Isim konusu

Cocuğa asla eda diyemeyiz deyip çıkışmak nedir ya? Cocukla inatlasmak ve cocuğun kendi adını reddetmek aşırı ters birşey bana göre.. Olduğu gibi kabul edemiyorlar demek ki torunlarını ismi bile batıyor... Yazık

Nezaketle iş yapılmaz, koyduysanız söyleniyor ve bence neden söylüyorsunuz deme hakkınız da yok. En başından koymayacaktınız. Benim eşim güneydoğulu, baba adı koymak bilmemkaç nesildir gelenek. Oğlum olsaydı koyacaktım gönüllü şekilde, yanına da 2. İsim eklemeyecektim. Çünkü gerçekten koymak isterim.Ama formaliteden koyup yanına da bişey ekleyip 1. İsmi söylemeyin demek olmuyor. İstemiyorsan koymasaydın keşke, ben olsam kimlikte düzeltme yapardım.

Cocuğa asla eda diyemeyiz deyip çıkışmak nedir ya? Cocukla inatlasmak ve cocuğun kendi adını reddetmek aşırı ters birşey bana göre.. Olduğu gibi kabul edemiyorlar demek ki torunlarını ismi bile batıyor... Yazık
Evet bende şaşırdım birde çocukları şikayet ediyor gelmiş

Eşimde bana biz tanışmadan önce vefat etmiş babasının adını koydurdu oğluma 🤦ben hiç tanışmadığım için bu konu bana zor gelmiyor yanına bi isim koyduk aklıma kayınpederimin ismi olduğu gelmiyor bile bazen. Ama hayatta olsaydı, tanışmış olsaydım müsaade edemezdim sanırım.

En güzel cevabı kızınız o ismi sevmiyorum bana eda diyin diyerek vermiş zaten sizde inatla edaa diye seslenip durun. eda da çok güzel bi isim bu arada adıyla yaşasın 😊

Nezaketle iş yapılmaz, koyduysanız söyleniyor ve bence neden söylüyorsunuz deme hakkınız da yok. En başından koymayacaktınız. Benim eşim güneydoğulu, baba adı koymak bilmemkaç nesildir gelenek. Oğlum olsaydı koyacaktım gönüllü şekilde, yanına da 2. İsim eklemeyecektim. Çünkü gerçekten koymak isterim.Ama formaliteden koyup yanına da bişey ekleyip 1. İsmi söylemeyin demek olmuyor. İstemiyorsan koymasaydın keşke, ben olsam kimlikte düzeltme yapardım.
Dedim esime sildirelim konu uzuyo diye bendede hata var keşke hiç yazdirmasaydim onca hakaret etti bana çoğu zaman bende ona karşılık verdim onun üstüne hala diretmesi beni sinir ediyo

Zorla mı sevdirecekler adını ya ne kadar saçma , zoraki koymuşlar zaten kendi adını bu kadar seviyorsa görümcelerine koysaymış kv kişisi...

Eşimde bana biz tanışmadan önce vefat etmiş babasının adını koydurdu oğluma 🤦ben hiç tanışmadığım için bu konu bana zor gelmiyor yanına bi isim koyduk aklıma kayınpederimin ismi olduğu gelmiyor bile bazen. Ama hayatta olsaydı, tanışmış olsaydım müsaade edemezdim sanırım.

En güzel cevabı kızınız o ismi sevmiyorum bana eda diyin diyerek vermiş zaten sizde inatla edaa diye seslenip durun. eda da çok güzel bi isim bu arada adıyla yaşasın 😊
Haklısınız teşekkür ederim

Dedim esime sildirelim konu uzuyo diye bendede hata var keşke hiç yazdirmasaydim onca hakaret etti bana çoğu zaman bende ona karşılık verdim onun üstüne hala diretmesi beni sinir ediyo

Neden zorlarlar ki hayret bişey ya. İmkan varsa gerçekten sildirmeli. Geçen yıllarda e devletten hemen yapılıyordu ama şimdi yapılıyor mu bilmiyorum.

Bende oğluma eşimin amcanın adını verdim ikinci bir adla amcayi seviyordum. Şuan çok pişmanım koyduguma onlarda asla tek isimle cagirmaz iki ismi kullanırlar biz benim koyduğum isimle çağırıyoruz onlar iki isimle bence sorun olmuyor. Ama kızınız begenmiyormus zaten babaannesin in adını zamanla öğrenecekler. Eda diyecekler siz kararlı durun.

Bende oğluma eşimin amcanın adını verdim ikinci bir adla amcayi seviyordum. Şuan çok pişmanım koyduguma onlarda asla tek isimle cagirmaz iki ismi kullanırlar biz benim koyduğum isimle çağırıyoruz onlar iki isimle bence sorun olmuyor. Ama kızınız begenmiyormus zaten babaannesin in adını zamanla öğrenecekler. Eda diyecekler siz kararlı durun.
İnsallah

Ya bu isim konusunda babaanneler ve babalar o kadar boş yapıyor ki. Çoğu arkadaşım o babaanne ismini gidip sildirdi sonradan. Ne gerek var?

Sırf torununa kendi ismi verilmedi diye hastalanıp ölecekse ölsün.Bundan daha saçma olan çok az şey duydum.Bazı çocuklar dede ve babaanne isimlerini taşıdıkları için hayata 1-0 yenik başlıyorlar.

Benim bundan 8 yıl yıl önce ikinci kızım oldu birincisine kaynanamin adını vermedim ikincide tutturdular ben yurtdisindayim esinde evin tek oğlu koymam diye direttim en son hastanede esim yalvardı iki isim koyalım diye zor durumda kalıyorum herkes koyorda sen koyamiyormusun falan demişler telefonunu almamışlar sinir olduğum halde iki isim yazdırdım ben ikinci ismiyle kendi koyduğum isimle seslendim hep etrafındakilere öyle esim annesinden korktuğumdan iki isim diyordu esimin ailesi kendi ismiyle sesleniyordu kavga ettim esimle sonra oda onlara iki ismiyle söyleyin demiş kaynana Trip attı küstü bana olmadık laflar soktu telefonda mesafe koydum öyle böyle sürdü bu yıl izine gittik 3 hafta aynı evdeydim kaynanalar ben evde yokken kızıma üç dört kere iki ismini söyleyerek çağırmış kızımda benim adım eda bana neden sürekli iki isimle çağırıyorsun demiş bana eda de ben diğer ismi sevmiyorum demiş oda hayır ölünce belki tek isimle cagirilirsin demiş görümcemde bekar olan oda demiş asla eda diyemeyiz sana diye ben eve geldim senin çocukların çok fena cookk dedi esimde noldu yine dedi oda herseyimi anlatayim bende kalsın dedi cocuklar bana anlattı ben haberim yok gibi davrandim sadece asla sana eda diyemeyiz kelimesine takıldım siz olsanız nasıl davranirsiniz ayda bikere esim konuşurken konuşuyorum ondan hariç aramam bana hep sorar niye arayıp sormuyor falan diye
Bu kaynana kisminin ego tatmini de nefret ettiriyor insani ya iki birey evlenmiş mutlu mesut evlatlari olmus sevinip bagrina basacaklarina isim yaygarasi kopariyolar noluyor onun ismini koyunca anlamiyorum ki isim koyulmadan da saygi ve sevgi gösterdiginizi belli edebilirsiniz. bayıliyorlar milletin isine karisip huzursuzluk cikarmaya

X