Kaçmayi dusunuyorum....

ah cnm bnm ya 15yaşındasın herşey tozpembe görünüyo hayat okadar zorki kaçtıgında birkere eşinin ailesi tarafından kaçtıgıniçin ezilmicegin küçümsenmicegin malum bilemeyiz çogu kızın başına geliyo bide yaş küçük sevgi öyle degişik bir olayki bian da fikirlerin degişebiliyo sana 15yaşında güzel gelen adam 20yaşlarda ne salakmışım neyini sevmişim diyebiliyon okuyosan bence okuluna devam et herkesin ailesinde pürüzleri oluyo ama sırf ailenden kurtulmak için kendini başka bir ateşin içine atma sakın ablacıgım hiçbir ile kızının zorluk çekcegi durumlarda yaşamasını istemez kesin onlarda bişilerin önünü görmüşlerdir dedigim gibi yaş 15herşeyi net göremezsin kaçtın die belki sizer ayrı ev bile açmıcaklar bide kaynana derdi çekcen eşinin yanına ytaklaşamıcana ynı evde yaşadgını için ufak gelin die hep seni terbiye etmeye kalkıcaklar bunu ögretiyim şunu ögretiyim derken bakmışsın ezilmiş gitmişsin aralarında yıllar geçmiş sakın yapma ablacıgım mantıklı düşün kalbini dinlemeden önce beynini dinle kend,i ailenin lafı çekilir ama sakın unutma elinki çekilmez aileni toptan ters tarafına alma kaçıpta tek kalma iyice

Arkadaslar bugune kadar sabrettim hakaret kufur ailemden hic kimse beni dinlemedi anlamak istemedi vermeyeceklerde...
Beni destekleyen bir yengem vardi oda desteklemiyor artik herkes karsi mutlu olmak bana haram bu dunyada ?:a015:

sevgilimin ailesini kucumsuyorlar durumu iyi olanla olsun diyorlar sanki parada mutluluk

cok uuzn bir hikaye ilk sevgilimle tanistigimizda kuzenimin haberi oldu istemedi gitti babama haber verdi babam duyunca deliye dondu bana hergun hakaret kufur bir vurmadigi kalmisti oda birgun basima geldi tartisirken merdivenden yuvarlandim hastanelik oldum ama yine nafile yaramadi hergun ayni devam ettik istemiyorlar sevgilimi durumu dusuk diye oysaki is var operator issiz degil ebn anlamiyorum aslinda kacmak taraftarindan degildim ben ama durumlar bundan ibaret birde kuzenime vermeyi dusunuyorlar

15 yasindayim, kafam cok karisik co.k... bu arada yorumlariniz icin tesekkurler hepside mantikli

önce bir sorum var. belediyede operatör olunca ne oluyor ? biri beni aydınlatsın :uhm::uhm::uhm:

--
15 yaşındasın mı

evlenmek midelikafadulden

güzelim sen iyi misinakannehir

15 yaşında koca kahrı mı çekeceksin ? okumayacak mısın ? meslek sahibi olmayacak mısın ?

ne dinlenecek gibisin ne kocaya verilecek. 15 yaşında daha ergenliğe yeni girmiş henüz tamamlamamışsın bile. ne bu acele ? ailen sevgilinin mesleği yüzünden mi istemiyor yani. kim kızını 15 yaşında evlendirir kötükedihüso

mantıklı bile düşünemiyorsun. buradaki yorumları mantıklı buluyorsun ama sadece lafta. çok aşıksın ya sevgilin sana mutluluk verecek ya kaç sen durma aman.

15 yaş hayatını etkilecek bir karar vermek için çok erken. önce kendi sorumluluğunu al sonra kocanın sorumluluğunu almak için yan-tatlicadiarzu-

kesinlikle kaçmayı düşünme evet şartların iyi değil ama kaçmakta çözüm değil..cok iyi düşün..ailen sana şimdi böyle baskı yapıyorken sen kaçtığın zaman kesinlikle suratına bakmazlar evlatlıktan red edebilirler..sevdiğim var diyorsun o zamn gelip istesin seni..

yaşın çok genç önünde uzun bi hayat war.....

senn ilk başta eğitimini tamamlaman gerekiyor.aileni karşına alma asla....

sewdiğin insanı iive bi tanı önünde uzun bi hayat war tanıman için aradan zaman geçtikçe belki konuştuun insan hakkındaki düşüncelerin duyguların fikirlerin deişecek kaçmayı düşünme aslaaa çok pişman olursun allah göstermesin geri ailene dönmek isteyip dönememekte war o zaman nolucak? benden sana abla tawsiyesi eğitimini tamamla ilk başta kaçmayı da çıkarmalısın aklından

Güzelim sen henüz 15 yaşındasın ne evliliği? Ben seneye evleniyorum 22 yaşımda yani eğitimimi tamamladım fakat ben bile küçüğüm diyorum evlilik için sen nasıl evlenmeyi düşünebilirsin?Arkadaşın kaç yaşında peki?Belediye operatörü olduğuna göre büyük olmalı öyle değil mi? Sakın aileni karşına alma hayatım ilerde pişman olursun

15 yasindayim, kafam cok karisik co.k... bu arada yorumlariniz icin tesekkurler hepside mantikli

