İsraili protesto edelim......

şimdi bir haber izledim. orada çocuklar öldürülürken, israilliler bir tepeden savaşı izliyorlar... turistik gezi gibi. bbg versiyoru sanki..... ellerde dürbünler.. çoluk çocuk. bombalanışını izliyorlar filistinlilerin... salıncaklar kurulmuş...israilli çocukların bir kısmı salıncaklarda. her bombada, dürbünlü adamlar zafer işareti yapıyor..nasıl bir acımasızlıktır bu.... buna inanamadım... çok fena oldum... ....

Bugün bir Filistin için yapılmış yürüyüşe katıldım (daha doğrusu tesadüfen rastladım) inanın o kadar duygulu bir yürüyüştüki. Herkes tek yürek olmuş, işte TÜRK'LÜK bu müslümanlık bu dedim içimden. Ülkemizde böyle insanlar varken bizim sırtımız yere gelmez. İnsanlar o kadar yoğunduki çocuklarıyla gelenler o kadar çoktuki kimse soğuk-yağmur dinlememiş gelmiş... Şu yazıya o anda yaşadığım duygularımı dökmek istedim ama olmuyor o duyguları kelimelere dökmek çok zor çünkü. Ama şunuda biliyorumki yürüyüşlerle kapatılacak bir konu değil bu, bişeyler yapmamız lazım. Heleki bir eve 110 Filistinli'yi doldurup bombaladıklarını duyduktan sonra onlara kinim o kadar arttıki, onlar diye hitap etmek istiyorum çünkü isimlerini telaffuz edince bile midem bulanıyor. Ama şunu biliyorumki bu yaptıkları onların yanına kalamayacak, bu yaptıklarını ödeyecekler.

Bu toprakların bir kısmı içeri bakarken(sıcak temas olan alanlar) Lübnan, Suriye, Ürdün ve Mısır ile komşuluk var değil mi ? Bu ülkelere geçici de olsa çoluk cocuk neden kaydırılmıyor ? Bu ülkeler neden kapıları hala açmıyor ? Hatta az önce haberlerde duyduğum (Suriye doğrulamadı) Suriye tarafından o tarafa doğru gelen halka ateş açıldığı ifade edildi. Burada Türkiye çalkalanırken bu ülkelerin bu tavrına neden suskunuz ?

Orada ne mi yapılır ? Kızılay'ın ekibine tercümanlık olur, en kötü ihtimalle taşın altına elimizi koymuş oluruz. Ben buradayım demek bile yeter... Ben kendi konumu sadece örnek verdim, kriter ben olmamalıyım sadece örnek verdim.

Artık burada konuşulabilecek tek ama tek şey nasıl yardım yapabileceğini anlamamış olanlara yardımcı olmak.

Kimseyi üzmek istemem ama artık elimizden duadan başka birşey gelmiyor ve kahrolsun İsrail mesajlarına artık dayanamıyorum.

Cuma gününden beri bu topiğe girmiyorum ve değişen hiç birşey olmamış.
İsrail'e söylenecek söz kalmadı. Artık neredeyse savaşa alıştık. Ateşkes yapıldı dediler, ama ondanda eser yok. O yüzden artık amaç İsrail değil. Ne halt oldukları beli. Amaç Filistin.
Filistin'e yardım.
Olanları kendi çocuğunuza olduğunu düşünüp ayağa kalkma vaktidir.
Mazlum ayaklanmadıkça, zalim diz çökmez.
Herkesin yarın ilk işi en yakın banka şubesine gidip başta Kızılay olmak üzere yardım kuruluşlarına para göndermek olsun. 10,20 ne gönderebiliyorsanız.
Hatta gıda ve ilaç kolisi göndermek hepsinden daha mantıklı.
Boykota gelince. Zaten yıllardır yapmamız gereken birşeydi. İnşallah oda unutulup gitmez ve ömrümüzün sonuna kadar yapar ve bilinçli evlatlar yetiştirerek onlarla bunu devam ettririz.
Lütfen artık elimizden birşey gelmiyor masallarını bırakalım.
Filistin gözünü bize dikti yardım bekliyor.
Savaşı durdurmaya şahıs olarak gücümüz yetmez.
Ama yardıma muhtaç yaralılara şahsen yapabileceğimiz çok şey var.
Öncelik Filistin'e gıda ve ilaç yardımı
.

sevgili kazen adresler ve bilgiler için teşekkürler.. dua etmekten başka ne yapabilirim diye düşünüyordum.en azından küçükde olsa bi yardımımız olursa ne mutlu..allah ordaki insanların yardımcısı olsun........

bende bela okunmaması konusunda kazenle hemfikirim....bela okumadan daha fazla yapacak şeylerimiz var....bağlı bulunduğum belediye filistin için her türlü yardım malzemesini topluyor...giyim , ilaç, gıda vs....cumartesi ve bugün sadece akrabalarımdan bir sürü malzeme topladım...yarın bunları belediyeye teslim edicem.....siz neler yapıyosunuz , hadi herkez anlatsın...

