Istenmeyen gelin onu istemeyen kayinlarini affetmeli mi

Kendi kararlarinizi daha yumusatarak uygulayabilirrdiniz kari-koca. Nikahimiz şu gun, buyuklerimiz olarak yanimizda yer alin diyebilirdiniz. Kimseyi adam yerine koyupta haber vermemişsiniz simdide dugun bekliyosunuz.
Istedigi gibi davranan, istemedigi sekilde karsiligini aliyor maalesef. Keske en basindan tatli dille halletseydiniz. Olan size olmuş

Bana karsi hala negatif duygularinin oldugunu mu düsünüyorsunuz yani?
Üzerine titrediğim bir tane oğlum var Allah bağışlasın.
Yurt dışında maddi olarak yeterli durumda değilken evlenmesini ben de istemezdim ha oldu benden gizli evlendi bunu kabul edemezdim.Kırgınlığım uzunca bir süre geçmezdi.Evlat benim evladım elbet kırgında olsam bir süre sonra görüşmeye başlardım ama gelin hanımla çok resmi bir durum içerisinde olurdum.
Bir de özür dileyeceğim öyle mi?
Bence sizin özür dilemeniz gerekiyor.

Ikinci mesajdan sonra hatanizi farkedip israr etmezsiniz diyordum ama forum ahalisi bir olmus yine de sizi ikna edemiyor.

Getirin oradan hanimefendiye 5 kilo ozur de ici rahatlasin, neymis gizli sakli hazir degilken evlendiler diye es ailesi onlardan ozurdilemeliymis.

Ben de istiyorum boyle her turlu kendimi hakli gormeyi ama empati ve ozelestiri yetenegim cok yuksek ne yazik ki.

Soylemis miydim, haksizsiniz.

Kendi kararlarinizi daha yumusatarak uygulayabilirrdiniz kari-koca. Nikahimiz şu gun, buyuklerimiz olarak yanimizda yer alin diyebilirdiniz. Kimseyi adam yerine koyupta haber vermemişsiniz simdide dugun bekliyosunuz.
Istedigi gibi davranan, istemedigi sekilde karsiligini aliyor maalesef. Keske en basindan tatli dille halletseydiniz. Olan size olmuş
Başta bu konuşmayı yapmamışlar o zaten bir eksi de bari şimdi oturup yaptığımızı şu şu nedenlerden yaptık o süreçte sizleri de üzdük kusura bakmayın diye konuşma yapmayı bırakın bir de özür bekliyorlar

bi de diyorsun ki öğrenenince düğün dernek yapmadılar. Bence sen yazdıklarını sesli okusan anlayacaksın.
Sen büyükleri yok say evlen-gizle. Ortaya çıkınca hani düğün ? Hani özür ?
İnsan biraz mahcup olur ya hu.
Tamam belki haksızlar seni istememekte ama o zaman eşin ailesini ikna edecek. Ya o olur ya başkası olmaz diyecek.
Adam kolay yolu bulmuş çat bi nikah ooooh oldu bitti.
Senin ailen yok mu ? Hiç etrafında bi tane bile büyüğün yok mu da buna müsade ettin?

Haklisiniz :) bazi seyler tecrübeyle ögreniliyor.
Ben bu süreçte esime ve kararlarina cok fazla güvendim. Bu da benim dersim oldu.

bi de diyorsun ki öğrenenince düğün dernek yapmadılar. Bence sen yazdıklarını sesli okusan anlayacaksın.
Sen büyükleri yok say evlen-gizle. Ortaya çıkınca hani düğün ? Hani özür ?
İnsan biraz mahcup olur ya hu.
Tamam belki haksızlar seni istememekte ama o zaman eşin ailesini ikna edecek. Ya o olur ya başkası olmaz diyecek.
Adam kolay yolu bulmuş çat bi nikah ooooh oldu bitti.
Senin ailen yok mu ? Hiç etrafında bi tane bile büyüğün yok mu da buna müsade ettin?
Cok haklisiniz ben esime cook fazla güvendim. O da büyük bencillik yapmis ve karli cikmis oldu aslinda. Ben hic böyle düsünmedim.
Aileler meselesine gelince ikimizin aileleri de normal degil zaten.

gercekten anlayamiyorum. Siz en bastan sevilen bir gelindiniz sanirim?
Ben istenmedim. Esimle birbirimize cok faydasi olan insanlariz. Durum böyle oldugu halde.

