Ilk bulusmadaki davranis - fikirlerinize ihtiyacim var

Bir de şu taraftan bakın , bu ödeme durumu eğer sıkıntıysa zaten onun için de sıkıntı olması lazım ve en az ikinci buluşmada bu konuyla alakalı tavrını net şekilde görürsünüz.
Fazla mı olur bilemiyorum ama ikinci buluşmada da ödemeyin bakalım 😀

Benim aile akraba çevremde erkekler cömerttir. Hep öyle görüp alıştığımızdan aileye sonradan dahil olan eniştelerde falan aynı cömertliği göremeyince böyle 😒 bakıyoruz adamlara. Hadi ilk buluşmaydı heyecandı şaşırdı bilemedi de yemeği ne yapalım diye sordu ama bir de üstüne kahveyi de sen ödersin dye ödediği hesabın karşılığını almaya çalışması hem de daha ilk buluşmada çok çiğ bir hareket 🤦🏻‍♀️ ben bu tarz adamlarla yapamam. İlk buluşmada bunun hesabını yapan samimiyeti ilerletince kadına yaslanacak cinsten olur bence

Valla bu "bir kadın ilk buluşmada hesabı ödüyorsa bir daha görüşmek istemiyordur" olayını ben öğreneli 1-2 sene falan oluyor heralde. Ben kadın değil miyim acaba ya? 😂

Sevgili hanimlar,

ben yeni bir beyfendiyle tanistim. Bir kac haftadir telefonla hos sohbetimiz vardi ve bulusmayi teklif etti. Bende kabul ettim ve dün yemege gittik. Sohbetimiz oradada gayet güzeldi. Hatta bana bir incelik yapip cicek getirmisti (bende ona cikolata almistim). Neyse ki hesap geldi ve tabi ki garson sordu beraber mi ayri mi diye. Bana döndü ve nasil yapalim diye sordu. Ben ikileme düsdüm. Ilk bulusmada erkegin hesap ödemesi bir nevi sosyal bir kod olarak anlasildigi icin, "bilemedim ki..." diye ona soru isareti gibi baktim. O da o zaman, "ben ödeyeyim, kahvelerde senden olur dedi" gülümseyerek. Böylece ciktik, sohbetimiz gayet normal devam etti ve dedigi gibi kahveleride o gün ben ödedim.

Herhangi bir sekilde ona bu konuya takildigimi belli etmedim. Tahmin dahi etmiyor cünkü hala diyalogumuz devam ediyor ve hatta yeniden bulusmaya karar verdik. Benden hoslandigini da cok acik bir sekilde belirtti.

Sizce hesap geldigi zaman neden o sekil sordu bana? Sonucta, bir hanfedi ilk bulusmada hesabi ödüyorsa zaten görüsmek istemiyordur bir daha. Acaba bunu mu farkinda degil dicem ama mümkün degil. Biliyordur (üstelik ayni yastayiz ve ikimizde calisiyoruz).

Tabiki gelecek bulusmalarda bende zaten öderim hesaplari. Konu bile degil. Tamam yine o ödedi yemegi ama bana bu ilk bulusmadaki tavir bir nebze garip geldi. Simdi size soruyorum: Acaba ben mi fazla ince düsünüyorum yoksa gayet normal mi gelismis her sey? Bana yapici fikirler verirseniz cok mutlu olurum. Cünkü aslinda böyle seylere takilip diyalogumuz bozulsun istemiyorum. Sizlerin bu konuda tecrübesi ne?:)

Dipnot: "Sosyal kod" olarak sunu biliyorum; erkekler genelde ilk bulusmada pek hos karsilamiyor hesabi paylasalim yada ayri ödeyelim dendigi zaman. Ben öyle biliyordum o yüzden bende biraz bos bulunup tam dogru davranamadim o an. Bunu eklemek istedim. :)
Bazı kadınlarda yediğinin içtiğinin ödenmesine karşı çıkıyolar belki ondan sormuştur.

Benim aile akraba çevremde erkekler cömerttir. Hep öyle görüp alıştığımızdan aileye sonradan dahil olan eniştelerde falan aynı cömertliği göremeyince böyle 😒 bakıyoruz adamlara. Hadi ilk buluşmaydı heyecandı şaşırdı bilemedi de yemeği ne yapalım diye sordu ama bir de üstüne kahveyi de sen ödersin dye ödediği hesabın karşılığını almaya çalışması hem de daha ilk buluşmada çok çiğ bir hareket 🤦🏻‍♀️ ben bu tarz adamlarla yapamam. İlk buluşmada bunun hesabını yapan samimiyeti ilerletince kadına yaslanacak cinsten olur bence
Benimde alisik olmadigim bir durum. Bu yüzden sasirdim herhalde ama bu da bir tecrübe oldu benim icin :). Simdi daha temkinliyim.

