kafa karışıklığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bizim söz oldu sonra nişan covit ten dolayı olmadı hep annemin aramasyla elbiseler altınlar falan alındı bide söz gunu eşimin ailesi sormuş ne takalım diye annemgil de ne isterseniz demiş ama sonra hesabı yapıldığı için kızıyor nişan zamanlarından beri sıkıntılar evlendikten sonra düzeldiler çok guzeldi her şey ta ki doğum olana kadar ben annenin laflarının üstüne kül döktüm annen külü alevlendşrdi diyor

Düğün dönemi ailenin altın istemesi yanlış. Karşı taraf ne isterse onu takar hediyedir. Önemli olan iki insanın mutluluğudur.
Ama eşin unutmuş bitmiş gitmiş. Çocuk olmuş.
Annen üşenmemiş tekrar açıyor konuyu.
Eşin sinirlenmekte o kadar haklı ki.

Düğün dönemi ailenin altın istemesi yanlış. Karşı taraf ne isterse onu takar hediyedir. Önemli olan iki insanın mutluluğudur.
Ama eşin unutmuş bitmiş gitmiş. Çocuk olmuş.
Annen üşenmemiş tekrar açıyor konuyu.
Eşin sinirlenmekte o kadar haklı ki.
Yok yok öyle değil o konu sahibi şimdi annesinin 'bedavaya kız alıyordunuz' kelimesi hoşuna gitmiş olsa gerek biraz eşini haksız çıkarma taraftarı çünkü herkes annesine yüklendi doğrular söylendi annesine herkes laf etti diye rahatsız oldu bence okları eşe yönlendirmeye çalışıyor. Tabi ki herkes ne isterse onu takar ne o kurbanlık koç mu alıyorlar bilmem kaç gram bilezik şu kadar şundan bu kadar bundan keşke biraz kendi hayatlarını önemseseler. Önemli olanın altın eşya para değil mutluluk huzur sevgi sadakat olduğunu bilseniz ama işte gösteriş bunlardan daha önemli ve bu yüzden konu sahibi bedavaya gitmemiş eşi suçlu lütfen anne değil 😅😅😅

Keşke de onlar gelseymş aynen o da uzattı zaten beni düşündüren anneme yaptıgu hareketler yoksa annem zaten haksız
Eşinizin ailesi size kötü birsey hiç söylemez mi sizde bu şekilde mi davranırsınız

Yok yok öyle değil o konu sahibi şimdi annesinin 'bedavaya kız alıyordunuz' kelimesi hoşuna gitmiş olsa gerek biraz eşini haksız çıkarma taraftarı çünkü herkes annesine yüklendi doğrular söylendi annesine herkes laf etti diye rahatsız oldu bence okları eşe yönlendirmeye çalışıyor. Tabi ki herkes ne isterse onu takar ne o kurbanlık koç mu alıyorlar bilmem kaç gram bilezik şu kadar şundan bu kadar bundan keşke biraz kendi hayatlarını önemseseler. Önemli olanın altın eşya para değil mutluluk huzur sevgi sadakat olduğunu bilseniz ama işte gösteriş bunlardan daha önemli ve bu yüzden konu sahibi bedavaya gitmemiş eşi suçlu lütfen anne değil 😅😅😅
Yok o kelime benm lohusalıgımı mahvetti hiç hoşuma gider mi sadece kimseye anlatamadım buraya yazdım ve eşimi ailemin saygısız görmesi burda bu kadar insanın eşimi haklı görmesi beni şaşırttı o yüzden farklı yönlerini de anlatmaya çalışıyorum zaten nişanlılıktan bu zamana kadar ilişki yi getirmem benm sayemde mal mülk benm umurumda değil

Uuuu ben takip edememişim gelişmeleri.
Yalnız bence de konu sahibi bedavaya gitmiş o zaman. Anne kızına sahip çıkmalı ara ara az altın takıldığını hatırlatmalı. Bunun karşılığında da saygı görmeli 😂😂😂

