Kadın kabuslarıma giriyor, travmam oldu.

Amcamın hanımı da benden hazzetmezdi çocukluğumdan beri,hissederdim.
Ben kuzenlerle görüşme amacıyla giderdim.
Öyle zararlı bir insan da değildim hani..
Babamı sevmezmiş esasen..
Hoş değil bunlar..
Böyle şımarıklıklar yapmamak gerek..

Son düzenleme:
öncelikle kendinizi çok doğru ifade etmişsiniz normalde insanlar aa ne var bunda bu kadar kabus olacak aradan beş sene geçmiş bu mu dert diyebiliyorlar ama size benzer bir ortamda yetiştiğim için bu durumun sizi ne kadar etkilediğini anlayabiliyorum ve bende sizin gibi hep susmaya alıştırıldım heralde o büyüktür sen sus saygısızlık etme arkadaşlarla kavga ettiğini görmüyeyim şeklindeydi Allahtan sizin akraba gibi biri yoktu bizim ailede ama bana da konuşamadıkça küsüp kaçtıkça benim de adım yabani asi çocuk anlamıyor mu acaba bu şeklindeydi ama arkadaş ve diğer insanlarla olan ilişkilerimde bundan çok çektim
çok daha sonraları bu yaptığımın ne kadar yanlış olduğunu gördüm insanlar arasında bazen haklı olan değil en çok kendini savunan daha çok haklı gibi görünüyor tıpkı sizin gibi üniversite yıllarında değiştim ben de :KK6:
yengenin yaptığı şeyin elle tutulur tarafı yok aslında o yenge konu komşusuna kendi ailesine karşı çok iyi davranmasına bakılırsa aslında size ve ailenize karşı gerçek yüzü ortaya çıkar elbette herkes herkesi sevecek gibi bir kural yok ama önemli olan sevmediğin insana bile haklıyla davranabilmek misafirperverlikte kusur etmemektir insan sevdiği insanlara karşı veya ortada hiçç bir sorun yok herkes çok cici ve iyidir
sizin yengeniz de böyle işte elbette misafirliğin uzunu insanı sıkar ama burada hasta yaşlı kadın söz konusu hadi bakmak istemiyor bunu dayına açıkça söylese ya yok ama şimdi öyle söylese eşiyle kötü olur sürekli karşısına gelir sen zamanında benim annemi istemedin olur onun yerine siz orda olduğu müddetçe burnunuzda fitil fitil getirmeyi yeğliyor :KK19: ve sizin maddi durumunuzdan pek iyi olmadığından anaannezi hor görüyor anladığım kadarıyla nefret edilesi insan tiplerinden
ve ayrıca size karşı yaptığını savunmasını duyabiliyorum ben de ne yapayım kız bizdeydi somurtup duruyordu eli hiç bir işe gitmiyor bir şey yapmıyordu vs vs söylenip durmuştur kimsenin günahını almak istemem ama genelde bu tarz insanlar savunmayı iyi bilirler ve sizin de sessiz olduğunuzu bildiğinden nasıl olsa cevap vermez o kadın bu olayı çoktan unutmuştur ama sizin sürekli aklınızda çünkü insanların haksızlığa uğradıkları anlarda sesi çıkamayınca sürekli dert olabiliyor bu kendimden biliyorum benim de bir arkadaşımla durumum böyleydi niye cevap veremedim neden bir şey söylemediim
insan psikolojisi bu siz ne zaman bakın kendi kötü bir olay yaşadığınızda kötü bir gün geçirdiğiniz de kadın rüyanızda karşınıza çıkıyor çünkü bu kötü durumuda orda olduğu gibi atlatımayacak mıyım bir cevap veremeyecek miyim vs
size tavsiyem ise kadının sizi bu kadar rahatsız etmesine izin vermemeniz değmez ama eğer karşısına çıktığında alttan alta laf sokmak yaptığını yüzüne vurmak burdaki bir çok insan belki beni ayıplar ama inanın çok işe yarıyor denedim biliyorum :KK55:

Çok doğru söylemişsin, anlamışsın beni. Onun millete dedikleri konusu da çok doğru tespit.
Bazıları anlamıyor, hoş ben de tam anlamıyorum ne vardı bu kadar büyütecek diye. Gördüğüm yerde laf sokmaya imkanım yok ne yazık ki bizim evde karşılaşıyoruz sadece, orda da bi tartışma çıksa bizimkiler beni savunmazlar sen niye susmadın o senden büyük derler, beni azarlarlar. Bu kez yine bunu içime atmakla meşgul olurum.

