İntermittent Fasting İle Kilo Veriyorum.

Bu arada iki haftada 5 cm incelmenize nasallma diyorum. Ben en zayifken bile belim belli olmazdı.bel oyuntum yok. Benim göbeğiim ve çevresi kocaman
Ne sporu yaptınız mesela

Bu arada iki haftada 5 cm incelmenize nasallma diyorum. Ben en zayifken bile belim belli olmazdı.bel oyuntum yok. Benim göbeğiim ve çevresi kocaman
Ne sporu yaptınız mesela

Teşekkür ederim. Sizin de orucunuzu Allah kabul etsin.
Oruç zamanı bitince başlarsınız bence de. bu arada almamaya çalışın derim. İki öğün yapamıyorum ben ama yapabilirseniz iyi tabii ki. Öğlede mutlaka az da olsa bir sebze yemeği ve yoğurt yiyorum. Arada çok az meyve ve akşam yemeğini dengelesin ve tok tutsun diye proteinli beslenme ile kapatıyorum. Gece ilk zamanlar açlık çektim ama zamanla alışılıyor.

Spor olarak 1 veya 1.5 saat tempolu yürüyorum, dışardaki aletlerle çalışıyorum ve evde kendime uygun videolarla birlikte egzersizleri yapıyorum. İntermittent fasting e başlamadan önce sadece yürüyüş yapıyordum.

Teşekkür ederim. Sizin de orucunuzu Allah kabul etsin.
Oruç zamanı bitince başlarsınız bence de. bu arada almamaya çalışın derim. İki öğün yapamıyorum ben ama yapabilirseniz iyi tabii ki. Öğlede mutlaka az da olsa bir sebze yemeği ve yoğurt yiyorum. Arada çok az meyve ve akşam yemeğini dengelesin ve tok tutsun diye proteinli beslenme ile kapatıyorum. Gece ilk zamanlar açlık çektim ama zamanla alışılıyor.

Spor olarak 1 veya 1.5 saat tempolu yürüyorum, dışardaki aletlerle çalışıyorum ve evde kendime uygun videolarla birlikte egzersizleri yapıyorum. İntermittent fasting e başlamadan önce sadece yürüyüş yapıyordum.
Amin Allah razı olsun.
Bilemiyorum. Bir taraftan acil zayıflamaliyim. Belki haftada iki gün tutarım. 60 a muhakkak dusmem lazım. 44 beden oldum ve bir tane 44 beden kıyafetim yok. Almak hiç istemiyorum.
En son iki üç hafta önce tartildim.65 tim. Diyete gireceğim diye o kadar çok yedim hep gece. Aynı durduğumu zannederken 67 olmuşum bile

Amin Allah razı olsun.
Bilemiyorum. Bir taraftan acil zayıflamaliyim. Belki haftada iki gün tutarım. 60 a muhakkak dusmem lazım. 44 beden oldum ve bir tane 44 beden kıyafetim yok. Almak hiç istemiyorum.
En son iki üç hafta önce tartildim.65 tim. Diyete gireceğim diye o kadar çok yedim hep gece. Aynı durduğumu zannederken 67 olmuşum bile

O zaman yine alma ihtimali var. Benim de çabuk alan zor veren bünyem var o bakımdan sizi anlıyorum.
Henüz hafta başı sayılır yarın hemen başlayın derim vakit kaybetmeden. Hafta içi yaparsınız hafta sonu 2 gün oruç tutarsınız.

O zaman yine alma ihtimali var. Benim de çabuk alan zor veren bünyem var o bakımdan sizi anlıyorum.
Henüz hafta başı sayılır yarın hemen başlayın derim vakit kaybetmeden. Hafta içi yaparsınız hafta sonu 2 gün oruç tutarsınız.
İyi akşamlar. Diyete devam ediyor musunuz. Kilo verdiniz mi

Ben bu diyeti annemle birlikte 5 sene once adini bilmeden yapmistik ve cok guzel sonuclar aldik. Simdi yeniden basladim bu Sefer hayat boyu yapmayi planliyorum.

Sabah 7 de guzel bir kahvalti yapip oglen 12:30 kadar hic birsey yemuyorum. Oglen yemeginden sonra sekersiz cay ve su disinda birsey yemiyorum. Sabah 10 gibide 40 dakikalik bacak ve kol hareketleriyle spor yapiyorum. 12 gunde 3 kg gitti sanirim cunku yasadigim ulkede 196 pounddan 191 pounds gordum .

