Istenmeyen gelin onu istemeyen kayinlarini affetmeli mi

Özür neden bedava ya? Bizden habersiz evlendiğiniz için özür dileriz mi diyecekler ahahhahah.
Hahaha hayir ya dusunsene simdi 2 yillik gelini ailesinden istemeye mi gidecekler, bohca mi goturecekler, kina mi yakacaklar
Kucaklarinda bebekle gelmediklerine dua ediyolardir

Eş isin kolayina kacmis. Ailesinin karsisina gecip kararini aciklamak, gelecek tepkileri goguslemek, kararindan vazgeçmeyecegini belirtip yanimizda olun demek icin efor sarfetmesi gerekiyordu. Hic risk ve sorumlulk almadan hem evlendi hemde ailesiyle arasini duzeltti.

Empati kurdugumda da ozur bekleyen taraf anne-babadir yani. Sevilmeyen akraba gibi nikaha cagirilmamisim. Asiri kirici
Dogru. Peki ben ne yapmaliyim sizce? Bu kederle yasamaya devam mi etmeliyim yoksa bosanip yeni bir sayfa mi acmaliyim?

Fena olmaz aslinda. Kina yakip, yüksek yüksek tepelere söylerler. Amaç iki göbek atmak :KK66:

Ben gelenekci bi insan degilim.kendimde cogu seyi yapmadim vaktinde, sevmiyorum cunku. Ancak evlilik arefesinde yapilan herseyin kendi içinde mantikli bi sebebi var. Su an dugun icin bi sebepnkalmamis ki. Inanin anlayamadim ben

Konu sahibi bu arada asil ozur beklemen gereken kisi eşin.

Benim bakis acim sunu diyor; eşinin deger verdigi kadin/erkek kayin aile tarafindan el ustunde tutuluyor.

Burada ne manyak gelinler okuduk kayin ailesine kok sokturen, hatali oldugunu anlatmak icin 40 akilli biraraya gelip laf anlatamadigimiz gelinler oldu ama kayin aile zılgıtı yeyip oturuyordu, neden cunku eşleri el üstünde tutuyordu da ondan.

Neden damatlar gelinlerden daha cok seviliyor saniyorsunuz? Cunku kadinlar olarak biz, esimize verdigimiz degeri ailemizin gozune gozune sokma konusunda basariliyiz. Insanlar tiksindikleri damatlarina dahi git ote diyemiyor.

Ama gelinler olarak bunu yasayamiyorsak suclu sadece eslerimiz. Yani o dugunu size yapmadılarsa bu esinizin kabahati kayin ailenizin degil. Zamaninda sizi saklamak yerine, ben bu kizi seviyorum ve zor durumda vizesinden olacak o yuzden biz simdi evleniyoruz, yaza da Tr'ye geleceğiz dugun hazirliklarina baslayin diyecekti, bitti gitti.

Ikinci olarak siz de cok hatalisiniz, kendinizi "saklanan" kisi yerine koymayi nasil sindirdiniz ki en bastan, su an kayin aileden ozur beklemek yapacaginiz en son sey, siz once esinizin size verdigi degeri bir tartin bana kalirsa.

Dogru. Peki ben ne yapmaliyim sizce? Bu kederle yasamaya devam mi etmeliyim yoksa bosanip yeni bir sayfa mi acmaliyim?
Neyin kederindesiniz şu anda? Her şeye rağmen adamın ailesi kabullenmiş ve düzgün davranıyolarmış. Eşinizle bir problemden de söz etmemişsiniz. Sorun ne? Düğün dernek olmaması mı?

Bosanin diyemem
Esinizle konusun derim. Asil sebep o
Esim benim istedigim her seyi yapiyor. Mutlu olmak icin her seyi istemeyi deniyorum. Tatil, mücevher vs.
Ama bunlarin hicbiri beni mutlu etmiyor.
Cünkü zamani geri döndürüp ailesine üstteki yorumlardaki gibi rest cekemez. Su an dügün yapalim dedi ama bu da üstteki yorumlarda da dalga konusu oldugu gibi gülünc olacagindan ben istemedim.
Yani genel olarak bir olanlari unutamama halindeyim. Dalga geciyorsunuz ama ben bu durumdan rahatsiz oldugum icin size sormak istedim. Amacim arsizlik yapmak degil.

