İzmir'deki Falcılar

sana canıyürekten katılıyorum çiğdemı ondan başka övende yok wallla kesınlıkle bu bayan çiğdem ben gıttım o cafeye ona kımse pek gelmıyoda sanırım ondan[/QUOTE

benm kimseyi övdüğüm falan yook arkadasım işinize gelirse ister baktırrsınız ister baktrmazsınız burası herkese acık bi oturum değilmi herkes bi falcı ismi söyluyo bende kmse baktrıp beğendıysem onu överm benm bundan ne çıkarım var acaba bu yorumu ypanda cafe dasiy calısanları olmasın kıskanclığınızda yapıyo olmayasınızz yüne söyluyorum çiğdem tek benm için ok sizi ne ilgilendırıyo siz kendı işinize bakın siizn ödüklerinizide gördük kendı reklamını kımın yaptıığı bellii hahaaa meyve veren ağaç taşlanırmı:KK52:

Arkadaşım 3-5 mesaj yazmışsın sürekli Çiğdem diyorsun. Bu ne reklam.

Sakın Çiğdem sen olmayasın ?
Bu numaralardan herkes sıkıldı. Bilgin olsun.

sanıırım onu övemme senın zoruna gitti mustafa sanırım arkadasın senın? yoksa mustafa senmisin? sanamı sorucam kimi övüp övmıyceğimi nasıl herkes beğendiği falcıdan bahsedıyosa bende bahsederım çok rahtsız olduysan okumazsın yazdıklarımı yin:KK62:e söyluyorum ÇİĞDEMM diyorum oldumu..

burda benm çiğdemi övüp sürekli onun reklamını yaptığımı söyleyen arkadaslar size seslenıyorum burda falcı yelizden sevgiden ve diğerlerndende bahseden arkadaslarda var onlara neden hesap sormuyosunuzda benm çiğdem için yazdığım şeyleri reklam olarak nitelendrıyosunuz sorarım size? demekki burda bi kaç kişi dısında rahatsız olan arkadas yok onlarda snaırım çiğdemi kıskanan arkadaslar olmalı eğer gerçekten onu tanısaydınız suan bunları söyluyo olmazdınızz yine tekrarlıyorum burda benm kimi ne şekilde övüp övmediğim hiçbirinizi ilgilendrmez beğenmeyen okumasın kardeşimm yeter artık biraz saygılı olun..

Şık kafe:Alsancakta kıbrıs şehitlerinde yürürken bir çocuk elime bu kafede çok güzel fal bakıldığını iddia ederek bir kağıt tutuşturdu,Keşfedilmemiş bir yetenek mi yoksa başka bir para tuzağı mı diyerek gittim.Merdivenlerden basık küçük bir salona indim oradan da yine arka tarafta kalan basık bir köşeye doğru yönlendirildim.Kapalı yerde kalma korkusu olanların uzak kalması gereken bir yer.Sarı saçlı Melek Hanım kahve fincanıma bakarak geçmiş ve şimdiki zamanla ilgili çok zorlanarak zaman zaman ağzımdan laf almaya çalışarak yorumlarda bulundu hiç biri tutmadı.Bu defa 3 kişiden ikisine uyacak yuvarlak lafar etti.Onlarda da tutunamayınca telaşla tarot kartları açtı.Hem kahve hem tarot falı tek kelimeyle fiyaskoydu.Ücret 20 tl !!:KK47:Tabii ki helal etmedim.

Daisy Cafe :Çiğdem Hanım 20 tl ya kahve falı,30 tl ya tarot falı bakıyor.Yine arkadaşımla gittim.Arkadaşımın falı 3dakika !! benimki 4 dakika sürdü.Falın ilk 1-2 dakikası geçmiş ve şimdiki zamanla ilgiliydi.% 80i tutmadı.Tutmayınca bir formülü var 'çevir kazı yanmasın'.Atıyorum : diyor ki 'sen öğrencisin' diyorum ki 'degilim'.Diyor ki 'zaten öğrenci olmaya adaysın, hazırlanıyorsun'.Diyorum ki 'çalışıyorum ,işim var'.Diyor ki 'ya ben senin çalışma hayatındaki öğrenciliğnden bahsediyorum,yeni şeyler öğrenme aşamasından vs ..'(bu konuşma nın orjinal hali öğrencilik konusu değil).Ama buna benzer diyologları ben ve arkadasım 3-4 defa yaşadı.Falın son dakikasını geleceğe ayırdı .3 konu başlığından kısa kısa bahsetti.Bunların bir kısmı benim yetenekli bulduğum falcıların söyledikleriyle uyumlu.Sonra 'fal bu kadar' deyince ,hayal kırıklığına uğruyorsunuz.Dolu dolu bir fal değil kesinlikle.Falın en kayda değer yeri 60 saniye kadar sürüyor.Karşılığı 20 tl olmamalı.

