Istenmeyen gelin onu istemeyen kayinlarini affetmeli mi

Aile cocuklarini affediyor. Ben de o sekilde affedilmis oluyorum onlarin gözlerinde.
Ben nasil affedecegim, onlari nasil aile olarak görebilirim sorun burda.

Esimin hatali oldugu hem esim tarafindan hem aile hem ben herkes kabul ediyoruz. Saklamak büyük bir yanlisti ama bu benim kararim degildi.
Kendi hayatınızla ilgili, bu kadar önemsediğiniz bir kararı neden karşı tarafa bıraktınız madem?

Ya ailene söylersin ya da bu iş biter, ben saklı gizli evlenemem deseydiniz eşiniz de tamam söyleyeceğim deyip söylemeseydi haklı olabilirdiniz ama hem saklamasına ses etmeyip hem de evlendikten sonra bunu sorun etmeniz komik.

Eminim eşinizin ailesi için onları affedip affetmemeniz çok önemli değildir. Kendinizi bu kadar önemsemezseniz hayat daha kolay ilerler.

Umarım karşılarına geçip ben sizden bir özür bekledim-bekliyorum dememişsindir.

Ayrıca kaç yıldır aynı evde yaşıyormuşsunuz. Nasıl bir düzen kuramadınız onca yıl? Hadi onu da geçtim madem bunca zaman aynı evde yaşadınız, sizin okulunuzun bitip döneceğiniz belliydi son noktaya gelmeden biz işlerimizi hallettik bu yıl evlenmek istiyoruz diye çıksaydınız ailelerinizin karşısına. Kendinizi haklı çıkarmak için bazı noktaları eğip büküyor olabilir misiniz?

Aile cocuklarini affediyor. Ben de o sekilde affedilmis oluyorum onlarin gözlerinde.

Esimin hatali oldugu hem esim tarafindan hem aile hem ben herkes kabul ediyoruz. Saklamak büyük bir yanlisti ama bu benim kararim degildi.
Neyi affedeceksiniz, halen ne yaptılar size kimse anlamıyor. Oğullarını in Kız arkadaşıyken istemek zorunda değiller ki, yani istediklerini gösteren hareketler ne olabilirdi, yalnızdım diyorsunuz, ne yapmaları gerekirdi ki? Siz herkesi yok sayıp gizlice evlenmişsiniz. Hataları varsa da hepsini silip götürmüş bu. Evladım gizlice evlense daha sert tepkiler verirdim. Allah korusun. Bence bu alınganlıkları bırakıp hayatınıza bakın. İlişkilerinizi normalize edin. Hem hatanın büyüğünü işleyip hem de düğünler, özürler bekleme hakkınız yok malesef.

Affetmesinler de cocuklarindan mi olsunlar?
Onlar cocuklari oldugu icin ve endiseleri bosa ciktigi beni de taniyinca düzgün biri oldugumu fark ettikleri icin bir sey demiyorlar.

Sorum ben onlari nasil affedecegim? Ben reddedildim, istenmedim. Benimle de empati yapar misiniz lütfen?

Herkes birbirini affedip aile olmaya calisiyor neticede. Ben affedemiyorum ama.

Ablacım sana ne yanlışları oldu ki affediceksin? Adamlara yalan söyleyip evlenmissiniz, tanışmaya gidip yalan söylemeye devam etmişsiniz ezip geçmissiniz. Sizi adam yerine koyup eve alıyorlarsa şükredin.

Onlar cocuklari oldugu icin ve endiseleri bosa ciktigi beni de taniyinca düzgün biri oldugumu fark ettikleri icin bir sey demiyorlar.

Sorum ben onlari nasil affedecegim? Ben reddedildim, istenmedim. Benimle de empati yapar misiniz lütfen?

Ayy affetmeyin o zaman.
Siz görüşmezsiniz, eşiniz ailesiyle görüşür. Ortada sorun da kalmaz

Senin haklı olduğun bir konu yok.
Senin öyle ben nasıl affedeceğim deme hakkın yok.
Asıl sen ve kocan özür dilemelisin.

E haklılar seni ve evliliğinizi istememekte.

Hayir tabii ki ama iyi ki evlenmissiniz biz bosa endiselenmisiz diyebilirlerdi.

Siz daha yola cikarken kendinize guvenmemissiniz ki ailesi boyle desin.
Saklamak yerine arkasinda dursaydiniz aldiginiz kararin mesela ordan burda gizlemek zorunda da kalmazdiniz. Cocukca yaptiginiz seyin özrünü mü alacaginizi saniyorsunuz.

