işe yaramıs....

gonkaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2009
47
1
arkadaşlar oldugu gıbı anlatıyorum gecenlerde nette hayıt suyu dıye bırsey duydum ama tam emın olamamakla bırlıkte kararsız kaldıgımı soylemelıyım sonra sohbet esnasında ıs yerındekı bı arkadasımında hayıt tohumu ıle hamıle kaldıgını ogrendım bu arkadasım 1,5sene cocuk tedavısı gormus polıkıstık overmıs acıbademde asılama olmus ama tutmamıs ıkıncı asılama ıcınde randevu almıslar ancak cok yoruldugunu ıkıncı asılamayı 1-2 ay sonra denemek ıstedıgını soylemıs o arada da hayıt tohumunu duyup kullanmıs ve ılk ay hamıle kalmıs bu durumu doktoruyla paylasmıs olabılır alternatıf tıpa ınanıyorum demıs.bu arkadasım yıne kendı gıbı bebek sahıbı olmak ısteyen bı arkadasımıza elınde kalan hayıt tohumlarını vermıs o da 3 ay sonra hamıle kalmıs ıkısındede polıkıstık over varmıs.... benım hıcbır sorunum yok ama 7 aydır bebıs ıstıyoruz olmuyor bu ay bende hayıt tohumuna baslıyorum sızlere gelısmelerı yazarım nette arastırdım sadece polıkıstık over ıcın degıl yumurtaların olgunlasması,hormonların dengelenmesı ve adet duzenlıslıgı ıcınde kullanılıyormus ustelık 3 ay duzenlı kullanım yazıyor sadece denemekten bısey cıkmaz dıye dusunuyorum...kullanmak ısteyen arkadaslar olursa eger dıye eklıyorum
kullanım seklı :bır bardak kaynamıs suyun ıcıne 1 tatlı kasıgı hayıt togumunu koyulur 5-10 dk demlendırılır (kaynatılmaz) sabah aksam ıcılır.... Rabbim ısteyen herkese hayırlı saglıklı sıhhatlı bebekler nasıp etsın inşallah....

merhaba cnm bende bukonuyu çok merak ediyorum. araştırdım baya hatta hayıt hapını üretmişler.. eczanede satılıyormuşş..
5.ayım denemede olcak umutsuzum sanki bebegim olmuycak gibi hisediyorumm..
ben bu hayıt hapını yada tohumunu alayım dyorum yalnız benim çöyle bi sorunum var gögsümde kist var doktor hormon ilaçlarını yasakladı.. acaba buda ondan zararı olurmu diyorum ..
aslında bide diyorum bitki sonuctaa ilaçını almam tohumunu alırım kafam karışık kulanıp kullanmamakta

merhaba cnm bende bukonuyu çok merak ediyorum. araştırdım baya hatta hayıt hapını üretmişler.. eczanede satılıyormuşş..
ben bu hayıt hapını yada tohumunu alayım dyorum yalnız benim çöyle bi sorunum var gögsümde kist var doktor hormon ilaçlarını yasakladı.. acaba buda ondan zararı olurmu diyorum ..
aslında bide diyorum bitki sonuctaa ilaçını almam tohumunu alırım kafam karışık kulanıp kullanmamakta

canım oncelıkle gecmıs olsun bende ılk senden duymustum hayıt hapını ama sonucta hap mutlaka kımyasal var ıcınde sonra ısyerınde sohbet esnasında haptan bahsettıgım arkadas gulmeye basladı ve bana hayıt tohumuyla hamıle kaldıgını soyledı sok oldum sonucta bıtkısel bı ılac ustelık gogsundekı kıstede ıyı gelebılır googleye hayıt tohumu haz hakkındakı bılgılerı oku cok seye devası var valla ben 7 aydır bebıs ıstıyorum ve deneyecem inşallah işe yarar ben ıkna oldum sende arastır derım

HAYIT NEDİR ?

Hayıt meyvesi her yaştaki kadın için harika bir bitkisel çaredir. Hayıt yüksek ateş, baş ağrısı, gazlanma ve idrar arttırma için ama en önemlisi günümüzde de devam eden şekliyle "kadın hastalıkları" için tavsiye edile gelmiştir. Hayıt, adet öncesi gerginlik, adet gecikmesi, göğüslerin hassasiyeti, sancı, kramp ve depresyon gibi rahatsızlıkların giderilmesinde veya azaltılmasında etkili olabilmektedir. Hayıt meyvesi, hipofiz bezini uyarır, vücuttaki kadınlık hormonlarını doğal bir şekilde dengeleyerek işlev görür. Hem de bazen sentetik hormon yerleştirme sonucu oluşan yan etkilerin hiçbirine neden olmaksızın. Hayıt, adet öncesi gerginliğe faydasını en az 2 hafta içinde kendini açıkça belli eder. Fakat, en iyi sonuç için en az 3 ay süre ile alınmalıdır.

