Kaderimde ikinci evlilik mi var ?

28 yaşındayım. 2 yıllık evliyim 13 aylık kızım var. Önceki konularımdan da görebileceğiniz üzere eşimle belli başlı sorunlarımız mevcut bazıları evlendikten sonra çıktı bazıları ise hep varmış ama ben görmek istememişim. Kendimi özetlemem gerekirse okumak ve bir yerlere gelmekten başka çaresi olmayan köyde doğmuş büyümüş birisiyim. İyi bir lise ve üniversite ile devam eden hayatımda çok şükür istediğim şekilde bir mesleğim ve kendime ait bir gelirim var. Eşimle uzaktan süren ilişki sonucunda evlendik ve ben mesafeye rağmen ilginç bir şekilde bu ilişkiye sıkı sıkı bağlandığım için evlilik benim hayallerimde her zaman anne baba ve çocuktan oluşan sıcacık bir pembe tabloydu:)
Aradığımı bulamadığım gerçeklerle yuzlestigim bu süreçte esimin de en az benim kadar hayal kırıklığı içinde olduğunu görüyorum. Evet ikimiz de sorumluluk sahibi kazanan çabalayan insanlarız ama bir şey eksik bu tarifte ben ne olduğunu bilmiyorum.
Esas sormak istediğim şu ki henüz üniversite öğrencisi iken birgun öğrenci evimize gelen boyacı ustalarndan birisi içtiğim fincana bakıp sen 2 evlilik yapıyorsun ikincisinde çok daha mutlu olacaksın demişti. Beynimin içine kazındı bu sözler . Evet saçma absürt belki de komik ve aptalca bir durum gibi görünüyor aslında öyle olduğu da soylenebilir ama bu hayal kırıklığım içinde merak ediyorum sahiden kaderimde ikinci evlilik olabilir mi ?tuhaf bir şekilde birgün gerçekten beni mutlu edecek kişi ile başka bir ev başka bir hayat fikri geliyor aklıma belki de kırgın olduğum için kendime böyle bir teselli buldum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda???
Eşin aynı şeyleri düşünse ne hissederdin? Evliliğini kurtarmak yerine daha bosanmadan 2. Evliliği düşünmek çok hastalıklı bir durum gibi geldi. Ha denersin evliliğini kurtarmayı olmaz bosanirsin. Ama o zaman bile uzun süre insanin aklına 2. Evlilik gelmez. Evlenemezsin demiyorum ama bir süreç gerekir. İyileşme süreci tekrar insanlara güven duyma süreç vs. Vs.
Sen bir hayale tutunup ona inanmaya çalışıyorsun.

28 yaşındayım. 2 yıllık evliyim 13 aylık kızım var. Önceki konularımdan da görebileceğiniz üzere eşimle belli başlı sorunlarımız mevcut bazıları evlendikten sonra çıktı bazıları ise hep varmış ama ben görmek istememişim. Kendimi özetlemem gerekirse okumak ve bir yerlere gelmekten başka çaresi olmayan köyde doğmuş büyümüş birisiyim. İyi bir lise ve üniversite ile devam eden hayatımda çok şükür istediğim şekilde bir mesleğim ve kendime ait bir gelirim var. Eşimle uzaktan süren ilişki sonucunda evlendik ve ben mesafeye rağmen ilginç bir şekilde bu ilişkiye sıkı sıkı bağlandığım için evlilik benim hayallerimde her zaman anne baba ve çocuktan oluşan sıcacık bir pembe tabloydu:)
Aradığımı bulamadığım gerçeklerle yuzlestigim bu süreçte esimin de en az benim kadar hayal kırıklığı içinde olduğunu görüyorum. Evet ikimiz de sorumluluk sahibi kazanan çabalayan insanlarız ama bir şey eksik bu tarifte ben ne olduğunu bilmiyorum.
Esas sormak istediğim şu ki henüz üniversite öğrencisi iken birgun öğrenci evimize gelen boyacı ustalarndan birisi içtiğim fincana bakıp sen 2 evlilik yapıyorsun ikincisinde çok daha mutlu olacaksın demişti. Beynimin içine kazındı bu sözler . Evet saçma absürt belki de komik ve aptalca bir durum gibi görünüyor aslında öyle olduğu da soylenebilir ama bu hayal kırıklığım içinde merak ediyorum sahiden kaderimde ikinci evlilik olabilir mi ?tuhaf bir şekilde birgün gerçekten beni mutlu edecek kişi ile başka bir ev başka bir hayat fikri geliyor aklıma belki de kırgın olduğum için kendime böyle bir teselli buldum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda???
Aranıyorsunuz gibi geldi bana. Kusura bakmayın ama kafaya koymuşsunuz..bu nasıl bir saćma mantık yani. Çocuk da var bari çocuk yapmasaydınız..Allah korusun evleniyorsunuz eşiniz sizin gibi çıkıyor insan korkar yaa

Başlığı okuyunca dedim ki boşanmış biri yazıyor heralde. Lütfen hâlâ evli iken aklınıza bunları sokmayın. İyi geliri olan çocuğu olan iki insansınız düzeltip veya düzeltip daha mutlu olmak varken neden ikinci bir adam olsun ki. Ayrıca fal a da inanmak nasıl bir kafa hemde boyacı bakmış kendi için baksaymış boyacı

