Istenmeyen gelin onu istemeyen kayinlarini affetmeli mi

Ailesinin sebepleri oldukça mantıklı. Size hiçbir şey yansımamış olmaları da ne kadar olgun olduklarını gösterir. Baştan beni istemediler demiş bir de düğün teklifi beklemişsiniz. Adamların oğlu seninle resmen senin işin görülsün diye apar topar herkesi yok sayıp evlenmiş. Peki (gelin olarak) baştan koşulsuz kabul beklerken siz kayinvalide ve kayinpzder olarak onları nikahiniza davet ettiniz mi? Yaşadıklarından haberiniz vardi değil mi? Ayrıca size düğün yapmak zorunda değil kimse ya. Bu kafadan çıkın artık. Tek başına evlenecek kadar bireysel, kafasına buyruk ancak düğünü kp ve kvden bekleyecek kadar geleneksel. Ne güzel kafan var senin öyle. Adamlar kibar davrandıkça kendinde bu yüzsüzlüğü hak görmüşsun.

Esim benim istedigim her seyi yapiyor. Mutlu olmak icin her seyi istemeyi deniyorum. Tatil, mücevher vs.
Ama bunlarin hicbiri beni mutlu etmiyor.
Cünkü zamani geri döndürüp ailesine üstteki yorumlardaki gibi rest cekemez. Su an dügün yapalim dedi ama bu da üstteki yorumlarda da dalga konusu oldugu gibi gülünc olacagindan ben istemedim.
Yani genel olarak bir olanlari unutamama halindeyim. Dalga geciyorsunuz ama ben bu durumdan rahatsiz oldugum icin size sormak istedim. Amacim arsizlik yapmak degil.
Allah eşinize yardım etsin demek geldi içimden. Bana hem sadece kendini düşünen biri olduğunuz ve hiç bir şeyden memnun olmadığınız izlenimi geçti.

Senin kendi ailen bile nişansız düğünsüz başından atmış, böyle evlenmene razı olmuşlar farkında mısın? Sanki kendi ailen ve kocan sana shaip çıkmışlar değer vermişler. Bir kaynananın değer vermemesi kalmış.

Senin ailenin yerinde başka aile olsa, sırf kızının keyfi için kendileri nişanı düğünü ayarlar, kayın ailesiyle görüşür arayı yapardı.
👍👏👏👏👏👏👏

Dogru. Peki ben ne yapmaliyim sizce? Bu kederle yasamaya devam mi etmeliyim yoksa bosanip yeni bir sayfa mi acmaliyim?
Kuzum grının bile 50 tonu var, "ya hep ya hiç"çisin galiba🙄Çok köşeli olma boyle, ergen gibisin kusura bakma da:/

İnsanları resmen ezip geçmişsiniz. Üzerine sizin aileniz karşı tarafdan gizli olmasına onay vermiş. Kafanıza göre hareket etmişsiniz ben olsam asla konuşmazdım size yine nazik davranıyorlarmış. Yangından mal mı kaçırıyordunuz biraz daha bekleseydiniz keşke. Hadi beklemediz hatanızı kabul etmek yerine üstüne bir de yukarıda yazdıklarıınız saka sanırım. Kafanıza göre hareket etmişsiniz üstüne bir de özür ve düğün istiyorsunuz. Özür dilemesi gereken sizsiniz farkında mısınız daha doğrusu eşiniz ve siz.

Neresine güvendin Allah aşkina yazmayayım diyorum ama adam seni ailesiyle taniştırmamiş, hiçbir adim atmamış vizen bitti diye apar topar bir nikah yapmış. Vizen bitmeseydi bu adam sence evlenecek miydi🙄ailesine de dümdüz aylarca yalan söylemis, boyle bir insana nasıl guven olur🤐🤐🤐
Evet çenesini yormamış, emek vermemiş, sabırla anlatmamış, kızı savunmamış, kolayına kaçmış. Ammaaa, kızımız da aynı, hemen, bosanayım mı diyor, yine sabır yok, emek yok, cok uygunsunuz konu sahıbı, bosanıp baskalarının da basını sıkıntıya sokmayın:))

Esimle 2 sene önce düğünsüz nişansiz pat diye evlendik.

Yurt disinda yasiyorduk. Benim okulum bitmisti. Is bulma süremde is bulamadigim icin türkiyeye geri dönmek zorundaydim. Bunu önlemek adina esim yeni ise basladigi ve onun vizesinden yararlanmak icin ve türkiyeye geri dönersem de geri bu ülkeye dönmem cok zor olacagi icin evlendik. Esim bunu ailesiyle ailesi istemedi. Benim ailem onayladi.

