İLK DENEMEDE İKİZ BEBEK YAPANLAR (TÜP BEBEK)

Merhaba, 26 yaşındayım ve ilk tüp bebek denememi yapmayı planlıyorum. Yasal olarak 2 kes tüp bebek yapıp tutmayanlar ikiz bebek yapabiliyormuş 3. denemede. Ben ilk kez yapıcam ve ikiz denemek istiyorum. Böyle yapanda çok varmış evrakte tek gösterip ikiz olması için çift embriyo transfer eden. Bugün doktoruma söyledim yasal olarak böyle birseyi yapamayacağını iki kez yapıp tutmazsa ikiz koyabileceğini söyledi ve moralim bozuldu. İlk denemede ikz deneyenler yazabilir mi? nasıl oldu, süreç nasıl ilerdedi.. olmadı doktorumu değiştircem. yardımlarınızı rica ediyorum..
Merhaba ilerleyen zamanlarda bizde yaptırcaz ama benim bildiğim iki döllenmiş yumurtayı ancak 35 ve 35 yaş üstü itibaren yapılıyor diye biliyorum yine size eğer 2 olumsuz sonrası yaparız dediyse çok üstüne durmayın derim normalde dediğim gibi 35 yaş itebaren yapılıyor çift yumurta transferi

Merhaba, 26 yaşındayım ve ilk tüp bebek denememi yapmayı planlıyorum. Yasal olarak 2 kes tüp bebek yapıp tutmayanlar ikiz bebek yapabiliyormuş 3. denemede. Ben ilk kez yapıcam ve ikiz denemek istiyorum. Böyle yapanda çok varmış evrakte tek gösterip ikiz olması için çift embriyo transfer eden. Bugün doktoruma söyledim yasal olarak böyle birseyi yapamayacağını iki kez yapıp tutmazsa ikiz koyabileceğini söyledi ve moralim bozuldu. İlk denemede ikz deneyenler yazabilir mi? nasıl oldu, süreç nasıl ilerdedi.. olmadı doktorumu değiştircem. yardımlarınızı rica ediyorum..

Doktor yasalara uyduğu için neden moraliniz bozuluyor?
Böyle birşey istiyorsanız yasa dışı kurallara uymayarak yapan bi yer bakacaksınız.

Herkes ne kadar sert ve acımasız yorumlar yapmış. Kadın tüp bebek yapmak zorunda olduğuna göre demek sorunları var kendiliğinden gebe kalamıyor. Maddi manevi çok çok zor bir süreç. İmkan varken ikiz yapmak istemesi herkese neden bu kadar tuhaf gelmiş ? Kaderine kafa tutma felan ne alaka arkadaşlar? Yapan var tutan var . Çevremde sadece benim bildiğim 4 tana tüp bebek ikiz gebelik var . Bunların 3ü cinsiyet bile seçti . Ve hepsi de sağlıklı dünyaya geldiler. Tüp bebek sürecini iki kere yaşamak istemiyor olabilir . İlk tüp bebeği tutup sonra 6,7 kez deneyip tutmayanlar var . Yaş ilerliyor. Ayrıca bayanın yaşı da çok genç deyip kestirip atmak ne saçma. Şuan gebe kalsa 27 yaşında anne olacak çocuk gelecek 2 yaşına kadın oldu 29 tüp bebek süreci tuttu tutmadı kaygısı etti 30-31-32:) malesef eski insanlar gibi 45,50 yaşına kadar doğuramıyoruz artık 30 üstü risk artık. 1 yıl bile farkediyor kadınlarda. Hele ki problemleri varsa sağlık anlamında.
Bence kimseyi dinlemeyin milyonlarca örnek var iyi. O yüzden kalbiniz neyi istiyorsa öyle yapın. Gerekirse doktor değiştirin .
tesekkür ederim keske herkes sizin gibi empati kurabilse...

İkiz gebelik çok güzel ama çok riskli bence yasınız genç ben 33 yaşındayım geçen sene ıkı embryo koyuldu malesef erken doğumda kaybettim suan te

Böyle birşey istiyorsanız yasa dışı kurallara uymayarak yap

Böyle birşey istiyorsanız yasa dışı kurallara uymayarak yapan bi yer bakacaksınız.
doktor yasalara uyuyor diye moralim bozuldu gibi birsey mi dedim? ikiz bebek için böyle bir prosedür oldugunu bilmiyordum ve tüp bebek yaparsam ikiz yapacagım diye hazırlamıstım kendımı bunu ögrendım ve üzüldüm moralim bozuldu. kadınların olduğu platforma canımı sıkan bırseyi ve baska kadınların fikirlerini almak için yazdım buraya sorunumu. sizin gibilerin gelip sorguya çekmesi için değil.ne empati yoksunu insanlarsınız.

Özel hastanede yapıyorlar devleti bilmiyorum ilk denemede yaptım ikinci denemede de yaptım yaşın küçük yaparlar
benim gittiğimyerde özeldi ve bilindik bir yer... işte bu yuzden buraya yazdım böyle yapanlar cok var çünkü.. tuttu mu sizin peki? ve yaşınız kaç?

Merhaba lütfen burada senin duygularını yaşamak zorunda kaldığın zorlukları kafana takma kesinlikle. Aynı yaştayız bende mayıs ayında başladım tüp bebek tedavisine 24 mayısta opu oldum 7 tane 5 gün embriyom var 2 ay rahim dinlendirme yaptık Allah nasip ederse Eylülün başında transfer olacak ve 2 tane olacak. Öyle merdiven altı bilmem ne yazanlara lütfen bakmayın benim doktorum ülkenin en iyi proflarından biri iki tane transfer önerdi bununda sadece %30 ihtimal ikiz oluyormuş %70 ihtimal zaten tek oluyormuş. Kimseyi dinleme sadece eşinle karar ver. Allah biran önce sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin 🌸

Merhaba lütfen burada senin duygularını yaşamak zorunda kaldığın zorlukları kafana takma kesinlikle. Aynı yaştayız bende mayıs ayında başladım tüp bebek tedavisine 24 mayısta opu oldum 7 tane 5 gün embriyom var 2 ay rahim dinlendirme yaptık Allah nasip ederse Eylülün başında transfer olacak ve 2 tane olacak. Öyle merdiven altı bilmem ne yazanlara lütfen bakmayın benim doktorum ülkenin en iyi proflarından biri iki tane transfer önerdi bununda sadece %30 ihtimal ikiz oluyormuş %70 ihtimal zaten tek oluyormuş. Kimseyi dinleme sadece eşinle karar ver. Allah biran önce sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin 🌸
Çok teşekkür ederim içimi açtınız.. umarım tez zamanda bebeklerinize kavuşursunuz sağlıkla 💞

Merhaba benim ilk denemem ve ben doktoruma sordum tek mi iki tane mi tranfer yapacaksınız diye doktorum 2 tane tranfer yapacağız dedi sen tek mi istiyors Diye sordu bende hayır 2 tane istiyorum dedim ve 2 tane yerleştirdiler Yasal olup olmadığını bilmiyorum ama benim doktorum 2 tane tranfer etti çok şükür bugün güzel sonuçlarda aldım kese belli olduğunda 2 sinin tutup tutmadığını bildireceklerini söylediler

X