Hayıt adet düzeninizi; ister çok kısa olsun, isterse hiç olmasın, kanama zamanı çok uzun veya çok kısa olsun, kanamanız çok hafif veya ağır olsun herşeyi normale döndürür. O aynı zamanda hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. yani cinselliğiniz çok fazla ise onu azaltacak, az ise onu yükseltecek ve normale döndürecektir.

Erkeklerde ise sadece cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir.

Hayıt meyvesinin, her ne kadar kullanım alanlarının çoğu bayanlar için olsa da erkeklerde depresyon ve buna bağlı olarak cinsel iktidarsızlık durumlarında da kullanılabilir.

Hormon dengesizliği kısırlığa da yol açabilmektedir. Bu nedenle Hayıt, yumurtlama periyodunu düzenlemeye ve hamile kalma şansının artmasına yardımcı olabilir.

Doğumdan sonraki ilk 2 hafta içinde Hayıt meyvesi alındığında, süt verimi belirgin şekilde artmaktadır.

Doğum kontrol hapına son verdikten sonra da, bedenin doğal dengesini yeniden kurabilmesinde çok yararlı olur. Erkeklerde ve kadınlarda ise hormon fazlalığının neden olduğu aşırı kıllanma ve svilcelere (akne) karşı, Hayıt kullanımı hormonları dengeleyerek yardımcı olabilir.

YARARLARI

1.) HAYIT, Hornonal tüylenme ve ergenlik dönem sevilcelerinde. (2-3 aylık bir kullanım gerektirebilir.)
(ÖZELLİKLE GENÇ KIZLARA!!!)

2.) Adet öncesi ve adet sırasındaki gerginlik, sancı, depresyon ve kramplarda

3.) Adet düzensizliğinde

4.) Adet düzensizliğinden dolayı hamileliğin gerçekleşmediği durumlarda (12-18 ay gibi bir süre kullanılmalıdır.)

5.) Doğum kontrol haplarının kullanımı sonrasında edet düzeni bozulduğunda

6.) Menopoz dönemi sıkıntılarında (Sıcak basması, kemik erimesi, kuruluk, baş dönmesi ve depresyon gibi)

7.) Rahim - meme kist ve iltihaplarında

8.) Üreme organlarını kanserden korumada

9.) Bağırsak faaliyetlerinin düzenlenmesinde

10.) Damar tıkanıklığında

faydalı olmaktadır.

AAAAAAAAAAA cnmmm meme kistinede iyi geliyormuş bak şimdi sevindimm... adetim şuanda araştırayım biraz daha adet bitiminde kulllanalım bakalım nolcakk.. ama genelde 3 ay kulanmak gerekiyormuşş şimdi 3 aydahamı bebeksiz bekliycez yaf:KK43:
neyse belki bizde daha erken gösterir etkisinii.. ay hecanlandım bakalım nolcak.. sen aldınmı tohumunu tadı nslll acep:) yalnız ben tutmadıgım oruçları tutmaya başlıycam günler kısalmışken sabah içemem neyapsamki acaba:? akşam 5 de bide gece 12 de içcem nolur acaba.. neyse azcık daha araştıralım bakalım hadi deniyelimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:)

canım oncelıkle gecmıs olsun bende ılk senden duymustum hayıt hapını ama sonucta hap mutlaka kımyasal var ıcınde sonra ısyerınde sohbet esnasında haptan bahsettıgım arkadas gulmeye basladı ve bana hayıt tohumuyla hamıle kaldıgını soyledı sok oldum sonucta bıtkısel bı ılac ustelık gogsundekı kıstede ıyı gelebılır googleye hayıt tohumu haz hakkındakı bılgılerı oku cok seye devası var valla ben 7 aydır bebıs ıstıyorum ve deneyecem inşallah işe yarar ben ıkna oldum sende arastır derım

deniycem bende karar verdim bitki sonucta zararı olmasssss hapı belki olurda neyseee ben akşam gelip bolca bu konudaki yorumları okuyayım bilgileneyim:) şimdi ögle arasındayım :)gelcem cnmmmmm yine:)