Ben izindeyim geçen bizim okulun öğrencileri geldi,yardım için para topluyorlarmış.Banada uğramışlar bende biraz yardım ettim.İnşallah ellerine ulaşabilir.

ne güzel duadan başka yardımlarımızda oraya giderse ne güzel olur
emeklerinize sağlık güzel kk hanımları

Gazzedeki katliamlara, Arapların suskunluğuna önceleri şaştım sonra aklıma tarih geldi. Arapların Ataları da bizlere karşı İngilizlerle işbirliği yapmadılar mı?Onca şehit verdik Arap çöllerinde. İhanetleri nasıl unutabiliriz, zaten unutmamalıyız...Türkün Türkten başka dostu yoktur

Şimdi de Müslüman Mısır, onca Müslüman insanın ölümüne seyirci kalıyor
İsrail’i kınarken diğer Arap ülkelerini protesto etmeyi unutmayalım

Ve....Hiç bir yabancıya memleketimizden bir karış bile toprak satmamalıyız...

Biz asil Türk Milletiyiz
Üzerimize düşen görevleri, yardımları yapacağız.

Son düzenleme:
Kızılay'ın yaptığı çalışma ile ilgili 3-4 tane bu bölüme yazı yolladım. Bir iletişim numarası verdim. Topladıkları ihtiyaç olan malzemeleri yazdım merak ediyorum kaçınız aradı o telefonu ? Birşey yapmalı diyorsunuz ama tek gördüğüm hala bela okumak.

Ben Gazze'ye gitmek için başvuru yaptım, kızılay ile sürekli irtibattayım. Bela okuyanlardan daha çok faydam olduğuna inanıyorum. Bırakın bela okumayıda biraz aksiyon yapın. Bela anmakla, kahrolsun demekle olmuyor bu işler. Bu dediklerimi yapamıyorsanız(elinizde olmayan sebeplerden) bari dualarınızı esirgemeyin oradaki çocuklardan. Lakin bela okumayın...

çaresizliğiniz üzücü

bu sordugunuza bende kendı adıma cvp verıyımm bende bır haftadan berıı kermezler duzenleyım gunluk 2 mılyar varan gelırle maddı yonden vardımcı olmaya calısıyorumm .. madıı ve manevı yanlarındayımm .. carezızlıgımde bedenen yanlarında senağlamaolmamamsenağlama sartlarımı zorlayarak yapa bıleceklerımımde ustunde yapıyorumm ve .. ve beduamıda edıyorumm cunkı bunların islahı mümkün degıll

Beni yanlış anlamayın işin maddi yönünden bahsetmiyorum, faaliyet olarak birşeyler yapın diyorum herkes mahallesini organize etsin Kızılay'ı arayın neler yapabileceğinizi sorun ihtiyaçları neler bunu öğrenin. Manevi yönü ise üzülmek veya beddua etmek olmamalı, dualarınızı eksik etmeyin.
Beddua ederek sonuca ulaşamassınız.

Gazzedeki katliamlara, Arapların suskunluğuna önceleri şaştım sonra aklıma tarih geldi. Arapların Ataları da bizlere karşı İngilizlerle işbirliği yapmadılar mı?
Şimdi de Müslüman Mısır, onca Müslüman insanın ölümüne seyirci kalıyor
İsrail’i kınarken diğer Arap ülkelerini protesto etmeyi unutmayalım

Evet katılıyorum Yeşilim.Arap camiası hep suskun.İsrail oraya bir avuç sığınmacı olarak gelip işgal ede ede bugünlere geldi.Ben de kendimce maddi olarak destek vermeye çalışıyorum filistinlilerin mücadelesine..Umarım yardımlar da yerine ulaşabilir bu durumda.Ve kardeş filistin halkı için de dua ediyorum.Bu vahşetin bir an evvel bitmesi için.......
Ayrıca bu kez daha duyarlı olduğumuzu düşünüyorum.Okullarda da veliler ve öğrenciler yardım topluyorlar.....Ama yine tereddütteyim,bu yardımları kendi çıkarları için kullananlar olabilir.Aman dikkat edelim....