Valla çok fazla uzundu yarıya kadar okudum sen kadına karşı sanırım anlatılanlardan biraz önyargılı davranmışsın aman birşey der diye elini hiçbirşeye sürmemişsin oysa yenge bulaşıkları yerleştireyim mi bi toz alıyım mı gibi sorabilirdiniz onun size iş buyurmaması bile saygılı olduğunu gösterir yoksa pekala kalk süpür sil yardım et diyebilir ayrıca anneannenin kendilerinde kalmasını da o istemiş yük görse neden teklif etsin neden gelin elind bırakılıyor annen bakmıyor ya da başka çocuğu yok mu. Sonuçta iki tane küçük çocuk ev işleri bir hasta kadın bir yaşlı dede ve bir genç kız evin durumunu düşünün gerilmesi normal arada çocuklar birbirine girmişken kitap okumanız hoşolmamış. Siz de evleneceksiniz bı durumda kalsanız siz de aynı olursunuz belki de. Siz de anneannenizi ona bırakmayın rüyalarınıza girecek kadar takıntınyapacak ne var aynı şehirde bile değilsiniz sanırım cevabınızı vereceksiniz büyütmeyeceksiniz

Ayy ..İlk defa ağlamaklı oldum ben burda..Neden dayına söylemedin..

Çocukmuşsun ama,şimdi bari dayına söyle..Bilsin karısının ne olduğunu..

Böyleleri de rahat oluyor böyle yaa..

Ay nasıl sinirlendim kadına,aklıma dayımın eşi geldi.,,

...

Aynı bunun gibi oldu:

Geçtiğimiz ekimde işten bunalıp yıllık izin aldım..İstanbul'da dayım var..

Daha önce gitmiştim..5 gün kadar ilk defa kalmıştım..
,Ve hiç rahat edememiştim.

ilk gidişim:
Her gün gezmeye çıktım ,ozaman biri vardı hayatımda..
Bunlara söylemedim tabi..
Yenge:''nereye gidiyor ''bu havalarında..
Laf sokmalar falan..
Ki ben 30 un üstündeyim..
Gideceğim yere iki var,belli yere kadar ben götüreyim diyor dayım..
Vaya beni havaalanına götürmek istiyor giderken..
Ben giderim diyorum..
Karısı atılıyor.^''ben giderim dedi ya''diyor bilmiş bilmiş..
Ben ilk defa gelmişim ömrü hayatım da..
Zaten kendileri de toplasan 2 kez gelmişlerdir bizim şehrimize,küslük de yok..
sadece bağlar zayıf..
Büyük ablamlardan biri birkez dayımdan 200 tl kadar para istemiş,hani çoluk çocuk yok yanlarında ''dayımın durumu iyi diye..
Onu başıma kakıp durdu..
Az yesinlere kadar geldi konu..
Ablam güya demişki,bir oturuşta bir kilo portakal yiyorum''demiş..
Herhalde benden de korktu ama ben çalışıyorum zaten..
Benim suçum ne..
Belki de, bunu ileteyim de bir daha istemesin diye,yuh,bazılarında cahil cesareti olur ya hani ,kimbilir,herhalikarda yanlış ,ömrümde ilk kez gitmişime:44:
Aman ufak tefek daha ne inciler..

Ben onlara daha gitmem derken;aradan 4 yıl geçti..Belki daha iyi olmuştur,hatasını anlamıştır,dayım uyarmıştır derken..
En yakın orası diye yine oraya gittik bir kız arakdaşımla..
2.gidişim:
6 gün kaldık..Gündüz gezdik .Akşam da yemek,bulaşık...Sen yapma ,biz yaparız dedik..
yaptık ki ,laf söylemesin,hem yaşlıca biraz..
Ama evini öyle benimsemiş ki,
Buzluğun kapağı tam kapanmamış,dondurma alıp koymuştuk,biraz erime olmuş diye ciddi cidi diye söylendi..
Temzilemeye çaıştım,bırak'dedi,asık suratla..
..
En ufak bir şey de laf sokmalar falan..
Ben grip oldum ,sabah kalktım .Yakında ki polk. gideceğim.Dayım ''ben de geleyim ''diyor..Gelme desem de geldi.
Bana serum takıldı..İki saat falan durdum,dayım bekledi..
Eve gittik ''vay sen niye haber vermedin'' diye azarladı resmen adamı,surat astı..Dayım tlf kullanmıyor,70 yakın bir adam,karısı da o yaşlara yakın 65 falan
.Giderken çarşaflarımızı topladım .O gece çok terlemiştim,çarşaf nemlenmişti.'yenge al yıkarsın,gece terledim ''deme gafletinde bulundum.
Bilirim ben evimde ne yapacağımı''dedi.Evini sahiplenmeler,sanki elindne alacaz evini..Dayım değilmiş de 40 kat yabancıymış havaları..

