İnsan çocuk yapmaya nasıl karar verir

Nasil karar vereceginizi bilmiyorum ama bu kadar yogun ve karisik duygularla bence karar vermemelisiniz.
Kendinize biraz zaman verin bu konuyu dusunmemeye calisin.
Bence bu kararin %100 dogrusu ya da yanlis yok. Avantajlari ve dezavantajlari var, bir dusunun hangi taraf daha yogun.
Mesela esim ve ben cocuk sahibi olmayi tercih etmiyoruz, cunku hayatimiz cok kendimize odakli bir bebegin sorumlulugunu tam anlamiyla alamayacagimizj biliyoruz

Evet aynen öyle.
Durumu maddi olarak çok iyi olan insanlar tasalanmadan, hiç endişe yaşamadan güle oynaya çocuk sahibi oluyor. Çünkü çocuğunu yabancı okullara verip yurtdışında yaşamasını garantiliyor. Orada ev alıyor, orada çocuğunu okutuyor, çocuk sonrasında önce oturum alıp orada iş güç sahibi oluyor, sonra da vatandaş olup orada yaşıyor. Gelirse de yazları 1 ay beş yıldızlı otellere gelip güzel bir tatil yapıp dönüyor. Maalesef benim durumum bunları yapacak kadar iyi değil. Çocuğum olursa yurt dışında okutup orada ömrünün sonuna kadar kalmasını maalesef sağlayamam. O yüzden bu dediklerinizi yaşasın istemediğim için çocuk sahibi olmak istemiyorum. Tabi ki çocuk sahibi olup çocuğunu/ çocuklarını iyi yetiştiren kişilere saygım sonsuz, öyle kişileri çok takdir ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin diyorum.

He siz millete cocuk yaptırıyorsunuz duyar kasıldığınu düsürken dahi kendinizi ne kadar abartmıssınız büyütmüşsünüz güldürdünüz beni ilahi su secim aksamı

Cocuk sabır işi, sadece sevmek yetmiyor.Ilgilenmek yetmiyor.Bol sabrın olacak.Cocuktan çocuğa da değişen bir durum ama netice de bir can dünyaya geliyor ve sana bağımlı olacak bir müddet.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…