Kabul etmeli miyim, lütfen fikir verin.

25 bin TL net maaşı kabul etmeli miyim?

• Evet, işi kabul et.

OY: 17 25,4%
  • Hayır, iş aramaya devam et.

OY: 50 74,6%

• Ankete Katılan
    67
açıkcası geçiminizi sağlayabilecekseniz biraz daha bakın derim ben. tabi kendi değerinizi daha iyi bilirsiniz, daha iyi yerlerden teklif alabilecek kalifiyelikte misiniz, değil misiniz? ama 1.5 ay cok uzun bi süre değil. 10 yıldır çalışıyorum demişsiniz, kendinize kısa bir mola vermiş olursunuz, bir yandan iş bakarsınız. ben beklerdim acil para ihtiyacım yoksa.

Şu an ev geçimi eşimde. Kira vermiyoruz çocuk yok haliyle çocuk harcamam yok azda olsa issizlik maaşı alıyorum. Manevi olarak evde çok bunaldım. Daha çok ekonomi ve piyasa kötü.. ilan sayıları çoğu sektörde az o beni korkutuyor. Ondan kafam karıştı. 25 bin az değil mi 10 yıllık deneyime?

Evet işe gidiş geliş de en az 2 saat olacak. Bir de minibüs parası vereceğim. Elime 24 bin tl kalacak.
Yorulduguna değecek bir para mı bilemedim , sen ölç biç .

Zaman bazen paradan daha değerli geliyor bana.( Senin konumun için söylüyorum yanlış anlaşılma olmasın. kira ve çocuk yok eş de ortalama kazanıyor deneme istinaden) 2 saat az değil. Tabi İstanbul gibi büyük bir şehir ise az bile ama ben ulaşımı kolay il ve ilçelerde bulunduğum için bana 2 saat çok geliyor. Hakkinizda hayırlısı olsun.

Şuan piyasadaki tüm sektörlerde bir maaş sıkıntısı, dengesizliği var. İşi kabul edip, iş aramaya devam et bana kalırsa.

Zaten bu kadar deneyime az bir para. Tahminen pazarlık gücüm olmadığı için bu maaş teklif edildi. Piyasayı ongoremiyorum kesin daha iyisini bulurum desem keşke günde en az 2 saat yola gidecek. Bir de 10 saat isyeri. 12 saat dışarıda 24bine çalışıyor olacağım. Zaman önemli evet haklısınız

Şuan piyasadaki tüm sektörlerde bir maaş sıkıntısı, dengesizliği var. İşi kabul edip, iş aramaya devam et bana kalırsa.
2 ay önce bir arkadaşım gene ik işi buldu İngilizcesi yok master yok. 55 bin net alıyor. Helali hoş olsun severim kendisini ama piyasada bulan da buluyor. Çok ikci çevrem var, bazı maaşlar çok düşük bazıları gayet iyi. Şans kısmet demek ki. Su an issizim, pazarlık gücüm çok düşük. Ondan bu maaş teklif edildi. O arkadaşım transfer oldu işten işe geçti.

Maaşlar çok değişken bu aralar. Ben çok şaşkınım duyduğum maaşlara. Çok garip bir durum var ve çözemiyorum durumu.

Hakkinizda hayırlısı olsun.

İssizlik maaşım aylık 15.880 tl. Ocak sonuna kadar işe girmezsem alacağım.
anladım, yani burada işe başlarsanız size sadece 10 bin tl civarı katkısı olacak ocak ayına kadar
size sigorta yaparlarsa işsizlik maaşı kesilecek
ki sigortasız çalıştırmak yasak zaten
siz işsizlik maaşınızdan bahsettiniz mi peki onlara ? yani bazı kişiler işsizlik maaşı devam ederken iş bulduğunda
söylüyor, bana şu zamana kadar sigorta yapmayın işsizlik maaşım kesilmesin diye
acaba işsizlik maaşından bahsettiniz de o nedenle mi size 25 teklif ettiler ? nasıl olsa 15 küsür de işsizlik alıyor diye düşünüp

Siz uzman İK personelisiniz daha iyi bilirsiniz ama acaba CV de İngilizce ve master yazınca çok maaş istersiniz diye eleniyor olabilir misiniz? Bu arada ben olsam kabul etmezdim biraz daha dayanırdım. Kira ve çocuk olmaması çok büyük avantaj. Evde sıkılıyorsunuzdur doğrudur ama 10 yıllık deneyiminizi de çöpe atmayın derim. Özel sigorta şirketi ve çalışanına sigorta yapmıyor. Sırf bu nedenle elerdim bunları.

Yok hiç konusu geçmedi. İşsizlik maaşı aldığımı sormadılar bende söylemedim. Sadece en son isyerinde 30 bin tl alıyordum dedim. En az o kadar bekliyordum. 25 bine gerçekten şaşırdım sigorta yapılır bilinen bir sigorta şirketi risk almazlar bence. İşe girince otomatik kesilecek maaşım evet.

Yok onu önlemek için en son aldığım maaş okey diye ilk başta söylüyorum. O da 30 bin. 10 yıllık deneyime normal bence. Evet tamamlayıcı saglik sigortasi bile yok, özel sağlık sigortasını geçtim. Ekonomi giderek kötüye gidiyor. Ik departmanlari da ilk küçülmeye giden departmanlardan biri. Muhasebe, finans gibi değil. O yüzden çekiniyorum. Ya yıl sonuna doğru ekonomik kriz iyice artarsa? Zaten herseyin fiyatı uçmuş gitmiş. İşsizlik artarsa ocaktan sonra pasif gelirim hiç olmayacak. Eşim sagolsun kartını verdi destek oluyor ama ondan para almaya biraz çekiniyorum. 10 yıldır hep kendi paramı harcıyorum çok garip geldi. Yoksa eşim bir süre daha evi çekip çevirir.

yani cidden bir kaygı hissediyorsanız ve burada çalışırken başka iş görüşmeleri de yaparım
bi şekilde denk getirebilirim 1-2 saatlik izinler alabilirim görüşmeler için diyorsanız
bence girin
çünkü çalışırken iş görüşmesi yapmakla işsizken iş görüşmesi yapmak arasında fark oluyor
ama ben iyi enerji almadım yani daha önce 30 alan birine 25 vermek bir de 10 sene deneyimli birisiniz
bunlar 10 sene deneyimi olan yeni el sıkışacağı insana 25 teklif ediyorsa
şirketin içindeki maaş skalası da düşük demektir (çünkü genellikle yeni girenin maliyeti daha fazla olur içeride çalışan insana kıyasla, bunu düşünme sebebim budur)
bu da şu anlama geliyor girdiğiniz zaman zam dönemlerinde fazla bir zam vermeyecekler
yani buradaki maaş 5 sene de çalışsanız sizi tatmin etmeyecek muhtemelen
30'u verememesini anlarım, 28 falan teklif etse yine garipsemezdim
25 cidden az.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…