İntihar düşüncesini nasil sileriz

lilamav

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2024
74
32
28
Kızlar çok zor dönemlerden geçiyorum ve her kötü içinden çıkamayacak duruma geldigimde intihar etmeyi düşünüyorum ama annem babam duyunca nasıl üzülürler diye düşünüp kendimi tutuyorum bu düşüncelerden zihnimi nasıl arındırırim intihar etmektende korkuyorum

destek alın.

ben beni çok zorlayan durumlarda hep sunu düsünürüm. en kötü ne olabilir? hangi ruh hali, hangi sıkıntı, hangi sorun sonsuza dek sürer? illa ki bir yerde bitecek ve en azından nefes alabileceğim.

bugün değer verdiğiniz her sey siz gittikten sonra bir hiç olacak. hayat o kadar değersiz değil. destek alın, kendinizi sevin. yarın için de ne olursa olsun umutlu olun.

destek alın.

ben beni çok zorlayan durumlarda hep sunu düsünürüm. en kötü ne olabilir? hangi ruh hali, hangi sıkıntı, hangi sorun sonsuza dek sürer? illa ki bir yerde bitecek ve en azından nefes alabileceğim.

bugün değer verdiğiniz her sey siz gittikten sonra bir hiç olacak. hayat o kadar değersiz değil. destek alın, kendinizi sevin. yarın için de ne olursa olsun umutlu olun.
Teşekkür ederim böyle düşünmeyi denemeliyim

Ben olmayınca bu güller , bu serviler yok.
Kızıl dudaklar , mis kokulu şaraplar yok .
Sabahlar , akşamlar , sevinçler tasalar yok .
Ben düşündükçe var dünya , ben yok o da yok .

Guzel bir rubaidir.. hayal edebileceginiz en kotu şeyi hayal edin. Yaşanabilecek en kötü aciyi dusunun. Iste siz o noktada degilsiniz ki òlümü dileyesiniz. Kaldiki oylede olsa nefes aliyorsan umut vardir cunku her seyin sonu var. Bu guzel, rahat gunlerinde sonu var tadini cikar, kotu gunlerinde sonu var fazla icine dalmadan gecistir.. hayatta amac lazim. Ugruna ölünebilecek bir amac. O zaman sebepsiz yere ölmeyi istemez insan. Kimi için amaç çocugudur, kimi icin bir ülkü idea ama sonucta vardir herkesi harekete gecirebilecek bir seyler.. onu bulmak lazim.

Sana intihar ettirecek olaylar ne? Belki de hepimizin yaşadığı şeyler. Bir filmde kötü olaylar yaşanınca filimi kapatıyor musun ? Hayır. Hayat da bir gün bitecek. O yüzden yaşadığımız süreyi en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. Daha yaşanacak, gezilecek, görülecek, aşık olunacak, sevilecek, sevecek günlerimiz var🌸

Kızlar çok zor dönemlerden geçiyorum ve her kötü içinden çıkamayacak duruma geldigimde intihar etmeyi düşünüyorum ama annem babam duyunca nasıl üzülürler diye düşünüp kendimi tutuyorum bu düşüncelerden zihnimi nasıl arındırırim intihar etmektende korkuyorum
Neden böyle düşünüyorsun şöyle de konuşalım.

kesin bi uzman desteği alın eğer gerçekten öyle bir eğiliminiz varsa öncelikle onu diyeyim. hepimizin cok kötü dönemleri oluyor. ben de hep diyorum çok kötü durumlar karşsında en kötü zaten öleceğiz bi tarihte ki baya da yakın aslında, hayat cok kısa, yaşamaya devam et belki güzel şeyler de vardır seni bekleyen. neden bugun ölmek isteyip belki hayatın sakladığı güzellikleri yaşamayasın ki.

Neden intihar düşünüyorsun. Profilinde 28 yaş yazıyor. Genceciksin hayatta her şey geçiyor her sey unutuluyor. Kendi hayatını bitirmeye ailene bu kadar büyük bir acı bırakmaya ne sebep olabilir.
Öncelikle doktora git, çevrende güvendiğin kişilere bu düşüncelerinden bahset ve kendini iyi.hissedinceye kadar uzun süre yalnız kalmamaya çalış derim.

