İntermittent Fasting İle Kilo Veriyorum.

Kesinlikle,saatleri kendin ayarlamak hiç strese sokmuyor.ben yıllar önce de karatay diyetiyle farkında olmadan bu yöntemi uygulamışım meğer.2 öğün yiyiyordum.25 kilo civarı vermiştim.umarım yine verebilirim,hepimiz verebiliriz.hepimize kolay gelsin

Verip geri almayalım ins. Yakınlarda 12 kilo verdim 8 kilosunu hop geri aldim.

Bende suan karatay diyeti yapiyorum 25 kiloyu ne kadar surede verdiniz merak ettim...spor yaptiniz mi ?

Merhabalar. Bir türlü başlayamiyorum. Canım çok sıkkın. Öyle yemek yerken mest olan biri de değilim. Hep ayakuaya hep koşturmaca benim yemek işleri.
CocÇocuk uyuyunca TV karskarşıs yemeyi seviyorum ki buda saat 11 e tekabul ediyor. İns iradeli olur da başlarım

Bende suan karatay diyeti yapiyorum 25 kiloyu ne kadar surede verdiniz merak ettim...spor yaptiniz mi ?

ada81
6 ayda falan gitmişti.sonra 60 lı rakamlara kadar düşmüştüm ama 20-25 kilo verdikten sonra biraz yavaşlıyor kilo verme hızı.
Evet spor da yapıyordum hergün en az 45 dk yürüyordum.

Karatay bence en rahat ve en sağlıklı diyet.kolay gelsin diyetinizde.umarım siz de hepimiz de fazlalıklarımızdan kurtuluruz

her şeyi yaptım da bi türlü temelli kilo veremedim kızlar ya. son iki üç senedir 65-55 arası gidip geliyorum. şu gün itibariyle 60.6'yım, üç gündür intermittent fasting yapıyorum. 62.5'tan düştüm üç günde. gerçi dün kendimi aç bıraktım diyebilirim akşam sadece çorba içtim kapattım günü. günboyu da bir şey yememiştim. 50'lere inene kadar böyle devam edeceğim sonra biraz genişletirim diyeti napayım ya.
7 Ocak: 62.5
9 Ocak:61.6
10 Ocak: 60.6

yarın da güncellemek, pes etmemek dileğiyle...

7 de kalkıyorum diyelim kahvaltı yaparsam 12de kurt gibi acıkmış oluyorum

kahvaltı yapmazsam 12de o kadar aç hissetmiyorum.

kahvaltı beni doyurması gerekirken acıktırıyor

Siz de benim gibi 10 kg. alıp verenlerdensiniz sanırım. Önce bir girişiyorum artık düzenli besleneceğim bir daha almayacağım diyorum ama ideal kiloma geldikten sonra salıyorum kendimi. Almamak için hiç salmamak gerekir. Bu da olmuyor. Çünkü her şeyi düzenlesem de tatlıya dayanamıyorum.

Bu kadar sıkı diyet metabolizmanızı yavaşlatmıyor mu?

7 de kalkıyorum diyelim kahvaltı yaparsam 12de kurt gibi acıkmış oluyorum

kahvaltı yapmazsam 12de o kadar aç hissetmiyorum.

kahvaltı beni doyurması gerekirken acıktırıyor

2 öğünü savunan doktorlar sık yedikçe insülin hormonu artar, bu da sık acıkmaya neden olur yedikçe acıkırsınız acıktıkça yersiniz ama uzun aralar verdiğinizde aç olduğunuz dönemde vücut leptin hormonu salgılar, vücut bu açlık sırasında yağ yakar diyorlar.

valla doğru kahvaltı en önemli öğün diye bizi sabahları şekere alıştırdılar.

insan vücudunun 8-10 saat aç kalınca zarar görecek kadar çıtkırıldım olduğuna inanmıyorum.

Bende bu diyeti yapıyorum yarın tam iki hafta olacak.Henüz tartilmadim sonucu merak ediyorum.Yapan arkadaslara kolay gelsin. Sagliklı incelmeler

Bende bu diyeti yapıyorum yarın tam iki hafta olacak.Henüz tartilmadim sonucu merak ediyorum.Yapan arkadaslara kolay gelsin. Sagliklı incelmeler
Yarın sonucu yazın bize. Bende yapmayı çok isteyip 2 aydır başlamadım. İradeli zorlamaya çalışıyorum

Hayır malesef. Hep aklımda. Kilom sürekli artıyor. Ve ben daha baslayamadim

Kilo artışı varsa bir gün belirleyip başlamak lazım. Günler gelip geçiyor bir anda.
Bu sistemde bir hazırlık da yok aslında en basit yöntem. Sadece yapılması gereken karbonhidratı azaltıp öğünleri 2 ye indirmek. Yeme ve açlık saatlerini de kendin belirliyorsun sonuçta.

Karaciğer temizliği diye birşey var. 7 seviye var. Açlık filan yapıyorsun. Onu yapmak istiyorum hiç cesaretim yok. İki benziyor esasında. En azından bu yöntem seviye 1 in aynısı. Ama artık daha fazla kilo almak istemiyorum

Onu hiç duymamıştım. Bir diyet şekli mi?

Onu hiç duymamıştım. Bir diyet şekli mi?
Bunu bir diyet olarak görenlere çok kiziyorlar
Amaç sağlıklı olmak. Yaklaşık 5 aylık bir süreç. Yapıp bitirenler rapor yazıyor. Şu hastaligim geçti bu gecti. Bu seviyeler bittiğinde 35 30 20 kilo veriyorlar.zayif olarak başlayanlar bile 10 12 kilo veriyor. Biri 54 kilo başlamış 42 olmuş
Ben akşam yemeği ile bugün başladım ins. Akşam yemeği ile niyet ederek başlıyorsun. Bu kırk gün sürecek
7 de yemek yedim. Ertesi gün 12. 30 da ekmeksiz kahvaltı var. O zamana kadar kahve bitki çayı serbest. 1 de öğlen kahvaltısı bitiyor akşam 6 30-7 arası ekmeksiz akşam yemeği. Un kavrulmuş çorba bile yasak. Bulgur et unsuz çorba salata yoğurt olabilir.
Yemeklerden yarım saat önce sıvı almayı bırakıyorsun. Yemekten iki saat sonraya kadar da sıvı alımı yasak. Yemek esnasında da yasak. Yani çay ayran vs
Yani iki öğün. Birde sıvı alım kuralı var

Ben 68.5 ile başladım bugün bismillah.
Geçen yıl 12 kilo verdiğim bir diyet yapmıştım. 69 ile başlamıştım. O zaman 40 gün sonra tartildim nasıl durabildiysem.
Bu sefer ne zaman tartilacagima karar vermedim. Ama buraya yazarım ins.
Hedefim 55 olmak. Boyum 1 55

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…