İzmir'deki Falcılar

Kemalpaşadaki bayan yaşıyomuş.Merkezde üçüncü merdiven diye biyer varmış orda kime sorsanız gösterir dediler.şansımızı denesekmi bigün :)

o kemalpaşadaki kadının adı kör gülermiş bizim burda kemalpaşada oturan bir arkadaş var o dedi gözleri gerçekten körmüş kahve falı bakıyormuş iyice bir öğreneyimde söylerim sizede :)

bugün fiesta kafe yarın du fiesta kafeki falcılardan bahsetmek istiyorum.

fiesta kafe müjgan kafenin sokağında ,burada en az 4 5 falcı var gibi. sevgi ve yıldız hanıma fal baktırdım farklı zamanlarda.6-7 dakika konuşuyor.ayrıntı vermiyor.evet bekar olan herkese şu kadar şu duayı oku,başının üstünden geçir denize at tavsiyesi yapmadan göndermediğini ben de duydum.değerlendirmem orta.yıldız hanım çok zarif yumuşacık bir ses tonuyla konuşan bir falcı.falın çok kısa sürdüğünü hatırlıyorum.bir konuyla ilgili doğru bir bakım yaptı ama diğerleri tutmadı.orta.

sımdı kendımıze bı lıste olusturduk :)
bornovada yasıyorum ben ve benım gıbı bıkac fal meraklısı arkadasımla heryerı talan edıyoruz..
bornovadakı telve kafede nuran dıye bır bayan vardı sımdı ordan ayrıldı nerde oldugunu bılmıyoruz..
yıne aynı kafede Melek ve İlknur var ınanılmaz memnun kaldık dıyebılırım, Asiye hanımı begenmedım acıkcası...

kemeraltında hisaronundekı mekanlara gelınce : Sevdam kafeye bı kere gıttım ama oyle bır sıra vardı kı beklemek ıstemedık (bu ctesı kesınlıkle gıdıcez ama)

orada beklemeyelım derken aynı sokakta engınar kafeye oturup falımızı baktırdır, yanlıs hatırlamıyorsam kadının adı Sıdıka :) sevdam kafeye gıtmıs kadar olduk dıyebılırım :)

orkıde alısverıs magazasının ordakı bayanı cok kısıden duydum ama daha kısmet olmadı gıtmek , gıdınce mutlaka burdan yazıcam :)

sımdılık sevgıler :):KK64:

bornovada hiç fal baktırmamıştım.yolum düşerse hem işlerimi halleder hem bir yorgunluk kahvesi içip fal baktırabilrim.sağolun kızlar=)

fiesta du kafe:burada da 5 6 tane falcı çalışıyor.asabi erkek bir falcı falı bitmeden soru sormamıza,yorum daha netleşsin diye açıklama yapmamıza izin vermiyor.fırça çekiyor.gergin ve geriyor.belki de haklıdır, dikkati dağılıyordur.falı kısa sürüyor.sonuç; ben pek bir şey anlamadım.güzel bir rum adı olan bir falcı da vardı orada bir yıl önce.ilgi çekebilsin diye adının takma olduğuna inanmıştım.bana tarot falı bakmak istedi.geçmiş- şimdi- gelecek 30 kadar cümle kurdu.biçbirini tutturamama gibi özel bir başarı kaydetti!.ama orada canan ve burcu diye iki yetenekli kadın falcıyla tanıştım.bayan demedim.çünkü baymıyorlar:KK9:canan ın fallarındaki vadeler bende %70 çıktı ki çoğu falcı bu konuda nispeten zayıf.falı iyi.burcu da canan gibi güleryüzlü.candan,yaptığı işten zevk alıyor.ayrıntı veriyor yeterli zaman ayırıyor.onun da falı iyi.yani ortanın üstü.bir deneyin derim.bu kafenin sevmediğim bir özelliği var.zaman zaman yukarıdaki büyük salonda diğer falcı ve müşterilerin olduğu yerde falınız bakılıyor.size özel konulara yabancı kişilerilerin kulak misafiri olması ya da olma ihtimali bizi huzursuz etti.bence fal özel, mahrem olmalı.umarım bu konuda birşey yaparlar.kızlar !sizlere
şu bu falcı çok iyi,müthiş vs mutlaka gidin demek bazen içimden gelse de kendmi frenliyorum.çünkü belki benim için arkadaşlarım,tanıdıklarım için öyledir,belki o gün denk gelmiştir diyorum.ayrıca beklentilerinizi yükseltip sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem.orta üstü diyorsam bu bi deneyip görün demektir.

