İntermittent Fasting İle Kilo Veriyorum.

Yememeyi öğrenmek gerekiyor aslında.o zaman ömür boyu zayıf olunur ve vücut da alışır.dogdugumuz gunden beri yediğimiz için bedenen ve fikren buna alışığız.bu alışkanlığı bırakmak diğer alışkanlıklarımızdan daha zor.ben de az yemeye çalışıyorum.ama bir hayli zorlanıyorum tabi.

Zayıfladikca sosyal ve mutlu oluyordum. Daha çok hareket ediyordum. Eskiden arkadaşımla bulustugumda yürüyerek dedikodu yapardik. Ben artık çabuk yoruldugumdan cafede oturup bişeyler iciyoruz. Sonra yemek geliyor. Kısır döngü gibi

Arkadaşlar bende başladım bu yönteme bugün 8 saat aralığı yemek 16 saat açlık yapacağım. 13.00 - 21.00 saatleri arasında yemek olarak ayarladım. Bugün başladım 106.5 kiloyum. tartılıp kilomu arada söylerim.

Dün akşam 16:8 fasting ilgili bir program izledim. Bir bayan bir adam 8 haftalığına fasting yaşaö tarzını test ediyor. Adam 10 kilo veriyor 8 haftada kadonda 2,5 kilo veriyor. İkiside bu diyeti uygularken zorlanmadık diyorlar. Ve dşyst puan olarak 10 üzerinden 7 alıyor.

Ama işte bu diyette benim yaşam tarzıma uymuyor. O yüzden sizlere kolay gelsin :)

Ben de bu saatleri secmistim en rahati bu saatler arasi bir kismi uykuda geciyor

Sistem çok güzel kesinlikle tavsiye ederim. Ben yapıyorum ve etkisini kesinlikle görüyorum. Sabah 9:30 akşam 5:30 arası yemek. Sonra da oruç. 16/8 yapıyorum gayet de memnunum. İnsülin direncini de kırıyormuş haberiniz olsun kızlar.

menleriniz nasıl acaba paylaşabilirmisiniz ?

hım anladım bende kendi menüleriniz ile bu diyeti uyguluyorsunuz diye düşündüm

Yok balım çok yemek yiyip de 16/8 yapıyorum kilo veriyorum deme lüksün yok yani öyle de böyle de beslenmeyi düşük tutuyorsun mecburen

konu kapnmış ama bende bu bslenme şeklini6 gündür yapıyorum henüz gram oynamadım ama bidahaki haftane olacak bakıcam ben akşam7-8 den öğlen 12-1 e kadar 16 saat aç kalıyorum sonrası klasik kahvaltı protein ağırlıklı yeme ile sonlanıyor aralarda çay-kahve-su götürüyorum . bugün yani 6.gün kahvaltı edeyim 3 den sonra yemem dedim şiştim davul gibiyim hemen de alışmışım sabah düzenine bakalım haftaya nolucak

Ben de bu yönteme 1 haftadır başladım 1.3 kg. verdim devam ediyorum. Sabah 10 dan akşam 18.00 e kadar yiyorum. Un, şeker, tuz çok kısıtlı diğer yiyecekleri normal yiyorum. 4 öğün olarak ayarladım. 10 da kahvaltı, 13 de öğle yemeği, 3 te az meyve veya süt, akşam 18 yemek ve ondan sonra sadece su. Şekersiz çay, kahve, bitki çayları, soda da içilebilir ama ben içmiyorum.
Gerçi konu aktif değil ama yapmak isteyen varsa beraber birbirimize destek olup yapabiliriz.

Merhaba şu sıralar arayış içindeyim. Daha önce Ahmet apa yitik sifanin izinde- diye bir face sayfası incelemiştim. Aynı nerdeyse. O sayfa sağlıklı bir yaşam için açlık fikrini savunuyor. Birçok bilginin sonunda 8 asamali bir sistem gelistirmis. 3 ayda 15 kilo veren çok.
Aksam 7 de bulgur pilavli proteinli güzel bir yemek yiyoruz. Tok kalkıyoruz muhakkak. Ben tok kalksamda cabuvça acıkıyorum ve abur cubur araniyorum malesef. Yemek esnasında sıvı alımı yasak. Yemekten 1.5 yada 2 saat sonra su ve sıvı başlıyor.
Ertesi gün saat 12. 30 dan 1 e kadar 2/3/4 yumurtalı peynir zeytin cevizli bir kahvaltı. Ama sıvı yasak. Yani çay.
Tekrar yemek 7 de. Yani arakarda yemek yok.
Meyve 40 gün yasak. Bu esnetilebilir. Un ekmek yasak. Pirinç patates makarna yssak.
İkisinin karışımı bir şey yapsam. Ve leslie yapsam 30 dakka diyorum.
Çok zor iradeli olmam. Bir mucize oldu iradeli olup 12 kilo verdim.birakir bırakmaz aldim

Siz kilo verdiniz mi nasıl gidiyor

Siz kilo verdiniz mi nasıl gidiyor

Ben bugün 2 haftayı doldurdum. Toplamda 1.7 kg. verdim ama benim için tartıdan çok incelme önemli. Yoğun spor yaptım belden 5cm. incelmişim. Sıkıntım bel yağları ile ilgiliydi zaten. Özellikle kot giydiğimde yanlardan çıkıyordu şimdi bariz belli yağlar azalmış. Kilo az vermemin nedeni kas yapmam diye düşünüyorum.

Aslında genelde dikkat eden biriyim ama geçen kış epey saldım kendimi 10 kg. aldım. Yazın da dikkat etmedim ve kışa girerken daha da üzerine almamak için ne yapabilirim diye araştırırken bana en uygun bu sistem geldi. Çünkü gündüzleri zaten dikkat ediyordum akşamdan sonraki atıştırmalarım kilo aldırdı. Yasaklı diyetleri de sevmiyorum, hatta diyet sözcüğünü de sevmiyorum. Bu yöntemi sürekli uygulamak ve beslenme sistemim olarak hep uygulamak istiyorum. Az veya çok her hafta verip sonrasında da almamak için devam etme niyetindeyim. Yoksa diyet diye yapıp sonrasında bırakınca bütün diyetlerde fazlasıyla alınıyor.

Siz karar verdiniz mi, kaç kg. fazlanız var?

Boyum 155 kilom 67 şu an. İlk hedefim 60 olmak. Zayifken 50-53 arası oluyordum. Ama 60 ta sabit kalsam skrederim şu an. Yinede ikinci hedef belirtirsem 57 diyebilirim. Yeter bana. Yani 10 kilo vermek istiyorum. Gerçek bir diyet yaparsam 6 kiloyu bir ayda veririm.
Bu iki öğün beslenmeyi yapmak istiyorum. Öğlen 12 30 kahvaltı. Akşam 7 yemek. Ara öğün yok. Ekmek ya yok ya bir dilim.
Henüz başlamadım. 26 gün oruç kazam var. Onları tutmaya kesin kararlıyım. Oruç tutuncada gözüm dönüyor. Misal bugün orucum. Oruç olunca bütün herşeyi akşam yiyorum. Çocuklarım küçük 11 den sonra yiyorum hatta. Hem kaza tutup hemde zivanadan cikmasam 10 numara olacak ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…