Kaçmayi dusunuyorum....

internet uzerınden tanıstınız anlaşılan..kuzenınle beraber chat ederkenmi??
sen daha 15lık sevgılın kaç yasında 30mu??

kuzenıne verme fıkrını ya sen uydurdun yada kendını kuzenıne yakıstırıyosun..

aklını basına devşir derslerine odaklan..

sonradan çok çokk pişman olursun ..genclıgıne yazık...

senınkısı aşk değil heves sadece ''cinsellık hevesi'' baska bişey değil..

evlılık tek cinsellıkten ibaret edğil..buyuk sorumlulukları var bunu unutma..

15 yasındasın kaçtın dıyelım o adamın sana nıkah kıyacagı garantimi?? kime guveneceksınde

gideceksın yasadıgın ulkeden baska bi ulkeye ''sevgılını ne kadar suredır tanıyorsunkı sen' 6 aylık

sevgılınemı guvenıp kacacaksın ki 12 yasından beri yazısmıyorsan bu adamla tabi..

Kacmadim arkadaslar sakin kafayla oturdum dusundum sabredecegim bu onceki dusuncemi oturupta gulenlerede cok tsekkur ediyorum gercekten sanki icinizden kacmayi dusunen olmadi bu yaslarda ...

hayir ineternete pek fazla giremiyoruùm kacmayida ahttp://www.kadinlarkulubu.com/images/editor/menupop.gifşakkıdıklimdan cikradim

sonunda hayatını mahvedecek bir yanlıştan döndün aferin kız :lepi:

15 yaşında hayat toz pembe. yaş ilerleyince pembe bulutlar dağılınca anlardın yaptığın hatayı senin için kötü olurdueyvahedigeldismile geri de dönemezdin. daha çocuksun.

evlilik kaçmıyor bir yere. "bana kaçmazsan beni sevmiyorsun" diye dayatmalar yapıyorsa adam seni zaten sevmiyordur.alsanaalsanasmile

15 yaşındaki kız çocuğunu evlenme vaadiyle aklını çelen adam da sevmiyordur güzelim. onun amacı başkadır.alsanaalsanasmile

bu yaşlarda başından büyük kararlar alma. hele hele "evlilik" kararı hiç alma. başlı başına insanın hayatını değiştiriyor. herkes kaldıramıyor hele çocuk yaşta kaldırılabilecek bir şey değil bu evlilik. evcilik oyunu değil 2 gün sonra ben oynamıyorum deyip vazgeçesin. 15 yaşında ailenin rızası ile bile nikah kıyamazsınakannehir
sevgilin alır seni nikahsız yaşar sonra da terk eder gider. seni ona bağlayan ne var:umursamaz: yüzüne bile bakmaz. olmaz deme... neler dönüyor. oku 3. sayfa haberlerini. gerçek hayat orada yazıyor.

ailen senin için yanlış şey istemez. eğer isteselerdi senin evlenmene izin verirlerdi.alırdın boyunun ölçüsünü delikafadulden

sevgili 3 gün sonra yapmadığın bir şey yüzünden arkasına bakmadan çeker gider. ana baba bırakmaz evladısın sen onların diye. ana-babayla sevgilini bir tutma:umursamaz: ikisinden birini seçeceksen aileni seç.

umarım bu kararın sabit olur. sende normal gençler gibi gelecekte kimseye aman demeden dik durabilmek için çalışırsın.

bencede en mantıklı kararı vermişsin seni kutlarım..o yaşlarda aileye karşı zaten bi asilik olur kaçma isteğini de anlayabiliyorum insan aile içinde mutlu değilse çözümü evlilikte arar ve hayallere dalar..akşam eşim işten gelecek sarılıp koklaşıp beraber yemekler yapıp sevgi kelebekleri gibi uçuşucaz..bunların hepsi 2ay gibi kısa sürede sona eriyor canım adı üstünde hayal bir hayali ne kadar uzun yaşatabilirsinki?? eğer en doğrusunu yapıpta vazgeçmeseydin bir ihtimal evlenebilirdin ama o hayalin içindeki gelinliği giyme şansın dahi olmayabilirdi ve inan bana bunu o ailden isteme gibi bir lüksünde olmazdı kaçtığın için sesin kısık olmak zorunda kalırdın çünkü kendi ailesini terk etmiş biri kaderine razı olup gelmiştir vs..
.....

unutmaki hepimiz 3-5-10-15 sene önce senin yaşlardaydık seni gayet iyi anlayabilyoruz..sanırım 15-16lı yaşlardasın karşına daha kimleeeeer kimleeer çıkacak daha hayal kırıklıklarıyla tanışacaksın..iki yüzlülüğü öğreneceksin..para kazanmayı ooooo.. ve gün gelecek şimdikinden çok daha tecrübeli çok daha yaşamış olgunlaşmış bir şeklilde alacaksın kararlarını....doğru zamanda doğru kişiyle evlenip aileni akşam yemeklerinde ağırlayacaksın eşinle bereber ve o gün senden mutlusu olmayacak..

