Isim mevzusu

En azından sizlersiniz söyleyebilmis benim esim söyleyemiyo ailesi bizi sildin önemsemiyon diye duygu sömürüsü yapiyo benim esim çok saf malesef çabuk inaniyor
Şimdi söyledi ama ilerleyen zamanlarda adet örf saygı zart zurt diyerek aklını çelecekler biliyorum. Erkek olursa sorun yok ama annesine çok düşkün olduğu için senin koyduğun ismin yanına anneminkini de ekleyelim diyeceğinden eminim. Ben koydurmam ama büyük kavgalar yaşanacak biliyorum.

Kimsenin ismini vermeyerek başlayacaktınız o işe. Ama ben olsam ilkine hadi koyduk bi şekilde, ikincide asla istemezdim. Bu ne saçmalık ya. Her çocuğun kendine özel ve beğeneceği yeni bi isim hakkı var bence. Dede nine amca saçmalık. Geçen yıl çok sevdiğim bi yakınım vefat etti eşim bu yıl istersen ismini bebeğimize koyabiliriz diye teklif etti ama ben kendim koymadım. Çünkü ne gerek var ki? O bizim içimizde anılarıyla yaşayacak zaten, ben neden çocuğuma onun ismi yükünü yükleyeyim

En azından sizlersiniz söyleyebilmis benim esim söyleyemiyo ailesi bizi sildin önemsemiyon diye duygu sömürüsü yapiyo benim esim çok saf malesef çabuk inaniyor
Sizin aileniz de yapsın aynı duygu sömürüsünü.

ilk kiza kendi anasinin adini koymus zaten ondan oyle diyor, nerden buluyorsunuz bu tipleri anlamiyorum ki, insan gibi ana baba olarak oturun dusunun begendiginiz ismi koyun yav ne bu ana baba adı meraki
Sanirsin sultan suleyman da ismi yasasin zxsd
kendi kararini kendi veremiyor mu? Benim kucuk cocuklarim bile kendi kararlarını kendileri veriyor yahu 😂

Şimdi söyledi ama ilerleyen zamanlarda adet örf saygı zart zurt diyerek aklını çelecekler biliyorum. Erkek olursa sorun yok ama annesine çok düşkün olduğu için senin koyduğun ismin yanına anneminkini de ekleyelim diyeceğinden eminim. Ben koydurmam ama büyük kavgalar yaşanacak biliyorum.
Bizde çok kavga yaptık en son doğum yaptım geldi bak zor durumda kalıyorum benide anla falan filan sen nasıl istiyorsan öyle çağır sadece yazdir dedi telefonlarında ailesi açmamış konuşmamış ben tama dedim noldu onlar inadına hala iki ismiyle sesleniyor bende heryerde benim koydugumla sesleniyorum kaynanam benim düşmanlarım var millet ne der diyip duruyo onu dinlemiyorum bu benim çocuğum dedim en son bidahada demedi bana bu şekilde seslen diye

Benim oğlumun 2 ismi var ilki kp ismi ama biz tanışmadan önce ölmüş. Kendi halkaları falanda karşı çıktı ama ikna edemedim bari iki isim olsun ikinciyi ben seçeyim dedim. İsme uyan uzun olmayan bi isim seçtim. Kp ismi çok eski saçma sapan bi isim olmadığından çokta sıkıntı yapmadım ayrıca babasının yeri eşimin hayatında çok büyük önem taşıyor annesi yok gibi. Onun için ne anlama geldiğini bildiğim için ve isimde kötü olmadığı için çok büyük kavgalar etmedim olmaz diye. Bundan sonra sen ne istersen o olabilir diyordu ki zaten aslında aile bağı olmayan biri bu yüzden de çok ekstrem bi durumdu eşim için anladım bunu. Hala eşimin akrabaları kaynanam hatta benim teyzelerim falan ikinci ismi tercih ediyorlar. Ben iki ismini birlikte kullanıyorum. İsmine yabancı kalmasını istemiyorum benimsesin. Halasının biri söyleyemediğini tuhaf kötü hissettiğini söylemişti. Böyle bi noktada böyle bi ilişkide karara sonsuz saygım olur ama ikisi de yaşıyor ve gayet sağlıklılar. Bu noktada daha saçma şeyler duymadım. Böyle bi durumda zaten asla kabul etmezdim gerçi eşimde zaten yapmazdım diyor.

Bunların yanında isim konusu otorite göstergesi olmuş sizin onlar için yani üstünüzde hala otoritesi olduğunun farkında bu aile. Elinizde maşallah tam anacı belli ki. İsim konusunda böyleyse başka şeylerde de vardır falsosu. Yerinizde olsam ya hiç yapmazdım ya da hayır demem kabul edilirse yapardım. Büyüyünce çocuklar garip eski isimlerden çekiniyorlar bunu çocuklarınıza yapmayın.

Bizde çok kavga yaptık en son doğum yaptım geldi bak zor durumda kalıyorum benide anla falan filan sen nasıl istiyorsan öyle çağır sadece yazdir dedi telefonlarında ailesi açmamış konuşmamış ben tama dedim noldu onlar inadına hala iki ismiyle sesleniyor bende heryerde benim koydugumla sesleniyorum kaynanam benim düşmanlarım var millet ne der diyip duruyo onu dinlemiyorum bu benim çocuğum dedim en son bidahada demedi bana bu şekilde seslen diye
Kayınvalidenin düşmanları mı varmış:KK70: hanımağa falan herhalde.