yalan söyledğin nasılda belli oluyo o kafeye gtmıs olsaydın gereçkten fal fıyatlarınıda bılıyo olurdun arkadasım yalanın ortaya cıktı kbılır hangi falcısında ÇİĞDEMİ kötülüyosun bkere fal 17.5 tl tarota 27.5 tl ayrıca çiğdem hiçbizaman soru sorarak al bakmaz burdADA bir yalanın daha ortaya cıktı yazık valla orda soru sorarak fal bakan tek kişi NAZ sen sanırım ona baktrdın nedıyım sana bukadar küçülmeyin insanlarında yalan yere günahına girmeyin burdakı insalrıda yanlıs yönlendrmeyın bide braz daha destekli salla olurmu

bence sen baskasına baktrımssın arkadasım çünkü çiğdem neredeyse 1 haftadr iznli seni çiğdem dye baska bırıne yönlensrmısler belli yazık olmus parana kesın naza baktrmıssındr sen neyse geçmiş olsun

Ben falcıya gidip akşamına ya da ertesi güne yorum yazmıyorum.Bu benim mesleğim,mesaim ya da görevim ,çok zaman ayırdığım bir ilgi alanı değil.Böyle bir yükümlülüğüm yok.Fal ve falcılar hayatımın merkezinde ya da kenarında değil.Ara sıra ucunda bucağında.En son şık kafe ile ilgili yazdım. Oysa ki Haziran sonu ya da Temmuz başında gitmiştim.Çoğu yorumu haftalar ,aylar sonra yazıyorum.Hemen gününe haftasına yazmak gibi bir sorumluluk ve ihtiyaç hissetmiyorum ki ! Çoğu zaman zamanım olmuyor.Zamanım oluyor enerjim ya da isteğim olmuyor vs..Ayrıca ben daisy kafeye bugün ,şu gün ,bu hafta gittim demedim ki.Zamanını yazabilirdim çünki hatırlıyorum.Ama gerek duymadım.Aklıma bile gelmedi .

yalan söyledğin nasılda belli oluyo o kafeye gtmıs olsaydın gereçkten fal fıyatlarınıda bılıyo olurdun arkadasım yalanın ortaya cıktı kbılır hangi falcısında ÇİĞDEMİ kötülüyosun bkere fal 17.5 tl tarota 27.5 tl ayrıca çiğdem hiçbizaman soru sorarak al bakmaz burdADA bir yalanın daha ortaya cıktı yazık valla orda soru sorarak fal bakan tek kişi NAZ sen sanırım ona baktrdın nedıyım sana bukadar küçülmeyin insanlarında yalan yere günahına girmeyin burdakı insalrıda yanlıs yönlendrmeyın bide braz daha destekli salla olurmu

Daisy Kafe nin büyük bir salonu ,Sağ tarafta kasanın durduğu yerde kadehlerin ,şişelerin başaşağı durduğu bir barı var.Kasada daha önce galiba Alsancak Müjgan Kafede gördüğüm bir adam duruyor.Kafenin sonu avlu ya da bahçe gibi bir yere açılıyor.Salonda kanepe tarzı oturma gurupları var.çiğdemi bu siteden duydum.Belki yetenekli biridir diyerek ve o gün oraya yakın bir mesafede olmamıızdan dolayı gittik.Biz şu falcıya baktırmak istiyoruz diyerek adını verdik.Falcı kendisi kafenin giriş kapısına dönük ben(daha sonra arkadaşım)sırtımızkapıya dönük şekilde oturduk.Kendisi esmer dalgalı ya da kıvırcık uzun siyah saçlı bir kadın.Daha sonra önceden yazdığım gibi falını yetersiz ve kısa 20 ya da 17,5 lirayı (ben 20 olarak hatırlıyorum )aşırı bulduk.
Herşeyi bilen , gören bir falcıyla tanışmadığımı böyle bir şeye inanmadığımı söylemiştim daha önce.Ama gelecekten bazı ufak tefek kırıntıları görme ve yorumlama becerisi olanlara yetenekli diyorum.En beğendiğm falcılar için bile,insanları hayal kırıklığına uğratmamak , kandırmış duruma düşürmemek için 'ortalamanın üstü'. 'gidilebilir', 'gidin ama beklentilerinizi yükseltmeyin' ,'daha yeni tanıdım şimdilik iyi', gelecekle ilgili daha