Neyse diken üstünde tatil geçirip döndük.Ben bir tatil hatırası gümüş bir yüüzğü orda unutmuşum..
Aradım dayımı,kargoyla ödemeli gönder ''dedim.
Dayım bilmem kargoyu ben dedi.
Hemen teli eline aldı yenge..
Boşver sen onu,uğraşamaz dayın dedi..Ben takarım''dedi :KK53:
Takacaksan tak da takmayacaksan gönder''dedim.
Takarım''dedi sırf uğraşmamak için.
Ama ben bu şımarıklığa çok sinir oldum.
Biraz haddini bildirmek gerek diye düşünüp benim yaşındaki evli kızını aradım..Onla da samimni değiliz ama iyi bir kız..
Durumu(yüzük sadcee) anlattım,durumu garipsediğimi kibar cümlelerle anlattım..Anlayışla karşıladı zaten.
tamam ben gönderirim kargoyla oraya gitiğimde''dedi.
Sonra da gönderdi zaten..
Kadın dayımı parmağında oynatıyor..
Bir daha da gitmem..
Bizim aileden birini istemiyor kadın..,
Ama kendi akrabalarıyla görüşüyormuş,hepsi de İstanbul'daymış.
Bizimkilere anlattım döndüğümde''Kadın gençliğinde de öyleymiş''
Bu dünyanın öte tarafı da var,yazık..
Böylelleri el üstünde tutulup..
Biz terkediliyoruz ya yuhhh..
Ben eski evliliğimde eş ailesi bizden çıkmıyordu ,hadi neyse,laf sokuyorlardı da gıkımız çıkamıyordu, eş ailesine ,ayıp olur diyee..
.Ancak laf sokuldu diye eşimize söylüyorduk da yine korunamıyorduk.. ,ne dünyaaa:KK45:

Bu insanlar tek değil dünyada burada onu okudukça biraz rahatladım.
Siz yine bi kız arkadaşınızla gidip kalmışsınız laf soksa da izin vermiş. Bu olay olmasaydı da tatil için gidip kalıcam falan mümkün değildi. Kadında öyle bi literatür yok. Evi çok aşırı kıymetli gözünde, ona göre, oraya kalmaya gelen insan rahat oturmamalı, ona hizmet etmeli. Böyle acayip bi kafa.

Yazdıklarınızım geri kalanını da okudum ama size zerre inanmadım kusura bakmayın bir kere ev ne kadat büyük olursa olsun dubleks bile olsa o kavgayı deden de anneannen de duyar ikincisi kimse dayından da izin almamışsın diyen hakaret eden bir yengenin evinde dakika durmaz anında arar ailesini. Yok başka şehire iftara gitmişler hadi o gün öyle ya öbür gün neden gitmedin neden dayına beni istemiyor musun diye sormadım o kadınım zerre lokması kursağımdan geçmez annanne isteyen zaten yengeniz ki zaten en baştan oraya elin kadınına bırakılması hata anneye kızı daha iyi bakar. O kadar gün iş yapmamanıza ses çıkarmadı sonra mı patladı istese en baştan zorla yaptırırdı. Ağlarken çocul odası dağılmış toplamışsın filan kusura bakma sende çok iyi niyetli olsan o demedennyardım ederdin. Benim 3 kuzenim büyük kuzenim evlenince ile geçtiler onlarda kalmaya başladı köydeydiler ikisi çalışıyordu erkek kız olan kalkıyor hiçbir işe elini sürmüyordu kız da hamile önğne yemek konuyor bends tatile oaraya gitmiştim şok oldum çektim kuzenimi kenara konuştum olmadı en son kız patlamış kavga çıkmış. Yengeyi suçluyordu ama kardeş annesi de. Görüşmek istemiyorsanız görüşmeyin de yapılanları ailenize neden anlatmadınız ona göre bilirlerdi