Sizi eşiniz istemiş,siz de eşinizi istemişsiniz evlenmişsiniz. Neden birilerinden kabul ve tebrik beklediğinizi anlayamıyorum. Kabul ve tebrik bekleyen insan sizin gibi evlenmez,geleneksel usüllere uyar öyle evlenir. Baştan yanlış başlayıp sonra doğruya çeviremezsiniz. Madem böyle başladınız böyle de devam edin kimseyi germeyin,kendinizi de kimseyi affetmek zorunda hissetmeyin çünkü onların umrunda da değilsiniz belli ki. Sadece eşinizin umrunda olun,öyle de devam edin bence

Ben gelenekci bi insan degilim.kendimde cogu seyi yapmadim vaktinde, sevmiyorum cunku. Ancak evlilik arefesinde yapilan herseyin kendi içinde mantikli bi sebebi var. Su an dugun icin bi sebepnkalmamis ki. Inanin anlayamadim ben

Bende yapmadim, hatta hiçbir kurala uymadim.
Benimde kücük bir oğlum var ve bana cekerse kesinlikle saçma sapan şeyler yapacak. Genetiği buna yatkin :KK66:
Ben anne olarak fazla abartmazdim. Geline ve oğluma okkali lafi sokar ama peşine küçük bir dügün yapardım.
Gelin için değil bunu kendim ve eşim için yapardım.
Bazen büyük olarak alttan almak gerekli diye düşünüyorum.
Ölümlü dünya. Gençler sacmalamiş ama hayatin tadi tamda böyle çıkıyor.

eski mesajlarınıza baktim da, esiniz ailesinin tek çocuguymus.
onların da yazik ne cok hevesleri vardir biricik ogullari icin. siz de onlarin hayalini baltalamissiniz.
yani karsilikli bir hayal kırıklığı var.
eşinin korkakligi hem sizde hem ailesinde ne cok yaralar acmis. konuda halinden memnun, keyfinde tek kisi var o da eş kişisi

Benimde kücük bir oğlum var ve bana cekerse kesinlikle saçma sapan şeyler yapacak. Genetiği buna yatkin :KK66:
Ben anne olarak fazla abartmazdim. Geline ve oğluma okkali lafi sokar ama peşine küçük bir dügün yapardım.
Ama şuan da zaten kayınailenin yaptığı bişey yokmuş ki.Demek ki benim gibi gönül koyup sizin gibi laf felan soksalar neler olurdu bilemiyorum ☺️

Konu sahibinin kayınvalidesi ona okkalı laflar soksa hastanede 8 tane serum aynı anda alırdı bu drama queenlikle. Feriha gibi orda burda bayılırdı kocası yerlerden toplardı.

Ama şuan da zaten kayınailenin yaptığı bişey yokmuş ki.Demek ki benim gibi gönül koyup sizin gibi laf felan soksalar neler olurdu bilemiyorum ☺️

Ignor çekiyorlar. Yok sayıyorlar. En büyük ceza bu değilmi?
Ben konusahibi ve eşini hala hakli bulmuyorum ama benim tosbili su icmeye kalkti ve söyle bi baktım. Bu kici bezli birgün aşik olcak, evlencek... Vallah damacanayi bile sevse ben düğün yapardim. Tosbili ve damacanasi mutlu olsun yeter derdim. Emotional oldum;(

Onlar o koşullarda oğlanın evlenmesine karşı çıkmış siz de onlara evlenirken haber vermemissiniz. Şu durumda size çok iyi davraniyorlarsa geçmişi unutup geleceğe bakmak istiyorlardır. Sonuçta ortada şahsınıza yapılmış bir tepki yok alt tarafı oğlum daha erken demişler. Yanılmış bile olsalar nereden bileceklerdi ki? Bence siz de kayinlar gibi yapın normal davranın. Zamanla ilişkiniz iyi olur.