AAAAAAAAAAA cnmmm meme kistinede iyi geliyormuş bak şimdi sevindimm... adetim şuanda araştırayım biraz daha adet bitiminde kulllanalım bakalım nolcakk.. ama genelde 3 ay kulanmak gerekiyormuşş şimdi 3 aydahamı bebeksiz bekliycez yaf:KK43:
neyse belki bizde daha erken gösterir etkisinii.. ay hecanlandım bakalım nolcak.. sen aldınmı tohumunu tadı nslll acep:) yalnız ben tutmadıgım oruçları tutmaya başlıycam günler kısalmışken sabah içemem neyapsamki acaba:? akşam 5 de bide gece 12 de içcem nolur acaba.. neyse azcık daha araştıralım bakalım hadi deniyelimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:)

canım bende sımdı adetlıyım bu aksam baslıyorum inşallah tadının pek guzel olmadıgını duydum ama hızmet ettıgı amac kutsal olunca deger bence:)) kullanıp hamıle kalan ıkı kısı tanıyorum ılkı 1 ayında ıkıncısı 3 ayında hamıle kalmıs ınsallah bızlerde ılk ay hamıs kalanlardan oluruz kullanan arkadaslar adetın 5. gunu baslayıp sabah-aksam bır bardak olmak uzere gunde ıkı bardak ıcmısler artık sen nasıl kullanmak ıstersen canım yalnız demlerken kupanın yada bardagın artık neyde demleyeceksen agzını kapalı tut cunku bazı yerlerde hava almadan demlenırse daha erken sonuc verdıgı yazıyo...ıse yaraması dılegıyle alınca gelısmelerden haberdar et benıde en azından atkılerını kontrol edelım benım BAT 24 ARALIK

canım bende sımdı adetlıyım bu aksam baslıyorum inşallah tadının pek guzel olmadıgını duydum ama hızmet ettıgı amac kutsal olunca deger bence:)) kullanıp hamıle kalan ıkı kısı tanıyorum ılkı 1 ayında ıkıncısı 3 ayında hamıle kalmıs ınsallah bızlerde ılk ay hamıs kalanlardan oluruz kullanan arkadaslar adetın 5. gunu baslayıp sabah-aksam bır bardak olmak uzere gunde ıkı bardak ıcmısler artık sen nasıl kullanmak ıstersen canım yalnız demlerken kupanın yada bardagın artık neyde demleyeceksen agzını kapalı tut cunku bazı yerlerde hava almadan demlenırse daha erken sonuc verdıgı yazıyo...ıse yaraması dılegıyle alınca gelısmelerden haberdar et benıde en azından atkılerını kontrol edelım benım BAT 24 ARALIK

cnm çarşıda 1 aktar var oraya gidince alırım adetim bitmeden alırım sanırım...pazartesine adetim bitmiş olcakk hafta sonu annemlerde kalcam ondannn orda yapamam en iyisi pazartesi başlıyayımmmm..şimdi annem sorar bu ne ne işe yarıyor falan diye:)
heralde tohum halinde satılıyor demi yoksa toz hali falnadamı varmı acep:)neyse ögrenirim bunlarıı..
hadi bakalım başlıyorz hayit tohumuna benim içimden güzel sesler geliyor işe yarıycak sankiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:=)
bat 27 aralıkk:) 3 gün var aramızda:) inş yılbaşına bebek haberi veririz:) çok plnaım var çok:=) ege hamile kalırsam yılbaşı günüüü karnıma kurdale ile fiyonk yapıp üzerine "babacım yılbaşı hediyen benim"yazcammm :) eşime süpriz yapcam:) hem yılbaşındada nişanlanmıştık:)baya güzle olcak hamile olursam:)
hadi bakalımmmmm biz elimizden geleni yapalım gerisi rabbime kalmış nasip eder inş:) ben şimdiii çıkayım cnm gelirimm akşama:)arada bakarım işyerinden:)

Son düzenleme:
cnm çarşıda 1 aktar var oraya gidince alırım adetim bitmeden alırım sanırım...pazartesine adetim bitmiş olcakk hafta sonu annemlerde kalcam ondannn orda yapamam en iyisi pazartesi başlıyayımmmm..şimdi annem sorar bu ne ne işe yarıyor falan diye:)
heralde tohum halinde satılıyor demi yoksa toz hali falnadamı varmı acep:)neyse ögrenirim bunlarıı..
hadi bakalım başlıyorz hayit tohumuna benim içimden güzel sesler geliyor işe yarıycak sankiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:=)
bat 27 aralıkk:) 3 gün var aramızda:) inş yılbaşına bebek haberi veririz:) çok plnaım var çok:=) ege hamile kalırsam yılbaşı günüüü karnıma kurdale ile fiyonk yapıp üzerine "babacım yılbaşı hediyen benim"yazcammm :) eşime süpriz yapcam:) hem yılbaşındada nişanlanmıştık:)baya güzle olcak hamile olursam:)
hadi bakalımmmmm biz elimizden geleni yapalım gerisi rabbime kalmış nasip eder inş:) ben şimdiii çıkayım cnm gelirimm akşama:)arada bakarım işyerinden:)