Bir de şu taraftan bakın , bu ödeme durumu eğer sıkıntıysa zaten onun için de sıkıntı olması lazım ve en az ikinci buluşmada bu konuyla alakalı tavrını net şekilde görürsünüz.
Fazla mı olur bilemiyorum ama ikinci buluşmada da ödemeyin bakalım 😀
Evet, bende ikinci bulusmada daha net anlarim diye ümitleniyorum. Fevri davranmamak sanki dahi iyi oldu bu durumda. Suan hic bir sey tahmin etmiyor bile. Böyle daha iyi anlarim durumu. :)

ilk buluşma da erkek öder diye bir kanun yok beklentiniz bu yönde gerçekleşmeyince kendi kendinize düşüncenizi yumuşatmaya çalışmıssınız sosyal kod falan filan. ilk defa gördüğünüz bir insan neden sizin yediğinizi tek başına ödesin? buu düşünmek saçmalık asıl. herkes kendi hesabını öder, ya da biri bir hesabı öder diğeri diğer hesabı ödeyerek denkleşir.

ilk buluşma da erkek öder diye bir kanun yok beklentiniz bu yönde gerçekleşmeyince kendi kendinize düşüncenizi yumuşatmaya çalışmıssınız sosyal kod falan filan. ilk defa gördüğünüz bir insan neden sizin yediğinizi tek başına ödesin? buu düşünmek saçmalık asıl. herkes kendi hesabını öder, ya da biri bir hesabı öder diğeri diğer hesabı ödeyerek denkleşir.
Zaten o sekil oldu. Öbür hesabida ben ödedim (ben genelde öderim hem; bu benim icin normal bir durum). Bu yüzden buraya yazdim. Acaba düsüncem mi yanlis yoksa farkli mi bakmam gerekiyor diye bu durumda :). Bulusdugum kisiyede belli etmedim hic bir sekilde düsündüklerimi kendime öz elestiri yapabilmek icin.

Zaten o sekil oldu. Öbür hesabida ben ödedim (ben genelde öderim hem; bu benim icin normal bir durum). Bu yüzden buraya yazdim. Acaba düsüncem mi yanlis yoksa farkli mi bakmam gerekiyor diye bu durumda :).

kesinlikle türkiye'de kadınlar çok egolu, olaya benim dediğim açıdan bakarsan sende hak vereceksin. ilk defa gördüğün bir insan neden karşındakinin hesabını ödesin ki? ilişkin ilerler o zaman ödemesini beklersin ama ilk defa gördüğün birinin hesabını ödemesini beklemek cok absürt olur.

ilişki ilerledikçe bu hesap konusu konuşulmayacak bile, birinizdne biri direkt ödeyecek sormadan bu kıvama gelene kadar beklentiye girmek saçma olur

kesinlikle türkiye'de kadınlar çok egolu, olaya benim dediğim açıdan bakarsan sende hak vereceksin. ilk defa gördüğün bir insan neden karşındakinin hesabını ödesin ki? ilişkin ilerler o zaman ödemesini beklersin ama ilk defa gördüğün birinin hesabını ödemesini beklemek cok absürt olur.

ilişki ilerledikçe bu hesap konusu konuşulmayacak bile, birinizdne biri direkt ödeyecek sormadan bu kıvama gelene kadar beklentiye girmek saçma olur
Dogru, katiliyorum bu fikrinize. Kimse kimsenin hesabini ödemek mecburiyetinde degil. Bizim diyalogumuz biraz daha samimiydi ama. Hani böyle tamamen konusmamis insanlar degildik. Sanirim bu yüzden bu düsüncelere kapildim. Daha iyi anlayabilmek icinde burada siz hanimlara fikir sordum. Sizede tesekkür ederim. Bakis acilariniz gercekten yardimci oluyor bana :).

Ikimizde yabanci ülkede yasayan türküz. O sonradan gelmis. Ben avrupada büyüdüm.
Siz 37 yaşındasınız; adam da sizinle aynı yaşlarda sanırım. Siz kahve içelim vb demenize rağmen, ısrarla bu görüşmeyi bir yemek randevusuna çevirip; sonra da hesap gelince nasıl yapalım demesi, üstüne sen de kahveleri ödersin vb demesinin pekte yumuşatılacak bir yanı olduğunu sanmıyorum.

