Kader Utansın ne diyim !!!!!!!!!!!!!

morBalik

I believe in pink.
Kayıtlı Üye
2 Mart 2011
591
33
off çok sinirli ve öfke doluyum biriyle paylaşmam gerek. uzun biliyorum ama lütfen okuyun...

ben 19 yaşında üniversite öğrencisiyim. 1.5 senelik bir ilişkim var. erkek arkadaşımda 21 yaşında aynı üniversitede okuyoruz.
bizim gayet iyi düşünceli bir ilişkimiz var devamlı birlikteydik,birbirimize sığındık.
erkek arkadaşımın annesi ve babası boşandılar.
onun liseye yeni başlamış bir kız kardeşi var.
erkek arkadaşım şuana kadar hiçbir ilişkisini ailesine anlatmamış. daha öncede ciddi ilişkisi olmuş. ama en uzun ve ciddisi benim. benide bir şekilde annesi internette görmüş, öğrenmiş. yaklaşık 6 aydır biliyor. ve öğrendiği ilk günden beri annesi oğluna yapmadığını bırakmadı. bana hakaretler, küfürler, kötü kadın modları neler neler... kıskançlık mı fettanlık mı bilemiyorum. sırf oğluyla çıkıyorum diye o... oldum kadının gözününde. beni ne gördü, ne tanıdı, nede muhabbet etti. ama kadın bunlara rağmen benden nefret ediyo. oğlunu her aradığında o kız yanında mı onunla niye birliktesin o seni yoldan çıkarıcak onu hiç sevmedim onunla çok gezme vsvsvs bi sürü şey söylüyo. ben bunları duyup anlıyodum. bi süre sonra oğlu annesi aradığı zaman benden uzaklaşıp annesiyle konuşmaya başladı.
hatta bi keresinde annesi dedi ki (beni öğendiği ilk zamanlardı) oğlum seni oraya göndermekle çok hata yaptım. ben evi sattım. onun parası bankada. atla uçağa gel yanıma. seni burda özel üniversiteye gönderip okutucam seni. çocuk 2.sınıfta. bunca zaman problem yoktu beni öğrendi diye söylediklerine bak. erkek arkadaşım baya düşündü bunu araştırdı bi şekilde falan meğersem evi falan satmamış kadın yalan söylüyomuş. o şekilde kapandı konu.

neyse annesiyle böyle ilişkim giderken kız kardeşi başladı. 5-6.ayımızda kız kardeşiyle internet üzerinden tanıştık. baya konuşuyoduk, dertleşiyoduk. ona ablalık, arkadaşlık yapmak için elimden geleni yaptım inanın. herşeyde iyiydi problem yoktu. arada konuşurduk. ama şu 2-3 ayda bu kızda çok değişti. kıza çok normal bişey söylüyorum s.ktir git burdan banane vs ters cevaplar vermeye başladı. ben bişey yaparım bana laf sokmaya başladı. onunla hiç alakasız bi müzik paylaşırım mesela altına hemen yorum yapar hakaret edici kırıcı sözler söyler. aramızda 4 yaş var tamam. ama ben buna rağmen sabrımı korudum. saygımı korudum kırıcı hiçbişey yapmadım. ama sabah saatlerinde internette yine bi paylaşım yaptım. erkek arkadaşım altına yorum yaptı. sonra hemen bu kız atladı. bana durduk yere hakaret etti sen bu salakla napıyosun diye. sonra bende sensin salak yazdım bu başladı bana neler neler yazıyo anlatamam size. küfürler hakaretler..... bende ona karşılık vermeye başladım ama daha yapıcı olarak. işte ergensin küçüksün sen. yaşına veriyorum dedim. dediği laf şu "bana ergen diyene bak sen kaç yaşındasın lan benimle böyle konuşuyosun asıl ergen sensin gerizekalı seni yazın bir yerde görürsem saçını başını yolucam" dedi. bu laftan sonra abisi girdi olaya sen nasıl bir çocuk oldun böyle naptığının farkındamısın falan dedi.
ben sustum tabi bu abisinede atarlandı. bende özelden buna yardırdım ama baya ağır ve uzun mesaj yazdım. onun kıskanç fettan olduğunu falan yazdım baya ağır sözlerdi biliyorum. ama inanın aylardır bana yaptıklarını günahım olmadığı halde söylediklerine göre hiçbirşey sayılırdı.