Ignor çekiyorlar. Yok sayıyorlar. En büyük ceza bu değilmi?
Ben konusahibi ve eşini hala hakli bulmuyorum ama benim tosbili su icmeye kalkti ve söyle bi baktım. Bu kici bezli birgün aşik olcak, evlencek... Vallah damacanayi bile sevse ben düğün yapardim. Tosbili ve damacanasi mutlu olsun yeter derdim. Emotional oldum;(
Yok sayıyorlar kısmını görmedim ilk mesajında şuan kibar davranıyorlar yazmış.
Tabi ki mutlu olsunlar yeter denilir ama tek çocuğum var Allah bağışlasın ne yalan söyleyeyim ben kırılırdım.
Hani bana sıkıntılarını anlatırlar yine de olmaz derim gider gizli evlenirler anlarım ama beni yok sayıp bir de evlendikten sonra hala arkadaş olarak tanıştırılırsa valla baya kırılır,küser,alınır baya birşey olurdum.

Esimle 2 sene önce düğünsüz nişansiz pat diye evlendik.

Yurt disinda yasiyorduk. Benim okulum bitmisti. Is bulma süremde is bulamadigim icin türkiyeye geri dönmek zorundaydim. Bunu önlemek adina esim yeni ise basladigi ve onun vizesinden yararlanmak icin ve türkiyeye geri dönersem de geri bu ülkeye dönmem cok zor olacagi icin evlendik. Esim bunu ailesiyle ailesi istemedi. Benim ailem onayladi.

Benim issiz olmam, esimin de o sirada düzen kuruyor olmasi yani onun durumunun da kesinlik kazanmamasi, maasinin da az olmasi vs ailenin sundugu sebepler arasindaydi. Bana bunlari esim söyledi.
Nikahtan kisa bir süre sonra ben is buldum ve tam hayal ettigimiz gibi bir düzenimiz oldu aslinda.
Biraz süre gectikten sonra ailesiyle bu durumu paylasti. O söyleyene kadar ben ailesiyle kiz arkadasiymis gibi tanistim. Yüz yüze bana cok iyi davrandilar. Evlendigimizi ögrendiklerinde ben acikcasi bir özür ve tebrik bekledim. Bunlar olmadi.

Bu sürecte nikahimizi saklamak durumunda oldugumuz icin ne instagrama foto, kutlama vs hicbir sey yapamadik.
Ailesi ögrenince dügün ister misiniz vs diye de sormamis.

Bana su an nazik davraniyorlar fakat ben hem esimin ailesine beni bastan istemedikleri icin hem de esime evlendigimizi saklayip beni zor duruma düsürdügü icin kirginim.

Bu kirginlik gecmiyor ne yapabilirim? Baska kücük olaylar da var ama lütfen benimle empati yapin. Beni basta istemeyen, benim ihtiyacim varken bana sirtlarini dönen insanlara neden güveneyim? Bana ihtiyaclari olsa onlara neden yardim edeyim? Allah düsürmesin ama onlara güvenmem icin benim onlara tekrar ihtiyacimin olmasi ve bana yardim ettiklerini görmem gerekmez mi?
Her yaptiklari batiyor. Her seylerinde kötü niyet ariyorum.

Su an kizim vs diyorlar ama hic inandirici gelmiyorlar. Yani bastan bizi destekleseler mükemmel bir hayatimiz, aile yapimiz olacakken comak sokuldu…
Istenmeyen gelin oldugumu unutamiyorum.
İnsanlara demeden gizlice evlenmişsinizntam olarak sizin özür dileme biz gerekiyor. Hangi kafadasınız anlayamadım. Bir de nasıl davranaıyorlarmış. İşte haketmeyene iyi olunca bu oluyor. Maaşın az oğlum tam düzenin yok elin bollaşınca evlen diyebilirler ayrıca. Bu kız kötü evlenme dememişler neye alındınız onu da anlamadım

X