Valla çok fazla uzundu yarıya kadar okudum sen kadına karşı sanırım anlatılanlardan biraz önyargılı davranmışsın aman birşey der diye elini hiçbirşeye sürmemişsin oysa yenge bulaşıkları yerleştireyim mi bi toz alıyım mı gibi sorabilirdiniz onun size iş buyurmaması bile saygılı olduğunu gösterir yoksa pekala kalk süpür sil yardım et diyebilir ayrıca anneannenin kendilerinde kalmasını da o istemiş yük görse neden teklif etsin neden gelin elind bırakılıyor annen bakmıyor ya da başka çocuğu yok mu. Sonuçta iki tane küçük çocuk ev işleri bir hasta kadın bir yaşlı dede ve bir genç kız evin durumunu düşünün gerilmesi normal arada çocuklar birbirine girmişken kitap okumanız hoşolmamış. Siz de evleneceksiniz bı durumda kalsanız siz de aynı olursunuz belki de. Siz de anneannenizi ona bırakmayın rüyalarınıza girecek kadar takıntınyapacak ne var aynı şehirde bile değilsiniz sanırım cevabınızı vereceksiniz büyütmeyeceksiniz

Yazdıklarınızım geri kalanını da okudum ama size zerre inanmadım kusura bakmayın bir kere ev ne kadat büyük olursa olsun dubleks bile olsa o kavgayı deden de anneannen de duyar ikincisi kimse dayından da izin almamışsın diyen hakaret eden bir yengenin evinde dakika durmaz anında arar ailesini. Yok başka şehire iftara gitmişler hadi o gün öyle ya öbür gün neden gitmedin neden dayına beni istemiyor musun diye sormadım o kadınım zerre lokması kursağımdan geçmez annanne isteyen zaten yengeniz ki zaten en baştan oraya elin kadınına bırakılması hata anneye kızı daha iyi bakar. O kadar gün iş yapmamanıza ses çıkarmadı sonra mı patladı istese en baştan zorla yaptırırdı. Ağlarken çocul odası dağılmış toplamışsın filan kusura bakma sende çok iyi niyetli olsan o demedennyardım ederdin. Benim 3 kuzenim büyük kuzenim evlenince ile geçtiler onlarda kalmaya başladı köydeydiler ikisi çalışıyordu erkek kız olan kalkıyor hiçbir işe elini sürmüyordu kız da hamile önğne yemek konuyor bends tatile oaraya gitmiştim şok oldum çektim kuzenimi kenara konuştum olmadı en son kız patlamış kavga çıkmış. Yengeyi suçluyordu ama kardeş annesi de. Görüşmek istemiyorsanız görüşmeyin de yapılanları ailenize neden anlatmadınız ona göre bilirlerdi

Katiliyorum.
Yaşi 12-13 sandim ben.
20 yasinda kiz.
Bulasik yikamaz evi supurmez silmez öyle kkokona kuşugibi oturursa 15 ggün herkes sinir olur.
Çocuklar kavga ediyor oturmuş kitap okuyor birde.
Vallahi yengeniz hakli.

İçindekileri dök rahatla bir daha da görüşme ki zaten görüşmüyorsun.Bu kadar kendini üzme çünkü yengen senin bu kadar üzülmene değecek bir kadın değil.Ben olsam bu kadar içime atmazdım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Valla benim halamlar gibi olsaymışsın demek ki kapıdan içeri sokmayacakmış:KK53:

Bizim sülale işi düşmeyince bayramda bile aramayan tipler halam babamdan yaşça baya küçük olmasına rağmen bayram seyran hiç aramaz.
Ama tatil mi istiyo kendileri memlekette biz İstanbul'dayız diye iki küçük çocuğunu kapıp "biz size geliyoruz tatil için" deyip tam bir aylığına emrivaki yaparak 2 oda 1 salon evimize 4 kişi gelirlerdi. (biz de 4 kişiyiz ozaman düşün).