Ayrica kayinvalide de calismiyor.
Böyle bir durumda beni nasil calismiyor diye istememe haklarini kendilerinde görüyorlar?
Ayrintiya girmek cok istemiyorum ama hic anlasilmadigimi düsünüyorum.

Ben ayrica kendi icimde yasadigim bir problemden bahsediyorum. Beni bastan istemeyen insanlari köprüyü gectikten sonra ben neden isteyeyim?
Eger bastan istenilmeyip daha sonrasinda bunlari asmis biri varda belki beni daha iyi anlayabilir.

Canim sen KVleri anlamamişsin.
Burda anket aç, istemeli, dügünlü,dernekli evlenen gelinlerde istenilmiyorlar :)
Hepimizin kanayan yarası. Benimki beni zehirlemek istiyordu. Oysaki gayet verimli bir kadinim. Eşimden çok bile kazanıyorum ve Eşimden güzelim. Kapi gibi alman pasaportum var ama kic kılı KV beğenmiyor. O toplara hiç girme. Ye,iç,gez ve hayatini yaşa

Haklisiniz :) bazi seyler tecrübeyle ögreniliyor.
Ben bu süreçte esime ve kararlarina cok fazla güvendim. Bu da benim dersim oldu.

4 sayfa boyunca ilk defa bana hak verdiginiz icin gururlandim 🤣

Saka bir yana. Esiniz onlarin evladi. Tabiiki hayatlarindan silmeyecekler, yaninda olacaklar. Olan size olmus derken bunu kastediyorum. Ne bir isteme ne nisan ne dugun hepsi icinizde kalmis. Esinizin keyfi gıcır, sizse hayalkirikligi icindesiniz. Onlarin ozur dileyecek bir durumlari yok aslinda. Basta esiniz olmak uzere sureci iyi yonetememissiniz

Düğün olsa yine iyi özür bekliyor bi de.

Başta bu konuşmayı yapmamışlar o zaten bir eksi de bari şimdi oturup yaptığımızı şu şu nedenlerden yaptık o süreçte sizleri de üzdük kusura bakmayın diye konuşma yapmayı bırakın bir de özür bekliyorlar

Evet yani hala net bir sekilde konuşulmuyor. İnanılmaz bir iletisim.kopuklugu var

Affetmesinler de cocuklarindan mi olsunlar?
Onlar cocuklari oldugu icin ve endiseleri bosa ciktigi beni de taniyinca düzgün biri oldugumu fark ettikleri icin bir sey demiyorlar.

Sorum ben onlari nasil affedecegim? Ben reddedildim, istenmedim. Benimle de empati yapar misiniz lütfen?

Herkes birbirini affedip aile olmaya calisiyor neticede. Ben affedemiyorum ama.

Hayrolsun, insanların neyini affedeceksiniz ?

Cok haklisiniz ben esime cook fazla güvendim. O da büyük bencillik yapmis ve karli cikmis oldu aslinda. Ben hic böyle düsünmedim.
Aileler meselesine gelince ikimizin aileleri de normal degil zaten.
Hah harikasın bak bir noktaya geldik ne güzel. Belki eşin daha dirayetli dursaydı ailesi mecbur kabul edecekti. Ya da bi işe kalktı seni öyle böyle alacak mı anlı şanlı gelin etseydi de kimseye muhtaç etmeseydi.
Kolay kolay hiç bir aile bu şekilde gelmiş gelini kollarını açıp beklemez. Bak öyle böyle insanlar kabullenmiş kızım demiş.
Belki de aile oğluna güvenmediğinden istemedi bilmiyoruz ki tam sebebi neydi.

