Isim mevzusu

Kayınvalidem kızıma isim önerirken benim ve eşimin babaannelerimizin ismini koymamızı önermişti, saniyesine pişman oldu. Birincisi o kim ki karıyacak. İkincisi de aile büyüklerinin isminin çocuklara konması kadar saçma az şey vardır. Memlekette isim mi kalmadı arkadaş. Herkes kendi işine baksın.

Oğlumun çift ismi var ilk ismi dedesinin ismi .

ikinci ismi benim istediğim bir isim.

Allah var kimse bize kayınpederin ismini koyun diye diretmedi de söylemedi de

Ancak kayınpederin ismini koymak çok gereksizmiş.

Sadece nufus kağıdında yazılı bir isim kimse kullanmıyor

Yakın aile bireyleri dışında da çift ismi olduğunu bilen yok

Okul sırasında da hep ikinci ismi kullanıldı.

Sonuç olarak oğlum yıllardır dede ismini nufus kayıtlarından sildireceğini ve ne gereksiz bir işlem yapmışsınız bana iş çıkardınız diye söylenir durur. Haklı da bürokratik işlemlerle uğraşmak zorunda olacak zamanı gelince

İkinci ismi için iyi ki der beğenir.

Saygı duyarım o bir birey istediğini yapabilir.

Şimdiki aklımız olsa koymazdık.

Sanki aile isimlerini yaşatmak için doğuruyor konumundasınız gibi geldi bana

Artık belli bir yerden sonra bazı örf ve ananeleri yıkmak gerek

Bu devirde hala benim anamın ismi senin babanın ismi bu olmamalı ya. Çocuga zamana uygun düzgün bir isim bulur koyarsınız. Ayrıca kullanılmayan bir isim olması ilerde çocuga külfet.

Esimle Bi çocuğumuz daha olsun istiyoruz bizde tek sorun isim meselesiydi eger cocuk erkek olursa esim babasının adını vermek istiyordu bende söyleyemem ben babanın adını diye anlaşamıyorduk ikinci ismeede karsiydi kizim iki isimli annesinin adı söylenmiyor diye esim evin tek oğlu isim problemini asamiyorduk dün akşam yanına kendi ismini ekle hiç değilse dedim güzel ismi var esimin ben babanın ismiyle seslenemem çok eski Bi isim dedim ve galiba sorunu çözdük gönlü oldu siz olsanız napardiniz bana kalırsa her çocuk yeni Bi ismi hakkediyor ama bizim oralarda büyük sorun yapıyorlar birazda eşlerde iş bitiyo
Çok gereksiz bir tartışma olmuş.

X