O dönem küçüğüz ablamla biz de, bi'bakardık bunlar gezer gelirler çocukların elinde cipsler çikolatalar yahu biz de küçüğüz o kadar kalıyosun bir ekmek almıyosun bari çocuk olan bizim gönlümüzü yap. Her gün kahvaltıda halamın "yavrum sucuk istiyosan dayından iste alsın, ne istiyosun yavrum sosis mi söyle alsın dayına. Dayısııııı bak yiğenin ne istiyo" Bir ay ne yemek yaptı çalışan anneme ne gelirken kocası bir ekmek aldı ve 1 ayın sonunda hep zorla gittiler eniştem hep ben biraz daha kalıp gezicem derdi. Oyüzden "yenge" konumundaki annem arayı açmak istedi çünkü önüne geçemiyoduk. Çok dolmuşum bu konuda, niye anlattım bilmiyorum
:KK1:

Ben senin yerinde olsam o an babamı arar beni kovdular böyle böyle oldu der iftar yemeklerini iptal ettirirdim. Ki benim öyle bi'şey olsa annemler ışınlanırdı bence senin de öyle olurdu ama sen çok ince düşünmüşsün. Bazen sadece kendini düşünmen gerekiyo bu hayatta yapacak bi'şey yok. Resmen sinir oldum yengene kardeşimin poposuna sinirlenince bile vuramayan ben kadını tam öyle cırlarken tokatlamak istedim
:KK4:

Bu kız orda anneannesinin bakımına yardımcı olmaya gelmiş,üstündeki yükü hafifletmiş..
Bir süre iş yapmamış ama yengesinden çekindiğinden iletişimi zayıf olduğundan..
Sizler iletişimi iyi,fıkır fıkır olabilirsiniz ama böyle zorluk çekenler var..
Karşı taraf da cüssesiyle çekinilen biriyse insan kendini daha bir ezik hissedebilir..
İlk defa kalmış,bahsedilen sebeple,bir kusuru da hoş görülebilir..Erkek yeğen olsa ne yapacaktı,önüne koyacaktı..
Ki ben eski evliliğimd ekayınımın önüne koyuyordum..
Lise öğrencisiydi..
15 gün de değil..
2 yıl boyunca bir bizde bir evli ablasında..
Sabah kahvaltısını hazırlıyordum..
Eski eşim yemeden giidyordu,ben onun için hazırlıyordum.
Eş nöbette oluyordu,kendim ne olsa yerdim,onun için hazırlıyordum.
Üstelik erkek,dikkatli giyinmek zorundasın..
Bir kez incitmişliğim yok..
Ailesindeki insanlardan hoşnutsuzdum bir tek..
Ama yine de saygılıydım..

Yaptığı hoş değil..Sanki sürekli kalmış..
Değmez üzmeye ,kızmaya...
Bakıyorum da bir hatada silenler varmış..
Çok agresif gördüm yengeyi..
Yengenin o başa çalar tavırları hoş mu yani?
Ev de temizlemiş.
15gün nedir yaa..
Kitap meselesi..
Onu da anlarım..
Çünkü çocuklara her kavgada müdahale edilmemeli.
Büyük bir sorun yoksa kendi aralarında halletmeli..
Belki bunu biliyordu,bir kitapta okudu..
Ben de çocukların kavgaları konusunda yeğenlerime ilişmezdim pek.
Ablam kızardı..
O kadar da fanusta yaşamamalı çocuklar..
Her kavgada yürek mi tüketilir..
işte bakış açısı..

Son düzenleme:
gerçektende anlatım tarzınız çok güzel.öncelikle bunu söylemek istedim.
gelelim asıl konuya.
okurken hem kendimi gördüm hem sizin durumunuza üzüldüm.malesef benim yengemde böyle tiplerden ama allahıma şükürler olsunki bu yaşıma kadar onların evinde asla kalmadım ve inşallah bundan sonrada kalmam.aynı sizin yengeniz gibi benimkide çocukluğumuzdan beri bizi hiç sevmez ama kendi akrabalarına pek bir düşükdür.hiç bir zaman beni ve ailemi hazmetmiyor.allahtan sizin kuzenler daha çok küçükler.ben kuzenlerle aynı yaşta olduğum için annesi (yengem) hep kıyaslar kendi kızıyla.hatta bazen kötülemeye bile çalışır.iğneliyici sözlerde çabası.artık bıkmış durumdayım.
ne diyeyim allah yardımcın olsun.aynı dertten bende muzdaribim ve seni çok iyi anlıyorum.allah sabır versin bizlere.

Yalnız şimdi takıldığım bi'nokta var cidden o 15 günde neden hiç şurayı da ben yapayım demedin? Tartışınca demişsin ya hani yardım edeyim ev temizlenecekse diye daha önce niye demedin?:44:

Şimdi yenge açısından düşünmeye çalışıyorum biraz emrivaki gibi olmuş kalman sanırım ne kadar dayının yeğeni de olsan şahsen ben de kuzenlerimle yakın olmadığımız için babam hep bize de sorar. Mesela benle yaşıt kuzenim tatil için pat diye çıkıp geldi 3 kuzen kahvaltı yapardık o otururdu ister istemez gözüme batardı:26:Yatağını toplar tüm gün otururdu annemler çalıştığı için ben evi temizlerdim o izlerdi. Ee misafire de ben diyemezdim al şu tabağı da sen koy diye. 20 gün öyle geçti.