Siz diğer konunuzu çözebildiniz mi? Hem çift hem ayrı ayrı terapi alsanız kendinizi anlamak adına çok iyi olur sizin için. Falcıya ona buna inanmayın boş işler bunlar. Siz evliliği çok farklı anlamlandırmışsınız hatta öyle ki şuanki mutsuzluktan çıkış biletiniz bile “yeni bir evlilik” olasılığı üzerine. Eşinizle çok farklısınız ortak bi yol bulamazsanız evliliğinizin bitmesi çok olası. Ayrılsanız yeni evlilik yapsanızda toz pembe olmayacak hatta çok çok daha zor olacak çünkü artık bekar bi genç kız değil, annesiniz.
Diğer konu sizlerin de desteği ile çözüldü. O günden beri yalnız başına da yapıyorum herseyi normalde heryere beraber gitmek isterdim artık tek de gidiyorum arabayı da değişiyoruz benim istediğim araba olacak . Evde de beraber film izleme vs teklif etmiyorum dediği kişisel alan konusunda dikkatliyim ama mutlu değilim bu durumdan

Eşin aynı şeyleri düşünse ne hissederdin? Evliliğini kurtarmak yerine daha bosanmadan 2. Evliliği düşünmek çok hastalıklı bir durum gibi geldi. Ha denersin evliliğini kurtarmayı olmaz bosanirsin. Ama o zaman bile uzun süre insanin aklına 2. Evlilik gelmez. Evlenemezsin demiyorum ama bir süreç gerekir. İyileşme süreci tekrar insanlara güven duyma süreç vs. Vs.
Sen bir hayale tutunup ona inanmaya çalışıyorsun.
Hic bunu düşünmemiştim gerçekten. Yani böyle bir şey söylese gülerdim herhalde

Görmedim öğrenci evine gelen boyacı falıma baktı yazıyor
Birdenbire kapıya geldiler 2 usta bu ev boynacak dedi ev sahibiniz dedi . Benim de tam çıkmam lazimdi çıkmadım evdeki diğer arkadaş yabancı be Türkçe bilmiyor diye gitme ben konuşamam beni anlamazlar dedi . Sonra adam evi boyadı boyadı benden kahve veya cay istediler ben de yaptım bizde içtik ama odamızda sonra adam boyama sırası oraya gelince fincanimi aldı eline bunlari söyledi

Yooo neden etkileneyim ki?
Fal yani. Fala inanan bir insan olmadım. Ele kahveye bakıp kafadan atıyorlar işte.
Mutlu bir evliliğim olduğunu biliyorum. Olur ya ileride boşanırsam da fal yüzünden değil olmadığı için boşanırım. İkinciye evleneceğimden emin olmam🙂
Ki boşanacağımızı da düşünmüyorum.
Siz uzak mesafede tanımadan evlenip mutsuz olmuşsunuz. Böyle saçmalıklara bel bağlıyorsunuz. Hemen çocuk yapmanız hataymış
Siz ne burcunuz

Bence etkılenmıssınız bi laf var bir seyı 40 kere sökersen olur dıye. Benım de öle bazı dusuncelerım var aklına getırme mutsuzsan bolanırsın o ayrı ama beynınde yer etme bunu. Ayrıca boşanmak çok zor. Psıkolojısı insanı mahvedıyor. Ama boşanıp çok mutlu olanda var. Sevgınız hıc mı yok esınıze
Sevgim olmaz olur mu ama galiba ben daha çok seviyorum bu da dengesizlik yaratıyor

Erkek arkadaşım bana gelip "kaderimde senden sonra hayatıma girecek yeni birisi olabilir" iması yapsa, böyle bir beklentisi olsa hayattan yemin ederim ederim bitiririm ilişkiyi, bir daha asla güvenmem ona, ona güvenip aynı yolda yürümem. Hele çocuk yaptığım, o kadar eşya alıp o kadar kutlamalar yapıp evlendiğim adam düşünse, düşündüğünü öğrensem çok korkunç üzücü olurdu.

Evliliğinde kocanla aran kötü olur, yol ayrımı düşünürsün, sonuçta her ilişkinin iniş çıkışı vardır, ama mevcut kocayı bebeğin varken boşayıp, üstüne yeni bir adamı hayatına alıp, onunla nikahlanmayı böyle kafada düşünüp durmak normal insan işi değil. Bu asla komik bir şey değil, bu berbat bir şey.

Seni bilmem ama bu gidişle kocan senden boşanmak isteyip, ikinci evliliği yapacak gibi duruyor. Terapi alacağını yazmıştın diğer konuna, hem kendin hem çocuğun için lütfen terapi al.
Böyle bir sey bana da söylense çok ciddiyim gülerdim ama onun da inandığını görsem dediğiniz gibi ne yapmaya çalışıyor amacı ne derdim ama artık görüyorum ki bu ihtimaller bile zihnimde kocaman yerler etmis . Acaba diyorum kader beni buraya mı götürüyor dedikleri doğru muydu diyorum

Fal yani. Fala inanan bir insan olmadım. Ele kahveye bakıp kafadan atıyorlar işte.
Mutlu bir evliliğim olduğunu biliyorum. Olur ya ileride boşanırsam da fal yüzünden değil olmadığı için boşanırım. İkinciye evleneceğimden emin olmam🙂
Siz uzak mesafede tanımadan evlenip mutsuz olmuşsunuz. Böyle saçmalıklara bel bağlıyorsunuz. Hemen çocuk yapmanız hataymış
Eşim benim bu durumu fazlaca abarttigimi düşünüyor. 4 sene boyunca arkadaştık aslında o süreçte de ben seni gördüm anladim diyor sen de gördün anladin diyor ama ben böyle düşünmüyorum. Eşim bana suan istersen gidelim psikologa diyor hatta sen bul senin istediğin birisi olsun diyor yani ona göre bunlar sorun değil

Neden boşanacağınizı düşünmüyorsunuz?

X