Neden intihar düşünüyorsun. Profilinde 28 yaş yazıyor. Genceciksin hayatta her şey geçiyor her sey unutuluyor. Kendi hayatını bitirmeye ailene bu kadar büyük bir acı bırakmaya ne sebep olabilir.
Öncelikle doktora git, çevrende güvendiğin kişilere bu düşüncelerinden bahset ve kendini iyi.hissedinceye kadar uzun süre yalnız kalmamaya çalış derim.

Aynısısnı yazacaktım keşke 28 yaşına dönebilsem ... konu sahibesi hayatın baharındasın , sakın daraltma kendini nedir dertlerin gel buraya yaz.

İntihar düşüncesi asla geçmiyor ancak bu düşünceyle yaşamaya alışıyor, devam ediyorsunuz. Gerçek dünyanın bu kadar acımasız ve karanlık olduğunu bilmiyorduk. Çözüm yok, çıkış yok. Ama alışıyoruz işte. Benim de bu düşüncelerim var. Annem öldü banam hayatta. Babam için yaşıyorum ben de.

Birkaç kere düşük yaşadım ve kendimi amaçsız hisediyorum
Aslında yaşam planınızda olan şeyleri yaşıyorsunuz. Üst benliğinizin onay verdiği ancak buraya geldiğimizde unuttuğumuz bir konudur bu. Sebeplerinden bahsetmeyeceğim.

Bizler bedenden ibaret değiliz ve ruh varlığımızın sonsuz olduğunu bilmek zorundasınız.

Ayrıca intihar edildiğinde, o kişinin yaşam planına dahil olan herkesin hayat planını da bozmuş oluyorsunuz, ki ilahi sistemin planını bozmak, çok ama çok ağırdır. Kaldırabilmeniz mümkün değildir. İntihar fikri olup vazgeçen ve o defteri kapatan kişinin, konuyla ilgili yolları açılır ve bu her zaman böyledir.

İnancınızı bilemiyorum ama inancınız yönünde içinize yönelmenizi tavsiye ederim. Kalp, ilahi sistemle irtibat alanıdır. Onu dinleyin. Meditasyonlar var yönlendirmeli. Zihniniz sakinleşir. Nefes çalışmaları var mesela sufi nefesi. Terapi alsanız şahane olur tabi yanı sıra bunları da yapın.

Dünyanın dönem sonunu yaşadığımız bu felaketli günlerde ayağa kalkmak zorundasınız. Bu süreç herkes için çok çok önemli. Herkes sevgi merhamet ve yardımı elinden geldiği kadar deneyimlemeli. Kaynanayı görümceyi bırakın bunların hepsi sınavlar. Öğrencinin zayıf olduğu yerden gelir sorular her zaman. Amaç nettir.

Uzman desteği alın.
Zorlu süreçleri nasıl yönetebileceğinizi öğrenmiş olursunuz.

Birkaç kere düşük yaşadım ve kendimi amaçsız hisediyorum
düşük yaşamış olman tekrar hamile kalamayacağın anlamına gelmiyor yada hep düşeceği anlamına da kolay hamile kalabilirsin anlamına geliyor bu yuzden ise üzüntün kendini böyle rahatlatabilirsin yine olur Allahın bir bildiği var demekki doğru zaman değil

Düşük yaşamak çok zor çok üzücü bir şey çok geçmiş olsun canım benim ama üzülme geçecek hem bir psikiyatrist ile görüş hem de kendini mutlu edecek oyalayacak şeyler yap açık havada yürümeye çalış güzel filmler izle spor yapmaya çalış depresyon biraz da fiziksel bir şey dengemiz bozuluyor kimyamiz bozuluyor ama tedavisi de çok kolay ve geçici bir şey. Düşünce yapıni da değiştir 28 yaş gencecik bir yaş önünde bir ömür var anne olmak için yılların var amaçsızlik filan nedir öyle laflar. Zor bir şey yaşamışsın ve etkilenmissin depresyondasin ama bunu bir hastalık gibi düşün insanız tabi ki etkileniriz ama aynı zamanda insan dediğin çok dayanıklıdır güçlüdür her şeyi atlatir yeter ki inan buna.

X