Aile Planlaması İlk gece korunma?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ailedostu1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2016
726
685
35
Merhabalar.ben ayin 9 10 gibi adet olacam.ve 30 ekimde dugunum var.ve çocuk kesinlikle dusunmuyorm.önce nisanlim korunma için prezarvatif kullanacağını soyledi. Aslnda ben doğum kontrol hapina baslamayi dusunuyorm. Ama sanırım 21 gün kullanılıp 1 hafta ara veriliyormus ve bu da benim dugunum ve balayima denk geliyor.napacam ben bir yardımcı olurmusunuz

doğum kontrol hapını balayından dönüşte bırakırsınız .. yani adet olmak istediğiniz zaman kadar içmeye devam edin..

Regl olduğun gün başlaman lazım. Ben yazz 24+4 kullanıyordum hiç bırakılmıyordu. Her 28 günde bir düzenli olarak regl oluyordum. Bunları bir kadın doğumcuyla görüşsen daha iyi olur.

Bu şekilde kullanabiliyor muyum istediğim zamana kadar gibi.ara lekelelenme yapar mı ? Dugunum adet tarihine denk gelmesin diye çok ugrastik. Aylar öncesinden alindigi için

Zaten dogum kontroll hapini 3 ay önceden kulanmalisin ilk 3 ay 100% korumaz diye biliyorum benim kadin doktorum öyle demisti dügünüme 3 ay kala basladim bide bendede tam balayina dek gelicekdi diye o ay hapi birakmadim doktoruma danisarak tabi sorun olmiyacagini söyledi yani 2 ay hic ara vermedim hapa:)

Zaten dogum kontroll hapini 3 ay önceden kulanmalisin ilk 3 ay 100% korumaz diye biliyorum benim kadin doktorum öyle demisti dügünüme 3 ay kala basladim bide bendede tam balayina dek gelicekdi diye o ay hapi birakmadim doktoruma danisarak tabi sorun olmiyacagini söyledi yani 2 ay hic ara vermedim hapa:)

adetin ilk günü başlanırsa koruma da başlar

Ara vermeden kullanabilirmiyim peki☺

doktora danışın ama ilacın paketinde de yazıyor adet olmayı geciktirmek için ara vermeden kullanabilirsiniz

yazz 24+4 için konuşayım
24 pembe haptan sonra 4 beyaz hapı içmeden 24 pembe hapa daha başlanırsa 2 ay kadar adet olunmaz

adetin ilk günü başlanırsa koruma da başlar

Bence benim doktorumun dedigi mantikli cünkü bi tanesini unutdugunda bile 1 hafta korumuyior hapa basladigin ilk zamandan itibaren nasil korusun neyse yaniliyor da olabilirimde yinede kendi fikrimi söylemek istedim

Bence benim doktorumun dedigi mantikli cünkü bi tanesini unutdugunda bile 1 hafta korumuyior hapa basladigin ilk zamandan itibaren nasil korusun neyse yaniliyor da olabilirimde yinede kendi fikrimi söylemek istedim

prospektüste yazanı dedim ben de
eğer adetin 2 ya da daha sonraki günlerinde başlanırsa ilk 7 gün riskli yani korumayabilir

Asla çocuk düşünmüyorsanız hem kondom hem de hap kullanın. Çift koruma daha garanti.

prospektüste yazanı dedim ben de
eğer adetin 2 ya da daha sonraki günlerinde başlanırsa ilk 7 gün riskli yani korumayabilir

Valla 2 yildir kulanmiyorum o zamanlar bana öyle demisti doktorum 7 ay sonra birakdim zaten 15 kilo alinca baya bi yan etkisi olmusdu ben sahsen önermiyorum ama herkezin bünyesi farkli denemek lazim bence burdan soricagin doktra git en iyi o seni bilgilendirir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…