Ilk bulusmadaki davranis - fikirlerinize ihtiyacim var

Bana nasil ödeyelim diyen adamın hesabınıda ben öder defolur giderim bukdr net. Ben zaten karsiyim sürekli bir tarafin ödemesine ama erkeksin ulan bir bayanı yemege davet etmissin ilk bulusmaniz tuu kalıbına senin ayarlarm kacti

İlk defa duyuyorum sosyal kod, ilk buluşmada zamane gençlerimizin deyimiyile “ilk date’’ gerçekten bu kadar önemli mi bu hesap ödeme konusu birisiyle tanışmıssınız heyecan duymuşsunuz onu tanımak istemişsiniz ve görüşmüşsünüz , siz ödeyin hesabı ne farkeder belki bir sonraki buluşmanızdan sizin tavrınıza bakarak size farklı bir jest sunacak bilemezsiniz bu benim fikrim bence ilk buluşmadan sonra oturulup düşünülecek şey bu adam bana hesap ödetti bayan mı öder erkek mi öder değil , ben bu adamdan etkilendim mi tekrar görüşür müyüm ne hissettim bunlar sorgulanmalı bu benim fikrim .

ben bu insanla tekrar buluşmanızdaki motivasyonu çok merak ettim
sakıncası yoksa sorabilir miyim ilk buluşmada ödediği hesapla alakalı söylenen ve size ya sabır dedirten biriyle neden ikinci buluşma yapıldı ?
çünkü tavrına sinir de olmuşsunuz yani rahatsız olmamış olsanız anlarım 2. kez buluşmanızı

ikinci buluşmada da 4.5 saat adamı mağazada put gibi beklemeniz de çok tuhaf geldi
4.5 saat yahu ? yarım saati geçince hiç mi demediniz hadi artık başka mağazaya bakalım falan diye ?
yapmanız gereken şey yarım saati geçtiği anda adam mağazadan çıkmıyorsa onu olduğu yerde tek başına bırakıp
arabaya atlayıp dönmekti :)

siz gözlemlemişsiniz başınıza daha kötüsü gelmiş, ben bu konularda kesinikle gözlemleme fırsatı vermemekten yanayım
ilk buluşmada belli ettiği an şutlanması lazım

Bence de çok “ince” düşünüyorsunuz.Adam size nasıl ödeyelim diye sormuş ,sen öde dememiş.Neden rahatsız oldunuz ki bu durumdan

Bilmem ki demenizi çok takdir ettim. Ben de sinirlenir paylaşabiliriz derdim bu yaklaşım aklımda olsun. Evet hoş değil ama yapacak bişey de yok. Ben de bir kere kahve içmeye gittim ve çocuk ısmarlamadı çok sinir olmuştum zaten sonra ısmarlar veya hediye alırdım ne olmuş sanki dimi
Sorun sadece bu ise çok da takılmayın dicem de ben de çok takardım ben kız arkadaşlarıma falan da ısmarlarim çünkü

Canım prenses bu arkadaş ben böyle de severim kabul ederim dersen sorun yok zaten ilk hesap mevzusuna takmam da başka şeylerin birikimidir. İnan başlık açtığına bile değmezmiş

Ay ben odemeyı teklif etmedim dıye eskı sevgili cımrısın bılmem ne demıstı
feci tartıstık fılan dıye bırgun Baska bir zamanda Baska bir adamlayken ben odeyecek oldum bu kezde bana ' vay nasıl sen teklif edersin odersın' diye o adamla tartıstık.

Biri odememi sorun etmis bırı odemeyısımı.

İnsan nasıl davranacağını bilemiyor hangisi incelik hangisi dogru, kime gore dogru Kıme göre yanlış.

Bence büyük ödemeleri erkek odemelı
Kadında kahve tatlı ısmarlasın kafi. Benım gorusum bu

Yok o son buluşmaydı. Bir daha görüşmedim, konuşmadım. Ben de kendime şaşırdım sonradan nasıl sabrettim diye. Ah tutuyor bazen aptallığım.

Yok o son buluşmaydı. Bir daha görüşmedim, konuşmadım. Ben de kendime şaşırdım sonradan nasıl sabrettim diye. Ah tutuyor bazen aptallığım.
peki sizin bu arkadaştan daha üstün taraflarınız var mıydı ?
örneğin maddiyat, kariyer, sahip olduğunuz şeyler (araba, mal mülk, onunkinden daha yüksek model araba bile olabilir)
çünkü bu arkadaş cimri de değilmiş aslında
cimri insan kendine de harcamaz
bu kişi alenen sizi kendi işi için kullanıp 40 bin lira kendine yaptığı harcamayı gözünüze sokmuş
en pis erkek modeli olabilir bu cimriden de kötü bi model
hani cimri insan için dersiniz ki ya cimrinin teki, huyu böyle, belki zamanında çok yokluk çekti vs
ama bu vatandaşın davranışı inanılmaz art niyetli ve çok çirkin olmuş

sizin ondan daha üst seviye taraflarınız varsa bunları kompleks yapıp size de kendince "bak bende de para var ama sana zırnık koklatmam" sıvaması yapmış olabilir

Haklı olabilirsiniz. İyi bir işim (özel sektörde de olsa) kredi ödemeleri hala devam eden evim ve arabam var. Dediğiniz gibi kompleks te yapmış olabilir. Ama bu adam cimri. Harcadığı para devletin devlet memurlarının kartlarına tanımladığı ödeme. Cebinden sadece yemek parası ödedi.

Konuyu güncelledim hanimlar; ilk mesajima bakiniz :)
Okudum, iyi etmişsin diyorum. Sorunlu insan, sorununu anlatan insan hiç sevmem. Evlenirsin 5 10 sene sonra bir şey çıkar neyse yani hayat tabi ki destek olunur ama ilişkinin başında bu kadar sorunu olan ve anlatan insanla devam edilmez. Değişir diye devam etmediğin için tebrik ederim. Sanirim bir derdim varda okuduğum en mantıklı kararlardan oldu ben de şaşırdım genelde ama evlenince aynı eve girince değişir diyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…