Son düzenleme:
biz de inşaallah küçük çaplı da olsa işyerimizde yardım konusunda organizasyon yapmaya çalışıyoruz.. yardım afişleri hazırlayıp bulunduğu bölüme asmaları için görevlendirdiğimiz arkadaşlara verdik.. iyi sonuçlar elde ederiz inş..
yarın da aile efradımızdan toparlayabildiklerimizi bankaya yatırıcaz..
ve inş.. dualarımızı da eksik etmemeye çalışıyoruz.. :Saruboceq:
inşaallah en iyi şekilde faydalanabilirler...

bir de geçen eşimle konuşurken aklıma geldi
bu israil ürünlerini boykot konusu varya.. inanın bu güzel yardımsever vatandaşlarımızın yanı sıra öyle duyarsız insanımız varki.. :1no2:
diyorum ki bu iş bireylere bırakılmasa .. yasakkelime
mesela bu boykotlu ürünlerin piyasaya markete girişi engellense... sonuçta vatandaşta ikame ürünlere yönelip bi şekilde alışacak değil mii
bence en iyi sonuç bu şekilde alınabilir... eğer bunu bu şekilde kökten çözebilirsekk 2 günde diz çöktürürüz onlara..... ülke olarak yapabileceğimiz çokk şey var benceee

arkadaşlar, filistin halkına yapılan zulüme beddualar kelimeler az gelir. gözlerinizi acın sadece kendi cevremize deil ülkemiznin cevresine bakalım. ırak güçsüzleştirildi suriye zaten allah'a emanet, irana satasmalar basladı ne zaman diş gecirirler bilinmez. filistinin halı belli. türki cumhuriyetlerin durumu belli. tüm bu ülkelerin merkezınde duran ülke TÜRKİYE!!! kuyumuz kazılırken seyredıyoruz sımdı ... içeride siyasetcilerimiz medyamız bizden değil cogu yabancı bize sadece görmemizi istedikleri şeyi gösteriyorlar. ülkenın bı bolumu ülkesını kendı ellerıyle parcalayanlarca !!! bazı harıtalarda adını soylemeye dılım varmadıgı bır ulke olarak gösterılıyor ordumuza 4 koldan saldırıyorlar(cunkı satılmamıs tek kurum o kaldı ve hala guclu) istanbulda rumlara antalyada bılmem kımlere toprak satışı uctu... hükümet serbest bıraktı ya yabancıya satısı... zamanında israilin filistinden para karşılıgında aldıgı arsalar gıbı...allah sonumuzu hayır etsin
3-5-10 yıl sonra cocugumu topraga kendı ellerımle gömmek istemiyorum..

Son düzenleme:
Beni yanlış anlamayın işin maddi yönünden bahsetmiyorum, faaliyet olarak birşeyler yapın diyorum herkes mahallesini organize etsin Kızılay'ı arayın neler yapabileceğinizi sorun ihtiyaçları neler bunu öğrenin. Manevi yönü ise üzülmek veya beddua etmek olmamalı, dualarınızı eksik etmeyin.
Beddua ederek sonuca ulaşamassınız.
haklıymışsınız şu ana kadar katılmadığım şeyler çok oldu ama artık katılıyorum bizler kuru gürültü yapmaktan öteye gidemiyoruz bize dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesiyle bu zulümede çabucak alıştık koskoca binlerce kişilik KK dan ite kaka 400 mesaj zor çıktı saçma sapan bir konuya bile bundan çok mesaj gitti ama biz bir cümleyle dua mızı bile esirgedik siz daha faaliyetten bahsediyorsunuz birde konu açılırken söylediğimiz sözleri hatırladımda .Ben kendi adıma konuşuyorum kimse üzerine alınmasın sadece israillilerin bu gün FİLİSTİNE bomba atarken piknik yapıp bombaların düşüşünü dürbünle izlediklerini okuduktan ve resimlerini gördükten sonra çaresizliğimize kızdığım üzüldüğüm için. İNŞALLAH o yılan birgün bizi sokmaya kalkmaz

