İsraili protesto edelim......

merak etmeyin tarihi sizden iyi bilirim sizden öğrenecek deyilim bir OH demediğiniz kaldı siz böyle söyledikten sonra israilin yaptığı az kalır o zaman

bizimde bu güne kadar bize sormadan birsürü toprağımızı sattılar halkamı sordular şimdi oradaki masum halkın suçu ne

merak etmeyin tarihi sizden iyi bilirim sizden öğrenecek deyilim bir OH demediğiniz kaldı siz böyle söyledikten sonra israilin yaptığı az kalır o zaman

kendi adima cevap vereyim oh dedigim filan yok. bende en az sizin kadar uzuluyorum uzuldum.

temennimiz bu zulumun son bulmasidir.

bizde çok üzülüyoruz ama elimizden bişe gelmiyo gözleri doluyo insanın minicik çocukları kefene sarılı görüyoz içi parçalanıyo insanın atalarının hatasını onlar ödüyo

sizin derdiniz ne pardon ama herkesin görüşü ayrı iyi bildigin belli yorumundan başkalarına sataşıp ne yapmaya çalışıyosunuz

biz burada tarihi yargılamıyoruz amacımız dua etmek ve biz neler yapabiliriz onları istişare etmek İNŞALLAH savaş bitince engin tarih bilgilerinizden faydalanırız bizim başından beri söylediğimiz müslümanmış yabancıymış binlerce masum insanın ve çocuğun öldürülmesini protesto etmektir

benimki konuyu başından sonuna kadar okursanız çok net ama sizinkini sanırım bu bölümü kapatırmak ben susuyorum çünki sizin istediğiniz olmayacak

bugün tarihi yargılamazsan yarın sanada olacak olan aynısı bunu anlamıyomusunuz geçmişe bakıp ders alınki binlerce filistinli gibiler ölmesin

ya ne kapattırması yaaa ben henüz 17 yaşındayım herhangi bi amacım da yok siz kendi kafanızda tasarlayıp tasarlayıp önüme sunmayın ben haksızlığın sebebinin toprak satmaları birliğin olmaması dövünmenin faydalı olmayacanı söyledim tartışma konuşunu siz açtınız yaşınıza yakışanı yapın

canım bak 17 yaşındayım diyosun öğreneceğin daha cok sey var
belki haklısın toprak satma tarih meselesinde ama biraz katı oldu ilk yorumun
ettiler bluyolar tarzında konuşman hiç hoş diil
devlet başındaki adamlar halkına sormadan bu işi yaptıysalar o insanların suçu ne
türkiyede biçok engellenemeyen olaylar var engel olabiliyomuyuz hayır pretosto vs tepki gösteriliyo bi kaç gün sonra unutulyo
burda bizim derdimiz olmuş olana nasıl yardım edebiliriz oo
düşene bizdemi vuralım
seyircimi kalalım
israilin amacı müslümanların kökünü kurutmak
toprakmış vs bunlar bahane
israil oğullarının bu kini taa peygamberler zamnından beridir var
sende bi araştırma yap istersen

Son düzenleme:
Sakin sakin paylaşalım kızlar birbirinizi anlamaya çalışın lütfen
Barışa davet, dua edelim, yardımlarımızı esirgemeyelim derken ne oluyor anlamıyorum

biliyorum ama benim sinirim filistine değil biraz ağır olmuş galiba pardon ama halkı egitmek lazım bilinçlendirmek lazım senelerdir tarih bilmedigimizden acı çekiyoz başkalarıda çekiyo o bombaları yiyeceğimize gözümüzü açalım dimi?

tabi canım haklısın ama her ülke türkiye gibi gelişmiş diilki
sunuda bilmeni isterim suan israilin filistine yaptığı savaş diil saldrırı
savaş anlaşma ile hazırlıklı yapııılan bi eylemdir

bundan sonrasına bakmak lazım
işte geçmiş tarihte olduğu gibi gelecekte de bizim ülkemizin başına gelebilecekelri göz önünde bulundurmak lazım önlemlerini almak lazım şimdiden
bizde o şavaş tarihinde yer almayalım inşlh
bu olanlar bizlere ibret

bundan sonrasına bakmak lazım
işte geçmiş tarihte olduğu gibi gelecekte de bizim ülkemizin başına gelebilecekelri göz önünde bulundurmak lazım önlemlerini almak lazım şimdiden
bizde o şavaş tarihinde yer almayalım inşlh
bu olanlar bizlere ibret[/QUOTE]

Evet bundan sonrasına bakalım, yabancılara topraklarımızın satışından vazgeçirtelim... Kampanya şart, meclise ulaştırmalıyız tez......

evet bu sizin gördüğünüz sadece o okulları boşaltıp içine hamas militanlarını yerleştiren evlerin boşaltılmasına mani olan gelen yardımları el altından pazarlarda satan intihar saldırıları düzenleyip sivilleri öldüren bir hamas ta var ortada.israilden alınan uçaklarla silahlarla kuzey ıraka girende biziz.aynı durum KKTCDE yaşansa ne diyecektik.oh ne güzel oldu yollayın füzeleri sığınaklara koşalımmı biz diycektik.yada herhangi bir komşu ülkeden maruz kalsak aynı duruma ne yapacaktık.suç eşit.orantısız güç kullanma yokmu var.olan sivilere oluyor sadece acı olan bu.şimdi bu olan olayları kınarken intihar saldırılarında ölen çoluk çocuğu gördüğüm için hümanizm insanları sevelim ayırt etmeyelim diyorumm.her iki tarafta barışa evet desin istiyorum.