Bi'de beni sevmiyomuş diyosun sevmediği için senin o çekinmelerinden ötürü oturman onun gözüne çok çok batmıştır diye düşünüyorum.
İlk yorumumda yazdım kadına çok sinirlendim diye yemek almalar bilmem ne insan düşmanına yapmaz elbet ama anlamaya çalışınca onun da haklı olduğu noktalar var gibi geldi. Tavrını kesinlikle doğru bulmuyorum o ayrı.

Bu kız orda anneannesinin bakımına yardımcı olmaya gelmiş,üstündeki yükü hafifletmiş..
Karşı taraf da cüssesiyle çekinilen biriyse insan kendini daha bir ezik hissedebilir..
İlk defa kalmış,bahsedilen sebeple,bir kusuru da hoş görülebilir..Erkek yeğen olsa ne yapacaktı,önüne koyacaktı..
Lise öğrencisiydi..
15 gün de değil..
2 yıl boyunca bir bizde bir evli ablasında..

Ev de temizlemiş.
15gün nedir yaa..
Kitap meselesi..
Onu da anlarım..
Ablam kızardı..
işte bakış açısı..

Ya bu tarz konuları anlamak zor olabilir, burada birkaç arkadaş yengeniz haklıymış falan demiş. Onlar da kendilerince haklılar, bu tarz insanlarla birarada bulunmamışlarsa daha önce, veya kendileri bu şekilde yetişmedilerse vs, bi de yeni gelinler gelin adayları falan çok şu an forumda, kendi açılarından düşünüyorlar onlara da birşey diyemiyorum. Sadece bi arkadaşımız bana yalancı, kötü niyetli falan demiş, ona içerledim biraz.
Sonuçta beni ne kadar tanıyor tartışılır.
Burada benzer şeyler yaşayanların yaşadıklarını okudukça biraz rahatladım zaten, sağ olsunlar bazı arkadaşlar zaman ayırdılar. Kendime güvenim geldi biraz. :)

Lise öğrencisiydi..
15 gün de değil..
2 yıl boyunca bir bizde bir evli ablasın

Ev de temizlemiş.
15gün nedir yaa..
Kitap meselesi..
Onu da anlarım..
Ablam kızardı..
işte bakış açısı..

Valla kusura bakmayın ben sizin gibi düşünemiyorum kayın dediğiniz kişi erkek tabii ki evde yardımı olamaz temizlik yapamaz filam bu kız ise boşta işi yok ve anneannesinin nesiyle ilgilenecek tüm gün ancak ilaçlarını verir kalkmasına yatmasına dönmesine yardım eder 15 gün hiçbir işe aman birşey der diyerek hiç el sürmemesi size sorun değil mi kaldı ki yengenin başında iki küçük çocuk bir ameliyatlı kaynana ve yaşlı kp var yazık değil mi kadına çocuklarla ayrı evişi yemekle ayrı uğraşmak o arada mutfakta işi varken çocuklar kavga ediyorsa yiğenleri sonuçta az ilgilense oyalasa ayırsa ne olur ki kitap okumak çok acil birşey mi ama azar yiyince yapacak iş var mı diye soruyor pekala illa kızması mı lazım ki kovduğunu sanmıyorum ama kadın 15 gün zaten hiçbir iş buyurmamış. Bir de ettiği bir laf dikkatimi çekti evine gelenlere hizmet yaptırmak istiyor demil bir cevabında yardım etmek hizmet etmek değildir. Anne babasının yanına neden gitmediği belli orada onlar iş yaptıracak kızım burda kalıyoruz yardım et diceklerde ondan yenge nasılsa ayağına getirir. Zaten anlamadım ailesi.yakın olsun anneylw ilgilensinler diye akrabada kalmış sözfe ama hiç gidip bakmıyorlar. O sözleri işiten biri o evde nasıl hala kalır ki yemeğini yememişte aç durmuş filan çek git ne duruyorsun dayına nedem demiyosun dimi. Bütün gün ev temizletti diye de şikayet ediyor bi de zoruna gitmiş hem kendi iş vermiyo diyo verince de vay iş verdi demek ki en baştan canım yardım et dese oho neler derdi kötü niyetli biri geldiği ilk gün temizletirdi sormzdı bile kadın hangi biriyle uğraşsın kaynanayan bakmayı gelin kendi istemiş zaten

Bu hiç değilse misafir..