söyledikleri çıkmadı ' ,'bana iyi geldi ama size gelmeyebilir 'gibi temkinli kelimeler kullanmaya dikkat ettim.
Bu forumda çiğdemin 10 katı yetenekli bulduğum falcılar için bile Sizin bu falcı için ettiğiniz övgülerin ,güzellemelerin 10 da birini söylemedim.Beğendiklerimi beğenmeyen oldu ya da beğenmediklerimi beğenen .Onlara hakaret etmek bir yana eleştirmedim bile.Normal karşıladım,olabilir dedim.Çünkü forum bu yüzden var.Kimse de ben bir falcıyı beğendim ya da beğenmedim diye bana adeta tepinerek hakaret etmedi.Bahsettiğiniz falcı için iyi yorumlar geliyor da ben onların siteye girmesini mi engelliyorum .ya da kim olduklarını tespit edip bi koşu gidip ellerini kollarını mı bağlıyorum? Sizin durumunuzu 3 ihtimalle izah edebiliyorum.Ama ikisini açıklıyacağım 1-Siz çiğdemin düşmanısınız.Böyle ağır reklam kokan ,aşırı itici mesajlarla onu anipatik hale sokmak ve zor duruma düşürmek istiyorsunuz.2-Bahsettiğiniz falcı sizsiniz
ya da onun cok yakını biri. Bİr falcıyı bu kadar garip saldırgan bir ruh haliyle savunan sadece 2,5 liralık fark ve altı üstü bir fal beğenilmedi diye kalkıp bunu kendine iş edinip adeta can havliyle ağız dolusu hakaretler eden (güya)bir müşteri olamaz.

arkidişlerrrrrr tartışmanızı bölüyorum amaaaa :KK3: nie kimse benle ilgilenmiyoooooo :KK43: ya şu yeşilyurttaki aynadan fal bakan emel hanım varmış onunla ilgili bilgi rica ediyorummmmmmmmm lütfennnnnnnnnnnn:)
acilen falım geldiiiii plss :KK71:

Daisy Kafe nin büyük bir salonu ,Sağ tarafta kasanın durduğu yerde kadehlerin ,şişelerin başaşağı durduğu bir barı var.Kasada daha önce galiba Alsancak Müjgan Kafede gördüğüm bir adam duruyor.Kafenin sonu avlu ya da bahçe gibi bir yere açılıyor.Salonda kanepe tarzı oturma gurupları var.çiğdemi bu siteden duydum.Belki yetenekli biridir diyerek ve o gün oraya yakın bir mesafede olmamıızdan dolayı gittik.Biz şu falcıya baktırmak istiyoruz diyerek adını verdik.Falcı kendisi kafenin giriş kapısına dönük ben(daha sonra arkadaşım)sırtımızkapıya dönük şekilde oturduk.Kendisi esmer dalgalı ya da kıvırcık uzun siyah saçlı bir kadın.Daha sonra önceden yazdığım gibi falını yetersiz ve kısa 20 ya da 17,5 lirayı (ben 20 olarak hatırlıyorum )aşırı bulduk.
Herşeyi bilen , gören bir falcıyla tanışmadığımı böyle bir şeye inanmadığımı söylemiştim daha önce.Ama gelecekten bazı ufak tefek kırıntıları görme ve yorumlama becerisi olanlara yetenekli diyorum.En beğendiğm falcılar için bile,insanları hayal kırıklığına uğratmamak , kandırmış duruma düşürmemek için 'ortalamanın üstü'. 'gidilebilir', 'gidin ama beklentilerinizi yükseltmeyin' ,'daha yeni tanıdım şimdilik iyi', gelecekle ilgili daha