Kız olursa hangi akrabanın ismi olacak. Ben olsam böyle bi adama 2.çocuğu yapmazdım.

Ayhh okurken canım sıkıldı. Bizimki de öyle "elalem ne der"cidir. Oturup bunun ne kadar saçma olduğunu, büyüklerinin adı konulan çocukların ne kadar öz güvensiz olduğunu. Zaten erişkin olunca da hemen değiştirdiğini anlatmak göstermek lazım.

Benim oğlumun 2 ismi var ilki kp ismi ama biz tanışmadan önce ölmüş. Kendi halkaları falanda karşı çıktı ama ikna edemedim bari iki isim olsun ikinciyi ben seçeyim dedim. İsme uyan uzun olmayan bi isim seçtim. Kp ismi çok eski saçma sapan bi isim olmadığından çokta sıkıntı yapmadım ayrıca babasının yeri eşimin hayatında çok büyük önem taşıyor annesi yok gibi. Onun için ne anlama geldiğini bildiğim için ve isimde kötü olmadığı için çok büyük kavgalar etmedim olmaz diye. Bundan sonra sen ne istersen o olabilir diyordu ki zaten aslında aile bağı olmayan biri bu yüzden de çok ekstrem bi durumdu eşim için anladım bunu. Hala eşimin akrabaları kaynanam hatta benim teyzelerim falan ikinci ismi tercih ediyorlar. Ben iki ismini birlikte kullanıyorum. İsmine yabancı kalmasını istemiyorum benimsesin. Halasının biri söyleyemediğini tuhaf kötü hissettiğini söylemişti. Böyle bi noktada böyle bi ilişkide karara sonsuz saygım olur ama ikisi de yaşıyor ve gayet sağlıklılar. Bu noktada daha saçma şeyler duymadım. Böyle bi durumda zaten asla kabul etmezdim gerçi eşimde zaten yapmazdım diyor.

Bunların yanında isim konusu otorite göstergesi olmuş sizin onlar için yani üstünüzde hala otoritesi olduğunun farkında bu aile. Elinizde maşallah tam anacı belli ki. İsim konusunda böyleyse başka şeylerde de vardır falsosu. Yerinizde olsam ya hiç yapmazdım ya da hayır demem kabul edilirse yapardım. Büyüyünce çocuklar garip eski isimlerden çekiniyorlar bunu çocuklarınıza yapmayın.
Evet esimin çok ailesi yapısı var uzakta olduğu için bisey olcak onlara diye ödü kopuyor annesi herseye karışmaya çalışan insan ozyuzden anlaşamıyoruz babası sessiz biseye karismaz

Böyle konuları hala şu yüzyılda tartışıyor olmak çok vahim. Kültürsüzlük yani. Oğluma kendi istediğim ismi koydum ki esimin anne babası ölmüş olmasına rağmen karışmadı. Çünkü nettim. Doğuran taşıyan bakan anneyse gerisine 💩 düşer ama kadınlarımız bu duruşu sergileyemediği için bir ömür kendi kendini üzmeye mahkum oluyor

Valla oğluma eşimin ismiyle hitap etmek de bana mide bulandırıcı geldi, aynı şekilde kızınız olsa sizin isminiz ile eşiniz hitap etsin ister miydiniz? Ben şahsen onu da istemezdim. 🤮

Babasının ismini koymazsanız adam ölecek mi? Eşiniz bu kadar taviz verebiliyorsa ailesine muhteşem biri değildir, ana kuzusudur. Böyle adamla değil 2. çocuğu yapmak, eve japon balığı almazdım. 2 yıl sonra konu açmazsınız inşallah boşanmak istiyorum ama 2 küçük çocuğum var diye.

Esimle Bi çocuğumuz daha olsun istiyoruz bizde tek sorun isim meselesiydi eger cocuk erkek olursa esim babasının adını vermek istiyordu bende söyleyemem ben babanın adını diye anlaşamıyorduk ikinci ismeede karsiydi kizim iki isimli annesinin adı söylenmiyor diye esim evin tek oğlu isim problemini asamiyorduk dün akşam yanına kendi ismini ekle hiç değilse dedim güzel ismi var esimin ben babanın ismiyle seslenemem çok eski Bi isim dedim ve galiba sorunu çözdük gönlü oldu siz olsanız napardiniz bana kalırsa her çocuk yeni Bi ismi hakkediyor ama bizim oralarda büyük sorun yapıyorlar birazda eşlerde iş bitiyo
Konyalı mısınız? Konya’da çok var anne baba ismi koymak ailem orada yaşıyor evleninceye kadar bende konyadaydım. Ayşe Fatma durdu Gülsüm Ahmet mehmet mustafa Ali kaynıyordu her yer 😊💕

Şaka gibi hangi devirde yaşıyoruz
Halifelik gibi babadan oğula geçiyor
Bunları bukadar ısrarla ısteyen aıle ve kocanız umarım bu cocugun üzerine birsürü mal mülk vermiştir😅😅
Hadi annesının ısmını koymussunuz
Ozaman ıkıncı oluncada sızın aıledekılerden birinin ismi konulsun

Bide afedersiniz ama doğmamıs cocugada don biçilmez🤔

Kayinvalide isminde taviz verdiginiz icin böyle oluyor. Bastan istediginiz ismi koyacaktiniz. Ben ogluma rahmetli babamin ismini verdim ikinci isim olarak. Oglum ismini sevdigi halde tekrar ayni karari vermezdim. Herkes kendi adı ve hikayesi ile yasasin.

X