı ,sadakat, güven bir çırpıda nasıl bitebiliyor ??
bana da anlatsın biri..
bu kadar çabuk bu kadar çabasız eften büften sebeplerle bir de..
ailesine düşkün ya her kes kendi ailesine düşkün.. kim ailesine laf ettirir söz söyletir Allah aşkına..

bir evlilikte namussuzluk, hırsızlık ve edepsizlik yok ise ayrılmak nedir???
hele bir de şu an problem yok derken !!!

valla problemde olur problemsiz gün de..

çok ayaklar altına düştü bu evlilik kurumu..

insanlar birbirleri ile tanıştığında evli misin diye soruyor ya artık bu sorunun yerini boşandın mı ayrı mısın alacak..

......................................
ailesine düşkün ya her kes kendi ailesine düşkün.. kim ailesine laf ettirir söz söyletir Allah aşkına..

çok ayaklar altına düştü bu evlilik kurumu..

insanlar birbirleri ile tanıştığında evli misin diye soruyor ya artık bu sorunun yerini boşandın mı ayrı mısın alacak..
ayakta alkışlıyorum şu altını çizdiğim cümleni:mapus:

Bu adam sizi aldatmış. Hem de nişanlıyken. Baştan beri adam içinize sinmemiş ki haklı da çıkmışsınız. Keşke bu aldatma olayını evlenmeden önce görseydiniz. Şu anda yaşadığınız huzursuzluk bundan kaynaklı olabilir. Bir insanın evlendiği hafta aldatıldığını öğrenmesi çok kötü bir durum. Boşanırsanız da net olun. Ben sizi haksız göremiyorum. İçiniz kırık zira.

Bizde tartışınca bende anlatıyorum hatta tartışmadan biraz acıtasyon yaparak anlatıyorum daha etkili oluyo. Bizim çok yeni olduğu için sanırım inşallah bizde o yılları görürsek eşimde değişir insallah
Biraz sabredin birbirinizi seviyorsanız, ben şuan yemi evlenmiş gibiyim ilk aylar kan kusturdular.

Bu adam sizi aldatmış. Hem de nişanlıyken. Baştan beri adam içinize sinmemiş ki haklı da çıkmışsınız. Keşke bu aldatma olayını evlenmeden önce görseydiniz. Şu anda yaşadığınız huzursuzluk bundan kaynaklı olabilir. Bir insanın evlendiği hafta aldatıldığını öğrenmesi çok kötü bir durum. Boşanırsanız da net olun. Ben sizi haksız göremiyorum. İçiniz kırık zira.
Beni ne güzel anlayıp anlatmışsınız. Aynen öyle. Bende o konuda hep keşke diyorum. Şimdi telefonu hep elimde hep bakıyorum eşim kendini düzeltti ama nafile ben kırıldım bir kere

Fevri karar vermek istemiyorum danışmak istedim yaşayanlar varsa diye
Cogu kimsenin evliligi 4/4luk degil. Ama daha 2,5 aylik evlilikte hemen gorumceyi silmek,kaynananin gun icinde gel oturalim demesine tepki gostermek de bana normal gelmedi uzgunum. Ya evlilik oncesi sorunlarinizin ustunu orttunuz ya da kapris yapiyorsunuz.

Beni ne güzel anlayıp anlatmışsınız. Aynen öyle. Bende o konuda hep keşke diyorum. Şimdi telefonu hep elimde hep bakıyorum eşim kendini düzeltti ama nafile ben kırıldım bir kere

Ne gidebilmişsiniz ne de kalabilmişsiniz. Yazıklar olsun eşinize ne diyebilirim ki. Şimdi de haksız yere eleştiriliyorsunuz. Kimse durduk yere boşanmak istemez kafama takıldığı için hatta yazınızda bir burukluk gördüğüm için geçmiş konularınıza baktım. Bu durumu aileye, ona, buna bağlamayın. Siz de biliyorsunuz kimse ailesine laf ettirmez. Adam karışmıyormuş da zaten. Siz maske yapmışsınız sanki bu konuyu. Altında yatan sebep bıçak gibi keskin. Bence eşinizle görüşün. Gerekirse terapi alın. Eğer mutlu değilseniz, huzursuzsanız, kalbiniz soğuduysa da bu evliliği kendinize eziyet gibi sürdürmeyin. Yaşınız çok gençmiş. Çocuk da yok. Çalışın, paranızı kazanın. Karşınıza daha güzel bir insan çıkar. Bu evliliği bitirmek istiyorsanız da sonuna kadar haklısınız. Sadece doğru noktada durun. (Uzun oldu kusura bakma.)

