ilk timestirde olanlar burada toplanalım mı

arkadaşlar ben bugün 6. haftaya girdim ama bulantım falan yok sizin bulantılarınız ne zaman başladı benimle paylaşırsanız çok sevinirim.çok endişeleniyorum neden mide bulantım yok diye.doktor 5. haftada gebelik kesesini gördü,ama 7. haftada gel kalp atışlatrına o zaman bakalım dedi.

canım herkeste bulantı olcak diye bişeyyok. bende de bulantı fazla olmuyo ama başdönmem oluyo.
Ben de 5. haftaya girdim. dün hastanelik oldum. başdönmesinden dolayı yatırdı doktor. ama ultrasonda üstten yine göremedi ve alltan baktı yine. kese biraz büyümüştü ama daha bebeği görmedi. üstten ne zaman görünür kızlar ya hep böle alttan mı bakılcak? haftaya tekrar gitcem bakalım nolcak

ben şu anda 9+2 günlük hamileyim .doktora 6+2 de gittim ilk doktora ve karından baktı .sen de haftaya 6 haftalık olursun inşallah karından gösterir kendini bebişin

kızlar selam bende 7. haftaya gırdım haftaya gıdıcem ınş gorurum bu hafta mıde bulantısı yaşıyorum...........sızlerı takıp edıyoroum selam verım dedım kendınıze ıyı bakın

günaydın sevgili annecikler. ben dün gittim doktora, 11+2 olmuşuz :)) neredeyse 2. trimestra giricez. dün çok şanslıydım, bebeğimin hareketlerini görebildim.nasıllda oynaşıyordu allahım sana şükürler olsun... boyunun 45 mm olması lazımmış, ikili test yapılabilmesi için. bizimki 44 mm olduğu için bir hafta sonra tekrar çağırdı...mide bulantılarımı sordum, şimdiye kadar olmazdı bu günlerde çok midem bulanıyo dedim. 13. haftadan sonra rahatlar dedi. bi de, eğer idrar yolu enfeksiyonu varsa o da tetikleyebilir dedi.
allah herkese kolaylık versin...

arkadaşlar bugün 6+1 deyim yarın doktora gidicem benim için dua edin lütfen inşallah bebişimde bi problem yoktur ve size mutlu haberleri veririm,doktora mide bulantılarınıda sorucam,bide kendimi çok yorgun ve halsiz hissediyorum.bide bişey diycem sizin karın çıktımı?

selam kızlar bende 7+2 yim.ilk bebeğim.saalı doktora gittim.kalp atışını duydum çok şükür.benimde mide bulantım uykuya eğilim halsizliğim vardı bunlar oldukça normalmiş.folik ve bulantı hapı verdi.uykun varsa uyumaktan kaçınma sakın dedi.test yaptıracağım birsürü.23 temmuzda da ikili test yapılacakmış.hayırlısıyla artık.beydam bu arada karnındaki şişlik gazdan ibaret.yanıltmasın seni.hrkese hayırlı sağlıklı günler diliyorum

merhaba canım bende salı gidecem 2 li test için. Biz aynı değilmiydik seninle biz bugün 10+6 olduk. bende çok heyecanlıyım özledim bebişimi. Sağlıklı günler diliyorum.

beydam bende aynı sorunla uğraşıyorum yani şişlikle sanki 4 aylık hamile :CüvCüv:gibi şişmiş durumdayım ki normalde zayıf göbeği falan olmayan biriyimdir fakat 1 hafta 10 gündür hep şiş geziyorum ne zaman gider bu şişlik bilgisi olan varmı :uhm:....pantalonlarımın bir düğmesi açık geziyorum okadar yanidelikafadulden....bende yarın gidicem dr kontrolüne inşallah hepimiz hayırlı haberler yazarız buraya...

merhaba arkadaşlar..
bende 8+4 hamileyim dün kontrolüm vardı.6.haftada kalp atışlarını çok sağlıklı duymuştuk.ama dün yavaşlamış ded ve 2 gün sonra tekrar çağırdı çok endişeliyim.. böyle şeyler yaşayan varmı aranızda bebeğim bizi bırakıyormu ..çok üzülüyorum ben ..

selam kizlar bendde ikinci bebegime 5 haftalik hamileyimmm benide kabul edermisiniz araniza

dtekin yok gitmedim ara ara girip çıkıyorum crl ölçümü dediğin nedir.kalp atış hızınımı soruyosun.100 ün altında dedi ama sayısını sormak aklıma gelmedi o şokla dünya başıam yıkıldı birden yattığım yerden kalkamadım.. niye sordun.. yaşadınmı böyle bi durum

canım üzülme inşallah normale döner.üzülme demek kolay biliyorum ama dr bekle demiş belki normale döner.dr sebebi için bi şey demedi mi?