sonra hemen abisine yani erkek arkadaşıma anlattım ona böyle böyle yazdım diye mesajı attım. o da hemen çok ağır konuşmuşsuun böyle demeseydin keşke falan demeye başladı. bende artık yeter dedim. aylardır annen bana böyle şeyler söylüyor bana kötü davranıyor, kardeşinle beraber beni hiç görmediği tanımadığı konuşmadıkları halde benden nefret ediyolar küfürler yağdırıyorlar dedim. ben onlara bi yanlış yaptım mı söyle dedim hala gelmiş bunu diyosun dedim. onunla kavga etmeye başladım. sonrada bi adamla evlenmezsin onun ailesiyle evlenirsin. senin öyle bi annen ve kardeşin var ben bu şartlar altında seninle bi gelecek görmüyorum dedim. biz yarın öbür gün mezun olup evlensek ne olcak dedim ve ondan ayrıldım. istemedi halada istemiyor. ayrılmamak için çok yalvardı ama ben adam gibi anlattım ve bitirdim onlar yüzünden ilişkimi. inanın bu tedavi edilecek bir durum değil. onun anası bacısı böyle insanlar. insan annesini nasıl değiştirebilir?? bu imkansız. o yüzden ben bu kararı verdim. ve doğru mu değil mi bilmiyorum. boşluktayım tamamen.........

sanki varya erkek arkadaşım evli barklı çocuklu bir adam. bende onun evini yıkan o....nun tekiyim. gördüğüm muamele aynen buydu inanın. ama ikimizde çocuk değiliz. ikimizde 19-21 yaşlarında üniversite okuyan aklı başında insanlarız. bizim sevgili olmamızdan daha doğal ne olabilir????

Valla bu ilişkiden hiçbir şey olmaz, ben sana söyleyeyim. Annesinin, kardeşinin yaptıkları zaten çok saçma, çok ayıp ama senin de kardeşine öyle ağır hakaretler içeren bir mesaj atman çok gereksiz olmuş bana göre. Senin o durumda seviyeni koruman gerekiyordu.
Bu kadar şeyden sonra sizin geleceğiniz olabileceğine inanmıyorum, zaten olursa da nasıl bir gelecek olur bilemiyorum :) Karşılıklı bu kadar küfürleşen insanlar birbirinin yüzüne bakamaz herhalde.
O yüzden o ayrılmak istemeyebilir ama, zorla da devam edecek haliniz yok.

durduk yerde böyle davranmaları çok garip
olanların hepsi bu kadar mı???????

ben erkek arkadaşının annesinin tavrından çok olayın genel mantıksızlığına takıldım.

diyorsun ki en uzun en ciddi ilişkisi benim. 21 yaşında bir erkeğin ki zaten 1.5 yıldır birlikteymişsiniz daha öncesinde ne ciddiyeti olacak?

ayrıca daha 19 yaşında bir kızsın sadece erkek arkadaşınla güzel güzel aşkınızı yaşamak varken annesinden kız kardeşinden sanane?

daha yaşın çok genç. şimdiden biz evlenicez moduna girmemen lazım.

bir üniversiteni bitir işini bul bunları sonra düşünürsün.

annesi ve kardeşi farklı şehirde yaşıyorlar. ben doğma büyüme istanbulluyum.
şuan erkek arkadaşımlada ikimiz üniversite olarak bambaşka yerdeyiz. ne yüzlerini gördüm, ne telefonda konuştum nede uzaktan beni tanımışlıkları var. tamamen oğlunun sevgilisiyim diye oluyor bu olaylar. bi saygısızlık yapmayı bırakın. tek kelime etmişliğim bile yok kendilerine. böyle saçma bir durum. ilk zamanlar tamamen katlandım olaya. uzaktadır, aramıza giremez dedim. anca telefondan estirir dedim. ama bi mekanda oturuyoruz. pat annesi arıyo. direk sevgilimin yüz ifadesi değişiyo bana bakıyo kapıya çıkıyo annesiyle konuşup yanıma geliyo. şimdide kız kardeşinin yaptıkları. inanın hiç alakası yokken durduk yere bir insan niye küfür edip, hakaret eder?
yaklaşık 3 aydır bu kızın yaptığı herşeye katlandım. ama nereye kadar. son dedikleri yenilir yutulut cinsten değildi. yine ben onun o kadar ağır konuşmadım. küfür de etmedim ona. sadece hiç bir suçum yokken bana bunları söylüyorsun. ergensin. senin yaşından bende geçtim. yaptığın sadece beni kıskanmak vs bu tür bir konuşmaydı ona yazdığım... gerçekten tutamadım kendimi.