Çok gizli cüzdan çekerim diyorsunuz 😂😂
Ay aklıma yıllarrr önce Çok Güzel Hareketler' de olan bi skeç geldi. Bilmem hatırlar mısınız... Oğuzhan'ın oynadığı bi skeçti. Kız sürekli cüzdanı çıkarıyormuş gibi yapıyo, çocuk da ödetmiyo. En çocuk delleniyo artık öde diye 😂 kızın habire yeltenirmiş gibi yaptığı cüzdanın içinden de sadece 2 lira gibi bi şey çıkıyodu 😂

Sevgili hanimlar,

ben yeni bir beyfendiyle tanistim. Bir kac haftadir telefonla hos sohbetimiz vardi ve bulusmayi teklif etti. Bende kabul ettim ve dün yemege gittik. Sohbetimiz oradada gayet güzeldi. Hatta bana bir incelik yapip cicek getirmisti (bende ona cikolata almistim). Neyse ki hesap geldi ve tabi ki garson sordu beraber mi ayri mi diye. Bana döndü ve nasil yapalim diye sordu. Ben ikileme düsdüm. Ilk bulusmada erkegin hesap ödemesi bir nevi sosyal bir kod olarak anlasildigi icin, "bilemedim ki..." diye ona soru isareti gibi baktim. O da o zaman, "ben ödeyeyim, kahvelerde senden olur dedi" gülümseyerek. Böylece ciktik, sohbetimiz gayet normal devam etti ve dedigi gibi kahveleride o gün ben ödedim.

Herhangi bir sekilde ona bu konuya takildigimi belli etmedim. Tahmin dahi etmiyor cünkü hala diyalogumuz devam ediyor ve hatta yeniden bulusmaya karar verdik. Benden hoslandigini da cok acik bir sekilde belirtti.

Sizce hesap geldigi zaman neden o sekil sordu bana? Sonucta, bir hanfedi ilk bulusmada hesabi ödüyorsa zaten görüsmek istemiyordur bir daha. Acaba bunu mu farkinda degil dicem ama mümkün degil. Biliyordur (üstelik ayni yastayiz ve ikimizde calisiyoruz).

Tabiki gelecek bulusmalarda bende zaten öderim hesaplari. Konu bile degil. Tamam yine o ödedi yemegi ama bana bu ilk bulusmadaki tavir bir nebze garip geldi. Simdi size soruyorum: Acaba ben mi fazla ince düsünüyorum yoksa gayet normal mi gelismis her sey? Bana yapici fikirler verirseniz cok mutlu olurum. Cünkü aslinda böyle seylere takilip diyalogumuz bozulsun istemiyorum. Sizlerin bu konuda tecrübesi ne?:)

Dipnot: "Sosyal kod" olarak sunu biliyorum; erkekler genelde ilk bulusmada pek hos karsilamiyor hesabi paylasalim yada ayri ödeyelim dendigi zaman. Ben öyle biliyordum o yüzden bende biraz bos bulunup tam dogru davranamadim o an. Bunu eklemek istedim. :)
belki de daha once "ne yani ben odeyemem mi" diyen feministlere denk geldigi icin dikkatli davranmaya calisiyordur:)

bence bir seferden bi sey olmaz ama diger bulusmalarda napiyor diye gozlemlerim

Senden emin değil bu yüzden ne yapalım diye sormuş. Bir anlamda da nabız yoklamış. O nazik olduğunu düşündüğün Beyefendinin kafasında kırk tilki var. İlişkilere duygusal değil iktisadi anlamda yaklaşıyor. Ve kesinlikle nazik biri değil.

İki yolun var. İkinci görüşmede hesabı öde, kahve ısmarlamasına da izin verme. Yemek sonrası elini sıkıp sadece görüşmek üzere deyip uzaklaş, yeniden görüşme. Delirsin.

Diğer yol, direkt görüşmek istemediğini söyle ve bitir.

Ben flört aşamasında hesabın ortak ödenmesi taraftarıyım ama doğrusu kim davet ediyorsa onun ödemesidir.Bana bakmayın, iyi bir örnek değilim.

İlk buluşmada erkek ödemeli bence. Size nasıl yapalım diye sorması hoş olmamış. Ama siz de niye 'bilmem ki' dediniz? Ben ayrı ayrı ödeyelim o zaman deyip bir daha görüşmezdim. 'Kahveyi de sen ödersin' falan demesi hoşuma gitmedi.
Bir an dalginligima geldi. Ne diyecegimi bilemedim o an. Aslinda arkadas ortaminda bile hesaplari ben öderim yani :).

X