...son olarak şunu söylemek isterim senin için çözüm evlilik değil eğitimini tamamlamak aileni mutlu edersen onların yanında olursan sende mutlu olursun ve kararlarına saygı duyarlar aksi halde en ufak bişeyde annenin suratına kapıyı çarpıp odana çekilebirlirsin ama bunları bir başkasına yaptığında karşılığını alırsın..sen bunları haketmediğini bildiğin için en doğru kararı verdin sana yakışanı yap ve kararının arkasında dur büyümeyi öğrenmelisin:1hug:

çook uzattım sıkıldınız arkadaşlar biliyorum ama son bişey daha:eek: bence bir erkek için 22 yaş bu zamanda evlilik yapacak yaş değil 2 sene sonra o da yanlış bir karar olduğunun farkına varabilir bunu söylerken işin aşk boyutunu biraz bi kenera bırakıp maddi açıdan söylüyorum..çünkü günümüzde bir evliliğin sorumluluğunu almak için oldukça yol katetmiş olmak gerekiyor yanlış mıyım??fisfisfis

Kadın için belki 23-24 yaş uygun olabilir ama bir erkek bence anca 30 'a doğru tam anlamıyla olgunlaşmaya başlıyor ve evlilik için uygun bir birey halina geliyor.

kaçmayı düşünüp yarın öbürgün karnında bebekle ortada kalıp perişan olcağın yerde bu yaşta neler yapabilirim nasıl geleceğimi kurtarıp daha iyi yerlerde olabilirimin hesabını yap kaçmak öyle basit kolay değil parka oynamaya kaçmıyosun kaçtığın kişide seni kaydırakta kaydırmaya götürmeyecek canım anlatabildim mi aklın varsa oyununu evinde oynarsın güzelim :jeyyar:

çook uzattım sıkıldınız arkadaşlar biliyorum ama son bişey daha:eek: bence bir erkek için 22 yaş bu zamanda evlilik yapacak yaş değil 2 sene sonra o da yanlış bir karar olduğunun farkına varabilir bunu söylerken işin aşk boyutunu biraz bi kenera bırakıp maddi açıdan söylüyorum..çünkü günümüzde bir evliliğin sorumluluğunu almak için oldukça yol katetmiş olmak gerekiyor yanlış mıyım??fisfisfis

Dogru soyluyorsun canim ama maddi durumumuzuda yavas yavas duzeltebilriiz illaki hersey para diye birsey yok bence anlayis olursa huzur esinde calisir sende yavas yavas gecinirsin kirada oturmayi dusunmuyoruz yani 18'imi bekliyorum canim kacmayida dusunmuyorum hepiniz haklisiniz daha yasim kac yaaaaopuyorumnanaktan

bencede en mantıklı kararı vermişsin seni kutlarım..o yaşlarda aileye karşı zaten bi asilik olur kaçma isteğini de anlayabiliyorum insan aile içinde mutlu değilse çözümü evlilikte arar ve hayallere dalar..akşam eşim işten gelecek sarılıp koklaşıp beraber yemekler yapıp sevgi kelebekleri gibi uçuşucaz..bunların hepsi 2ay gibi kısa sürede sona eriyor canım adı üstünde hayal bir hayali ne kadar uzun yaşatabilirsinki?? eğer en doğrusunu yapıpta vazgeçmeseydin bir ihtimal evlenebilirdin ama o hayalin içindeki gelinliği giyme şansın dahi olmayabilirdi ve inan bana bunu o ailden isteme gibi bir lüksünde olmazdı kaçtığın için sesin kısık olmak zorunda kalırdın çünkü kendi ailesini terk etmiş biri kaderine razı olup gelmiştir vs..
.....

unutmaki hepimiz 3-5-10-15 sene önce senin yaşlardaydık seni gayet iyi anlayabilyoruz..sanırım 15-16lı yaşlardasın karşına daha kimleeeeer kimleeer çıkacak daha hayal kırıklıklarıyla tanışacaksın..iki yüzlülüğü öğreneceksin..para kazanmayı ooooo.. ve gün gelecek şimdikinden çok daha tecrübeli çok daha yaşamış olgunlaşmış bir şeklilde alacaksın kararlarını....doğru zamanda doğru kişiyle evlenip aileni akşam yemeklerinde ağırlayacaksın eşinle bereber ve o gün senden mutlusu olmayacak..