Evet yani hala net bir sekilde konuşulmuyor. İnanılmaz bir iletisim.kopuklugu var
Burada eşte hatalı neden söylemezsin ki ailene?
Ama işte insanlar evlatlarını daha kolay affediyorlar olan karşı tarafa oluyor.
Kendi başımda düşünüyorum çok kırılırdım ve bir açıklama beklerdim bir de gidip özür dileyeceğim,dileyeceğim ama ne için ?

Esimle 2 sene önce düğünsüz nişansiz pat diye evlendik.

Yurt disinda yasiyorduk. Benim okulum bitmisti. Is bulma süremde is bulamadigim icin türkiyeye geri dönmek zorundaydim. Bunu önlemek adina esim yeni ise basladigi ve onun vizesinden yararlanmak icin ve türkiyeye geri dönersem de geri bu ülkeye dönmem cok zor olacagi icin evlendik. Esim bunu ailesiyle ailesi istemedi. Benim ailem onayladi.

Benim issiz olmam, esimin de o sirada düzen kuruyor olmasi yani onun durumunun da kesinlik kazanmamasi, maasinin da az olmasi vs ailenin sundugu sebepler arasindaydi. Bana bunlari esim söyledi.
Nikahtan kisa bir süre sonra ben is buldum ve tam hayal ettigimiz gibi bir düzenimiz oldu aslinda.
Biraz süre gectikten sonra ailesiyle bu durumu paylasti. O söyleyene kadar ben ailesiyle kiz arkadasiymis gibi tanistim. Yüz yüze bana cok iyi davrandilar. Evlendigimizi ögrendiklerinde ben acikcasi bir özür ve tebrik bekledim. Bunlar olmadi.

Bu sürecte nikahimizi saklamak durumunda oldugumuz icin ne instagrama foto, kutlama vs hicbir sey yapamadik.
Ailesi ögrenince dügün ister misiniz vs diye de sormamis.

Bana su an nazik davraniyorlar fakat ben hem esimin ailesine beni bastan istemedikleri icin hem de esime evlendigimizi saklayip beni zor duruma düsürdügü icin kirginim.

Bu kirginlik gecmiyor ne yapabilirim? Baska kücük olaylar da var ama lütfen benimle empati yapin. Beni basta istemeyen, benim ihtiyacim varken bana sirtlarini dönen insanlara neden güveneyim? Bana ihtiyaclari olsa onlara neden yardim edeyim? Allah düsürmesin ama onlara güvenmem icin benim onlara tekrar ihtiyacimin olmasi ve bana yardim ettiklerini görmem gerekmez mi?
Her yaptiklari batiyor. Her seylerinde kötü niyet ariyorum.

Su an kizim vs diyorlar ama hic inandirici gelmiyorlar. Yani bastan bizi destekleseler mükemmel bir hayatimiz, aile yapimiz olacakken comak sokuldu…
Istenmeyen gelin oldugumu unutamiyorum.
anladığım kadarıyla gizli gizli evlenmişsiniz onların onayını almadan sonra bana düğün ister misiniz diye sormadılar diyorsunuz. Asıl ben aile olarak kırılırıdm. Ne isteme ne bir şey olmuş çat biz evlendik. Oğlumun böylr yapmasını koşul ne olursa olsun istemezdim

Burada eşte hatalı neden söylemezsin ki ailene?
Ama işte insanlar evlatlarını daha kolay affediyorlar olan karşı tarafa oluyor.
Kendi başımda düşünüyorum çok kırılırdım ve bir açıklama beklerdim bir de gidip özür dileyeceğim,dileyeceğim ama ne için ?

Eş isin kolayina kacmis. Ailesinin karsisina gecip kararini aciklamak, gelecek tepkileri goguslemek, kararindan vazgeçmeyecegini belirtip yanimizda olun demek icin efor sarfetmesi gerekiyordu. Hic risk ve sorumlulk almadan hem evlendi hemde ailesiyle arasini duzeltti.

Empati kurdugumda da ozur bekleyen taraf anne-babadir yani. Sevilmeyen akraba gibi nikaha cagirilmamisim. Asiri kirici

X