Istememe nedenleri de maddiyat ve düzenle alakaliymis siiznle alakasi bile yok gorunuyor. Asil beni esimin ailesi pek istemiyordu. (Kültür, memleket meselesi ustelik) 🙃
Yine de kimseden gizli sakli iş yapmadik eşim seviyorum evlenecegim dedi şu gün evleniyoruz haberiniz olsun bitti. Dugunumuzu de ailesi yapsin diye beklemedik, kimseden de saklanmadik. Hatalar saklanır cunku.

Ailenin istememesi bu sekilde davranmanizi normal yapmiyor. Esinizi affettiyseniz ailesini de edebilrisiniz.

Esimle 2 sene önce düğünsüz nişansiz pat diye evlendik.

Yurt disinda yasiyorduk. Benim okulum bitmisti. Is bulma süremde is bulamadigim icin türkiyeye geri dönmek zorundaydim. Bunu önlemek adina esim yeni ise basladigi ve onun vizesinden yararlanmak icin ve türkiyeye geri dönersem de geri bu ülkeye dönmem cok zor olacagi icin evlendik. Esim bunu ailesiyle ailesi istemedi. Benim ailem onayladi.

Benim issiz olmam, esimin de o sirada düzen kuruyor olmasi yani onun durumunun da kesinlik kazanmamasi, maasinin da az olmasi vs ailenin sundugu sebepler arasindaydi. Bana bunlari esim söyledi.
Nikahtan kisa bir süre sonra ben is buldum ve tam hayal ettigimiz gibi bir düzenimiz oldu aslinda.
Biraz süre gectikten sonra ailesiyle bu durumu paylasti. O söyleyene kadar ben ailesiyle kiz arkadasiymis gibi tanistim. Yüz yüze bana cok iyi davrandilar. Evlendigimizi ögrendiklerinde ben acikcasi bir özür ve tebrik bekledim. Bunlar olmadi.

Bu sürecte nikahimizi saklamak durumunda oldugumuz icin ne instagrama foto, kutlama vs hicbir sey yapamadik.
Ailesi ögrenince dügün ister misiniz vs diye de sormamis.

Bana su an nazik davraniyorlar fakat ben hem esimin ailesine beni bastan istemedikleri icin hem de esime evlendigimizi saklayip beni zor duruma düsürdügü icin kirginim.

Bu kirginlik gecmiyor ne yapabilirim? Baska kücük olaylar da var ama lütfen benimle empati yapin. Beni basta istemeyen, benim ihtiyacim varken bana sirtlarini dönen insanlara neden güveneyim? Bana ihtiyaclari olsa onlara neden yardim edeyim? Allah düsürmesin ama onlara güvenmem icin benim onlara tekrar ihtiyacimin olmasi ve bana yardim ettiklerini görmem gerekmez mi?
Her yaptiklari batiyor. Her seylerinde kötü niyet ariyorum.

Su an kizim vs diyorlar ama hic inandirici gelmiyorlar. Yani bastan bizi destekleseler mükemmel bir hayatimiz, aile yapimiz olacakken comak sokuldu…
Istenmeyen gelin oldugumu unutamiyorum.
Haksizsiniz oğlum benden habersiz düğün yapacak ben sonra o kızı el bebek gül bebek hemen sahiplenecegim yok öyle bir dünya malesef . Birazcık empati lütfen

Yurt disinda yasiyorduk. Benim okulum bitmisti. Is bulma süremde is bulamadigim icin türkiyeye geri dönmek zorundaydim. Bunu önlemek adina esim yeni ise basladigi ve onun vizesinden yararlanmak icin ve türkiyeye geri dönersem de geri bu ülkeye dönmem cok zor olacagi icin evlendik. Esim bunu ailesiyle ailesi istemedi. Benim ailem onayladi.

Benim issiz olmam, esimin de o sirada düzen kuruyor olmasi yani onun durumunun da kesinlik kazanmamasi, maasinin da az olmasi vs ailenin sundugu sebepler arasindaydi. Bana bunlari esim söyledi.
Nikahtan kisa bir süre sonra ben is buldum ve tam hayal ettigimiz gibi bir düzenimiz oldu aslinda.
Biraz süre gectikten sonra ailesiyle bu durumu paylasti. O söyleyene kadar ben ailesiyle kiz arkadasiymis gibi tanistim. Yüz yüze bana cok iyi davrandilar. Evlendigimizi ögrendiklerinde ben acikcasi bir özür ve tebrik bekledim. Bunlar olmadi.

Bu sürecte nikahimizi saklamak durumunda oldugumuz icin ne instagrama foto, kutlama vs hicbir sey yapamadik.

Bana su an nazik davraniyorlar fakat ben hem esimin ailesine beni bastan istemedikleri icin hem de esime evlendigimizi saklayip beni zor duruma düsürdügü icin kirginim.