...son olarak şunu söylemek isterim senin için çözüm evlilik değil eğitimini tamamlamak aileni mutlu edersen onların yanında olursan sende mutlu olursun ve kararlarına saygı duyarlar aksi halde en ufak bişeyde annenin suratına kapıyı çarpıp odana çekilebirlirsin ama bunları bir başkasına yaptığında karşılığını alırsın..sen bunları haketmediğini bildiğin için en doğru kararı verdin sana yakışanı yap ve kararının arkasında dur büyümeyi öğrenmelisin:1hug:

Ilk once yorumun icin tsk ederim bana bu sozler cok yakin geldi:1hug:
Ben muhassebe uzeri okuyorum iki senem kaldi liseyi bitirmem sonrada nisan dusunuyorum daha evlenmeyi degil ama bir ralar bu konuy actigimda kafam cok karisikti babam bir yandan annem bir yandan ne yapacagimi bilmiyordum sonradan okjudumda cok cocukca yazmisim gercekten dediginiz gibi okumam gerekiyor daha yasim cok genc sevdigimde seni ebklerim diyor aklima sevgilim sokmadi kacma konusunu ben kendim geciriyordum aklimdan suda varki eger sozunde durursa kacarsak ailem istemezse dugun yapacagiz gelinligini giyeceksin diyor .
TEkrar cok tesekkur ederim canimmopuyorumnanaktan

sonunda hayatını mahvedecek bir yanlıştan döndün aferin kız :lepi:

15 yaşında hayat toz pembe. yaş ilerleyince pembe bulutlar dağılınca anlardın yaptığın hatayı senin için kötü olurdueyvahedigeldismile geri de dönemezdin. daha çocuksun.

evlilik kaçmıyor bir yere. "bana kaçmazsan beni sevmiyorsun" diye dayatmalar yapıyorsa adam seni zaten sevmiyordur.alsanaalsanasmile

15 yaşındaki kız çocuğunu evlenme vaadiyle aklını çelen adam da sevmiyordur güzelim. onun amacı başkadır.alsanaalsanasmile

bu yaşlarda başından büyük kararlar alma. hele hele "evlilik" kararı hiç alma. başlı başına insanın hayatını değiştiriyor. herkes kaldıramıyor hele çocuk yaşta kaldırılabilecek bir şey değil bu evlilik. evcilik oyunu değil 2 gün sonra ben oynamıyorum deyip vazgeçesin. 15 yaşında ailenin rızası ile bile nikah kıyamazsınakannehir
sevgilin alır seni nikahsız yaşar sonra da terk eder gider. seni ona bağlayan ne var:umursamaz: yüzüne bile bakmaz. olmaz deme... neler dönüyor. oku 3. sayfa haberlerini. gerçek hayat orada yazıyor.

ailen senin için yanlış şey istemez. eğer isteselerdi senin evlenmene izin verirlerdi.alırdın boyunun ölçüsünü delikafadulden

sevgili 3 gün sonra yapmadığın bir şey yüzünden arkasına bakmadan çeker gider. ana baba bırakmaz evladısın sen onların diye. ana-babayla sevgilini bir tutma:umursamaz: ikisinden birini seçeceksen aileni seç.

umarım bu kararın sabit olur. sende normal gençler gibi gelecekte kimseye aman demeden dik durabilmek için çalışırsın.

Sevgilim illaki evlenelim demiyor oda endiseleniyor babamin ne dusundugunu biliyor cunku kuzenime verme istegini
Kacmayi en son cagre olarak goruyor ben diyordum kendi kendime kacsammi diye ama artik boyle dusunmuyorum 18'imi bekliyorum o gune kadar Hayirlisi yorumun icin tsk ederim tatlim
:asigim:

Sevgilim illaki evlenelim demiyor oda endiseleniyor babamin ne dusundugunu biliyor cunku kuzenime verme istegini
Kacmayi en son cagre olarak goruyor ben diyordum kendi kendime kacsammi diye ama artik boyle dusunmuyorum 18'imi bekliyorum o gune kadar Hayirlisi yorumun icin tsk ederim tatlim

sen evlenmek istemezsen kimseyle evlenmezsin. iş sende bitiyor. baban istediği kadar verdim desin. baskı yaptıklarında ararsın yetkilileri olur biter

evlilik için de acele etme. "nişanlılık vezirlik evlilik rezillik" derlersempatiksalakcinni ne kadar geç girersen o kadar iyi:KK1:

hayırlısı olsun bakalım. 18 yaşına kadar daha iyi düşünürsünopuyorumnanaktan

sen evlenmek istemezsen kimseyle evlenmezsin. iş sende bitiyor. baban istediği kadar verdim desin. baskı yaptıklarında ararsın yetkilileri olur biter