Gurbette olup ev arkadaşı falan oldunuz mu bilmiyorum..

Yada işyerinde kaytaranlara şahit oldunuz mu?

Onlar olsa boğazlarına çökermişsiniz hrehalde..

Onlardan daha masum buluyorum yukardaki olayı..

Gücü ona yetmiş..

Ha koca koca kadınlar olur yardım etmez tamam..

20 çok büyük biryaş değil,bilmiyorum ben ozaman hem ruhen hem bedenen ergen gibiydim..

Eş ailesindne çocuk yada ergenlere bukadar yüklenilmesini doğru bulmuyorum..
Akıl edememiş olabilir..
Ben kendi ergenliğimi 20 yaşımı düşünüyorum..
Herşeyi akıl edemzdim daha..
İnsan zamanla öğreniyor..
Yetişkin kadınlar yapsa tamam haklısınız..
Bir de çekingen,özgüvensiz,ürkek bir kız..
Ben kişiliği sebebiyle ona göre yaklaşırdım..
İş teklif ederdim güzellikle..

Belli değerlerimiz vardır,onlarda keskin olabiliriz ,(yine güzellikle,en azındna sabır taşı çatlayana dek))ama..
Öyle ota b.ka ,herşeye acımasız,keskin,empatiden yoksun,herşeye musamahasız insanları sevmiyorum..
Zaten ne geldiyse öyle insanalr yüzünden başıma geldi..
Öyle insanlar yüzünden mutsuz oldum..

Son düzenleme:
Merhaba,konuyu okudum fakat burada tek suçlu yengeniz olmadığı kanaatindeyim..
Yengeniz anneannenizi kabul etmekle doğru bir iş yapmış bu açıdan merhametli görünüyor.Dayınızı ikna edip bakamam da diyebilirdi anlattığınız gibi kötü olsaydı.
Sizin neden annelerinizle kalmadığınıza anlam veremedim.
Anneannenize bakmak için kaldığınızı söyleseniz de eline kitap alıp ve sadece gözle anneanneye bakmakla ise olmaz öyle şey...
Yengenizin size iş buyurmaması nezaketinden sizin teklif etmeniz lazımdı ki teklif yaptığınızda itiraz etmemiş.Surat asmış falan ama bayağı dolmuş sizin köşede oturmanıza sinirden eeeee söyletmişsiniz baktım ben söyledim öyle yaptı düşüncesinde uyuz olmuştur.
Kendinizi çekingen anlatmışsınız ama anlatırken kendinizi aciz göstermeye çalışmış yengeyi yerden yere vurmuşsunuz bence arkadan çekinmeyen yüze gelince masum rolü yapar gibi geldi hakkınızı helal edin ama öyle izlenim oluştu benden.
Diyorsunuz ki mutfaktan çıkmadı çocukları götürdü getirdi anneanneniz orada dedeniz orada kadın ne yapsın hiç kolay değil...
Deseniz ki anneannemi bıraktı arkadaşlarına gitti,yemek yapmadı,gezdi tozdu baktı göründü ama bakmadı yok öyle birşeyde...
Bu kadar koşturmaca ve yük altında iken genç bir kızın ilgisiz mıy mıy tavrı beni de gererdi kusura bakmayın...kadın haklı ama tavrı yanlışş
Ama bayağı patlatmışsınız o da istemezdi böyle olsun zannımca...
Siz yengeniz e ailecek ön yargılı sınız bence ve dışarıdan bakarak yorumluyorsunuz.Yengeniz kötü bir insan değil ama kötü olmasına zorlanılmış gibi geldi.
Bu arada anlatımınız güzel ama olaylarda ki durumunuz haklı değil ne yazık ki

Yalnız şimdi takıldığım bi'nokta var cidden o 15 günde neden hiç şurayı da ben yapayım demedin? Tartışınca demişsin ya hani yardım edeyim ev temizlenecekse diye daha önce niye demedin?:44:

Şimdi yenge açısından düşünmeye çalışıyorum biraz emrivaki gibi olmuş kalman sanırım ne kadar dayının yeğeni de olsan şahsen ben de kuzenlerimle yakın olmadığımız için babam hep bize de sorar. Mesela benle yaşıt kuzenim tatil için pat diye çıkıp geldi 3 kuzen kahvaltı yapardık o otururdu ister istemez gözüme batardı:26:Yatağını toplar tüm gün otururdu annemler çalıştığı için ben evi temizlerdim o izlerdi. Ee misafire de ben diyemezdim al şu tabağı da sen koy diye. 20 gün öyle geçti.

