İsraili protesto edelim......

bu dünyada tek dilekleri mutlu olmaktı belki okula gitmek parkta oynamak
arkadaşlarıyla oynamak
anne baba kelimesini içten söyleyebilmek
ama apansız bir günde cennette buldular kendilerini
anasını babasını bırakıp göç ettiler bier birer
yüreğimiz yanıyor
ama bişey yapamıyoruz
en kötüsü ve kahredeni de bu zaten elden bişeyt gelmemesi o kadar zavallı insanın ölümüne bu dünyadan sorgusuz sualsiz gidişine tüm dünyanın göz yumması
ama allah büyük her işte vardır bir hayır elbet seninde sonun gelecek lanetli kavim

Son düzenleme:
[kötükedihüsoB]israil istihbarat ve terör bilgi merkezi 60 milyon TÜRKÜ terörist ilan etti[/B]TÜRKİYE ile ilgili tuttuğu raporda TÜRKİYEDE bazı yayın organlarını yazarlarını israil vahşetini kınayan eylemlere katılanları ve GAZZE halkına yardım ulaştıran yardım kuruluşlarını TERÖRİST ilan etti buna göre hepimiz teröristiz

Ne desek az içim kan ağlıyor
onlar silahlarla vurulyor kanlar içinde
bizlerin de kalbi kan ağlıyor
dua dua dua etmekten başka bi şey gelmiyor
zalimin zülmü varsa bizimde allahımız VAR
----------------------------------------------ÇOÇUKLARYIZ---------
Şimdi,
Bizlere mezar olan,
Bu topraklarda,
Tankların, topların namlularından,
Alınlarımıza, yüreklerimize,
Ve umutlarımıza mermi sıkanların,
Kurmayı düşlediğimiz,
Umut ülkesinin,
Çocukları olarak,
Umut nehrinden,
Umut suyu doldurduğumuz,
Taslarımızdaki umut suyu,
Taş olarak gidiyorsa,
Sevgimizi, öfkeye dönüştürenlere,
Ne olur bizi suçlamayın,
Biz, yok edilmeye çalışılan,
Filistin’in,
Ezilen dünyanın çocuklarıyız.

Topraklarımız çorak,
Nehirlerimiz kuru,
Yok edilmeye çalışılan,
Elimizdeki tek silahımız,
Umutlarımız BİZ FİLİSTİN ÇOÇUKLARIYIZZ
ALINTIDIR

Son düzenleme:
Söyleyecek söz bulamıyorum.Yüce Rabbim sadece Filistinde değil dünyanın herhangi bir yerinde zulüm gören bütün insanların yardımcısı olsun.

bizde cumartesi gunu protesto vardi yuruyus, ama bizde sandik ki baska bi yuruyus varmis, ama neyse Allah'dan son 20 dksinz katilabildik, oglum zaten hastaydi hala da hasta atesliydi gene ayni, ondan disarda kalmamistik, ama gorunce o bagriltilari falan bizde bakalim neymis diye, baktik filistin icin gazzedeki katliam icin millet yurumus ama sonra da bi yerde kalip senaryolar yapmislar, kimler yokdu ki; Turk'u mu dersin fransizi mi dersin yahudisi mi dersin Arab'i mi dersin herkes israil'i lanetliyor bi kadin da senaryo yaparken nasil bagrio sanki ordaki kadinlar sesi gelmis gibi:1no2:senağlamasenağlama, annemin kucaginda kizim oglum pusetinde kardesim orda resimleri cekiyor video falan, annemle agladik tuglerim diken diken oldu kadin nasil yirtinio, bizim hakkimiz yok mu yasamaya, birileri yardim etsin nolur diye, icimiz param parca oldu, bizde filistinliyiz, Allah'u ekbet tekbir Allah'u ekber diye bagirdik bagirdilar :1rolleyes:
icim param parca yaralandi,senağlama burda hergun varmis yuruyus iyi anladiysam saat 5 de oluyormus ama en buyugu her cumartesiymis, gitmeye calisagim fransiz adamlar nasil kendilerini yirtiyor varya orayi duzenlemek icin, savas dursun diye hersey guzel mukemmel insallah sesimizi duyan olur,

acaba buraya resim koyabiliyormuyuz yuruyusden ?