Bu kirginlik gecmiyor ne yapabilirim? Baska kücük olaylar da var ama lütfen benimle empati yapin. Beni basta istemeyen, benim ihtiyacim varken bana sirtlarini dönen insanlara neden güveneyim? Bana ihtiyaclari olsa onlara neden yardim edeyim? Allah düsürmesin ama onlara güvenmem icin benim onlara tekrar ihtiyacimin olmasi ve bana yardim ettiklerini görmem gerekmez mi?

Su an kizim vs diyorlar ama hic inandirici gelmiyorlar. Yani bastan bizi destekleseler mükemmel bir hayatimiz, aile yapimiz olacakken comak sokuldu…
Ablacım sen ülkeyi istememişsin ama bak ülke sana küsüyor mu 😂 şaka bir tarafa aileye hak verdim. Benim de çocuğum bu şekilde evlense ki olay senle alakalı değil - başka bir gelin adayı da olsa - aynı tepkiyi verirdim

Evlilik zamaninizi dogru bulmadilar ve evlenmemize karsi cikmadilar evet.
Ama bizim evlenmememiz benim trye dönmek zorunda olmam ve hayatlarimizin ayrilmasi anlamina geliyor.
Bu sürede biz zaten birkac yildir birlikte yasiyorduk. Bana ihtiyacim oldugunda yardim edilmemesi, sen olmasaydin ne yapacaksa onu yapsin demesi istememek degil mi?

O bu ülkeye benim icin geldi. Biz buraya tasinmayi ve birlikte hayal ettik ve planladik. Benim trye geri postalanmam mi mantikli olan?
Senin için geliyor senden önce yerlesebiliyor. Evlenirken gizleyen adam gelirken mi senin için geldiğini söyleyecek. Her halükarda haksizsiniz. Türkiye'ye postalanmaniz ailesinin neden umurunda olsun.

Eski konunda da yazıyor.

Asıl şuan kocan diyerek yanında tuttuğun kişi seni hayat arkadaşı olarak görmemiş, ailesiyle tanıştırmamış. Büyük ihtimal senin vize sıkıntın olmasa asla senle evlenmeyecekti. Seni ailesiyle sevgiliyken yıllarca tanıştırmamış, evlenmişsin senle evli olduğunu saklamış. Baştan düzgün olmayan bir ilişkin varmış.

Buradan bakınca sen sanki ülkeden gitmemek için adamın vizesinden yararlanmak için adamı kullanarak evlenmişsin gibi duruyor. İşin yok gücün yok evlenmeye kalkmışsın.

Kimse evladı işini gücünü oturtmadan hayatını yaşamadan evlensin istemez. Aklı başında insanda işini gücünü toparlamadan böyle koştue koştur evlenmez.

Hem keyfince sevgili hayatı yaşa, şak habersiz evlen, modern modern takıl. Sonra her yaptıkları batıyor de. Ne kadar ayıp bir şey bu. Kollarına bilezikler altınlarda beklemişsindir.

Senin ailen sana demedi mi? Bu şekilde evlilik mi olur, ülkeye geri dön sonra gidersin, düzenin yok birikimin yok diye. Ailen bile çok ilginç.

Sizin şahsınızla bir dertleri olmamış ki.
Insanlar haklı sebeplerle çocuklarını düşünüp evlenmesini istememiş.
Gizli saklı iki sene evli kalıp sizi ailesiyle kız arkadas gibi tanıştıran eşinizi affettiyseniz ailesini affetmeme gibi bir durumunuz olmaması lazım.

Hayir tabii ki ama iyi ki evlenmissiniz biz bosa endiselenmisiz diyebilirlerdi.

Niye desinler? Onların gözünde oğullarıyla yillarca ayni evde kalan, kağıt kürek için yalan dolap çevirip, kene gibi yapışan bir kadinsin.
Bunları yazarken bile irkildim ama tanidiğim en modern türk ailesi bile yillarca ayni evde yaşayan kadina düğün yapmiyorlar (linç istemiyorum, kendimde yıllarca beraber yaşayıp bebek yola çıkınca evlendim)

İstenmeyen gelin değilsiniz ki siz. Aile çocuklarının evlenmesini istememiş çünkü bu sorumluluğu almaya hazır görmemiş. Yani burada konu siz değilsiniz kendi oğulları. Ayrıca gizli saklı evlenen bir çifte göre iyi bile muamele görmüşsünüz. Çok daha büyük tepki verebilirlerdi ki haklılar, dua edin yüzünüze karşı nezaket gösteriyorlar. Ben çok kırılırdım

X