Aferim sana akilli kizmişsin.

Terkettigin adam, adam olsa, annesini de kardesini de sustururdu bu kadar cirkinlesmeden..

Bu kalitesiz, seviyesiz, edepsiz, manyak insanları çok mu arıyosunuz ya:26:

Bunlar böyleyse sevgilin nasıldı cidden merak ettim huy çeker derler de
Ayrıca daha yaşın 19 annesinin ilk terbiyesizliğinde çekicektin resti.

Son düzenleme:
durduk yerde böyle davranmaları çok garip
olanların hepsi bu kadar mı???????

inanın bu kadar. anne tarafı biraz dindar insanlarmış. hatta annesi devamlı oğluna camiye git şunu yap bunu yap diye baskı kurarmış. ama oğlu gerçekten dinle alakası olmayan biri, gerçekten geçmişte çok sevgilisi olmuş ve alkol kullanan birisi. ama annesine öyle bi göstermiş ki kendini annesi onun alkol kullandığını bilmiyo dinine bağlı birisi sanıyo. muhtemelen bundan kaynaklı bu durum. zaten erkek arkadaşıma neden annene anlatmıyosun diye soruyodum ilk zamanlar. bana annemler çok eski kafa insanlar. anlatırsam laf yapar uğraşamam onunla diyodu. o yüzden o söylemedi. intenette fotolarımızı görmüş. komşusundan oğlunun hesabına baktırınca görmüş hemen oğlunu aradı. bana yardırdı.
annesi beni gerçekte ne gördü, nede telefonda nette herhangi bir yerde konuştu. hiç bir şekilde aramızda bir muhabbet geçmedi. dediğim gibi sadece oğlunun sevgilisiyim diye sevilmiyorum

Sen zaten doğru olanı yapmışsınayrılmakla. Ailesi böyle olan biri çok da normal değildir bana göre.
Tamam mesaj atmışsın ama bak, erkek arkadaşına söyleyince yine suçlu sen olmuşsun. Hiç bulaşmadan noktayı koysaydın. Zaten belli bu aileyle yapamayacağın.
O yüzden hiç dert etme, daha çok gençsin. Daha neler çıkacak karşına.

Annesi de turşusunu kursun oğlunun.

Butun sureci net bir sekilde anlatmissin. Bence en dogru seyi yapmissin. Iliskin icin gercekten uzuldum.

aslında biliyomusunuz o tam tersi bi insan. 1.5 senede bi bi terbiyesizlik ne başka bişey gördüm. hatta ben devamlı başka saçma sebeplerden olay çıkardım yaptığım onca kaprislere şeylere katlandı. hasta oldum ameliyat oldum sabahlara kadar başımda bekledi. param bitti. cebinde 20 lira varsa 10u bana verdi. aynen böyle bi ilişkimiz vardı birbirimizi tamamlıyoduk resmen. bunlar için annesine katlandım. ama 1 değil 2 değil annesi kardeşi uzakta da olsa çoğu zaman aramıza girmeyi başardılar.

Ailesi mutasippi acaba internette resim paylastinmi açık falan nebiliyim aklıma ilk bu geldi
Bide toplumda bazı kesim üniversiteli kızlara farklı gözle bakıyor nasil desem anladın sen beni .
Bide oğlunu Baska biriyle evlendirme hayali olabilir Yani aklında Baska bir gelin adayı

Aklima su birkaç ay once olan bir olay geldi hani cocuk annesiyle kavga etmis kiz arkadasi icin ve kapinin camini indirmisti o da bogazina saplanmisti vs. Haberlerde cikti hatta.
Ogluna aşırı bağlılığı var demek ki cok zor oyle biriyle olmak iyi yapmissiniz ayrilarak. Sadece su var yanlış anlamayin karsimdaki insan bana bazi sozleri sarfetmeyi kendine hak gormusse ben de ona musamaha gostermisimdir diye bir düşünürüm. Keşke hic yüz göz olmasaymissiniz en bastan kardesiyle mesela. Neyse gecmis olsun.