Cadı beden iyi biliyor olman lazım hangi fotografın konulup hangisinin konmayacağını. Sen mesajımı almışsındır.

Gelelim gözüme takılan diğer konuya. Filistin'e destek İsrail'e köstek linkleri görüyorum. Girdim inceledim kocaman yazmışlar hedef 1 milyon imza. 1 milyon imza topladın ne olacak ? Filistindeki zulüm duracak mı ? Abi biz ettik sen etme mi diyecekler. Bu zulumu kullanıp bir yüzük uğruna gazze ile ilişkilendirip burada link yayan üye gördükten sonra kusura bakmayın ama bu imza kampanyalarına filan ben inanmıyorum. Bana biri açıklasın 1 milyon kişi olunca ne olacak ? Avrupa adama dur diyor, Türkiye dur diyor(80 milyon nüfusumuz) adamlar dinlemezken bu 1 milyon imza ile mi duracaklar ? Bu kampanyalarda ad soyad neyine yetmiyor da e-posta adreside istiyor adamlar ? Lütfen biraz akıllı olalım, biraz geniş düşünelim.

Kermes çalışmasında, yürüyüşlerde, Kızılay'ın kampanyasında rol alan ve bunlara katılamayıp dua eden herkese teşekkür ederim.

israil ateşkese karar vermiş.zahmet ettiler.zaten öldürülecek kimse de kalmadı değil mi?insanlara yaşadıkları toprakları dar ettiler,zaten başsız,korunmasız,fakir ve aciz olan bu zavallı insanları gözlerini kırpmadan vurdular.bebek.çocuk demediler;hastaneleri vuracak kadar alçaklaştılar.insanlıktan çıktılar.israil ateşkese karar vermiş öylemi zaten yapacaklarını yaptılar.GEÇMİŞ OLSUN.YAZIKLAR OLSUN.valla içim çok dolu arkadaşlar. kötükedihüso

Ne ateşkesler gördük ne yazıkki.İnşallah,bu sefer kalıcı bir çözüm üretirler.a.s. :Saruboceq:

güzel bi noktaya parmak bastığın için sana teşekkür ediyorum
ve tamamen katılıyorum kazen

evet bana da çok yersiz bir çırpınış geldi.. ne güzel yazmışsın ""1 milyon imza topladın ne olacak ? Filistindeki zulüm duracak mı ? Abi biz ettik sen etme mi diyecekler "" :sm_confused:

hayatta demezler güzel kardeşim.kazen haklı.avrupayı bile dinlemediler.şuurunu kaybetmiş onlar.artık hastaneleri vuracak kadar insanlıktan çıkmışlar yazık.

bugün tarihi yargılamazsan yarın sanada olacak olan aynısı bunu anlamıyomusunuz geçmişe bakıp ders alınki binlerce filistinli gibiler ölmesin

17 yaşında öyle güzel yakalamış ki ayrıntıyı. Bu konu açılmadan önce bu konuda biraz tarihi araştırmanızı rica etmiştim. Bu durumun Türkiye ile bğlantısını görmenizi istemiştim lakin görüyorum ki 17 yaşında bir ablam sadece yakalamış. Ben oradaki zulme göz yummuyorum ama geçmişten de ders alınmalı diyorum. Bu durumu o topraklar nasıl geldi lütfen biraz araştırın. Atalarının yaptıkları (2-3 nesil öyle çok geride de değil) hataların cezalarını çok ağır şekilde çekiyorlar. Atalarının hatasının faturası sivillere çıkartılmamalı ama Türkiye şu anda ne yapıyor bir inceleyin.

Lütfen daha fazla yazdırmayın bana bu konuda.... anlayan anlamıştır...