bir daha ki sefere sıra başka bir kafede.şimdilik :KK64:

falla işim olmaz ama başkasından duydugum kadarıyla şirinyer natonun oralarda bi falcı varmış evinde bakıyormuş. hatta ünlülere falanda gidiyormuş özel olarak. fiyatıda tzluymuş artık ne falı bakıyor o kadarını sormadım. meraklılar araştırabilirler.

bornovada hiç fal baktırmamıştım.yolum düşerse hem işlerimi halleder hem bir yorgunluk kahvesi içip fal baktırabilrim.sağolun kızlar=)

fiesta du kafe:burada da 5 6 tane falcı çalışıyor.asabi erkek bir falcı falı bitmeden soru sormamıza,yorum daha netleşsin diye açıklama yapmamıza izin vermiyor.fırça çekiyor.gergin ve geriyor.belki de haklıdır, dikkati dağılıyordur.falı kısa sürüyor.sonuç; ben pek bir şey anlamadım.güzel bir rum adı olan bir falcı da vardı orada bir yıl önce.ilgi çekebilsin diye adının takma olduğuna inanmıştım.bana tarot falı bakmak istedi.geçmiş- şimdi- gelecek 30 kadar cümle kurdu.biçbirini tutturamama gibi özel bir başarı kaydetti!.ama orada canan ve burcu diye iki yetenekli kadın falcıyla tanıştım.bayan demedim.çünkü baymıyorlar:KK9:canan ın fallarındaki vadeler bende %70 çıktı ki çoğu falcı bu konuda nispeten zayıf.falı iyi.burcu da canan gibi güleryüzlü.candan,yaptığı işten zevk alıyor.ayrıntı veriyor yeterli zaman ayırıyor.onun da falı iyi.yani ortanın üstü.bir deneyin derim.bu kafenin sevmediğim bir özelliği var.zaman zaman yukarıdaki büyük salonda diğer falcı ve müşterilerin olduğu yerde falınız bakılıyor.size özel konulara yabancı kişilerilerin kulak misafiri olması ya da olma ihtimali bizi huzursuz etti.bence fal özel, mahrem olmalı.umarım bu konuda birşey yaparlar.kızlar !sizlere
şu bu falcı çok iyi,müthiş vs mutlaka gidin demek bazen içimden gelse de kendmi frenliyorum.çünkü belki benim için arkadaşlarım,tanıdıklarım için öyledir,belki o gün denk gelmiştir diyorum.ayrıca beklentilerinizi yükseltip sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem.orta üstü diyorsam bu bi deneyip görün demektir.

bir daha ki sefere sıra başka bir kafede.şimdilik :KK64:

merhaba bostanlıdaki sevgiye giden olmadımı daha merak ediyorum

Merhaba öncelikle Pasaklı birsen'e nasıl ulaşacımı özelden bildiren olursa çok sevinirim.Onun dışında Göztepe'de köprünün tam altında mercan kafe var orada Aynur var geleceği geçmişi tutturdu.Çocuğumun boğazındaki geniz etini doktordan önce tespit edip söyledi düşünün artık,arkadaşımın arabasındaki çiziğe kadar söyledi ki bunlar en basit şeyler. Abim yıllardır iş arıyor eylülde girecek dedi eylülden beri çalışıyor, bilmediği bir şey çıkmadı şimdiye kadar en az otuz arkadaşımı göndermişimdir, hepsi de şok oldu.Tavsiye ederim... Kahve falına on liraya bakıyor ama iskambil bakıyor detaylı ona 20 alıyor..

bostanlıdaki sevgiyi bu siteden öğrendim.bilenler bana telefonunu özelden atarlarsa çook mutlu olucam çünkü baya bi merak ettim. bir de şu mercan kafedeki aynuru koydum sıraya.yolum,işim o tarafa düşerse bir kahvelerini içmek bu ilginç yetenekleri tanımak ve tespitlerimi sizinle paylaşmak istiyorum bir an önce.

peki şu aynur hanımın özel cep tele yada çalıştığı cafenin numarası falan varmı..tam yeri nerde..ulaşımı nasıl sağlıycaz vs...hangi köprü...