Ne gidebilmişsiniz ne de kalabilmişsiniz. Yazıklar olsun eşinize ne diyebilirim ki. Şimdi de haksız yere eleştiriliyorsunuz. Kimse durduk yere boşanmak istemez kafama takıldığı için hatta yazınızda bir burukluk gördüğüm için geçmiş konularınıza baktım. Bu durumu aileye, ona, buna bağlamayın. Siz de biliyorsunuz kimse ailesine laf ettirmez. Adam karışmıyormuş da zaten. Siz maske yapmışsınız sanki bu konuyu. Altında yatan sebep bıçak gibi keskin. Bence eşinizle görüşün. Gerekirse terapi alın. Eğer mutlu değilseniz, huzursuzsanız, kalbiniz soğuduysa da bu evliliği kendinize eziyet gibi sürdürmeyin. Yaşınız çok gençmiş. Çocuk da yok. Çalışın, paranızı kazanın. Karşınıza daha güzel bir insan çıkar. Bu evliliği bitirmek istiyorsanız da sonuna kadar haklısınız. Sadece doğru noktada durun. (Uzun oldu kusura bakma.)
Uzun olduğu için teşekkür ederim asıl böyle uzunca okudukça kendime teselli oluyor. Aynen öyle ne yapacağımı hiç bilmiyorum yüzüne baktıkça aklıma geliyor ve kendimi yiyip bitiriyorum keşke nisanlıyken görseydim her şey daha kolay olurdu diye. Buda benim imtihanım demekki. Bazen mutluyum bazen de içime yediremiyorum. Üstüne sünger çektik güya Suan kendini düzeltti ama izi kaldı bende :KK43:

eski konularımdan bilen bilir nişanlıyken de cok sorun yaşadık ama nasipmiş evlendik çünkü son zamanlarda iyiydik. Evlendik 2,5 ay oldu kendimi ne evime ne de o aileye ait hissedebiliyorum. Kendimi çok yorgun mutsuz hissediyorum iyi günlerimiz de var elbette iyiyken çok iyiyiz eşim evine bakar çabalar karışmaz hesap sormaz. ama ailesine laf ettirmez asla. Sadece anlatınca hak verir haklısın der.icraat yok tepkisini koymaz. Bunun için zaman mı gerekli bilmiyorum. Ama sanırım ben soğudum ... Suan bir problem yok ama ayrılmak istiyorum
Sözü atmaya cesaret edemediniz .Buna nasıl edeceksiniz?

Evliligin ilk aylarında hatta ilk yıllarında bu sorunlar daha fazla oluyo maalesef. Zamanla oturuyo bazı şeyler kesinlikle. Yuva kolay kurulmuyo yıkmak da bu kadar kolay olmamalı

BEnce bahane arıyorsunuz gecen hafta adamı eve almadınız saçma bir nedenle adam yıne iyiymiş birsey demedi derdiniz bence kendinizle sagı solu bahane etmeyin

Sizin eşiniz surekli arkadaşlarinla cikann, bazende sabaha karsi bile gelen kisimiydi ?

Ben olsam bu kadar cabuk karar vermezdim. Sana hak vermesi bile durumunn farkinda oldugunu gosterir. Ailesini karsisina alip rrest cekmesini vs beklemek biraz asiri bence . Ailesiyle daha az gorusursunuz vs. Bir orta yol bulunur gibi.

Benim ailem okumamış insanlar,babam ortaokul mezunu annem de sanirim ortaokul hatta ilkokul da olabilir..
Benim babamin hayati istanbulun aleminde geçmiş ve turkiyenin heryerini gezmis. Istanbullu zaten
Hani demissiniz ya okumuslar ama cahiller diye
Benim ailemi görseniz belki genis dersiniz ama modernler babamin ara sira bagnaz halleri tutar saat 9 oldu nereye çıkıyorsun kızım gibisinden e hakli esasen ortam cok pis olmus
Cahil insanla ugrasmak o kadar zor ki
Ve kötü insanla
Siz esinizin ailesini takmayın
Siz zaten esinizle bir ailesiniz
Esiniz onlar gibi degilse sorun olmaz bazen evlatlar anne babadan cok farkli olabiliyor
Evliligi yürütmek zor birsey ben esimle cok didistim . Hayatimda cahil insan gördüm,ama bu kadar cahilin bir arada oldugunu hic gormemistim nereye düştüm ben dedim
Suanda görüşmüyorum
O kadar rahat mutluyum ki
Esimde cok az görüşüyor sormuyorum banane
Herhalde annesi dolduruyor kendisini
Daha once bizim boşanmamizi istemisti
Gitmiyor annesinin yanina telefondan da soguk konusuyor ama bilmiyorum neden
Beter olsunlar umrumda bile degil

X