ilk timestirde olanlar burada toplanalım mı

merhaba canım, umarım herşey yolundadır. ben de çok şükür iyi gidiyor. test sonuçlarım da iyi çıktı. 2 haftadır bebeğimi göremedim. çok özledim. doktorum beni de 15 haziranda çağırdı ama ne testi yapacağını söylemedi. şimdi 9+2 oldum. o zaman 11. haftanın içinde olucam. ikili test yapar herhalde kaydirigubbakcemile3
bi de birşey sorucam, internetten her hafta, bebeğin hafta hafta gelişimini okuyorum. şimdi 9+2 olduğuma göre 10. haftaya bakıcam değil mi?
sağlıklı hamilelikleeeeeerr...:CüvCüv:

Canım maşallah diyeyim herşey yolunda gidiyor.Seni de 2 li testler için çağırmıştır doktorun. Ya bende şu hafta konusunda takılıyorum ama 10. hafta oluyor ona bakıyorum bende.Sağlıklı günler sana ve bebğine.

ALLAH herkeze sağlıklı sıhatli bebişler nasip etsin.bende 5 haftalık hamileyim bugün gittim doktora karından baktı keseyi gördüm.ALLAH'ıma çok dua ediyorum inşallah sağlıklı sıhatli bişekilde kucağıma almak için,birbirimize dua edelim arkadaşlar,bu canı veren ALLAH bişeylerinde doğru gitmesi onun elinde.sizde sağlıcakla kalın,burada güzel paylaşımlar var....

tebrik ederim beydam, allah sonuna kadar hayırlısıyla götürsün inşallah hepimizi...
biz de 11. haftamıza girdik. 3 haftadır göremedim bebeğimi çok özledim. çarşamba günü gidicez bakalım...
bu aralar tuhaf bir duygu yaşıyorum kızlar. göbeğim olldukça büyüdü. ama bebeğimi hissedemediğim için sanki çok kilo almışım gibi geliyor bana. çok şükür hamileliğim de sorunsuz geçiyor, bazen hamile olduğumu bile unutuyorum ve aldığım kilolar yüzünden canım sıkkın....

allah bebeğime de bana da can sağlığı versin de diyorum sonra kendime.

kızlar, siz şu ana kadar kaç kilo aldınız?

merhaba kızlar bende 4 hafta 2 günlük hamileyim aranıza yeni katıldım inaşallah hepimizin sağ sağlim tamamlanır hamileleiği....dr henüz gitmedim ayın 20 de gidicem aşılama ile hamile kaldığım için dr 20 de gel dedi....yalnız bugün bir şey oldu düşük kontrolü için jel kullanıyorum ve onun akıntıyla gelen kısmında kan vardı .....dr dinlen dedi devam ederse gel dedi çok korkuyorum kızlar çok.....:KK43:

Son düzenleme:
tebrik ederim beydam, allah sonuna kadar hayırlısıyla götürsün inşallah hepimizi...
biz de 11. haftamıza girdik. 3 haftadır göremedim bebeğimi çok özledim. çarşamba günü gidicez bakalım...
bu aralar tuhaf bir duygu yaşıyorum kızlar. göbeğim olldukça büyüdü. ama bebeğimi hissedemediğim için sanki çok kilo almışım gibi geliyor bana. çok şükür hamileliğim de sorunsuz geçiyor, bazen hamile olduğumu bile unutuyorum ve aldığım kilolar yüzünden canım sıkkın....

allah bebeğime de bana da can sağlığı versin de diyorum sonra kendime.

kızlar, siz şu ana kadar kaç kilo aldınız?

ben bulantılardan daha hiç kilo alamadım hatta 1 kilo verdim sabırla bulantıların geçmesini bekliyorum:çok üzgünüm:

hemşirem sağol canım şuan 5+3 oldum ama nedense korkularım var bende ne mide bulantısı ne başka bişey var bu cumartesi doktora gidicem,ama en çok korktuğum toxoplazma ve rubella testleri benim bağışıklığım yok ve geçirmekten çok korkuyorum.4 hafta önce pikniğe gitmiştik o yüzden tedirginim acaba bulaşmış olabilirmi diyorum kızlar.bilgisi olan varsa bana yardımcı olun arkadaşlar.toxo ne gibi belirtiler verir?geçiren var mı?