evlilik için de acele etme. "nişanlılık vezirlik evlilik rezillik" derlersempatiksalakcinni ne kadar geç girersen o kadar iyi:KK1:

hayırlısı olsun bakalım. 18 yaşına kadar daha iyi düşünürsünopuyorumnanaktan

güzelim 25 yaşındayım ve 8 yıllık flört sonucu ailelerimizin uyumuyla ewleniyoruz. ben okudum iş sahibiyim, nişanlım da öyle. ailelerimiz uyumlu ve istekli, onlarda o kadar yıldır tanışıyorlar, biz bunca zamandır tanıyoruz birbirimizi. ama yine de ewlenmekten çok korkuyorum.ya ewlenince hayat bizim istediğimiz gibi olamazsa, ya biz birbirimizin istediği bildiği gibi olamazsak, ya bi aksilik olursa diye ölüyorum ewlenmekten. artık ayıp olmasa ben bi daha düşüneyim yaa diyeceğim nerdeyse büyüklerime. sizde ne cesaret böyle yaa... walla ilginçsiniz... ne cesaret. çık ailenden farklı bi ülkede doğru düzgün tanımadığın, yaşının vwerdiği çocuklukla tanıdığını zannederek güven... senin yaşındayken ben derslerimle kafayı bozmuştum, senin aklın ewlilikte. yahu ne acele kızım başın bacadan mı çıktı? daha çocukken ewlenmeyi düşünürsen yarın başka şeyler düşünmeye başlarsın Allah korusun bi fren kızım yaa... zaten adam seni sevse yaşını başını bekler güzelim bi büyü de gel der. 15 yaşında olmak ne demek yaa... hangi düzgün adam 15 yaşında çocuğu kadın olarak görebilirki? bi kere kendine bunları sor o adama güvenmeden önce.3 sene sonra ne kadar mantıksızmışım halbuki dersin de iş işten geçmiş olur... git yaşını yaşa güzelim yaşını yaşa. aşk karın doyurmaz, 15 yaşında da aşık olunmaz zaten. ay çok kızdım yaaaa :eek:klava: :eek:lmaz: :kızgın:

bak canim bir derdim var bölümünde merve69 diye bir arkadas var ,oda kacmis annesini babasini hice sayarak,simdide ölümü düsünüyorum diye baslik acmis bi oku istersen belki aklini basina toplarsin.

Yaşın 15 ve kaçmayı düşünüyorsun.kafamçokkarıştı

25 falan olsaydı "iyi düşün" derdim de, şimdi "hiç düşünme" diyorum.

Aman ha, bu yaşta verdiğin kararın sağlıklı olacağını hiç zannetmiyorum.
Ailen de 15 yaşında evlenmek istemene birşey demiyor da karşı tarafa mı kulp buluyor.
Çok tuhaf çok...

erken yaşta evLenipte güzeL bi hayat yaşayan bir tane örnek veremem sana...

bu konuda yapacağın tek şey,aiLenLe aranı düzeLtmek ve kuzeninLe evLenmemek için diretmek..

Küçücük yaşta ne evlenmesi :eek:lmaz:
ailen senin iyiliğini düşünüyordur kesin
kaç yaşına gelirsen gel kaçarak evlenme..
benim kızım kaçarak evlilik yaptı çok üzücü bir şey :KK43:(
kuzenine kendin söyle onunla evlenmek istemediğini..
biraz sabret büyü her şey yoluna girer kızım...

yaa hepsini geçtim de bu adam 22 yaşında sen 15 hadi diyelim 1 yıldır yazışıyosunuz, 14 yaşındayken yani, eee yuh bee bu yaştaki biri 14 yaşındaki çocukla niye konuşur, kız niye kaçmayı düşünür, bu kız ergenliğe gireli kaç yıl olmuştur ki, ailesi kuzeniyle arasını niye yapmaya çalışır, yahu bu ailenin ve kızın acelesi nedir...
ben o yaştayken biri çıkma teklif etse "napıcam ben" diye dert ederdim aileme sölerdim çekine çekine, bu ne rahatlık kız 15 yaşında babasının karşısına geçicek "baba ben evlencem" dicek, valla kusura bakma ama ben böle bişey yapsam eşşek sudan gelinceye kadar dayak yerdim ne evlenmesi diye, ki 19 yaşındayım ben hala babama bi erkek arkadaşım olduğunu sölemeye cesaret edemem, "üniversiteyi bitirmeden ne erkek arkadaşı" der bana...

hayat toz pembe deil, evlilik de çocuk oyuncağı deil, 15 yaşındasın bide tutmuş 18ime gelince düşüncem diyosun, 18e gelince büyümüş mü oluyo insan, bi kız için ideal yaş en azından 23-24tür, otur doru düzgün düşün, aklını başına al...

X