En doğru karari vermissiniz ayrilmakla

hayır normal fotoğraflarım var. bikinili yada açık saçık fotolarımı ben internete koymayı sevmem zaten. internet bu herkesin ulaşabildiği bişey. yarın ne olacağını nereye düşceğini kim bilebilir? o yüzden kesinlikle normal ve sıradan fotoğraflarım var.
ayrıca evet aslında ailesi kapalı değiller ama dinine düşkün mutasıp insanlar. bide babası annesini terkedip gitmiş. boşanmışlar.
annesi oğluna küçüklükten beri din konusunda baskı yaparmış zorla kuran kursuna falan gönderirmiş. burdayken arıyo bazen oğlunu "oğlum cumaya gittin mi, namaz kılıyomusun diye soruyo bazen. oğlu evet anne diyo yalan söylüyo. bide oğlu alkol içen bi çocuk hemde hergün kesinlikle 1 birada olsa içer. annesi onun alkol aldığını bilmiyor. oğlu rockçı metalci bi ççocuk. öyle giyinmeyi seviyor. kulakları delik, takıları falan var hatta. annesi bunu bile çok karışıyor bunlar ne böyle falan diyo laf yapıyo devamlı. işte annesini kırmamak için o gün çıkarıyor. ertesi gün döndüğünde tekrar takıyor. yani erkek arkadaşım annesinin düşündüğünden tamamen farklı bi hayat yaşıyor. hatta beni ilgilendirmez ama erkek arkadaşım ataist bile sayılır. ama sırf annesi yüzünden ikiyüzlü davranıyor bambaşka bir insanı oynuyor.
çünkü babası bunlar küçükken annesine çok şey yaşatmış. aldatmış borç içinde bırakmış bir sürü şey yaşatmış. annesi çok üzülmüş, çok çile çekmiş. zar zor çocuklarına bakıp büyütmüş onları. bu yüzden annesine çok bağlı, arasında özel bir bağ var annesiyle...

Son düzenleme:

Aynen, benim de o aile geldi aklıma. Çocukcağıza yazık olmuştu.

Bazı annelerin oğullarına karşı böyle hastalıklı bağlılıkları var, sonuçları da böyle oluyor işte.

Kesinlikle ayrılmakla en iyisini yapmışsın. Kangren olan kolu keseceksin yani...
Ayrıca erkek arkadaşının da normal davrandığını düşünmüyorum. Kimse biriyle arasında olan özel bir bağlılık nedeniyle olduğundan farklı hayat yaşamamalı. Bu resmen ikiyüzlülük.

ayy canım valla en doğru kararı vermişsin ayrılarak demek ki kadının aklında daha farklı bir gelin modeli var ki seni istememiş ya kıza ne demeli daha sabi sübyan o ne terbiyesizlik öyle valla önüme gelse boğarım bu küçük kızkardeşler hep böyle ağzına vurucan bi tane töbe töbe yaa keşke en başta bassaydın engel ergen gerisine

inanın hani herşey o kadar normaldi ki...
kız kardeşiyle canımlı cicimli konuşuyorduk. teknolojik konuda yardımı oluyodu ben yardım ediyodum. napıyosun ne ediyosun diye arada konuşuyoduk. abin ne sever ne sevmez ondan bilgiler öğreniyodum böyle sıradandı. sonra araya mesafe girdi hiç konuşmamaya başladık. ondan sonra yazdığımda küfür etmeye başladı ters konuştu. sonra durumlarımın altına yorumlar yağdırdı. bugün öğrendim ki kız kardeşi beni sevmiyormuş.
erkek arkadaşım ona dedi ki tamam sevmiyosun morbalığı ama ona saygılı olman geren ne biçim çocuk oluyosun sen böyle dedi.
işte o zaman beni sevmediğini anladım.
o da dedi ki onu sevmediğim için böyle davranıyorum yaptığı herşey bana batıyor o yüzden dışarı vuruyorum dedi.
işte o zaman dank etti olay....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…