Arkadaşlar sırf bunu yazmak için üye oldum içim içimi yiyor resmen araştırdım biraz herkes doğumdan sonra sorun yaşamış uzun oldugunu da belirteyim benm durumum da şöyle
Doğuma annem geldi herşey çok guzeldi eşim de istiyordu annemin gelmesini dolabını odasını falan ayarladı annem geldi bana çok yardım etti yemeklerimi yaptı temizliğini yaptı dopum yaptığım gun eşim de annem de refakatçi kaldı neyse eve geldik 2 gun geçti düğün konuları açıldı şöyle böyle derken anneme sus dedim 2 sene olmuş konuşmayalım annem de en son bedavaya kız alacaktınz olmadı dedi eşim o an sustu çok sinirlendi ben biliyorum ama yuzune sadece senin çocuklarına gelenek görenek çok bilen biri denk gelsin o zaman dedi tabi bana çok söyleniyor konuşmadılar 1 hafta sonra Babam gil geldi babamın hiç bişey den haberi yoktu eşim hep. Babama iyi davrandı annemle hiç konuşmadı yuzunu eğdi en son gun once annem gitti babam da eşimin anneme hareketlerini görünce bana eşin adam olmadan benim eve gelmesin dedi ben tabi bunu demedim ama eşim anladı ben babana hiç bir saygısızlık yapmadım dedi ve yemin etti evlerine gidersen şöyle olalım Allah bel.mı. Versin gibi çok büyük yeminler siz bu durumda ne yaparsınız çok üzülüyorum yemininden de asla dönmez çok üzülüyorum ailemle konuşurken hep aklıma geliyor
Babanızın öyle söylediğini eşiniz nasıl öğrendi.

Yok o kelime benm lohusalıgımı mahvetti hiç hoşuma gider mi sadece kimseye anlatamadım buraya yazdım ve eşimi ailemin saygısız görmesi burda bu kadar insanın eşimi haklı görmesi beni şaşırttı o yüzden farklı yönlerini de anlatmaya çalışıyorum zaten nişanlılıktan bu zamana kadar ilişki yi getirmem benm sayemde mal mülk benm umurumda değil
Eşinizden aileniz için beklediklerinizi siz onun ailesine ne kadar yaptınız? Bayramda gidememişsiniz, bi telefon açtınız mı ?

Sıkıntı da o aslında ailesi değil her şeyi eşim yüklendi benm ailem hep eşimle muhatap oldu
Her şeyi eşiniz elinden geldiği kadar yapmış ailesi yardım etmedi diye eşiniz mi suçlu? Belli ki anneniz onay vermemiş evliliğinize..
Size de verdiğiniz evlilik kararını sahiplenmek düşer ezdirmeyin eşinizi anneniz bile olsa..

Sonuçta o adam artık annenizin damadı olmuş bitmiş bir olay bedavaya kız alacaktınız bence gol bir cümle değil.
Bu lafı ben duysam yüzüne bakmam, konuyu adam bile açsa şunu deyip kapatmak zor değil, ''İstedim de cebime mi koydum, yine senin hanende kaldı. ''. Bedavaya kız alacaktınız lafını eşinden önce konu sahibi takmalı, mal yerine konan o.

Bu lafı ben duysam yüzüne bakmam, konuyu adam bile açsa şunu deyip kapatmak zor değil, ''İstedim de cebime mi koydum, yine senin hanende kaldı. ''. Bedavaya kız alacaktınız lafını eşinden önce konu sahibi takmalı, mal yerine konan o.
Dediğiniz cümle doğru oyle cumle kurabilirdi ben annemi tanıdığım için o kelimeyi takmadım

Mal mülk sizin umurunuzda değil ama annenizin gayet umurunda ve sizi bir eşya olarak görüyor bunuda kabul edin. Ben böyle bir durumda annemde olsa tavrımı koyarım beni bir eşya olarak mı görüyorsun böyle bir cümle kurdun diye hesapta sorarım gerekirse.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X