merhaba arkadaslar bende 7 haftalık hamıleyım :) bu hafta testlerimi yaptircam umarim aksi bir durum olmaz.

yeni hamişlerimizi tebrik ediyorum inşallah hepimiz sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız minikleriizi. ben bugün 11+3 oldum. 6. haftada başlayan bulantılarım hala devam ediyor biraz azalır gibi oldu ama yine de doğru düzgün beslenemiyorum. süt ve süt ürünleri et tavuk balık içerisinde soğan ve salça olan şeyleri yiyemirorum kokularına dahi tahammül edemiyorum. bebeğim aç kalıyor diye çok üzülüyorum ama elimden de bişey gelmiyor malesef.

Bizde 7 haftayı bitirdik.Benim bulantılarım 6 haftada başladı işte.Ben yinede yiyebiliyorum ama yedikten sonra çook kötü oluyorum ağzıma geliyor yediklerim.Bu aralar pek iyi hissedemiyorum kendimi.Dün uyuma rekoru kırdım. :)

slm kızlar bende 7+1 günlük hamileyim ama mide bulantılarım çok oluyor genelede yağsız şeyler yiebiliorum ve 3 kilo verdim dr. herhangi bi sakınca görmedi 12.haftadan sora yemeime dikkat etmem gerekiomuş allah tamamına erdirmeyi nasip etsin hepimizezemuszemus:emir_bebek:

kızlar pazartesi günü kullandığım jellin kalıntıları ile birlikte kırmızı kan geldi dr hemen yatak istirihati ve düşük önleyici birde iğne vurunmamı söyledi düm bütün gün yattım evdeydim bugün yine iş yerindeyim fazla yorulmamak dikkat etmek şartıyla başlaya bilirsin dedi.....inşallah bir sorun olmazda 7 ay çalışa bilirim....en azından doğum parası almak istiyorum ama kısmet tabi.....
kızlar okuduğum kadarıyla bulantılar genelde 6 haftadan sonra ortaya çıkmış umuarım benim fazla olmaz çalışıyorum çünkü sorun olabilir burda....

kızlar pazartesi günü kullandığım jellin kalıntıları ile birlikte kırmızı kan geldi dr hemen yatak istirihati ve düşük önleyici birde iğne vurunmamı söyledi düm bütün gün yattım evdeydim bugün yine iş yerindeyim fazla yorulmamak dikkat etmek şartıyla başlaya bilirsin dedi.....inşallah bir sorun olmazda 7 ay çalışa bilirim....en azından doğum parası almak istiyorum ama kısmet tabi.....
kızlar okuduğum kadarıyla bulantılar genelde 6 haftadan sonra ortaya çıkmış umuarım benim fazla olmaz çalışıyorum çünkü sorun olabilir burda....
geçmiş olsun canım kendine dikkat et.Allah acil şifalar versin inş.

slm kızlar bende 7+1 günlük hamileyim ama mide bulantılarım çok oluyor genelede yağsız şeyler yiebiliorum ve 3 kilo verdim dr. herhangi bi sakınca görmedi 12.haftadan sora yemeime dikkat etmem gerekiomuş allah tamamına erdirmeyi nasip etsin hepimizezemuszemus:emir_bebek:
ilk 3 ay dan sonra dikkat etmeliyiz canım beslenmemize .zaten 3 ay sonra bulantıların da olmaz rahatlarsın

slm kızlar...bende 8+5 günlük hamıleyım..bulantılar bi kendını gösterdı bı kayboldu Allaha şükür ondan sorunum olmadı pek ama. benım sıkıntım makatımda :KK43: anal fissür ( makatta çatlak) adında bi rahatsızlık bilmiyorum aranızda yaşayan var mı?umarım yoktur cunku cok beter bırsey.. her gün dıskılamaya saatler kala bıle moralımı bozmaya yetıyor. dıskılama sırasında ıse gözümde yaşlarla tamamlıyorum ve bu etkı rahat 5 saat sürüyor. dün dr. a gittim fitil pomat gibi bikaç ilaç verdi. ama kadın dogum doktoruma gösterdiğimde o ilaçları kullanmamam gerektiğini söyledi. ilerleyen aylarda şikayetlerimin daha da artacağını düşündüğümde deliye dönüyorum... herkesin başka bir sıkıntısı var işte... Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah....