Benim issiz olmam, esimin de o sirada düzen kuruyor olmasi yani onun durumunun da kesinlik kazanmamasi, maasinin da az olmasi vs ailenin sundugu sebepler arasindaydi. Bana bunlari esim söyledi.
Nikahtan kisa bir süre sonra ben is buldum ve tam hayal ettigimiz gibi bir düzenimiz oldu aslinda.
Biraz süre gectikten sonra ailesiyle bu durumu paylasti. O söyleyene kadar ben ailesiyle kiz arkadasiymis gibi tanistim. Yüz yüze bana cok iyi davrandilar. Evlendigimizi ögrendiklerinde ben acikcasi bir özür ve tebrik bekledim. Bunlar olmadi.

Bu sürecte nikahimizi saklamak durumunda oldugumuz icin ne instagrama foto, kutlama vs hicbir sey yapamadik.
Ailesi ögrenince dügün ister misiniz vs diye de sormamis.

Bana su an nazik davraniyorlar fakat ben hem esimin ailesine beni bastan istemedikleri icin hem de esime evlendigimizi saklayip beni zor duruma düsürdügü icin kirginim.

Bu kirginlik gecmiyor ne yapabilirim? Baska kücük olaylar da var ama lütfen benimle empati yapin. Beni basta istemeyen, benim ihtiyacim varken bana sirtlarini dönen insanlara neden güveneyim? Bana ihtiyaclari olsa onlara neden yardim edeyim? Allah düsürmesin ama onlara güvenmem icin benim onlara tekrar ihtiyacimin olmasi ve bana yardim ettiklerini görmem gerekmez mi?
Her yaptiklari batiyor. Her seylerinde kötü niyet ariyorum.

Su an kizim vs diyorlar ama hic inandirici gelmiyorlar. Yani bastan bizi destekleseler mükemmel bir hayatimiz, aile yapimiz olacakken comak sokuldu…
Istenmeyen gelin oldugumu unutamiyorum.
İstenmemek değil mantık olabilirmi? Farkındaysanız olaylar normal sürecinde geçmemiş. Eşinizin ailesi tepki göstermekte haklı olabilir. Herkes kabul edecek diye bir kural yok. Anlayışlı olmak lazım.

Ailesinin sebepleri oldukça mantıklı. Size hiçbir şey yansımamış olmaları da ne kadar olgun olduklarını gösterir. Baştan beni istemediler demiş bir de düğün teklifi beklemişsiniz. Adamların oğlu seninle resmen senin işin görülsün diye apar topar herkesi yok sayıp evlenmiş. Peki (gelin olarak) baştan koşulsuz kabul beklerken siz kayinvalide ve kayinpzder olarak onları nikahiniza davet ettiniz mi? Yaşadıklarından haberiniz vardi değil mi? Ayrıca size düğün yapmak zorunda değil kimse ya. Bu kafadan çıkın artık. Tek başına evlenecek kadar bireysel, kafasına buyruk ancak düğünü kp ve kvden bekleyecek kadar geleneksel. Ne güzel kafan var senin öyle. Adamlar kibar davrandıkça kendinde bu yüzsüzlüğü hak görmüşsun.
Hem işimi gördürmek için nikahı gizli bastırtır, hem de düğünü yaptırtır, bir de burunlarını sürterim özür dilettiririm demiş. Şimdi de iyilermiş ama yetmiyormuş, çünki burunlarını sürtemedigi içinde kalmış, boşanayım mı, vizeyi kaptım ama yetmez, çocukları elimde rehin, hepsini yapmak zorundalar yoksa yüzünü göstermem diyor 🙄Allahım sen şu mazlum aileyi kurtar tez vakitte yarabbi🤲🤲🤲Kimsenin ocagına böylesini düşürme kurban olduğum Allah🤲🤲🤲

Hem işimi gördürmek için nikahı gizli bastırtır, hem de düğünü yaptırtır, bir de burunlarını sürterim özür dilettiririm demiş. Şimdi de iyilermiş ama yetmiyormuş, çünki burunlarını sürtemedigi içinde kalmış, boşanayım mı, vizeyi kaptım ama yetmez, çocukları elimde rehin, hepsini yapmak zorundalar yoksa yüzünü göstermem diyor 🙄Allahım sen şu mazlum aileyi kurtar tez vakitte yarabbi🤲🤲🤲Kimsenin ocagına böylesini düşürme kurban olduğum Allah🤲🤲🤲
Hem iki kafadar el ele verip kafanıza göre iş yapacaksınız hem de insanların burnunu sürtmeye kalkacaksın. Kız seni yerler.

Aman yarabbi bu nasil bir kindir
Kayin ailenin sana yaptigi hicbir terslik yok
Terslik senin kalbinde
Esinin ailesi kotu insanlar olsa kimbilir nasil bir iskence edersin insanlara
Yapmadigin halin buysa
Bide ne yapayim bosanayim mi diye soruyorsun
Umarim esinin gozu acilir da kendine gidip modern jennifer falan bulur
Sen tum köyü dagitacak bir tipsin
Düsman basina

Aman yarabbi bu nasil bir kindir
Kayin ailenin sana yaptigi hicbir terslik yok
Terslik senin kalbinde