İLK DENEMEDE İKİZ BEBEK YAPANLAR (TÜP BEBEK)

camurcu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2024
52
24
26
Merhaba, 26 yaşındayım ve ilk tüp bebek denememi yapmayı planlıyorum. Yasal olarak 2 kes tüp bebek yapıp tutmayanlar ikiz bebek yapabiliyormuş 3. denemede. Ben ilk kez yapıcam ve ikiz denemek istiyorum. Böyle yapanda çok varmış evrakte tek gösterip ikiz olması için çift embriyo transfer eden. Bugün doktoruma söyledim yasal olarak böyle birseyi yapamayacağını iki kez yapıp tutmazsa ikiz koyabileceğini söyledi ve moralim bozuldu. İlk denemede ikz deneyenler yazabilir mi? nasıl oldu, süreç nasıl ilerdedi.. olmadı doktorumu değiştircem. yardımlarınızı rica ediyorum..

Merhaba, yıl olarak bu sene 35 olduğum için bana 2 kez çift embriyo transfer edildi, ilk transfer gününe kadar çift embriyo transfer edileceğini bilmiyordum o an bana sürpriz oldu, sonuç olarak ikisi hatta dördü de tutmadı
Doktorum çift embriyonun şansı artırdığını ancak risklerinin de olduğunu söylemişti, yani doktorlar ikiz üçüz gebelikleri çokta istemiyorlar aslında, zaten ikiz gebelik süreci kolay değil, bence yasal olmayan bir şeyi yapmayın, kaderinizle inatlaşmayın derim, sonuçta daha çok gençsiniz, önemli olan sağlıklı evlada sahip olmak, tabi son karar sizin, hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

merhabalar, devlette tedavi görüyorsunuz sanırım özel hastanelerın coğu riskli bi durum yoksa çift embrıyo transferi yapıyor

merhabalar, devlette tedavi görüyorsunuz sanırım özel hastanelerın coğu riskli bi durum yoksa çift embrıyo transferi yapıyor
hayır istanbulda özel bir hastane tüp bebek merkezi olan bilindik bir yer aslında.. her hangi bir sağlık sorunumda yok ısrarla doktorum yapmayacagını söyledi benımle alakalı değil yasal olmadığı için yapmıyormus 3. denemede ancak yapabilirmiş ama cokfazla yapan doktor var cevreden duydugum.. ikiz çok istiyorum

tesekkür ederim..ikiz yapıp tek seferde onları buyutup bırdaha gebelik olaylarına girmemekti aslında düşüncem.. sizin yaştan dolayı sanırım çift koymuslar.. benım ısrarıma ragmen doktorum kabul etmedi.. ama 20 li yaşlarda olupta ilk deneme tüp bebek ikiz yapan cok duydum

Evet insan böyle zorlu bir süreç yaşamışken bari ikiz olsun da kurtulayım gibi düşünebiliyor
Benim yaşım nedeniyle çift oldu, bu arada sizin dediğinizi ben de duydum ama benim doktorum da aynı sizin doktorunuz gibi asla öyle şeylere yanaşan biri değildi

Merhaba yeni düzenlenen sağlık politikası ve çalışmalar sonucunda çoğul gebeliklerde annenin ve bebeğin hayati daha cok riske giriyor o yüzden çoğul gebelik yapılmıyor. Tüp bebekle ikiz olanlar genellikle tek embriyo transfer ediliyor embriyo bölünüyor

evet bundan ötürü istenmiyor ama doktorların çoğu evrakta tek embriyo yapıyormus gibi gösterip çift embriyor kokuyor cok duydum bunu kadınlar klubunden okumuştum cok böyle yapanları.. benim doktorum hiddetle karşı geldi.. ikiz yapıpta saglıkladünyaya getirende cok.. bilemiyorum ki

İkiz gebeliğin bir çok riski var.

İlk denemeler olumsuz oldugunda 3. Denemede yada 35 yaş üstü durumlarında zaten tutma şansı düşük olarak bakıldığı için, ikiz transfer yapılıyor.
Benim gibi bunun bile tutmadığı oluyor

ne yapmalıyım sizce? kendime yeni bir doktro bulup ikiz mi yapayım doktorumun dediğini mi yapmayım...

Bence herşeyin hayırlısını isteyin.. ikiz gebelik çok güzel bir şey ama riskleri de var unutmayın. kapsamlı bir hastane de yaptırıyorsaniz yasadışı bir şey zaten yapamazlar.. hakkınızda hayırlısı olsun belki tek embriyo bölünür ikiz olur Allah gönlünüze göre versin

yani ikiz olması için değil aslında diyorsunuz biri tutmazsa öbürü tutsun diye yapılıyor

insallah.. cok tesekkür ederim..

yani ikiz olması için değil aslında diyorsunuz biri tutmazsa öbürü tutsun diye yapılıyor
Doktorunuz bunu kestirip atmış.
Burda yapan örnekler buldugunuzda doktorunuza anlatıp onlar yapmış sende yap deme durumun olmayacağına göre fazla kurcalama durumu bence.

Tek transferin pozitifligine odaklan

ne yapmalıyım sizce? kendime yeni bir doktro bulup ikiz mi yapayım doktorumun dediğini mi yapmayım...
Ben sizin yerinizde olsam ilk transferim olacak, yaşım genç, tutma olasılığı daha yüksek, eğer doktorumdan memnun isem sırf bu sebeple değiştirmezdim, diyorum ya kaderimle inatlaşmazdım

Ben de , ben dee
Olumsuz olan tüm şartları taşımam 3.denemem olacak ve 35 yaş üstü olacağım, hadi bakalım hayırlısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…