mrb arkadaşlar
ben de ilk bebeğime 7 haftalık hamileyim. Dün kalp atışlarını dinledik. Yalnız ben bu testler konusunda hiç bilgi sahibi değilim. Bizim ilk testimiz ne zaman olacak. Doktor hiç bişi demedi. Bir de benim en çok üzüldüğüm şey hiç doğru düzgün beslenemiyorum. Normalde kilolu biriyim. Doğal olarak da iştahlı. Eskiden bile nerdeyse günde 1 kilo süt içerdim şimdi kraker dışında hiç bişey yiyemiyorum. Bu bunaltılar beni mahvetti.ınşallah biran önce geçer.

elifcim inşallah ıkı gün soonra kalp atısları normalolan düzeyıne gelır.. bende 9 haftalık hamıleyım bu carsamba üçüncü kontrolumuz olacak.bende testlerle ılgılı hıc bı bılgı sahıbı degılım. forumlardan benım gıbı hamılelerden bılgı sahıbı olmaya calısıyorum ama genelde kopuk kopuk oluyor bırsey anlamıyorum :) karsılıklı bılgı alısverısınde bulunmak ıcın eklemek ısteyen tüm hamıle arkadaslarım ıcın idileryilmaz@hotmail.com
ayrıca biricik mericik bende senın gıbı ıstahsızlıgımın benı cok uzdugunu söyledıgımde dr. sen sukretkı kraker bıle yıyebılıyorsun bızım serumlarla besledıgımız hastalrımız bıle oluyor demıstı. ama bebek beslenemıyor benım yüzümden deyınce senın bugun yedıklerın bugun gıtmıyor bebege. o senın besın depolarından beslenıyor bunu sorun etme demıştı. yanı senın hamıle kalamdan yıyıp ıctıklerın beslenme düzenın bıle onemlı..merakla bu bulantıların bıttıgı aylarımı beklıyorum :) bırde ben kendım ıcın bulantımı bastırması ıcın az yaglı peynırle ekmek yıyorum hem gercekten ıyı gelıyor hemde peynırden calsıyumu almıs oluyorum dıye dusunuyorum rahatlıyorum. ama ıcım dısın peynır ekmek oldu ya neyse :))
herkese hayırlı gunler....hayırlı hamılelıkler....

mrb ben d e9 haftalık hamileyim.seni msnye eklicem. ordan sohbet edriz. ama bence adrsini burdan verme bidaha.

merhaba arkadaşlar,
bende aranıza katılmak istiyorum,hamileliğim daha çok yeni,18 haziranda regli olmam gerekiyordu,idrar testi yaptım 2 kez ve pozitif çıktı,cumartesi günü doktora gittim,kan testi yapıldı,değerim 654.80 çıktı yani çok şükür hamileyim,bu perşembe keseyi görmeye gideceğiz,ben şunu merak ediyorum,keseyi görmek için vajinal ultrason mu yoksa karından ultrasonla mı bakılıyor,vajinal ultrasonun bebek için düşüğe yol açabileceğini duymuştum ama o gün doktora sormayı unuttum,bu perşembe soracağım,sizler gebelik kesenizi nasıl gördünüz ve kalp atışlarını ne zaman dinlediniz,laboratuvardaki kişiye göre gebeliğim 2-3 haftalıkmış,doktorum değer 2000 lerde olunca kese görülür dedi,şimdiden herkese sağlıklı hayırlı doğumlar diliyorum..
birde nasıl besleniyorsunuz,ben çok kilolu değilim hatta tam kilo verdiğim dönemde hamile kaldığım için mutluyum,sabahları 2 kuru kayısı ve 3 ceviz yiyorum ,kahvaltıda 1 bardak süt,yumurta,bal,tereyağı,domates,salatalık vb . yiyorum,1-2 saat sonra meyve ve yine 1 saat sonra öğle yemeği,ayrıca bol bol su içiyorum,akşamları da yatmadan önce 1 bardak süt içiyorum ve 1 tane folikasit kullanıyorum,daha çok yeni ama ben zaten hamile kalmadan öncede bu şekilde besleniyordum,özellikle somon balığını çok tavsiye ediyorlar,sizin başka önerebileceğiniz şeyler varsa paylaşırsanız sevinirim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…