kafa karışıklığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bence annenizde babanizda cok ayip etmisler esin onlara karsi o kadar saygiliyken onlarin esine yaptigi terbiyesizlige bak annenize babaniza huzur rahatlik batmis anlasilan senin yapacagin is ortamin dahada gerilmesini istemiyorsan anne babanla görüsmen ve onlarin haksiz olduklarini yüzlerine söylemen kusura bakmasinlar her lafi söylesinler birde hakliymis gibi üstte cikmisinlar karsilarinda samar oglanlari yok herhalde saygi duymak istiyorlarsa seviyesiz hal ve hareketlerde olmayacaklar esinede söyleyin Rabbim kolayliklar versin ona amin böyle senin anne baba vs gibilerle esiniz agziyla kus tutsa yaranamaz bosuna ugrasmasin dahada sizinkileri memnun edecegim diye

Babamın ve kardeşlerimin yanında aynı evde annemle konuşmadığı, bayramını kutlamadığı içiın onların gözlerinde eşim çok saygısız şuan

Geçmiş bitmiş, istemeseler de taleplerinizi karşılamışlar tabii ki kendilerinin gönlünden gelerek yapmaları gerekiyordu ama napalım herkes bir değil.Keşke öyle demeseymiş.Siz sessiz kalın.Eşinizde zamanla affeder annenizle de konuşun özür dilesin.

Annem mi özür dilesin Bi ara dedim ben mi özür dilicem diyor anneme göre onunla konuşmaması bayramlaşmaması ondan daha büyük hatalı oldugunu düşünüyor eşimin babam da anneme bizi Bi evden s..ktr etmediği kaldı eşim de kuran üstüne yemin ediyor onları evden göndermek gibi Bi niyetim yoktu vs. Ay başım çok zor Bi durum ne düşüneceğimi şaşırıyorum

Anneler niçin bazen bu kadar düşüncesiz oluyor anlayamıyorum.Kızının yanına gelmişsin doğum yapmış kızın,destek olacaksın.Lohusalık ayrı bir dünya zaten.Niçin kaç sene öncesi yaşanmışları kurcalarsın ki.Yeri de değil zamanı da değil.Bitmiş gitmiş,unut gitsin.Unutamıyorsan da laf sokma,kızının düşeceği durumu düşün.

Sorma ya bide kaş göz yaptım anne konuşma diye yine de konuştu haksız ama kıyamıyorum da çok uzaktan geldi yanımda kaldı yemekleri yaptı

Anneniz tamamen haksız ne demek bedavaya kız alacaktınız eşya mısınız siz acaba merak ettim ve kaçıncı yüzyıldayız hala bunlar konuşuluyor mu gerçekten çok ilginç anneniz ben eşiniz yerinde olsam daha fazla tepki verirdim aradan ne kadar zaman geçmiş ne gerek var bu konuları açmaya birde annenize nerde ne konuşacağı hakkında biraz birşeyler öğretin zira böyle olmaz patavastsızlıkta zirvede

Konuyu eşim açsada da aynı fikşrdesiniz ayrıca eşim de annemle hiç konuşmadı aynı evde bayramda elini öpmedi bu konuda ne düşünüyorsunuz

Sorma ya bide kaş göz yaptım anne konuşma diye yine de konuştu haksız ama kıyamıyorum da çok uzaktan geldi yanımda kaldı yemekleri yaptı
İyi de sizin konu içinde anlattığınız bölüme göre resmen eşiniz konuyu kendisi açmış..sonra da annenize küsmüş.Sizle evlenene kadar annenizin her dediğine eyvallah deyip içinden ise "sen görürsün " demiş .. sizin doğumunuzla beraber yapay bir huzursuzluk çıkarıp ailenizin evinize girip çıkmasını yasaklamış gibi gözüküyor .

Evet bu da farklı Bi bakış açısı sen de haklısın

Evet bu da farklı Bi bakış açısı sen de haklısın
Sonuçta eşiniz annenizin veya sizin evlilik için istediğiniz takıyı fazla bulduysa "Kusura bakmayın sizinle bu konuyu konuşmak bile bana garip geliyor..ben evlenirken kendi uygun gördüğüm takıyı takacağım ..bana şart koşuyorsanız da bu evliliği gerçekleştiremem" derdi.Eşiniz o dönem annenize bilenmiş ama evliliğiniz gerçekleşmezse korkusuyla gerçek fikrini ortaya koymamış..şimdi ise korkacağı birşey yok bu yüzden o dönem diyemediklerini söylüyor ..hem nikahlı karısısınız hem kucağınızda bebeğiniz var rahatça ailenizin evinize girmesini yasaklıyor

Konuyu eşim açsada da aynı fikşrdesiniz ayrıca eşim de annemle hiç konuşmadı aynı evde bayramda elini öpmedi bu konuda ne düşünüyorsunuz
Evet konuyu eşiniz açsa ona haksız derdim valla ben olsam bende öpmezdim benim eşim birşeyler karşılığında alınacak bir eşya değil kimse bakmasın bir kere bu size saygısızlık başlı başına benim annem öyle birşey demiş olsaydı dönüp derdim ki ben mal mıyım ne demek istiyorsun bedavaya kız aldınız falan hayırdır derdim annenizin şunun demesi lazım bu tarz konu olduğu zaman benim kızım mutlu huzurlu birşey almasalarda olur ama sizin anneniz sizin mutluluğunuzdan çok bedavaya gidişinizi düşünüyor hala çok ilginç iyi ki anne babam böyle şeyler düşünmüyor benim için onlar için benim mutluluğum huzurum önemli altın kıyafet vs bunlar boş işler yani

Eşinizin ailesi gelseymiş keşke temizlik yemek onlar yapsaymış.
Anneniz ayıp etmiş. Ama esiniz uzatmış. Benim edim mal mı ben onu neden alayım deyip geçseymiş

İşte eşim açtı gülerek konuşuyorlardı dalgasına anne sen benden çok şey istedin dedi annem de en son bu kelimeyi diyince eşimin bam noktasına bastı hatta öyle niyetim varsa şöyle olsun falan diye bişey dedi eşim, ben de kime hak vereceğimi şaşırdım aslında annemi haksız görüyordum ama babam gelince babamın yanında annemi dışlaması babamın eşime sinirlenmesi saygısız demesi benm eşime karşı düşüncemi çok etkiledi

Eşinizin ailesi gelseymiş keşke temizlik yemek onlar yapsaymış.
Anneniz ayıp etmiş. Ama esiniz uzatmış. Benim edim mal mı ben onu neden alayım deyip geçseymiş
Keşke de onlar gelseymş aynen o da uzattı zaten beni düşündüren anneme yaptıgu hareketler yoksa annem zaten haksız

Ya bence olay böyle değilde neyse önemli olan sizin kendinizi bir eşya yerine koydurmanız ben yine lafımın arkasındayım annenize nerde nasıl konuşacağı hakkında bir eğitim falan aldırın zira çok saygısız ve onur kırıcı sözler kullanıyor kendi kızı için bile neyse siz bedavaya gitmemişsiniz mutlu olun bu kelimeden

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…