15 yaşındasın. çocuksun daha ve ailene neler yaşatıyorsun. senin yaşındaki kızlar derslerine çalışıyorlar okullarına gidiyorlar.
değil kaçmak. okulunu bitir. üniversiteni oku.
ekmeğini eline al sonra böyle şeyleri düşün. ne oluyor bu çocuk yaştaki kızlara. anlaşılır gibi değil.

kavak yelleri oky cim
bu yaşlarda normal
aklıbaşına ne zaman gelir onu bilemem

valla canım bizde 15 yaşında olduk. başımızı kitaplardankaldırmıyorduk... okul,dersane,üniversiteye hazırlanma.
değil erkek düşünmek.
nedir bu yeni nesil 15 liklerin feci durumu.

bilemiyorum artık orasını oky cim de bizim sınıfta da vardı ya mektuplaşanlar çıkanlar ya kaçan da çok gördüm bana anormal gelmiyor geçen sene bizim aileden 3 kız kaçtı
birini bilmiyorm ama ikisi de binpişman
flash tv yi izliyorsan eger yalçın çakır ın bir programı var
kaçan kızlar hep bu yaşlarda kaçtıkları kişilerde vasıfsız kimisi de evli bu kadar feci durum yani
20 li yaşlarda olup da kaçan görmedim

canımm benimm 15 yasında senin okulunu düşünmen gereken yasta sen sevgili bulmussun evlenmeyi düşünüyorsun bence ailen bu konuda haklı

sabredin.öyle aklınıza estiğinde kaçıcam edicem demeyin pişman olursunuz.Hakkınızda hayırlısı olsun

15 yaşındasın ve kaçmayı düşünüyorsun sana kim veriyor bu akılları?:kızgın:
Aklını başına al sen hala oyun çağındasın kızım
yasakkelime

sakın kaçma, nişanlın hapislerde çürür sen de mahvolursun. 15 yaşında evlenilir mi yahu bir de kaçarak !!! bilmiyorumkismile

kiz otur oturdugun yerde.yasin cok kucuk 15 yasinda derslerim kotu uzuluyordum ben daha..
onune bak sen ne evlenmesi..herzaman evlenirsin..kimse icin ailenle kotu olma.onlarin niyetleri cok daha iyi degil ama sende dik gitme..okulun bitsin,meslek sahibi ol ondan sonra evlenmeyi dusun...

bence bu arkadaş okumuo ev kızı. okusaydı türkiyede yılda 1kere gördüğü bi gence takılıp kalmaz kendı arkada cevresınden sınıfından okulundan insanlarla vakit geciridi. ve arkadasları gıbı eğlenmek gezmek isredi. ben böyle düşünüyorum yani kaçmayı düşünen kızlar kı etrafımda da var genelde okumayan kızlar..

bi 7 sene daha sabret kimse seni zorla evlendirmez daha yaşın çok küçük hele bi18 19 yaşına gel ailen ozaman erkek arkadaşının olmasına karşı çıkmaz şuan çocuksun diye kızıyorlar ailen o insanı istemiyorsa mutlaka eninde sonunda haklı çıkacaklardır ailenin tecrübelerine güven mutlaka

ama sen 20 yaşına kadar sabredebilirsen sabret bekle eyer hala ilişkin devam ediyosa hala kaçmak istiyosan ozaman karar verirsin

22 yaşındayım 4.sınıftayım seneye üni bitio..aralıkta nişanlanıyorum seneye yazın evlenmek istioo sevgilimm.valla benim gözüm korkuoo.ayrıca çok ta erken buluyorumm..önce bi işe başlsam kendi paramı kazanıp bi bekar hayatı yaşasam diorum.biraz daha gezip tozsam diye düşünüorum..15 yaşındasın daha bu ne acele!!bir arkadaş daha bahsetmiş inan ben o yaşlarımda seksek oynuordum valla!!önce bir mesleğini eline geçir,ekonomik özgürlüğünü bi kazan ondan sonra düşünürsün böyle şeyleri..Kaçıyorum demen ayrı bir felaket 15 yaşında olman ayrı bir felaket...çok pişman olursun sakın yapma böyle bir şeyi..Yurt dışında yaşıyormuşsun birde belki orada meslek sahibi olmak üniveriste okumak daha kolaydır...önce onu bir denesen olmaz mı?valla çok üzüldüm yazık yaa!!

allahım sabah sabah okudum ay sinir katsayım yükseldi. kardeşim ben bile 23 yaşındayım bir yıldır annemi evlenmeye ikna etmeye uğraşıyorum. kaçmanın şakasını bile kullanmadım ağzıma almadım. sen 15 yaşındasın.
pardon ama o belediyede operatör dediğin adamın işi mevsimlik işçi gibi. belediyede parti bir değişir. hop yarısı sokakta belki. sonra kuru taşları bulur yersiniz. allah bilir evi filanda yoktur. gider kaynananın dinizi dibinde oturur anana babana etmediğin hizmeti onlara edersin. nede olsa adın gelin. yapmazsanda kocanda güzel bir sopa yersin. sonra görürsün evlilik neymiş.
yurt dışında yaşayıp buraya gelmeye can atanları anlamıyorum. oralar buraya göre daha rahat değilmi. imkanlarınız daha farklı değilmi. burda iş bulmak için kıvranıyor insanlar.
evlenmek nedir bu yaşta. abin yokmu senin kırsın dizini oturtsun evde. durduk yere insanlarında başını derde sokuyor sizin gibiler. ailene yazık be.

X