kafa karışıklığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Düğün dönemi ailenin altın istemesi yanlış. Karşı taraf ne isterse onu takar hediyedir. Önemli olan iki insanın mutluluğudur.
Ama eşin unutmuş bitmiş gitmiş. Çocuk olmuş.
Annen üşenmemiş tekrar açıyor konuyu.
Eşin sinirlenmekte o kadar haklı ki.

Yok yok öyle değil o konu sahibi şimdi annesinin 'bedavaya kız alıyordunuz' kelimesi hoşuna gitmiş olsa gerek biraz eşini haksız çıkarma taraftarı çünkü herkes annesine yüklendi doğrular söylendi annesine herkes laf etti diye rahatsız oldu bence okları eşe yönlendirmeye çalışıyor. Tabi ki herkes ne isterse onu takar ne o kurbanlık koç mu alıyorlar bilmem kaç gram bilezik şu kadar şundan bu kadar bundan keşke biraz kendi hayatlarını önemseseler. Önemli olanın altın eşya para değil mutluluk huzur sevgi sadakat olduğunu bilseniz ama işte gösteriş bunlardan daha önemli ve bu yüzden konu sahibi bedavaya gitmemiş eşi suçlu lütfen anne değil

Keşke de onlar gelseymş aynen o da uzattı zaten beni düşündüren anneme yaptıgu hareketler yoksa annem zaten haksız
Eşinizin ailesi size kötü birsey hiç söylemez mi sizde bu şekilde mi davranırsınız

Yok o kelime benm lohusalıgımı mahvetti hiç hoşuma gider mi sadece kimseye anlatamadım buraya yazdım ve eşimi ailemin saygısız görmesi burda bu kadar insanın eşimi haklı görmesi beni şaşırttı o yüzden farklı yönlerini de anlatmaya çalışıyorum zaten nişanlılıktan bu zamana kadar ilişki yi getirmem benm sayemde mal mülk benm umurumda değil

Uuuu ben takip edememişim gelişmeleri.
Yalnız bence de konu sahibi bedavaya gitmiş o zaman. Anne kızına sahip çıkmalı ara ara az altın takıldığını hatırlatmalı. Bunun karşılığında da saygı görmeli

Babanızın öyle söylediğini eşiniz nasıl öğrendi.

Eşinizden aileniz için beklediklerinizi siz onun ailesine ne kadar yaptınız? Bayramda gidememişsiniz, bi telefon açtınız mı ?

Sıkıntı da o aslında ailesi değil her şeyi eşim yüklendi benm ailem hep eşimle muhatap oldu
Her şeyi eşiniz elinden geldiği kadar yapmış ailesi yardım etmedi diye eşiniz mi suçlu? Belli ki anneniz onay vermemiş evliliğinize..
Size de verdiğiniz evlilik kararını sahiplenmek düşer ezdirmeyin eşinizi anneniz bile olsa..

Sonuçta o adam artık annenizin damadı olmuş bitmiş bir olay bedavaya kız alacaktınız bence gol bir cümle değil.
Bu lafı ben duysam yüzüne bakmam, konuyu adam bile açsa şunu deyip kapatmak zor değil, ''İstedim de cebime mi koydum, yine senin hanende kaldı. ''. Bedavaya kız alacaktınız lafını eşinden önce konu sahibi takmalı, mal yerine konan o.

Dediğiniz cümle doğru oyle cumle kurabilirdi ben annemi tanıdığım için o kelimeyi takmadım

Mal mülk sizin umurunuzda değil ama annenizin gayet umurunda ve sizi bir eşya olarak görüyor bunuda kabul edin. Ben böyle bir durumda annemde olsa tavrımı koyarım beni bir eşya olarak mı görüyorsun böyle bir cümle kurdun diye hesapta sorarım gerekirse.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…