ilk timestirde olanlar burada toplanalım mı

elifcim günaydın, nasılsın umarım iyi haberler verirsin bize.

crl dediğim baş popo mesafesi, yani embriyonun kaç mm olduğu.ben ilk doktor muayenemde 5+6 iken embriyo görünmüştü ve crl 3.9 mm. idi. 1 hafta sonraya kalp atışlarını duyarsın demişti doktor. 6+6 iken gittiğimde ise doktorun yüzü hiç hoş değildi incelerken, geçen haftaya göre çok az büyümüş ve kalp atışları 100'ün altında. ultrasonla duyulabilecek kadar kuvvetli değil, oysa şimdi en az 140-460 atması gerekiyordu, 1 hafta daha bekleyelim ama kendini kötü ihtimale hazırla dedi. oysa kalp atışları pır pır ultrasonla görünüyor. ama olması gerekenin altındaymış . crl bir hafta sonra 4.7 mm olmuş yalnızca. çok üzüldüm yattığım yerden kalkamadım. şimdi 1 haftanın geçmesini bekliyorum ama ben bende değilim Allah kimseye yaşatmasın böyle bekleyişler.şimdi dua ediyorum Allah yardımcımız olsun bir mucize olsun ve o minicik kalbi güm güm sağlıkla atsın diye.

internette araştırıyorum, kalp atışlarını 8. haftada duyan çok kişi var. ama doktor neden bu kadar kötümser konuştu bilmiyorum, acaba bebek çok az büyüdüğü için mi. yani bilmiyorum kafam çok karışık, acaba crlsi önce küçük olup sonra hızlanan, ya da kalp atışları düşük olup sonradan normale dönen kimse yokmudur merak ediyorum, sana da crl si kaçtı diye o yüzden sordum.

gelişmelerden beni de haberdar edersen çok sevinirim. sevgilerimle.

dtekin keşke iyi haberler verebilsyim ama üzgünüm bebeğimin 2 hafta önce güm güm odayı çınlatan kalbi malesef artık susmuş.çarşamba günü onu bendn alacaklar.. inşallah senin ki güzel biter.ben çok üzgünüm..

elif çok üzüldüm.Allah bir daha yaşatmasın.7+4 te gttik kalp atışı için ama daha bebei bile göremedik ama kese felan 17 mm e çıkmıştı.Çok korkuyorum bebeğimi yine göremicem die 6 temmuzda gdice 15 gün sonra tekrar gelin dedi :KK43:

merhaba arkadaşlar,
bende aranıza katılmak istiyorum,hamileliğim daha çok yeni,18 haziranda regli olmam gerekiyordu,idrar testi yaptım 2 kez ve pozitif çıktı,cumartesi günü doktora gittim,kan testi yapıldı,değerim 654.80 çıktı yani çok şükür hamileyim,bu perşembe keseyi görmeye gideceğiz,ben şunu merak ediyorum,keseyi görmek için vajinal ultrason mu yoksa karından ultrasonla mı bakılıyor,vajinal ultrasonun bebek için düşüğe yol açabileceğini duymuştum ama o gün doktora sormayı unuttum,bu perşembe soracağım,sizler gebelik kesenizi nasıl gördünüz ve kalp atışlarını ne zaman dinlediniz,laboratuvardaki kişiye göre gebeliğim 2-3 haftalıkmış,doktorum değer 2000 lerde olunca kese görülür dedi,şimdiden herkese sağlıklı hayırlı doğumlar diliyorum..
birde nasıl besleniyorsunuz,ben çok kilolu değilim hatta tam kilo verdiğim dönemde hamile kaldığım için mutluyum,sabahları 2 kuru kayısı ve 3 ceviz yiyorum ,kahvaltıda 1 bardak süt,yumurta,bal,tereyağı,domates,salatalık vb . yiyorum,1-2 saat sonra meyve ve yine 1 saat sonra öğle yemeği,ayrıca bol bol su içiyorum,akşamları da yatmadan önce 1 bardak süt içiyorum ve 1 tane folikasit kullanıyorum,daha çok yeni ama ben zaten hamile kalmadan öncede bu şekilde besleniyordum,özellikle somon balığını çok tavsiye ediyorlar,sizin başka önerebileceğiniz şeyler varsa paylaşırsanız sevinirim...

ooooo süper cnım gayet iyi besleniyosun. böyle devam et. çünkü nasılsa 1-2 haftaya bulantıların başlıcak ve zorla yiyeceksin.vajinal ultrasona gelince öğrendiğimden beri 3 kez gitti doktora kese,sonra kalp atışı ve en son tatile gitmeden bi görüneyim dedim. hepsine de vajinal yolla bakıldı. ben d ekorkuyodum ama bişi yok zaten doktor zarrlı gördüğü bi şeyi yapmaz.hiç hissetmiyosun bile.hem daha net görünüyo. mesela bana artık karından bakılcak. merak etme. ben 5+3 kn keseyi. 6+3 ken kalp atışlarını duydum.yooooo her hafta ızgara balık diyolar.somonu duymadım. mutlaka süt ve vben balık yağı hapı kullanıyorum. tabi folik asit.hadi hayırlısı canım.

herkese merhaba bende hamıle oldugumu ogrendıgımde 5,1 haftalıktım tvusg de nokta kadar kese gorundu cuma gunu yanı 3 temmuzda tekrar hastaneye gdecegım usg ye grecegım ınsallah bebegımı gorurum 3 temmuzda bebegım 6+3 haftalık olacak ınsallah

X