Kadınlar Köyü

Benim ablam yarim saatte pirt diye normal doguruverdi. Arkadasimin annesi 18 saat sanci cekmis. Ben hep ablama ozendim normal dogum istedim. Ama kismet olmadi. Spinal sezeryan oldum. İnanilmaz kolay bi dogum oldu cabucak da iyilestim. Simdi hic dogum yapmamis gibiyim. Normal veya sezeryan farketmez. Kisiden kisiye degisiyor. Allah hayirli dogum versin.

Seninki de büyük şans Mona :emir_bebek:
Nasıl olursa olsun da önemli olan, çocuk sağlıklı olsun ve anne çabucak ayağa kalkabilsin... :KK31:
Yeter. :KK34:

Benim ablam yarim saatte pirt diye normal doguruverdi. Arkadasimin annesi 18 saat sanci cekmis. Ben hep ablama ozendim normal dogum istedim. Ama kismet olmadi. Spinal sezeryan oldum. İnanilmaz kolay bi dogum oldu cabucak da iyilestim. Simdi hic dogum yapmamis gibiyim. Normal veya sezeryan farketmez. Kisiden kisiye degisiyor. Allah hayirli dogum versin.

Mona spinal sezeryan bana çok korkutucu geliyor,
Karnını kestiklerini hissedip ,konuştuklarını duyarken ne hissettin.:18::18:

Ya Bu Sancı Çekip Bekleyen, Sonradan Sezaryene Alınanlara Çok Üzülüyorum..
Keşke Normal Olsaymış..
Ya da İlk Başta Sezaryen O Kadar Strese Girmezdi Yazık..

Enteresan..
Demek ki Bünyeden Bünyeye Değişiyor..

Ablamdan Biliyorum 2. Gün Ayakta Dolanıyordu Ben İyiyim Diye..
Kakır Kakırda Gülüyordu Bebek Kucağında.. :KK1:

Hayırlısı Olsun..

Normal Doğum İçin Annemde Çok Destekliyor Beni Ama Yok Olmaz Yapamam Ben.. :KK17:
Böyle Tecrübeli Annelerden Böyle Şeyleri Duymak Hoşuma Gidiyor..:KK54:

ben 2 kez sezeryan oldum,
ilkinde kolay ayağa kalkamadım,
2. de 1 saat sonra ayaktaydım, kalkıp yürüdüm, ertesi gün bebek kucağımda hastaneden çıktım...
çünkü 2.de çabuk toparlanmak zorundaydım, 1.5 yaşında bir çocuğum daha vardı:KK53::KK53:

Benim annem de 27 saat sancı sonrası doğurmuş beni....:KK53:

Ben de spinal oldum...O günden beri ara ara bel ağrısı çekiyorum....:KK50: Bir daha sezeryan olmak zorunda kalırsam genel anestezi isteyeceğim...Belimden iğne bir daha...Yok yok...Allah göstermesin..............:KK50:

bitti canım, 1 aylık dedikodumuzu yaptık:KK52::KK52::KK52:

O kadar da kızı getir dedik. Hep beraber dedikodu yaparız dedik... :KK37:
1 aylık dedikodunuz olurdu 1 yıllık bu kadroyla :KK52:

ben 2 kez sezeryan oldum,
ilkinde kolay ayağa kalkamadım,
2. de 1 saat sonra ayaktaydım, kalkıp yürüdüm, ertesi gün bebek kucağımda hastaneden çıktım...
çünkü 2.de çabuk toparlanmak zorundaydım, 1.5 yaşında bir çocuğum daha vardı:KK53::KK53:

Tamamen annelik içgüdüsü hakim olmuş 2. doğumda :emir_bebek:

O zaman paniği falan düşüncek halin kalmaz yaa..Ben asla normal doğuramam diyordum..Kesin sezeryan diyordum...İki doğum şeklini de yaşayınca sağlığım müsait olsaydı son doğumda normali tercih ederdim ...
Yok Arkadaş Sende Deli Cesareti Var..:KK53:
Ben Senin Gibi Değilim.. :KK17:
Hoşgeldin Yorumdaşım.. :KK1:
Korkak insanların yapabileceği bişey değil zaten normal doğum :18::18:
Bende senin gibiyim Makara, sezeryan doğum yaptım ikisinide canım.
Sezeryana girerken bile ameliyathanede epey söylendim bana damar yolu açmadan gaz verip bayıltın diye.:KK9::KK9:
Kan aldırırken bile bayılan bir karakterim ben.
Ayy Bende..
İkili Testlere Eşim Sürükledi Beni Resmen.. :KK1:
3 Gün Çapaya Gittim..
3. Gün Korkudan Stresten Kurdeşen Döktüm..:KK5:
Düşün Artık .. :KK5:
Bugün buradan makarayı normal doğum isteyerek ayrılmasına sebep olcaz sanki. :KK53:
İnşallah Ama Sanmıyorum.. :KK53:
Evet sanırım bünyeye göre değişiyor...
Bak gördün mü sezeyanla 2. günde ayağa kalkmış...Normal doğum yapsa 1 saatte ayaktaydı...:KK1:
Sen Az Değilsin Varya..
Hiç Bir Şey Demiyorum Sana.. :KK9:

allaha şükür diyelim :)

bayram nasıl geçiyor?