şimdi çok ilgilenmiyoruz ama Türkiyenin özelliklede İstanbulun en gözde yerleri yabancılara satılmış durumda bu bugünkünkü olayda deyil yani bir asırı geçkin zamandır sürüyor bu gidişe dur denilmezse bizler ülkemizde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görebiliriz

Son düzenleme:
Çok harika mesajlar yazılmış gerçekten !
Filistin için 'satmasaydı toprağını ' bu ne kadar komik bir düşünce Allah aşkına.
Ege kıyıları, İzmit köyleri, Güney Doğu Anadolu bölgesin topraklarının bir kısmı, Karadeniz kıyıları son 5 senede kime satıldı? Ne ile satıldı ? AA doğru bildiniz evet parayla satıldı. Aa bi daha doğru bildiniz yabancılara satıldı.
Bahsettiğimiz topraklar atalarımızın kanlarıyla suladığı, uğrunda şehit düştüğü bizim topraklarımız.
Türkiyemizin toprakları. Tapu Kadastro Müdürlüğünün çok fazla toprak satıldı daha fazla satılmasın diye Hükümete uyarıda bulunduğu bizim ülkemiz.
Bütün milli servetimiz olan fabrikalarımızı ve daha bir çok işletmemizi yabancılara PARA ile satan bizim hükümetimiz. Bunlar 1900 lerde olmadı 2005-2006-2007-2008 de oldu hanımefendi.
Siz neden bahsediyorsunuz...
Bugün onların başına gelenin yarın bizim başımıza gelmeyeceğini düşünenler ne yazıkki bizi bu hale sürükleyen insanlar...

Filistin İsrail sorunuyla yeni karşılaşmıyor.
Hamas yokkende İsrail saldırıyordu.
O insanlar hepsi mecburen savaşçı olmak zorunda. Mecburen militan olmak zorunda.
İsrailin amacının ne olduğunu biliyoruz. Bugün bebekleri öldürmesinin sebebi, yarın kendisinden nefret eden bir mücahit olacağını bildiği içindir. Bu kan İsrail yok olmadıkça durmayacaktır.
Adam saldırıyor birde ateşkes istiyor. Sen defol Filistinden önce. Yok hem vururum hem ateşkes isterim, olsada uymam zaten, ben bildiğimi okurum, çünkü ben dünyaya hükmedeceğim, çünkü ben seçilmiş ırkım, sizde bana köle olacaksınız. Budur olay!!
İsrail o toprakları istiyor barış olsa ne olur. Daha önce olduda ne oldu?
İsrail bu hareketi bugünmü planladı?
İsrail'de yaşayan bir Türk olduğunuzu biliyorum. Galiba İsrail'e sempati duyuyorsunuz.
Derdimiz orantısız güç değilki? Orantılı olsaydı ne olurdu?

hepimizin içi yanıyor hepimizin yüreği sızlıyor
sızlamayanın vicdanının olmaması ALLAH korkusunun olmaması ve insanca yaşamanın ne olduğunu bilmemesi gerekir
savaşları biz insanlar başlattığımıza göre yine biz insanlar sonlandırmalıyız
hiçbir insan bir başkasının toprağına malına canına göz dikip bu katliamları yapma hakkına sahip değildir
medeniyet ilerliyor diyoruz evet ilerliyor fakat insanlık geriliyor
hepimiz kendimizi sorgulayarak başlayalım
çalışıyor para kazanıp yiyip içip geziyoruz günlük yaşıyoruz geleceğe yatırım yapmayı unuttuk çocuklarımıza torunlarımıza sadece mal bırakmayı düşünür hale geldik
asıl önemli olanı unutuyoruz özgür bir ülkede yeşiliyle, suyuyla, savaşın ne olduğunu unutmuş, teknolojisiyle ilerlemiş huzur içinde yaşayacakları bir vatan bırakmayı unutuyoruz
yanlız filistin için değil tüm dünyada yaşanan bu vahşetleri kınıyorum
herkesin bu zulümlere son verebilecek bir gücü vardır
kimi duasıyla, parasıyla, bilgisi ile mutlaka yapacak birşeyi vardır yeterki içimizde tutmayalım gerçeğe dönüştürelim aman bananeci olmayalım içimizden düşündüklerimizi paylaşalım en doğrularını bulup onları yaşayalım yaşatalım
unutmayalım ne kadar çok çözüm üretirsek o kadar çabuk savaşsız katliamların olmadığı çocuklarımızın geleceğinden endişe etmeyeceğimiz bir dünyada yaşarız
barış ve huzur dolu bir dünya için hepimiz elele vermeliyiz
fikir fikirden, bilgi bilgiden üstündür lütfen paylaşalım
bazı arkadaşlarımız çok güzel fikirler sunmuş yıllardır uygulamaya çalıştığım ve çevremi sürekli uyardığım konulardı bunlar hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar içimdekini siz benden önce dışa verdiğiniz için
masumların ölmediği,çocuklarımızın geleceği için endişelenmediğimiz bir dünya için lütfen hep birlik olalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…