arkadaşlar israilin ve arkasında olan abd nin tutumu çok yanlış adamları sömürüyosunuz anladık da ne diye bu zulüm filistini de kınıyorum vah vah vah diye ağıt yakıp oturuyolar biz kurtuluş savaşını nasıl yaptık giyecek çorabı varmıydı atalarımızın kaç tane nene hatun şehit oldu kaç kadın uğruna canını verdi
ben ülkemi koruyamıyosam yaşasam kaç yazar ağlayıp sızlayacana birlik ol savaş onlarla biz nasılki silaha karşı yurdumuz için etten duvar ördük onlar da yapsın nede olsa evinde otursa da öleceksin bombayla git sonuna kadar savaş ama suç onlarda bikaç seneye kadar para karşılığı yahudi lere toprak satıyorlardı toprağın parayla başka millete satıldıgı görülmüşmü bu ne vatan sevgisi??????
eğer sen sesini duyuramıyosan birlik olamıyosan karşı gelemiyosan canını yurdun pahasına ortaya koyamıyosan yaşasan ne olur israil olmasa başkası ezer niye biz onca kan döktük onlarda korusun dövünmeyle olmuyo herşey israilde varya parası konuşuyo öttürüyo düdüğü ama o para birgün bitecek görürüz o zaman onları

arkadaşlar israilin ve arkasında olan abd nin tutumu çok yanlış adamları sömürüyosunuz anladık da ne diye bu zulüm filistini de kınıyorum vah vah vah diye ağıt yakıp oturuyolar biz kurtuluş savaşını nasıl yaptık giyecek çorabı varmıydı atalarımızın kaç tane nene hatun şehit oldu kaç kadın uğruna canını verdi
ben ülkemi koruyamıyosam yaşasam kaç yazar ağlayıp sızlayacana birlik ol savaş onlarla biz nasılki silaha karşı yurdumuz için etten duvar ördük onlar da yapsın nede olsa evinde otursa da öleceksin bombayla git sonuna kadar savaş ama suç onlarda bikaç seneye kadar para karşılığı yahudi lere toprak satıyorlardı toprağın parayla başka millete satıldıgı görülmüşmü bu ne vatan sevgisi??????
eğer sen sesini duyuramıyosan birlik olamıyosan karşı gelemiyosan canını yurdun pahasına ortaya koyamıyosan yaşasan ne olur israil olmasa başkası ezer niye biz onca kan döktük onlarda korusun dövünmeyle olmuyo herşey israilde varya parası konuşuyo öttürüyo düdüğü ama o para birgün bitecek görürüz o zaman onları
arkadaşım sen ne söylüyorsun israilin silahlarını bombalarını görmedin herhalde Filistinin savaşmadığınıda nereden çıkardın isrilin yaptığına belden aşağı vurmak denir dua ediyorum diyeceğine birde kınıyorum diyorsun. birşey olmaz o kadar bombadan sonra senin kınamandan. ama yinede biz dua etsek daha faydalıdır kanımca

arkadaşım sana dua etmiyorum diyen olmadı bir birlik yok orda hepimiz burda dövünüp duruyoruz ama büyüklerden yardım eden yok bizi dinleyen yok zamanında topraklarını yok pahasına satarken bunları düşünmeliler tarihi öğren sonra yorum yap dualarımız onlarla tabiyki yazık diyecene bir yol göster kanımca haklıyımm dövünmekle biyere varılmazzz satmasaydı topragını madem devleti için ölüyo devletine hainlik etmeseydi filistin ektiğini biçiyo osmanlılarıda arkdan vurmuştu tarihi öğrenin gelin orda günahsızlara dua ediyorum ama bunuda öğrenmeden yorum yapmayın

arkadaşım sana dua etmiyorum diyen olmadı bir birlik yok orda hepimiz burda dövünüp duruyoruz ama büyüklerden yardım eden yok bizi dinleyen yok zamanında topraklarını yok pahasına satarken bunları düşünmeliler tarihi öğren sonra yorum yap dualarımız onlarla tabiyki yazık diyecene bir yol göster kanımca haklıyımm dövünmekle biyere varılmazzz satmasaydı topragını madem devleti için ölüyo devletine hainlik etmeseydi filistin ektiğini biçiyo osmanlılarıda arkdan vurmuştu tarihi öğrenin gelin orda günahsızlara dua ediyorum ama bunuda öğrenmeden yorum yapmayın

eevt bu arkadasin soylediklerine katiliyorum zamaninda kendileri satmislar topraklarini.tarihi iyi okumak lazim.

ama tabiki bu demek degil masum cocuklar masum insanlar oldurulsun.
allahim oradaki insanlara sabir versin. birlik olmalilar. hersey birlikden dogar.
cok uzgunum cocuklar bebekler icin:çok üzgünüm:

X