İşten sonra eve gitmeden kahve kaçamağı...

Eşiniz evde mi oluyor siz kahve molası vermeden eve varınca? Ondan rica etseniz 15 20 dk balkonda oturup kendi yaptığınız türk kahvesini içseniz olur mu? Bir de sigarayı lütfen kendiniz için bırakmaya çalışın, sigaradan belli bir süre ayrı kalmak da stresinize stres katıyordur. Bağımlılıkların hiçbir türlüsü iyi değil. Bu arada azarcı müdürünüzün ebesine de selam göndereyim. Bu kadar yoğun çalışan birini bile yetersiz görüyor haspam.

Ben bekarım, ailemle yaşıyorum. Eve geldiğimde yemek vs hazır oluyor zaten ben sadece yatıp kitap okurum, müzik dinlerim, film izlerim vs bazen yabancı dil çalışırım.

Sigarayı bırakmayı çok istiyorum, kronik bir öksürük yaptı bende ve dişlerime çok zarar verdi. Yine de istemiyorum sanki şu an değil gibi, güzel bir manzara görünce bile "Off burda ne sigara içilir" diyorum :) Belki ilerleyen zamanlarda.

Müdürümü severim aslında ama gerçekten 1 dakika durmadan çalışıyorum ve zor bir meslek icraa ediyorum ama taktir edilmediğimde gerçekten kötü hissediyorum.

Son yazdığın cümle herşeyi özetliyor Donya, hayır yetmiyor ne acı.
Sen bana özelden adres at ben sana termos hediye almak istiyorum benim yerime de haftada birkaç gün kahve iç lütfen ben yapamıyorum sen benim yerime yap

Maalesef memleketin hali içler acısı
En büyük zevkim kitaptır, emekli oldum şimdi istediğim kitaba gömülebilirim hayalim vardı hep, geçen hafta iki kitap sipariş ettim 450 lira ödedim, ufacık şeyler bile insanın burnundan geliyor. Tamamlamayı hedeflediğim kitapların listesi 30 bin civarı tutuyor .... hey güzel memleketim ....
Çok şey konuşası geliyor insanın ama neye yarar bilmiyorum. Sabahın köründen akşama kadar çalışan bir kadının kendisi için kahve içmesi bile yasak ve lüks bu ülkede! Nasıl içim acıdı şu konuya. Bir de bağımlılık diye destek almaya çalışıyor oysa en doğal hakkımız bu ya. Çok üzüldüm. Umarım çocuklarımız için her şey çok güzel olur

Ben bekarım, ailemle yaşıyorum. Eve geldiğimde yemek vs hazır oluyor zaten ben sadece yatıp kitap okurum, müzik dinlerim, film izlerim vs bazen yabancı dil çalışırım.

Sigarayı bırakmayı çok istiyorum, kronik bir öksürük yaptı bende ve dişlerime çok zarar verdi. Yine de istemiyorum sanki şu an değil gibi, güzel bir manzara görünce bile "Off burda ne sigara içilir" diyorum :) Belki ilerleyen zamanlarda.

Müdürümü severim aslında ama gerçekten 1 dakika durmadan çalışıyorum ve zor bir meslek icraa ediyorum ama taktir edilmediğimde gerçekten kötü hissediyorum.

Anlıyorum her şeyin bir sırası var demek ki hazır değilsiniz. Kendinize zaman ayırmak en büyük hakkınız . Zaten yemek derdiniz de olmuyormuş bu sağlıklı alışkanlığınızı devam ettirin bence de :) tabii diğer üyelerin yazdığı gibi termos sizi maddi yükten büyük ölçüde kurtarır. Kendinize iyi bakınnn 🌸

Maalesef memleketin hali içler acısı
En büyük zevkim kitaptır, emekli oldum şimdi istediğim kitaba gömülebilirim hayalim vardı hep, geçen hafta iki kitap sipariş ettim 450 lira ödedim, ufacık şeyler bile insanın burnundan geliyor. Tamamlamayı hedeflediğim kitapların listesi 30 bin civarı tutuyor .... hey güzel memleketim ....
Storytel e baktınız mı ? Kitaplariniz varsa çok ucuza geliyor

Ben de deli gibi çay tiryakisiyimdir
Benimde bir cocuk var bende eve gitmeden genelde bir arkadasimla cafede oturur çay tatlı sipariş ederim kendime.
Sizin kahve ne kadara mal oluyor ki?
Kahve hiç sevmediğim için fiyatlar hakkında bilgim yok.