İyi akşamlar. Diyete devam ediyor musunuz. Kilo verdiniz mi

Evet devam ediyorum ama bu haftam verimli geçmedi. 3 haftayı tamamladım, 2.2 kg. verebildim. Zaten zor veriyorum ama bir de yeme saatlerinde tam uygulama yapamadım. başlangıç ve bitiş saatlerini aksatmadım ama 8 saatlik zamanda bazen dışarda yemek durumunda kaldım, karbonhidrat biraz fazla kaçtı vs. Spora devam ediyorum, uygulamaya da devam edeceğim bakalım.
Siz neler yaptınız bu arada bir girişim oldu mu diyet konusunda?

Ben bu diyeti annemle birlikte 5 sene once adini bilmeden yapmistik ve cok guzel sonuclar aldik. Simdi yeniden basladim bu Sefer hayat boyu yapmayi planliyorum.

Sabah 7 de guzel bir kahvalti yapip oglen 12:30 kadar hic birsey yemuyorum. Oglen yemeginden sonra sekersiz cay ve su disinda birsey yemiyorum. Sabah 10 gibide 40 dakikalik bacak ve kol hareketleriyle spor yapiyorum. 12 gunde 3 kg gitti sanirim cunku yasadigim ulkede 196 pounddan 191 pounds gordum .

Kısa sürede çok iyi kilo vermişsiniz tebrik ederim. İnşallah hep böyle gider.
Evet bu sistem aslında 90 lı yıllarda çıkmış ben de bilmiyordum. Youtube da araştırırken gördüm bana uygun geldi. 1 hafta sonra kk ne bakayım yapan var mı diye. Bu topiği gördüm ama aktif değildi. Yine de yazayım dedim.
Anladığıma göre 5.5 saat içinde yiyip diğer zamanlarda açlık durumundasınız. Çok uzun zaman değil mi? Akşam yemeği yok sanırım. Ben henüz 2 öğüne indiremedim.

Evet devam ediyorum ama bu haftam verimli geçmedi. 3 haftayı tamamladım, 2.2 kg. verebildim. Zaten zor veriyorum ama bir de yeme saatlerinde tam uygulama yapamadım. başlangıç ve bitiş saatlerini aksatmadım ama 8 saatlik zamanda bazen dışarda yemek durumunda kaldım, karbonhidrat biraz fazla kaçtı vs. Spora devam ediyorum, uygulamaya da devam edeceğim bakalım.
Siz neler yaptınız bu arada bir girişim oldu mu diyet konusunda?
Malesef henüz bir girişim yok. Ama bilinçaltını hazırlıyorum diyebilirim sizi takipten

Malesef henüz bir girişim yok. Ama bilinçaltını hazırlıyorum diyebilirim sizi takipten

Ben iyi bir örnek olamadım maalesef :) Rüzgarım ara sıra yazarsa bize de motivasyon olur.
Bu sistemi uygulayanların başka yerlerde yorumlarını okudum çok güzel kilolar vermişler. Ben de en azından haftada 1 kg. planlıyordum. Dikkat ettim de çoğu 2 öğün yapmış. Ben onu yapamam. Şimdilik yapsam da ilerde bırakırım biliyorum. O zaman da aynen geri gelir kilolar :)
Artık diyorum ki 8 kilom kaldı ayda 2 kg. versem 4 ayda bitiririm. Çabuk vereceğim diye gerilmek istemiyorum. Kendimi rahat bırakacağım. Strese girince kilo verimi durur zaten.
Yine de kendimce devam etmeye çalışacağım. Yeter ki sağlık olsun. En azından gece atıştırmalarım bitti, uzun zamandır evde spor yapmıyordum başladım. Yani faydası oldu.

Ben Sabah 7 de kahvalti yapiyorum ve 12:30 yemek yiyorum.Bu iki ogun arasinda yemiyorum hic. Ama istedigim herseyi cok abartmadan yiuorum. Su an 18/6 yada 19/5 araligi orucum. Ama belki kendimi buna cok sartladigim icin hic aclik yok.

Dedigim kilolarim gittikten sonra 16/8 saatleri arasinda devam edicem. Bu arada iki ogun arasinda cok asiriya kacmadan spor yapiyorum.