TÜRK KIZILAYI FİLİSTİN HALKI İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Gazze’deki ihtiyaç sahiplerinin acısını dindirmek amacıyla bölgeye yönelik yardım çalışmaları aralıksız sürdüren Türk Kızılayı, Filistin halkının acılarını dindirmek için yardım kampanyası başlattı.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali Kızılay Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısı ile “Şimdi de Gazze Sınavı” isimli yardım kampanyasının startını verdi. Filistin Büyükelçisi Nebil Maruf’unda katıldığı toplantıda Küçükali ayrıca bölgedeki durum ve Kızılay’ın yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali Gazze'de yaşananların insan kaynaklı ve kabul edilemez bir ''dram'' olduğunu ifade ederek, ''Maalesef, Filistin'de uzun yıllardır insan kayaklı bir afet vardır. Daha önce de Irak, Sudan, Gürcistan ve Lübnan'da aynı şekilde yaşanmıştır'' dedi.

Gazze Halkı Türk Halkının Yardımlarını Bekliyor

Gazze'de insan onurunu kıran bir durum olduğunu belirten Küçükali, acı ve gözyaşının her geçen gün arttığını, saldırılarda en çok kadınlar ve çocuklar olmak üzere sivillerin zarar gördüğünü söyledi.
Bölgede yaşayanların günlerdir saklandıkları yerden çıkamadıklarını, aç ve susuz kaldıklarını dile getiren Küçükali, ''Gazze halkı, Türk insanının gözüne bakmakta ve yardım beklemektedir'' diye konuştu.

Küçükali; “Uluslararası Hukuk İşletilmeli, Sürekli ve Güvenli İnsani Yardım Hattı Açılmalı”

Küçükali, Türk Kızılayı'nın Gazze halkının yanında olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
''Çatışmalar, bir an önce durdurulmalı, insani yardım hattı açılmalı, uluslararası hukuk işlemeli, Cenevre Sözleşmesi gereği siviller koruma altına alınmalı ve Kızılay'ın yardım hakkı engellenmemeli.

Bölgedeki korunmasız siviller olan kadınlara ve çocukları psikososyal destek verilmeli. Türk Kızılayı olarak, bu desteğin verilmesi için bir grup uzman gönderdik. Bu destek, diğer sivil toplum kuruluşları tarafından da desteklenmeli.

Ayrıca, sağlık malzemesi bulunmayan bölgeye ilaç ve tıbbi malzeme temin edilmeli. Bunun için iş dünyası, sanat, spor ve medya camiasını sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz.''

Küçükali, Türk Kızılayı'nın, bölgeye gönderdiği yardımların dışında ''Şimdi de Gazze Sınavı'' sloganıyla, bölgeye gıda, ilaç ve giyecek yardımı yapılabilmesi için kampanya başlattığını söyledi.

Yardımlarınız İçin

Kampanyaya katılmak isteyenlerin, tüm bankalardaki Kızılay yardım hesaplarına para yatırabileceklerini, cep telefonlarından 2868'e boş SMS göndererek 5 YTL yardım yapabileceklerini ve TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ adresinden bağışta bulunabileceklerini belirten Küçüklali, ayrıca ''Alo 168 Türk Kızılayı Ücretsiz Danışma ve Bağış'' hattından bilgi alınabileceğini söyledi.

TÜRK KIZILAYI MÜDAHALESİ​

Her coğrafyada insan ızdırabını dindirmeyi kendine görev edinen Türk Kızılayı, 1996 yılından bu güne kadar Filistin’e yönelik 18 yardım operasyonu düzenlemiştir. Bu operasyonlarda bölgeye gıda malzemesi, çadır, battaniye, giyim malzemesi, ilaç, tıbbi malzeme, prefabrik okul, kırtasiye malzemesi, okul çantası, bebek maması, bebek bezi ve çeşitli hijyen malzemesi gönderilmiştir.

2008 yılı içerisinde 20 ton pirinç, 10 ton şeker, 5 ton sıvı yağ, 800 kg hazır çorba, 50 ton un, 20 ton mercimek, 20 ton nohut, 5 ton çay 26 ton çeşitli ilaç ve çok sayıda tıbbi sarf malzeme bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Bu güne kadar bölgeye ulaştırılan insani yardım malzemelerinin toplam değeri 18.750.000YTL’yi (12.5 Milyon USD) bulmaktadır.