pasaklı birsen:en son 8 9 yıl önce gitmiştim.birisinden ölmüş olduğunu duydum başka birinden ölmediğini.örnekköyde yaşıyor.şöföre veya yolculara sorsanız mutlaka bir bilen çıkar.oturduğu apartmanın yanında izbe,metruk tek katlı üç dört odalı bir evde bakıyor falı.odalarda bekleyenlerin oturması için pis, eski,lekeli sandalye ve koltuklar var.bir de üstü açık boşaltılmasına izin verilmeyen su dolu bardak ve şişeler vardı.su iletkendir ayrıca bir yerlerde suyun hafızası olduğunu okumuştum.belki o da bu suyu bir kayıt cihazı olarak bir frekansa girmek için kullanıyor ya da sadece pasaklı birsenin dekorasyon zevkidir:26:saat 8.30 da orada olsanız bile sizden önce gelenler oluyor.soğukta sıcakta yer bulamadığınızda ayakta sağlam bir 2 ile 5 saat arası bekliyorsunuz.içeri giren çıkmak bilmiyor.sonra birsen doğal olarak ara veriyor ailesi komşularıyla konuşuyor,yemek arası veriyor.bir anda kuyrukta beklememiş olanlar onlar randevulu,dün bakamamıştık,acil vs denerek içeri alınıyor.en nihayet size sıra geldiğinde birsen sizi odaya alıyor.şu anda 60 65 yaşlrında olmalı.başına yüzünü de örtecek şekilde bir tülbent koyuyor.o tülün arkasından konuşuyor.çok hızlı konuştuğunu hatırlıyorum.pasaklı birsene ben ve tanıdıklarım 3 4 defa gittik. çok etkilenmedik.orta .birsenin abartılmış bir ünü olduğunu düşünüyorum.10 15 yıl önce fal kafeler bu kadar yaygın değildi.şimdiki gibi bir çok falcı kendini gösterecek tanıtacak fırsatı ortamı yakalayamıyordu. o soğuklarda ya da cehennem sıcağında pis bir yerde bazen ayakta saatlerce beklemenize değmez.size daha önce bahsettiğim fal kafelerdeki insanlara baktırsanız daha iyi .ama ben eziyet çekmek üstüne de daha fazla para vermek istiyorum derseniz siz bilirsiniz.bir de birsenin şunu bunu yap diye tavsiyeleri oluyor;mesela atıyorum, şu yaprakla şu kadar tohumu 7 defa şu duayı okuyarak salı akşamı toprağa göm işte sağlığa iyi gelsin.bu kadar çöre otunu kaynatıp bıdı bıdı yapıp bıdı bıdıyla kaynatıp bıdı bıdı saatte bıdı bıdı yap baş ağrısı geçsin,iş bulsun,barışsın vs vs.boşverin.sadece içten dua edip kalbinizi temiz tutun yeter bence.ne kadar çok bıdı bıdı yapmışım.hadi ben gittim:80:

Son düzenleme:
kemeraltındaki fısıltı kafe:burada ramazan ve canan adlı falcılara fal baktırmıştım.ramazan beyin görüntüsü bir iş adamı gibi. laptopunu da yanından ayırmıyor.kağıt falına bakmıştı.sizi ayrı bir odaya alıyor.daha önce de dediğim gibi falın ortalık yerde bakılmadığı yerlerde daha huzurluyum.burası da bu mahremiyeti sağlıyor.kağıt falı bakan ramazanın falı 10 dakika sürüyor.ancak falcı ramazanın falı kendine özgü bir anlatış tarzı var.sanki biraz şiir ,biraz devrik cümle,biraz bilmece sorar gibi.cok seri konuşuyor.bir yandan dediklerini kaçırmamak,bir yandan da dediklerinin o bilmecemsi halini çözmek için pür dikkat dinlemeye çalıştım.sonra biraz kafamın karıştıgını anladığı için ya da ben sorduğum için aynılarını biraz özetleyerek anlattı.çıktığmda zihnim çok yorgun ve dağınıktı.anlattığı şeylerin %80 nini hatırlayamadım.10 dakika kadar süren faldan aklımda kalanlar 3 cümleydi.vadeler tutmadı ve dedikleri daha olmadı.galiba ben klasik sohbet tarzında anlatılan falları seviyorum ve hatırlayabiliyorum.

başka bir gün de aynı yerde canana fal baktırdım. tesadüfen bana mı denk geldi bilmiyorum ama bana o gün en az 20 -25 dakika zaman ayırdı( ki benim için hiç bir mahsuru yoktu:KK66:)sakin bir anlatım tarzı vardı ve çok ayrıntı verdi.sonuç ortalamanın üstü ,bir deneyin derim.

unutmadan burada kemeraltına yaraşır lezzette bir türk kahvesi içmiştim.

Son düzenleme:
arkadaslar simorg kafedeki tayfuna gıttık bayıldık hepımız cok ıyı bıldı herseyı ve gelecekle ılgılı tarıhler verdı cok tatlı bı ınsan ve cok memnun kaldık acıkcası arkadaslarımızı da goturcez=)
bıde kemalpasadakı teyzeye gıttık onu begenmedık malesef...
ıyı bı ınsan cok pozıtıf ama gelecekle ılgılı hıcbısey soylemedı ınsallah olur dedı gectı arkadasıma da bana da ama bıraz bıldı..

X