Ben Sabah 7 de kahvalti yapiyorum ve 12:30 yemek yiyorum.Bu iki ogun arasinda yemiyorum hic. Ama istedigim herseyi cok abartmadan yiuorum. Su an 18/6 yada 19/5 araligi orucum. Ama belki kendimi buna cok sartladigim icin hic aclik yok.

Dedigim kilolarim gittikten sonra 16/8 saatleri arasinda devam edicem. Bu arada iki ogun arasinda cok asiriya kacmadan spor yapiyorum.
Doğru mu anlıyorum. 3 ogun mu yapmış oluyorsunuz

Ben iki ogun yapiyorum kahvalti ve oglen yemegi. Bu ikisi arasinda bir sey yemiyorum.

Ben de anlayamadım. Sabah ve öğle öğününü yapıyorsunuz ama akşam 6 dan sabah altıya kadar orucum demişsiniz. Buna göre akşam 6 ya kadar yemek yiyorsunuz demektir ve 12 saat oruç oluyor. Bu sistemde 16 saat açlık dönemi oluyor ve o süre içinde su, çay, kahve, soda içilebiliyor.

Arkadaşlar ben de artık başlamayı düşünüyorum. Normal yeme ile bu sisteme uysam ayda 3 kilo verebilir miyim. Normalde diyet yapsam ayda 5/6 kilo veriyorum maşallah. Ama kendimi sikmadan yapsam bunu. 8 kahvaltı 4 akşam yemeği. 16 saat açlık

Arkadaşlar ben de artık başlamayı düşünüyorum. Normal yeme ile bu sisteme uysam ayda 3 kilo verebilir miyim. Normalde diyet yapsam ayda 5/6 kilo veriyorum maşallah. Ama kendimi sikmadan yapsam bunu. 8 kahvaltı 4 akşam yemeği. 16 saat açlık

Neler yediğinize ve hareketlerinize göre değişir. Karbonhidratı azaltmak gerekiyor. Anladığım kadarıyla 2 öğün yapacaksınız. Bu da avantaj olur. Bence daha fazla verirsiniz.

Ben 4 öğün yapıyorum 4 haftam doldu 3 kg. verdim. Hafta sonu arkadaşlarla buluştuk. Kimseye bir şey söylememiştim başladım gibilerden. Görür görmez dikkatlerini çekti değişim. 3 kg. verdim dedim kimse inanamadı. Daha fazla vermişsin dediler. Aslında belden 7 cm. verdim. O nedenle daha fazla gibi görünüyor. Yani giden kiloların yağdan gittiği belli oluyor. Ama sporun da aynı şekilde etkisi var.

Hım. Maşallah. Ben spor yapamayacağım malesef. Ama spor yapmasamda ins bu sistem yağdan verdiriyor galiba.
Ayyy benim belim 7cm incelse varyaaaa. Zaten yeter bana

İyi akşamlar..bende 4 gündür bu yöntemi uyguluyorum.88.9 la başladım bugün 87 idim.sabah saat 11-12 de kahvaltı akşam da en geç 6-7 de yeme olayını bitiriyorum.
Bana bu yöntem iyi geliyor.diyetisyenin verdiği listelerle çok sıkılıyorum.sürekli ne yiyicem diye düşünmekten strese giriyorum.

Hım. Maşallah. Ben spor yapamayacağım malesef. Ama spor yapmasamda ins bu sistem yağdan verdiriyor galiba.
Ayyy benim belim 7cm incelse varyaaaa. Zaten yeter bana

Teşekkür ederim. Daha yolun başında sayılırım kendimi fazla sıkmadan devam ediyorum hayırlısı artık.
Evet vücut açlık döneminde yağ yakıyormuş. İnşallah istediğiniz gibi olur her şey.

İyi akşamlar..bende 4 gündür bu yöntemi uyguluyorum.88.9 la başladım bugün 87 idim.sabah saat 11-12 de kahvaltı akşam da en geç 6-7 de yeme olayını bitiriyorum.
Bana bu yöntem iyi geliyor.diyetisyenin verdiği listelerle çok sıkılıyorum.sürekli ne yiyicem diye düşünmekten strese giriyorum.

İyi akşamlar. Kısa sürede çok iyi kilo vermişsiniz inşallah hep böyle gider.
Katılıyorum ben de aynen hangi saat ne yiyeceğim stresine girmek istemiyorum. Bunda öğünlerini de kendin ayarlıyorsun. ister 2 ister 6. Bana da en uygun bu sistem geldi. Kolay gelsin size de.

X