Gazze Şeridi’ne yönelik 4 Kasım 2008 tarihinden bu yana uygulanmakta ambargo nedeniyle hemen harekete geçen Türk Kızılayı özellikle günlük gıda gereksinimlerini karşılamakta zorluk çeken Gazze Şeridi’ndeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere toplam ağırlığı yaklaşık 220 ton olan 500.000.- YTL değerindeki 11.000 gıda kolisini sevkiyata hazır hale getirmiştir. Un, şeker, pirinç, mercimek, nohut, çay, sıvı yağ, hazır çorba çorbadan oluşan gıda kolilerinin Gazze Şeridi’ne ulaştırılmasını teminen T.C. Telaviv Büyükelçiliği ile koordinasyon içerisinde gerekli izinlerin alınması amacıyla halen 2 afet uzmanı bölgede görev yapmaktadır.

Hazırlanan gıda kolileri 10 tırdan oluşan konvoy ile 28.12.2008 Pazar günü Ankara’dan hareket etmiştir. Türk Kızılayı tarafından bölgeye gönderilen yardımlar 2 Ocak 2009 itibariyle Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır.

Türk Kızılayı'nın bölgeye yönelik yardımları yardımsever Türk halkından aldığı güç ve destekle önümüzdeki dönemde de artarak devam edecektir.

BAĞIŞ BİLGİLERİ

Nakdi bağış Yöntemlerini kullanırken Filistin’ Şartlı Bağış ibaresini yazınız veya yazdırınız
İnsan sağlığına ve hijyenik koşullara uygun şekilde kullanılmamış ve miadı geçmemiş (yeni) gıda , hijyen malzemesi, battaniye, uyku tulumu bağışı yapılabilmektedir.
İsrail Devleti Gümrük Mevzuatı nedeniyle Gazze'ye girişi mümkün bulunmadığından her türlü konserve gıda ve giyim malzemesi bağış olarak kabul edilememektedir.
İnsan sağlığı, güvenlik ve gümrük işlemlerindeki zorluk nedeniyle kullanılmış (ikinci el) her türlü mazlemenin bağış olarak kabulü mümkün olmamaktadır

Bu arada arkadaşlar kafanıza takılan konuları 168 danışma hattını arıya bilirsiniz...

AKDİ BAĞIŞ YÖNTEMLERİ

Tüm bankaların Türk Kızılayı 2868 hesap numaralarından;Türk Kızılayı tahsilât menülerinden ;
Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk Kızılay Posta Çeki hesabından;
Bu metnin en altında yer alan Filistin’e İnsani Yardım menüsünü kullanarak elektronik işlemle;
168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından;
Ülke genelindeki tüm Kızılay Şubelerinden nakdi bağışınızı Filistin’e Şartlı Bağış ibaresiyle makbuzla (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz) yapabilirsiniz.
Şube adreslerimiz için tıklayınız TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ - TURKISH RED CRESCENT SOCIETY

AYNİ BAĞIŞ YÖNTEMLERİ

İhtiyaç sahibi mağdurların en iyi şekilde ulaştırılması için aşağıdaki şekil ve standartlarda bağışlanmasını, bağışçılarımıza tavsiye ederiz. Ayni yardımlar için aşağıda irtibat bilgileri olan Bölge Afet ve Lojistik Merkezlerimizle ve Yerel Afet Lojistik Merkezlerimizle iritbata geçilebilecektir.

