İnsanlardan korkuyorum

="Astoria, post: 54408498, member: 797490"]Tabii ki. :) Özelden yazarım.
Ben de Ankara için alabilirim:) yalnız benim sorunum tanımadığım ya da tanıdığım insanlarla değil. Tam tersi yeni iş ortamına girince oluyor
4 senede 5 okul değiştirdim ondan mı acaba diyorum zira yeni bir ortama girip alışıp tekrar aynı şeyleri yaşamaktan sıkıldım sanırım. Bir terapist ben de düşünüyorum. Şimdi tekrar başka okula atandım mecburiyetten ikinci dönem başlayacağım şimdiden stresi sardı
.normalde öyle değilimdir aslında. Karışık ya:)

Bende bazı insanların gözlerine bakamıyorum. Hayat enerjimi emiyor gibiler. Sizin de öyle mi oluyor yoksa sadece utanç duygusu mu.
Hayır enerjimi emmiyorlar aksine ben onlarınki emiyorumdur. Ruhsuzluğumla. Ben çekindiğim için bakamıyorum

şu tedaviyi alırdım, bunu alırdım demek doğru değildir,buna bizlerin değil psikologların veya psikiyatristlerin karar vermesi gerekiyor. 26 yaşındasınız belli ki kendiniz aşamıyorsunuz, psikiyatristlerin de bir faydasını görmemişsiniz, psikoloğa gitmelisiniz. bir kere geleceğiz hayata ömrünüzü bunlara kafayı takarak mı geçirmek istiyorsunuz, neyi bekliyorsunuz yardım almak için?

bak negüzel ifade ettin kendini . hiç sıkıntı yok yüz yüze deglkn .
bilissil terapi diye bir kitap var nete de bak yaz cıkar . ŞEMA yöntemi diye. muhtemelen küçüklen bastırıldın. ya ailede ya akrabada sonrada hep böyle devam ettin

herkes yemek yitor sonrada o nu cıkarmak için tuvalete gidiyor o korktukların senden degerli degil herkes senin gibi . kendi degeeini bil su güzelim yılları hrba etme kacarak .

Teşekkürler tavsiye için. Bilişsel terapi diye bir şey duymuştum ama hiç araştırmadım.

Sosyal fobiksin.

Ilac tedavisi ve psikoterapi alman lazım.

Nickin bile kabuklu.

Bu hayata bir kere geliyoruz ve kendini bir an bir sahnede hissedip öyle davransan? Hiç olmadigin kadar konuşkan ve yırtık bir insanı taklit etsen? Nolur sence

Valla ara ara bana da oluyor, mesela teksem hiç gitmediğim bi cafeye gitmekten çekiniyorum veya yazmayan bir arkadaşa yazıyım da muhabbet olsun demiyorum, ortamlarda hemen fark edilen tiplerden değilim. Benim yapım bu diyorum bazen ne bileyim çokta rahatsız değilim..

Psikoloğa gittim daha önce . özel bi doktora gitmeye maddi imkânım yok.

Hiç bi zaman kendimi konuşkan yırtık bir insan olarak düşünmedim. Düşenemedim daha doğrusu. Ben asla onlar gibi olamam. Başka insanların arasındayken sanki birileri omuzlarımdan aşağıya bastıyor gibi hissediyorum. Sanki herkes en güzel şeyleri hak ediyor ama ben güzel olan hiç birşeye layık değilim gibi. Bazen öyle bi psikolojiye giriyyorum ki karşındaki insana 'nasılsın' diye sormak bile tuhaf geliyor. ben kimim ki ona soru sorabiliyorum ne haddime benim diye düşünüyorum. Durumum çok vahim galiba.

Bu sorunun mutlaka kaynağı vardır ,seni insanlardan korkmaya iten sebepler...Aklına şunu getir kimse senden daha farklı değil hepimiz neticede aynı mekanizmada doğup büyüyüp ölüp giden yaratıklarız ,bu kafana taktığın tipler yüzünden senin hayatın akıp gidiyor her günün kıymetli onlara odaklanıp kendinden vazgeçme,bu rahatsızlıkta tuhaf bi şekilde insan herkes tarafından incelendiğini düşünüyor(hayranlık falan değil,rahatsız edici bi izlenmeden bahsediyoruz ayıplanma ya datuhaf bulunma gibi)zihnimiz bize tuhaf bi oyun oynuyor,bu soruna sosyalleş diye çözüm sunmak abesle iştigal olur zaten,bizim gibi tiplerin pat diye bi sosyal kelebek olması mümkün değil ,azar azar başla önce biraz kalabalığa gir sonra o kalabalığın dozu artsın,ama asla eve tıkılma yoksa hiç çıkamazsın emin ol

Ya ama size de yazık değil mi? Niye kendinize o kadar yükleniyorsunuz. Gerçekten çok üzüldüm. Sanki karşınızdaki insan kim ki. Bir daha biriyle konuşurken öyle düşünceler geçerse, içinizden diyin ki "eyy x sen kimsin ya. Senin yüzünden bu kadar heyecanlıyorum pff"

Bir tane psikiyatri hocası şey demişti. Böyle sizinki gibi durumlarda en etkili yol bu korktuğu şeyin üzerine gitmek oluyormuş. Mesela topluluk önünde konuşamıyor ya, işte sunum yaptiriyorlarmis, ilkinde çok heyecanlaniyormus kalp atışları çok artıyormuş, hatta kişi kalp krizi geçirecegini falan düşünüyormuş ama bir sonrakinde bu belirtiler daha azaliyor daha azalıyor bu sayede korkusunu yeniyormus. Siz de bunu deneyin. Sesiniz, eliniz titrese de konuşun. Ama bu sırada kendinize çok yuklenmeyin. Özeleştiri iyidir ama fazlası zarar.

Bir aktrissin. Hayal et. Dışa dönük ve güzel bir kadını oyna. Oturmanla yürümenle kahkahanla

Ben dr dan da çekiniyorum gözlerine bakamıyorum oda benden rahatsız oluyor diye düşünüyorum hatta hissediyorum ki dr da rahatsız oluyor eminim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…