slm kızlar...bende 8+5 günlük hamıleyım..bulantılar bi kendını gösterdı bı kayboldu Allaha şükür ondan sorunum olmadı pek ama. benım sıkıntım makatımda :KK43: anal fissür ( makatta çatlak) adında bi rahatsızlık bilmiyorum aranızda yaşayan var mı?umarım yoktur cunku cok beter bırsey.. her gün dıskılamaya saatler kala bıle moralımı bozmaya yetıyor. dıskılama sırasında ıse gözümde yaşlarla tamamlıyorum ve bu etkı rahat 5 saat sürüyor. dün dr. a gittim fitil pomat gibi bikaç ilaç verdi. ama kadın dogum doktoruma gösterdiğimde o ilaçları kullanmamam gerektiğini söyledi. ilerleyen aylarda şikayetlerimin daha da artacağını düşündüğümde deliye dönüyorum... herkesin başka bir sıkıntısı var işte... Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah....
canım geçmiş olsun sana acil şifalar dilerim.peki napcakmışsın ilaç da kullanamazmışsın.öyle acı mı çekip durcakmışsın?aslında vardır onun bi çaresi arkadaşım başka drlara da sor istersen tek dr a kalma.

FALARA----hante ikinizede çok geçmiş olsun kızlar...evet gerçekten herkezde farklı sorunlar oluyor buna şükür allah beterinden saklasın sağ sağlim kucamıza almak nasip etsin allah inşallah.....
şükür şimdilik bulantım falan yok herşeyi rahat yiyorum sabahları aç karnına bir kaşık pekmez içiyorum kan sorunu yaşamamak için ve 5-6 adet fındık ve 1-2 kaysı tüketiyorum aç karnına bunlarıda tuvalet sorunu yaşamamak için tüketiyorum......sizler ne yapyorsunuz başka....

teşekkürler cnm .. bende sabahları kayısı yiorum kabızlık için ve akşamüstleri activia yiorum şimdilik düzene girdi allaha şükür

canım geçmiş olsun sana acil şifalar dilerim.peki napcakmışsın ilaç da kullanamazmışsın.öyle acı mı çekip durcakmışsın?aslında vardır onun bi çaresi arkadaşım başka drlara da sor istersen tek dr a kalma.

canım benim teşekkür ederim.. kadın doğum dr. u hariciye dr.unun verdiği ilacı kullanmamı istemedi. ben bunların yerine yiyecekleriniyumuşatması için ( daha açık haliyle müshil ilacı) bir ilaç vereyim birde o bölgeyi yumuşatması için vazelin tarzında nötr bi krem. yani kadın doğumcunun amacı acıyı biraz olsun azaltabilmek, tedavi edici bir durum söz konusu değil..
şuan için 3. ayım bitsin diye dişimi sıkmayı düşünmüştüm. bir ay sonra dediğin gibi başka dr. u denemek daha hayırlı olacak sanırım..
ilgin için teşekkürler...

FALARA----hante ikinizede çok geçmiş olsun kızlar...evet gerçekten herkezde farklı sorunlar oluyor buna şükür allah beterinden saklasın sağ sağlim kucamıza almak nasip etsin allah inşallah.....
şükür şimdilik bulantım falan yok herşeyi rahat yiyorum sabahları aç karnına bir kaşık pekmez içiyorum kan sorunu yaşamamak için ve 5-6 adet fındık ve 1-2 kaysı tüketiyorum aç karnına bunlarıda tuvalet sorunu yaşamamak için tüketiyorum......sizler ne yapyorsunuz başka....

amin diyorum arkadasım , allah beterinden sakınsın bu halımıze sukurler olsun.. sonucta hamıle kalabılmek bır mucıze degılmı? (en azından benım ıcın öyle oldu) şikayetlerımı bır bır sıralayıp şükürsüzlükde edemem asla..
bende kuru kayısı ve kuru ıncır yıyorum canım.. özellıkle kuru kayısının koyu renklı olanının faydaalı oldugunu duymuştum aklında olsun...

X