bu kurdale fıkrı cok guzelmıs benımde aklımda bulunsun:))) ayyyy inşallah bebıs gelsınde neler yaparız neler neyse sımdı arkadasa sordum ıhlamur gıbı dedı bana nettende baktım paketlenmıs hayıt tohumu goruntusune boyle adacayı ıhlamur arası bı goruntusu var ben bırde demlemek ıcın kapaklı bıtkı catı demlenebılen kupalar var suzgeclı onardan almayı dusunuyorum hanı hem ne ıctıgımı kımse bılmez hemde ıs yerındede rahatlıkla tuketırım dıye canım hadı bakalım inşallah yenı yıla mutlu bı haberle gırerız canım

peki bunu ne zaman içiyoryz. adet başlayınca mı ya hamileysek gelişi güzel içilmemeli.

peki bunu ne zaman içiyoryz. adet başlayınca mı ya hamileysek gelişi güzel içilmemeli.

icen iki arkadasta adetın 5.gunu baslamıs hamıle kalıncada bırakmıslar ıkısıde hıc bır sorun yasamadan gayette saglıklı bebekler getırmısler dunyaya eeee darısı bizlerin basına:))))

icen iki arkadasta adetın 5.gunu baslamıs hamıle kalıncada bırakmıslar ıkısıde hıc bır sorun yasamadan gayette saglıklı bebekler getırmısler dunyaya eeee darısı bizlerin basına:))))

ama ben yurtdisinda hayittohumunu nerden bulcam??? tr.den kargoyla gelirmi acep?? peki kacaymis misal 1kilosu????

kizlar ben bide bögürtlen kökünü duymustum bilgisi olan varmi ayni hayit gibiymis faydalari. bi arastirin isterseniz.

ciddimisin ay süper olur ama ben bögürtlen köküde istiyorum canim eger ayarlaya bilirsen.
hayittohumu yarim kilo yetermiki?? 3-6ay kullanmak icin??
ay cok memnun oldum ya

ciddimisin ay süper olur ama ben bögürtlen köküde istiyorum canim eger ayarlaya bilirsen.
hayittohumu yarim kilo yetermiki?? 3-6ay kullanmak icin??
ay cok memnun oldum ya

canım böğürtlen kökünün faydaları sadece cınsel gucu arttırmakmıs yanı nette oyle yazıyo ama aktara sorarım varsa hayıt tohumuda bogurtlen kokunude alır kargoya verırım ancak kargo yurt dısına paket servısı gonderıyormnu sen onu ogren gonderıyorsa ben sana atayım

canım böğürtlen kökünün faydaları sadece cınsel gucu arttırmakmıs yanı nette oyle yazıyo ama aktara sorarım varsa hayıt tohumuda bogurtlen kokunude alır kargoya verırım ancak kargo yurt dısına paket servısı gonderıyormnu sen onu ogren gonderıyorsa ben sana atayım

tamam canim ama benim suan islerim yogun tasinma telasindayim. netimde gidecek ben seni yine burdan bulursam adresimi falan yollarim ozamana kadarda kargo bilgilerini ögrenirim. sen nezaman basladin buna. batin nezaman merak ettim

tamam canim ama benim suan islerim yogun tasinma telasindayim. netimde gidecek ben seni yine burdan bulursam adresimi falan yollarim ozamana kadarda kargo bilgilerini ögrenirim. sen nezaman basladin buna. batin nezaman merak ettim

daha bugun basladım bat 24 aralık bende yenı ogrendım bunu ama kullanıp hamıs kalan ıkı arkadas tanıyorum bakalım bı gazla basladık ınsallah rabbım ısteyen herkese nasıp eder:)))

daha bugun basladım bat 24 aralık bende yenı ogrendım bunu ama kullanıp hamıs kalan ıkı arkadas tanıyorum bakalım bı gazla basladık ınsallah rabbım ısteyen herkese nasıp eder:)))

Insaallah canim Hayirlisi olsun Hakkimizda. Insaallah Rabbim gönlüne göre verir

X