------------------
GIDA PAKETİ

1)Pirinç - 2, 5 Kg
2)Nohut - 2, 5 Kg
3)Fasulye - 2, 5 Kg
4)Un - 5.0 Kg
5)Makarna (500 gr. lık 4 adet) 2.0 Kg
6)Toz Şeker - 5, 0 Kg
TOPLAM..: 19.50 Kg
--------------------------------

HİJYEN PAKETİ
1)Sabun 4'lü paket -
2)Toz Detarjan - 1, 5 Kg
3)Kadın Pedi - 10 Paket
4)Şampuan -
5)Tuvalet Kağıdı 10'lu paket
6)Bulaşık Deterjanı
7)Diş Macunu
8)Diş Fırcası
9)Çocuk Bezi 48'lik
( Adetleri size bağlı isteğe göre)

esım elcerıre yı seyrederken orda bır avukatt fılıstınlılerın ısraıle savas magduru olarak dava acma hakları olduklarını soyledı benımde aklıma soyle bı sey geldıı bende acamazmıyım sonunca bende magdur oluyorumm benımde huzurumu kacırdılar.. ve bı avukat arkadasıma danısttımm...... sımdı KAZAN sızden rıcam bu konuyuu sızde avukatınızla goruse bılırmısınız.. soyleyeceklerı bızım ıcın cok onemlı ve ımza konusunada acıklma olurr

aslında daha fazlası yazılabilmeli
konuşula bilmeli malesef siyasi ve tarihi konularda
biz bayanlar daha gerilerdeyiz özel ilği alanımıza girmedikçe
kadınlara dair bir sitede bile siyasi yazılar ve yorumlar yasak malesef
ilğiniz bu konulara yönelmesin der gibi

Savaş bu yada bir başkası"Asla ve asla kazanan taraf yoktur ya bir şey savunulur yada alınır kayıplar her iki taraftada oldukça fazladır.Telafisi yapılamayan ,tekrarlanan hataların hepsi yine küçük bedenlere mal olmuştur.Giden canların yanı sıra barış imzaları sonrası?Büyük bir maddi kayıp oldukça gerilemiş,karalanmış ülkeler.Tarihte büyük acılar!"

Gazzenin toparlanmasına Müslüman ülkelerin katkıları bulunduğu bir gerçek elimizden ne geliyorsa devam arkadaşlar.Düşmez kalkmaz bir Allah bugün onlara yarın bize yardımın düşüncesi Unutmayalımki Osmanlıdan kuyruk acısı olupta ülkemize provakasyon amaçlı bir sürü olay yaptıran şuanki durumumuzda olmamamızı sağlayan ve kısıtlayıcı etkenler mevcut.Kısacası bugünün yarınıda var.Kaldıki ülkemize birşey olmasın insanız insan!

Çok konuşanlarıda görüyoruz şu bunu fark etmiş bu bunu anlamış vs bırakın lütfen bunları vicdanınıza dönün herkez herşeyi anlamak bilmek zorunda değildir.Sizler ruhunuzda güzellik taşayan bayanlar olarak elinizi yüreğinize koyun bir bakın rahatmısın.Kafanızı yastığa koyduğunuzda rahat uyuyabiliyormusunuz?

Cevap evetse ne mutlu size değilse lütfen yardım kuruluşları aracılığıyla yardımlarınızı esirgemeyin.Savaş bu hiç birşeye benzemez.
Dün bir haber sitesinde yazılan yorum çok dikkatimi çekti"Bırakın Gazzeye yardımıda Doğuda bir sürü çoluk çocuk aç siz kendi ülkenize bakın!"
Yazıklar olsun bunu yazan insan müsvettesine karşıdaki " Savaş Maduru"Cahil değil!

Yazacak cidden çok şey varda boşvermek lazım bu platformda ,gerçeklere dönüp yardım etmek en hayırlısı az laf çok iş.
Sadece hatırlatma için yazıyorum Unutmayalım ,unutturmayalım ,elimizden gelen tüm yardımları esirgemeyelim.

arkadaşım ben senin hala nasıl bir hümanist anlayışı taşıdığını anlamadım halaCADIARZU
tutturmuşsun bir hamas diye......kimsenin haması savunduğu falan yok zaten.bizim dediğimiz okul ve bombalanan hastaneler ve diğer heryerde ölen masumlar....ben senin hümanizmin arkasından neyi savunduğunu anlayamadım :uhm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…