söyledikleri çıkmadı ' ,'bana iyi geldi ama size gelmeyebilir 'gibi temkinli kelimeler kullanmaya dikkat ettim.
Bu forumda çiğdemin 10 katı yetenekli bulduğum falcılar için bile Sizin bu falcı için ettiğiniz övgülerin ,güzellemelerin 10 da birini söylemedim.Beğendiklerimi beğenmeyen oldu ya da beğenmediklerimi beğenen .Onlara hakaret etmek bir yana eleştirmedim bile.Normal karşıladım,olabilir dedim.Çünkü forum bu yüzden var.Kimse de ben bir falcıyı beğendim ya da beğenmedim diye bana adeta tepinerek hakaret etmedi.Bahsettiğiniz falcı için iyi yorumlar geliyor da ben onların siteye girmesini mi engelliyorum .ya da kim olduklarını tespit edip bi koşu gidip ellerini kollarını mı bağlıyorum? Sizin durumunuzu 3 ihtimalle izah edebiliyorum.Ama ikisini açıklıyacağım 1-Siz çiğdemin düşmanısınız.Böyle ağır reklam kokan ,aşırı itici mesajlarla onu anipatik hale sokmak ve zor duruma düşürmek istiyorsunuz.2-Bahsettiğiniz falcı sizsiniz
ya da onun cok yakını biri. Bİr falcıyı bu kadar garip saldırgan bir ruh haliyle savunan sadece 2,5 liralık fark ve altı üstü bir fal beğenilmedi diye kalkıp bunu kendine iş edinip adeta can havliyle ağız dolusu hakaretler eden (güya)bir müşteri olamaz.

Agzına saglık esans taktir ettim seni....

Gelecekle ilgili bilgi veren bir falcı var mı arkadaşlar tavsiye ederken kendi gerçek deneyimlerinizden bahsederek yazarsanız sevinirim :) Bornovada Cafe Yarendi yanılmıyorsam yıllar önce orda kapalı bir bayana kahve falı baktırmıştım kadın geçmiş ve o an olan herşeyi söyledi o zaman ağzım açık dinlemiştim ancak gelecekle ilgili söylediği bir olay dahi tutmadı :KK25: Şuan ilgilendiğim kimine göre 3. gözü açık kimine göre kalp gözü açık kimine göre ise tepe çakrası açılmış duru görü sahibi birinden geleceğime dair önemli bir mevzuyu öğrenmek var mıdır böyle biri? Vakti zamanında bir tane tanıdığımız vardı vefat etti.

Daha once murata gıttıgımı yazmıstım.
memnun olmayanlarda yorum yazmıs sanırım alıntı yapamadım gecmıse bakıp:26:
murat'ın dedıklerı cıkıyor suanda.:KK34:

Esans arkadasımızın dedıklerıne katılıyorum.
herkese gore durum degısır tabıkı ama ben gıttım cokta memnun kaldım ılk gıdısımde.:KK61:

daha sonra tekrar gıttım cok yorgundu sanırım ılkı kadar verımlı degıldı:44:
ama dedıklerının hepsı dogruydu. herseyı bıldı.:KK31:
yasıcaksın dedıklerınden suan yasıyorum bırebır yasadıklarımda oldu kısmen yasadıklarımda.

mujganada gıden oldu ve hıc bır dedıgı cıkmadı.
yakın bır tanıdıgımız gıttı mujgan kesınlıkle bu adam donucek dedı
dıger hafta murata gıttı baska kadın var donmeyecek bekleme dedı ve aylardır donmuyor.:44:

yakın cevremdede gıdenler cok memnun mesela muratın soyledıklerınden.
dogruluk payları yuksek cunku.

bende cok sık degıl hatta hıc denılebılcek kadar az gıttım fal baktırmaya ama
gıdıp gordugum kadarıyla tecrubelerım bunlar:KK12:
tabıkı herkesın kendı tercıhı ama ben tavsıye ederım.:KK61:

Son düzenleme:

sanırım söyledıklerım sizin baya zorunuza gitmiş ben kmsenın yakını yada düşmanı değilim ben sadece haksızlığa gelemıyorum okadar.çünkü söyledılerınızın hiçbir elle tutulur yanı yok ayrıca sanırım çiğdemın düşmanı sizsinizki onu baya yakın takıbe almıssınız baksanıza oturuduğu yerdeki eşyalara kadar söyluyosuuz demekki enbuyuk rakıbınız o sanırım buda baya sizi üzmüşki burda onu kötüleyen yazılar yazıyosunuz.ozaman sizde böyle can havlıyle bukadar uzun uzun açıklama yaptıysanız 3 nedeni var 1;çiğdemin rakıbısınız 2:çiğdemın düşmanı 3:sizde bir falcısınız....

sanırım söyledıklerım sizin baya zorunuza gitmiş ben kmsenın yakını yada düşmanı değilim ben sadece haksızlığa gelemıyorum okadar.çünkü söyledılerınızın hiçbir elle tutulur yanı yok ayrıca sanırım çiğdemın düşmanı sizsinizki onu baya yakın takıbe almıssınız baksanıza oturuduğu yerdeki eşyalara kadar söyluyosuuz demekki enbuyuk rakıbınız o sanırım buda baya sizi üzmüşki burda onu kötüleyen yazılar yazıyosunuz.ozaman sizde böyle can havlıyle bukadar uzun uzun açıklama yaptıysanız 3 nedeni var 1;çiğdemin rakıbısınız 2:çiğdemın düşmanı 3:sizde bir falcısınız....

valla kimsenin avukatı değilim ama bu kadar saldırgan olman çok saçma aynur.kimse illa çiğdemi övmek zorunda değil.esans bu falcıyı övmedi beğenmedi diye yok yalancı yok sende falcısın bilmem ne çok saçma.. esansın yazdıklarının hepsine katılıyorum ve daha fazla yorum yazma bence burası tecrübelerimizi yazdığımız bi alan yorumları eleştirip uzatma alanı değil.çiğdemi yeterince önerdin varsa başka tecrübelerin onlarıda yazabilirsin ama uzatma artık.

merhaba kızlar ben sitede yeniyim fırıncı cafe gülistan çok iyidir tüm dedikleri şu ana kadar bana çıkmıştır isteyene adres falan verebilirim. pasaklı birsen hakkında ii şeyler duydum ama gitmedim. samyeli cafedeki bayanda bildi ama çok yeterli değildi. ravazza cafedeki bayanı tavsiye edebilirim tarih isim hertürlü seyi söylüyor. sizden ricam bana emel diye bir bayandan bahsetmişsiniz y.yurttaki onun telini alabilirmiyim?özelden msj gönderirseniz sevinirim.

fal işlerine hiç inanmasamda kardeşimin aklına uyup gittim bende:)alsancakta fiesta cafeydi sanırım yada siesta işte öyle birşey:)üç kızkardeş gittik bana tarot bakan sert görünüşlü biriydi korktum soru bile soramadım ama kardeşlerimin birine yıldız hanım diğerine de arda bey(aslında bey gibi değildi ama)baktı ve birçok şeyi bilmişler geçmişle ilgili ,gelecekle ilgili şeylerin de bazıları çıktı ama bekliyoruz bakalım daha neler olacak:26:

ben geçen sene gittim yeşilyrttaki emele.yüzük takıp aynaya bakıyor.yanlış hatrlamıyorsam abdulgeylani hazretleri ve tayfası toplanalım lütfen falan diyip başlıyo fala.kağıda karalayarak yazarak söylüyor ve sonunda o kağıdı size veriyor.bana verdiği kağıdı sakladım ama dediklerinin hiçbirisi çıkmadı.geleceği malesef bilemiyor.30a falan bakıyodu öyle hatrlıyorum

valla izmirdeki denediğim falcılar içinden artık 2 kişiye gidiyorum sadece
1. Fırıncı cafe gülistan (şuan 50 tlye bakım yapıyor)
2.kemeraltı kızlarağası hanı babacan cafe birgül hanım (10 tl)

valla izmirdeki denediğim falcılar içinden artık 2 kişiye gidiyorum sadece
1. Fırıncı cafe gülistan (şuan 50 tlye bakım yapıyor)
2.kemeraltı kızlarağası hanı babacan cafe birgül hanım (10 tl)

gülistan pahalı okadar verememde şu birgül kafama takıldı okadar falcı denedımkı tmm şuna gıdılmelı kesın gıdın dıycem kımse yok birgülün dedıklerı cıkıyomu

X