Bi'de beni sevmiyomuş diyosun sevmediği için senin o çekinmelerinden ötürü oturman onun gözüne çok çok batmıştır diye düşünüyorum.
İlk yorumumda yazdım kadına çok sinirlendim diye yemek almalar bilmem ne insan düşmanına yapmaz elbet ama anlamaya çalışınca onun da haklı olduğu noktalar var gibi geldi. Tavrını kesinlikle doğru bulmuyorum o ayrı.

Aynen canım sorması için azar mı işitmeliydi ki yinr diyorum direkt izin aldın mı dediğini kovduğunu hiç sanmam anneannemler duymadı ev büyük diyor bir de. 15 gün kadın çocul yemek ev işi uğraşırken oturmak insanun içine nasıl siner. Burada anlattığı kadar kötü olsa en baştan özellikle iş buyurur süpür sil derdi yani haa iş vermiş bu seferde temizletti diyor. Ben de bekarken dayıma gider bir hafta kalırdım yengemin çocuğu yok olmadı evde baktığı hasta filan da yok dayımda sabah gidiyor akşam geliyor yengem rahat yani ama ona rağmen yardım ederdim ben çünkü o iş yaparken ben oturamam annemde böyle öğretti rahat edemem bir kere o süpürüyorsa ben siler toz alırım o yemek yapıyorsa sofra kurar kaldırırım yani sofra kurmanın toz almanın nedine laf diyecek 15 gün az mı yani nasıl rahat eder hiçbişi yapmadan insan.içinde ne varsa desin yengesine o zaman madem o haklı neden söyleyemiyor.

Çok güzel yazmışsınız, içine girdim konunun... Şöyle bir yorumda bulunayım, siz aslında kendinizi suçluyorsunuz. kadının kızdığı konulara hak veriyorsunuz.. hala yazarken savunma ve açıklama halindesiniz.. Size kızdığında bağırdığında kalkıp temizlik için yardım edeyim demeniz, aslında kadının rahatsız olduğu şeyleri farkettiğiniz anlamına geliyor. bana öyle geldi.. küçükken hayranlık beslediğiniz insandan bu tepkiyi almanız çokkırmış sizi, etkisinde kalmanızın da nedeni bu sanırım.. şimdi kadın açısından düşünelim... öncelikle muhtemelen sizin duyduğunuz hayranlıktan bi haber bir insan var ortada. Evinde emrivaki ile kalan, 20 yaşında bir genç kız, aklı herşeye eren.. işe yardım etmeyen8siz çekindiğiniz için yapmamışsınız o söylesin diye beklemişsiniz ama o bunu bilmiyor sonuçta, o sizin elinizi bişeye vurmadığınızı düşünüyor muhtemelen halbuki bu sizin yetişme şeklini ve o dönemlerdeki kendine güven probleminden kaynaklanmış, ama o bilmiyor), çocuklar kavga ederken bile kitap okumaya devam eden... kendisinin isteği dışında evinde kalmanız bile tek başına sinir olmasına yeter sanırım.. onun açısından bakınca bunları görüyorum...zaten anlattıklarınızın içinde o na içten içe hak verdiğiniz detaylar var

Şimdi size kesine yakın çözümü söylüyorum bana güvenip yaparsanız, bu konuda huzura eresiniz...
Kaınla konuşacaksınız ama laf yetiştirme, altta kalmama, sinir kusma anlamında değil... aynen buraya yazdığınız gibi konuşacaksınız. ama onu direk suçlamadan, ona küçükken olan hayranlığınızdan başlayarak, onun haklı olduğu detayları belirterek, kendinizin kırıldığı yerleri söyleyerek. tatlı tatlı. tartışır gib konuşamazsınız zaten laf yetiştiremeyeceğiniz söyüyorsunuz.... ağlamaksa ağlayın evet utanılacak, sizinle dalga geçilebilecek bişey değil, hatta karşınızdaki kişiye şevkat duygusu uyandırabilecek bir davranış olur... evet üzerinden yıllar geçmiş ama bunu yapın.

X