Yorumuma beğenmedim atmışsınız da, neresinden rahatsız oldunuz tam olarak ? Merak ettim sadece.

hanımefendi belli ki, evindeki durumdan bunaldığı için eve adımını atmadan önce kendisine serbest zaman yaratıyor. dolayısıyla sizin önerinizi oldukça mantık dışı buldum. ayrıca sigaraya dair verdiğiniz telkinler de çok nahoş geldi sigara kullanmıyor olsam da

hanımefendi belli ki, evindeki durumdan bunaldığı için eve adımını atmadan önce kendisine serbest zaman yaratıyor. dolayısıyla sizin önerinizi oldukça mantık dışı buldum. ayrıca sigaraya dair verdiğiniz telkinler de çok nahoş geldi sigara kullanmıyor olsam da
Evde kahve daha ucuz diye dedimdi... Peki sağ olun cevabınız için. Siz de haklısınız.

Selam,

Benim psikolojik olduğunu düşündüğüm bir takıntım var. Bununla ilgili profesyonel yardım aldıysam da başarılı olamadım. Öğretmenim ve 8.30 - 18.00 bazen 7.30 - 18.30 günde yarım saatlik mola ile deli gibi çalışıyorum. Çocuklarımın yaşları 3.5 ve 4, eforu tahmin edebilirsiniz belki. Her iş çıkışı eve gitmeden önce bir kahve mekanına gidip müzik dinleyerek kahve, sigara içip günün stresini atıyorum. Sanki eve gidince bana ait bir zamanım olmayacakmış gibi hissediyorum. Resmen işteyken kafamda hangi kafeye gideceğimi düşünüp, içeceğim kahve ve sigarayı düşünerek motive oluyorum. Bu yapay mutluluk bana maddi anlamda çok yük oluyor. Psikolog bunun yerine başka bir şey koy, spor ya da kitap, film yani seni eve götürmeye teşvik eden bir hobi dedi ama spora haftaiçi mecalim kalmıyor, film sıkıyor, kitap okuyorum ama...

Var mı bir dönem böyle takıntılı şeyler yapanlar? Kendimi çok garip hissediyorum. Mesela bugün yine çok yoğun çalıştım 10 dakika sigara molası yaptım üstüne müdürümden azar yedim. Kahve mekanına gidip oturup ağladım resmen şimdi geldim eve. Günün stresini böyle atıyorum eğer bu stresle eve gelirsem boğulurum diye düşünüyorum. Ne yapacağım ben?
Yani bu neden problem onu anlamadım. Bı kafede kahve içmek sizi neden ruhsal olarak rahatsız ediyor. Evet eve gidince size ait zaman olmayacak ayrıca haklısınız yani bu vakti kendinize ayırmak neden kötü olsunki

Kahve mekanı dediğiniz Starbucks gibi yerler mi yoksa nezih, Los ortamli,ahşap döşemeli huzurlu yerler mi?
Aslında yaptığınız kötü değil. Ne güzel günün yorgunluğunu böyle cikariyorsunuz. Ben bir sorun göremedim açıkçası.
Ama maddi olarak zorlanıyorsanız kahvenizi kendiniz goturebilirsiniz belki. Yani mesele kahve mi ortam.i yoksa her ikisi birden mi acaba?
Şahsen ben Starbucks gibi yerleri hiç dinlendirici bulmuyorum kahvesini de beğenmiyorum üstelik de çok para.
Bir hafta kahveciye gitmeyip o parayla Güzel kucuk bir Stanley termos hediye edin kendinize.
Eminim yolunuzun üstünde severek vakit geçireceğiniz sevimli yerler vardır. Yani nasıl gidip geliyorsunuz bilmiyorum ama bir katlanır sandalye bile iş görür yani. Şöyle at sandalyeni bı yeşilliğe, aç kahveni. İç sigarani oh mis. Bedava.
Hayır tek başımaysam asla Starbucksa gitmem. Çok sıkışık ve kalabalık. Ben daha tek tük insanın olduğu, sakin izbe, kuytu köşede kalmış tabir ettiğiniz gibi ahşap döşemeli loş kahve mekanı buldum mu yapışırım :) Kimsenin beni görmesini de istemiyorum mesela o keyif anlarımda, o yüzden tek kalabileceğim yerlerde daha iyi hissediyorum.

Stanley termosum var evet işten çıkmadan bir kahve yaparım yarın bir de açık alanda deneme yapacağım.

kendinizi dışarı attığınız zamanlarda dünya klasiklerinden bi eseri dost olarak yanınızda götürmeyi deneyin. okumaktan uzun süre uzak kaldıysanız muhtemelen ilk zamanlar ancak 1-2 sayfa okuyacak kadar dikkati ancak toparlıyorsunuz ama yine de dünyadan kopup başka yere gitmek 1-2 sayfalığına da olsa güzel oluyor.
kafam doluyken birkaç gün başa dönüp dönüp aynı sayfaları okuduğum oluyor ama yine de değer.