Eh idare eder..Eskişehirdeydik..Akşam geldik..Kayınpederim gittikçe kötüleşiyor....:KK50: Durumu pek iç açıcı değil...Önümüzdeki hafta sonu yine gideceğiz inşallah...

Yarın izmire uçacağım inşallah.....

kuzenim güle oynaya sezeryana giderken (otobüse binmiş bide) otobüste suyu gelmiş, hastaneye zor yetişmiş, anında doğurmuş, hiç bişey anlamadım diyor:KK53: oda çok korkan birisiydi, kan görünce bayılan birisi:KK53:

Mona spinal sezeryan bana çok korkutucu geliyor,
Karnını kestiklerini hissedip ,konuştuklarını duyarken ne hissettin.:18::18:

bende epidural oldum,
fena gerçektende, canlı canlı,
resmen hissediyosun, ağrıda olmuştu bende:KK50:

Yirmi iki olacak.:KK53: Ya işimiz olsa bekleriz de... İşsizlik çok zor be.:KK14:

Polislikten elendi dimi? :26: Şimdi planınız ne yönde?
Ooo ne yaptın sen bugu bugu daha önünde uzunnn seneler var. Beklersiniz daha :KK34:

O kadar da kızı getir dedik. Hep beraber dedikodu yaparız dedik... :KK37:
1 aylık dedikodunuz olurdu 1 yıllık bu kadroyla :KK52:

Tamamen annelik içgüdüsü hakim olmuş 2. doğumda :emir_bebek:
:KK52: toplu dedikoduya karşı bir kız kendısı:KK33:
Yok Arkadaş Sende Deli Cesareti Var..:KK53:
Ben Senin Gibi Değilim.. :KK17:

Hoşgeldin Yorumdaşım.. :KK1:

Ayy Bende..
İkili Testlere Eşim Sürükledi Beni Resmen.. :KK1:
3 Gün Çapaya Gittim..
3. Gün Korkudan Stresten Kurdeşen Döktüm..:KK5:
Düşün Artık .. :KK5:

İnşallah Ama Sanmıyorum.. :KK53:

Sen Az Değilsin Varya..
Hiç Bir Şey Demiyorum Sana.. :KK9:
hoşbulduk canım:KK31::KK31::KK31:
Eh idare eder..Eskişehirdeydik..Akşam geldik..Kayınpederim gittikçe kötüleşiyor....:KK50: Durumu pek iç açıcı değil...Önümüzdeki hafta sonu yine gideceğiz inşallah...

Yarın izmire uçacağım inşallah.....

gez bakalım bebişlerinle :KK31:yerim süslüyü:KK31:

Polislikten elendi dimi? :26: Şimdi planınız ne yönde?
Ooo ne yaptın sen bugu bugu daha önünde uzunnn seneler var. Beklersiniz daha :KK34:

He elendi ya.:KK14: Öğretmenliğe çalışıyor. Ben de ortaöğretim puanıyla her kadroya başvuru yapacağım.:KK31:

Harikasın... :KK37: Adamlar çattık belaya diyorlardır. Kan aldırırken bile bayılmak :KK53:
Siz ne güzel doğurdunuz bitirdiniz bizim daha önümüzde yıllar var ah ah :KK49:

Senin Yıllar Ya Benim..
Aylar Bile Diyemiyorum.. :18::18::18::18::18:
1.5 Ay.. :18::18::18::18::18:

Son düzenleme:
:KK52: toplu dedikoduya karşı bir kız kendısı:KK33:

hoşbulduk canım:KK31::KK31::KK31:

gez bakalım bebişlerinle :KK31:yerim süslüyü:KK31:

Çok geziyoruz biz iki çocuğa rağmen hem de....:KK34: Biraz daha büyüsünler yurt dışına çıkıcaz...Ne kadar çok yer gezerlerse ufukları açılır,görüş açıları gelişir....Allah sağlıkla nasib eder inşallah...

Son düzenleyen: Moderatör:
X