Selam,

Benim psikolojik olduğunu düşündüğüm bir takıntım var. Bununla ilgili profesyonel yardım aldıysam da başarılı olamadım. Öğretmenim ve 8.30 - 18.00 bazen 7.30 - 18.30 günde yarım saatlik mola ile deli gibi çalışıyorum. Çocuklarımın yaşları 3.5 ve 4, eforu tahmin edebilirsiniz belki. Her iş çıkışı eve gitmeden önce bir kahve mekanına gidip müzik dinleyerek kahve, sigara içip günün stresini atıyorum. Sanki eve gidince bana ait bir zamanım olmayacakmış gibi hissediyorum. Resmen işteyken kafamda hangi kafeye gideceğimi düşünüp, içeceğim kahve ve sigarayı düşünerek motive oluyorum. Bu yapay mutluluk bana maddi anlamda çok yük oluyor. Psikolog bunun yerine başka bir şey koy, spor ya da kitap, film yani seni eve götürmeye teşvik eden bir hobi dedi ama spora haftaiçi mecalim kalmıyor, film sıkıyor, kitap okuyorum ama...

Var mı bir dönem böyle takıntılı şeyler yapanlar? Kendimi çok garip hissediyorum. Mesela bugün yine çok yoğun çalıştım 10 dakika sigara molası yaptım üstüne müdürümden azar yedim. Kahve mekanına gidip oturup ağladım resmen şimdi geldim eve. Günün stresini böyle atıyorum eğer bu stresle eve gelirsem boğulurum diye düşünüyorum. Ne yapacağım ben?
Gerçekten kafanızı dagitiyorsa devam edin bence. Ben de eve gelince balkonda kahve içiyorum kızımı almadan. Rahatlamaya ihtiyacımız var.

Yani bu neden problem onu anlamadım. Bı kafede kahve içmek sizi neden ruhsal olarak rahatsız ediyor. Evet eve gidince size ait zaman olmayacak ayrıca haklısınız yani bu vakti kendinize ayırmak neden kötü olsunki

Haftada 1 2 defa olsaydı problem etmezdim fakat her gün olunca aylığına vurduğunuzda ciddi bir rakam yapıyor. Çok büyük zevkle gidiyorum ama kahve bitince ne gerek vardı yine boşa para verdim diyorum. Kahveye verdiğim paralarla birikim mi yapsaydım diyorum, böyle şeyler düşündürtüyor bana.

Tren..yl da Karaca termoslar indirimde severek kullanıyorum şu aralar soğuk kahve yapıyorum buzlu 6 saat hala buzlu buzu bile erimemiş oluyor 350₺ mi neydi bir bakın öneririm Stanley muadili

kendinizi dışarı attığınız zamanlarda dünya klasiklerinden bi eseri dost olarak yanınızda götürmeyi deneyin. okumaktan uzun süre uzak kaldıysanız muhtemelen ilk zamanlar ancak 1-2 sayfa okuyacak kadar dikkati ancak toparlıyorsunuz ama yine de dünyadan kopup başka yere gitmek 1-2 sayfalığına da olsa güzel oluyor.
kafam doluyken birkaç gün başa dönüp dönüp aynı sayfaları okuduğum oluyor ama yine de değer.

Çok güzel bir öneri, dışarda okumak daha keyif verebilir. Benim rutinim genelde yatmadan önce minimum 20 maksimum 30 sayfa okumak, dışarda daha önce hiç denemedim, muhmelen dışarda okurken de ben odaklanamayacağım, okuduğumdan pek bir şey anlamayacağım ama bu alışkanlığımı geliştirebilirim, en azından o an boş boş sosyal medyada gezmekten iyidir.

Sen bana özelden adres at ben sana termos hediye almak istiyorum benim yerime de haftada birkaç gün kahve iç lütfen ben yapamıyorum sen benim yerime yap

:oops::oops:

Herşeyim var, çok teşekkür ederim. Allah razı olsun, teklifinizle dünyanın en güzel termosunu almış kadar oldunuz, beni de çoooook mutlu ettiniz. Güzel kalbinizden geçen tüm dilekleriniz kabul olsun.

Çok güzel bir öneri, dışarda okumak daha keyif verebilir. Benim rutinim genelde yatmadan önce minimum 20 maksimum 30 sayfa okumak, dışarda daha önce hiç denemedim, muhmelen dışarda okurken de ben odaklanamayacağım, okuduğumdan pek bir şey anlamayacağım ama bu alışkanlığımı geliştirebilirim, en azından o an boş boş sosyal medyada gezmekten iyidir.

ben dikkatim dağılıyor ve uzun uzun okuyamıyorum ama sonra da kitabı uzunca süre bitiremedim diye suçluluk duyuyorum diye sayfa sayısı az kitapları yanımda götürüyordum. mini çakallığa bakın ama! sonra da bittiğinde keriz gibi mutlu oluyordum.

X